Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερωτηση για φαρμακα εξωσωματικης


dodo@26

Recommended Posts

 Αγαπητές κυρίες καλησπέρα σας.

Εύχομαι σε όλες να κάνετε το 'ονοιρό σας πραγματικότητα, θα ήθελα τα φώτα σας.

Επιδεί θέλω να καταψύξω μόνο ωάρια σε δημόσιο νοσοκομείο αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσω της ενέσεις μονη μου.

Στο κέντρο που απευθύνθηκα ,μου έδωσαν την παρακάτω λίστα με τα φάρμακα που πρέπει να πάρω μου είπαν( η μαια δλδ που είναι υπεύθυνη) οτι θα χρειαστώ μόνο 300 μονάδες λόγο του ότι εχω πρόωρη ωοθήκη ανεπάρκεια και είναι πολύ δύσκολη η  περίπτωση μου.

Θέλω να σας ρωτήσω και να σας παρακαλέσω τα εξείς:

Αν μπορεί κάποια που είναι ποιο  έμπειροί  να μου πει αν αυτές η 300 μονάδες είναι την ημέρα ή συνολικά που θα χρειαστώ και 

αν κάποιας κοπέλας της περισσεύουν κάποια φάρμακαο πώς  bemfola  pergoveris   meriofert  και μένει θεσσαλονικη και φυσικά δεν πάει να τα αφήσει στο κέντρο οπου έκανε την προσπάθεια αν μπορούσε να μου τα δώσει.

Ξέρετε πως ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΆΦΩΝ χορηγεί εξολοκλήρου στης ασφαλισμένες του της ενέσεις για την κατάψυξη ωάριών.

Εμείς που έχουμε ταμείο και δεν έχουμε ακόμη σύντροφο ή άντρα και έχουμε την πρόωρη ωοθήκης ανεπάρκεια ,δυστυχώς μας καταδικάζουν να μην κάνουμε παιδιά.

Συγνώμη για το μεγάλω ποστ και συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά απο την δευτέρα που πήγα στο κέντρο εχω τα μαύρα μου τα χάλια, κλαίω συνέχεια.

Συγνώμη και πάλι,κια ευχαριστώ πολύ που υπάρχετε και με καταλαμβάνεται.Σας εύχομαι μεσα αποτην καρδια μου να γίνεται ΜΑΝΟΥΛΕΣ 

Καλό σας βράδυ.

120673382_891563391373964_590362829050111623_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2020 at 11:07 ΜΜ, ο/η dodo@26 είπε:

 Αγαπητές κυρίες καλησπέρα σας.

Εύχομαι σε όλες να κάνετε το 'ονοιρό σας πραγματικότητα, θα ήθελα τα φώτα σας.

Επιδεί θέλω να καταψύξω μόνο ωάρια σε δημόσιο νοσοκομείο αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσω της ενέσεις μονη μου.

Στο κέντρο που απευθύνθηκα ,μου έδωσαν την παρακάτω λίστα με τα φάρμακα που πρέπει να πάρω μου είπαν( η μαια δλδ που είναι υπεύθυνη) οτι θα χρειαστώ μόνο 300 μονάδες λόγο του ότι εχω πρόωρη ωοθήκη ανεπάρκεια και είναι πολύ δύσκολη η  περίπτωση μου.

Θέλω να σας ρωτήσω και να σας παρακαλέσω τα εξείς:

Αν μπορεί κάποια που είναι ποιο  έμπειροί  να μου πει αν αυτές η 300 μονάδες είναι την ημέρα ή συνολικά που θα χρειαστώ και 

αν κάποιας κοπέλας της περισσεύουν κάποια φάρμακαο πώς  bemfola  pergoveris   meriofert  και μένει θεσσαλονικη και φυσικά δεν πάει να τα αφήσει στο κέντρο οπου έκανε την προσπάθεια αν μπορούσε να μου τα δώσει.

Ξέρετε πως ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΆΦΩΝ χορηγεί εξολοκλήρου στης ασφαλισμένες του της ενέσεις για την κατάψυξη ωάριών.

Εμείς που έχουμε ταμείο και δεν έχουμε ακόμη σύντροφο ή άντρα και έχουμε την πρόωρη ωοθήκης ανεπάρκεια ,δυστυχώς μας καταδικάζουν να μην κάνουμε παιδιά.

Συγνώμη για το μεγάλω ποστ και συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά απο την δευτέρα που πήγα στο κέντρο εχω τα μαύρα μου τα χάλια, κλαίω συνέχεια.

Συγνώμη και πάλι,κια ευχαριστώ πολύ που υπάρχετε και με καταλαμβάνεται.Σας εύχομαι μεσα αποτην καρδια μου να γίνεται ΜΑΝΟΥΛΕΣ 

Καλό σας βράδυ.

120673382_891563391373964_590362829050111623_n.jpg

Γεια σου κοριτσι μου! Καταρχας μη στενοχωριεσαι. Ξεκινάς ενα ταξιδι κατάψυξης που αυτα θα ειναι τα μωράκια σου❤️ Λοιπον ακομη κι αν τα πληρωσεις σου ειπαν δε γινεται να στα γράψουν; Οι 300 μονάδες λογικα ειναι την ημερα πχ τα bemfola που ανέφερες εχει πολλες μονάδες 75-150-300 κτλ. Πρεπει να το διευκρινίσεις.. εγω ξεκιναω σε λιγο καιρο παλι διέγερση εχω αρκετες bemfola 150 και 300 παρα πολυ ευχαριστως να στις χαρίσω. Ομως ειμαι Αθήνα κ αυτα δε γινεται να μεινουν εξω απο το ψυγειο μεχρι 3 ωρες μπορουν😔πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω σν τελικα μ αλλαξει πρωτόκολλο . Ποτε τις χρεθαζεσαι; Ποτε θα ξεκινησεις; Ρωτα κι αυτα π σ ειπα στο κεντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης κανε κ ερωτηση στο φορουμ που λεγεται Μελλοντικες μανουλες με εξωσωματικη 2021 εχει πολλα πολλα κοριτσια κ σιγουρα καποια θα μπορει να σε βοηθησει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Καταρχας μη στενοχωριεσαι. Ξεκινάς ενα ταξιδι κατάψυξης που αυτα θα ειναι τα μωράκια σου❤️ Λοιπον ακομη κι αν τα πληρωσεις σου ειπαν δε γινεται να στα γράψουν; Οι 300 μονάδες λογικα ειναι την ημερα πχ τα bemfola που ανέφερες εχει πολλες μονάδες 75-150-300 κτλ. Πρεπει να το διευκρινίσεις.. εγω ξεκιναω σε λιγο καιρο παλι διέγερση εχω αρκετες bemfola 150 και 300 παρα πολυ ευχαριστως να στις χαρίσω. Ομως ειμαι Αθήνα κ αυτα δε γινεται να μεινουν εξω απο το ψυγειο μεχρι 3 ωρες μπορουν😔πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω σν τελικα μ αλλαξει πρωτόκολλο . Ποτε τις χρεθαζεσαι; Ποτε θα ξεκινησεις; Ρωτα κι αυτα π σ ειπα στο κεντρο. 

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολυ που απάντησες στο post μου,Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Μια κοπέλα που είναι μέσα απο το forum,θα μου δώσει 2 κουτια ,εμένα μου σημείωσαν απο το κέντρο να πάρω το meriofert 150, οπώς φέρεται στην φωτογραφία.με είπαν πρεπει πρώτα να κανω ξανα εξετάσεις να περάσω απο τον αναισθησιολόγο και μετά θα πάω ν Μου πούν ποτε θα κάνω την όλη διαδικασία.

Μαλλον θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο διέγερσης ακόμη δεν μίλησα με τον γιατρό.

Με τρομαζει πολύ η όλη διαδικασία ,λόγο του ότι δεν ξέρω πώς να κάνω της ενέσεις πχ της arvekap θα ρωτήσω της νοσηλεύτριες που βρίσκονται δίπλα στην δουλειά μου αν μπορούν τουλάχιστον την πρωινή ένεση να μου την κάνουν αυτές.

Τι να πω; σε ευχαριστώ πολύ και εσένα αλλά και την χρύσα που θα μου δώσει τα φάρμακα που την περίσσεψαν. Η παναγία να φέρει στης ζωές σας ότι καλύτερο και σύντομα να κρατάτε τα μωράκια σας στην αγκαλία σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η dodo@26 είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολυ που απάντησες στο post μου,Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Μια κοπέλα που είναι μέσα απο το forum,θα μου δώσει 2 κουτια ,εμένα μου σημείωσαν απο το κέντρο να πάρω το meriofert 150, οπώς φέρεται στην φωτογραφία.με είπαν πρεπει πρώτα να κανω ξανα εξετάσεις να περάσω απο τον αναισθησιολόγο και μετά θα πάω ν Μου πούν ποτε θα κάνω την όλη διαδικασία.

Μαλλον θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο διέγερσης ακόμη δεν μίλησα με τον γιατρό.

Με τρομαζει πολύ η όλη διαδικασία ,λόγο του ότι δεν ξέρω πώς να κάνω της ενέσεις πχ της arvekap θα ρωτήσω της νοσηλεύτριες που βρίσκονται δίπλα στην δουλειά μου αν μπορούν τουλάχιστον την πρωινή ένεση να μου την κάνουν αυτές.

Τι να πω; σε ευχαριστώ πολύ και εσένα αλλά και την χρύσα που θα μου δώσει τα φάρμακα που την περίσσεψαν. Η παναγία να φέρει στης ζωές σας ότι καλύτερο και σύντομα να κρατάτε τα μωράκια σας στην αγκαλία σας. 

Σου ευχομαι τα καλύτερα κοριτσι μου. Πραγματικα οι ενεσεις ειναι παρα πολυ εύκολες αν εχεις καποιον να σου δείξει.. καλη αρχη! Σου ευχομαι πολλα πολλα αυγουλακια γερα! Ο,τι χρειαστεις μη διστάσεις.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dodo@26 είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολυ που απάντησες στο post μου,Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Μια κοπέλα που είναι μέσα απο το forum,θα μου δώσει 2 κουτια ,εμένα μου σημείωσαν απο το κέντρο να πάρω το meriofert 150, οπώς φέρεται στην φωτογραφία.με είπαν πρεπει πρώτα να κανω ξανα εξετάσεις να περάσω απο τον αναισθησιολόγο και μετά θα πάω ν Μου πούν ποτε θα κάνω την όλη διαδικασία.

Μαλλον θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο διέγερσης ακόμη δεν μίλησα με τον γιατρό.

Με τρομαζει πολύ η όλη διαδικασία ,λόγο του ότι δεν ξέρω πώς να κάνω της ενέσεις πχ της arvekap θα ρωτήσω της νοσηλεύτριες που βρίσκονται δίπλα στην δουλειά μου αν μπορούν τουλάχιστον την πρωινή ένεση να μου την κάνουν αυτές.

Τι να πω; σε ευχαριστώ πολύ και εσένα αλλά και την χρύσα που θα μου δώσει τα φάρμακα που την περίσσεψαν. Η παναγία να φέρει στης ζωές σας ότι καλύτερο και σύντομα να κρατάτε τα μωράκια σας στην αγκαλία σας. 

Να μη σε τρομάζει η διαδικασία,οι ενέσεις γίνονται εύκολα και δεν πονάνε.Η αρβεκαπ θέλει κάποιον άλλο να σου την κανει  γιατί πρέπει να αναμείξει δυο υλικά για να γίνει η ένεση αλλά αν έχεις νοσηλεύτριες κοντά σου μη φοβάσαι τίποτα!

Γενικα να έχεις δύναμη και να δεις την όλη διαδικασία όσο πιο θετικά μπορείς!Θα είμαστε φυσικά εδώ για ότι χρειαστείς!😊

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνω απ.ολα.καλη επιτυχία....

Συγχωρέστε με άλλα δε θυμάμαι τα ονόματα...Η κοπέλα που είπε ότι θα μπορούσε να σε βοηθήσει....Μπορείτε άνετα με το κτελ ...Μην σαν φοβίζει τίποτα....τα βάζετε σε ένα φελιζολ και μια παγοκυστη και τα πατε στην αποθήκη μια ώρα το πολύ πριν φύγει το λεωφορείο....μιλάτε με τον οδηγό και οι περισσότεροι δέχονται να τα βάλουν στο ψυγείο τους μεσα στο λεωφορείο...Εάν ακομα.και δεν μπορεί...θα του πείτε απλά να μπει σε μέρος μακριά από τις μηχανές...ώστε να μην υπάρχει ζέστη....πολλες κοπέλες το έχουμε κάνει...Μην σε αγχώνει....

Επίσης οι Αβερκαμπ...Εάν μπεις μέσα στο γκουγκλε θα δεις βιντεακι είναι εύκολα και τα δύο...απλά...Για αρχή όλες αγχωθηκαμε ....

Επίσης λογικά θα σε Πάει με 300 την ημέρα και δίπλα σου γράφει για 12 μέρες.κατι τέτοιο....ώστε έτσι μπορείς να καταλάβεις πόσες περίπου θα χρειαστείς....να βάλεις έστω μια ...Δύο..παραπάνω...καθώς πολλές φορές.εχουμε δει να μην ανταποκρινόμαστε και να προσθέσει λίγο παραπάνω....Και το αντίθετο....Πόσο ετών είσαι...;;; H Amh και η Fsh σου πόσο είναι;;; 

Εύχομαι σύντομα να μεταφέρεις  έμβρυα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunset13 είπε:

Πάνω απ.ολα.καλη επιτυχία....

Συγχωρέστε με άλλα δε θυμάμαι τα ονόματα...Η κοπέλα που είπε ότι θα μπορούσε να σε βοηθήσει....Μπορείτε άνετα με το κτελ ...Μην σαν φοβίζει τίποτα....τα βάζετε σε ένα φελιζολ και μια παγοκυστη και τα πατε στην αποθήκη μια ώρα το πολύ πριν φύγει το λεωφορείο....μιλάτε με τον οδηγό και οι περισσότεροι δέχονται να τα βάλουν στο ψυγείο τους μεσα στο λεωφορείο...Εάν ακομα.και δεν μπορεί...θα του πείτε απλά να μπει σε μέρος μακριά από τις μηχανές...ώστε να μην υπάρχει ζέστη....πολλες κοπέλες το έχουμε κάνει...Μην σε αγχώνει....

Επίσης οι Αβερκαμπ...Εάν μπεις μέσα στο γκουγκλε θα δεις βιντεακι είναι εύκολα και τα δύο...απλά...Για αρχή όλες αγχωθηκαμε ....

Επίσης λογικά θα σε Πάει με 300 την ημέρα και δίπλα σου γράφει για 12 μέρες.κατι τέτοιο....ώστε έτσι μπορείς να καταλάβεις πόσες περίπου θα χρειαστείς....να βάλεις έστω μια ...Δύο..παραπάνω...καθώς πολλές φορές.εχουμε δει να μην ανταποκρινόμαστε και να προσθέσει λίγο παραπάνω....Και το αντίθετο....Πόσο ετών είσαι...;;; H Amh και η Fsh σου πόσο είναι;;; 

Εύχομαι σύντομα να μεταφέρεις  έμβρυα..

@sunset σε ευχαριστω πολύ που απάντησες,τελικα φάρμακα βρήκα  θα μου δώσει η@xrusa ,δύο κουτια οπότε τα αλλά θα μου είναι πολύ εύκολο να τα πληρώσω μιας και θα βγούν ακρίβώς ο μισθός μου.Δεν θα μεταφέρω έμβρυα,διότι μονο για κατάψυξη ωαρίων θα πάω,δεν βγαίνω οικονόμικα για να πάω κατευθείαν για έμβρυα εξ.αλου δεν έχω κάποιον σύντροφο τώρα,

Λοιπόν τώρα θα σου γράψω αναλυτικά της εξετάσεις τα αποτελέσματα.

η ΑΜΗ Η 1Η ΗΤΑΝ 0,7 PMOL/L και η 2η σε άλλο εργαστήριο 0.174 ng/ml

Τώρα η εξέταση της fsh και της e2 ήταν στην4 ημερα περιοδου φση ηταν15.7 κ η ε2 68 ,στην 3 μερα περιοδου η φση ηταν22,1 και η ε2 ήταν20

και τελος στην 2ημερα περιοδου η φση ηταν3.8 και η ε2 ηταν 223.

Ηενδοκρινολογη γυναικείας αναπαραγωγής μου έγραψαν ξανα να κάνω FSH K E2,μαζί με υπέρηχο θυρεοειδούς διοτι έχω θυρεοειδιτιδα hasimoto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου με το καλο να μαζέψεις...

Μπράβο που το κορίτσι σου βρήκε να είναι καλά....Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολα να τα αγοράσουμε.καθε φορά....ειδικά εγώ που έχω κάνει πάνω από 10 είναι πακετακι...Έχει ο Θεός...

Ωστόσο σίγουρα χρειάζεται ρύθμιση....οι ορμόνες.σου είναι """κάπως """ λόγο χασιμοτο;; δεν ξέρω....

Εύχομαι να ανταποκριθείς τέλεια στην διέγερση σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι να είναι καλά η κοπέλα, η παναγια να της φέρει το μωρό στην αγκαλία της γρήγορα.

Ναι η ορμόνες μου είναι αυξημένες ο εξωσωματικός που πήγα μου είπε πως είμαι πολύ δύσκολη περίπτωση,η ενδοκρινολόγο γυναίκειας αναπαραγωγής μου ζήτησαν οτι έχω και δεν έχω απο εξετάσεις του θυρεοειδή και όχι μονο θέλουν να δουν και γυναικολογικούς υπερήχους,αλλά προβλήματα μυοσκελετικά οπου έχω.

Σίγουρα ,μάλλον έχω πρόώρη ωοθηκική ανεπάρκεια ,αλλά για να είναι σίγουρη θα κάνω της εξετάσεις τον ορμονων για ακόμη μια φορα και θα μου πούν,Το καλό είναι ότι δουλεύουν στο ιδιο δημόσιο νοσοκομειο όπου θα κάνω και την εξωσωματική,και αυτό θα με βοηθήση πάρα πολύ,

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2020 at 9:53 ΜΜ, ο/η dodo@26 είπε:

Ναι να είναι καλά η κοπέλα, η παναγια να της φέρει το μωρό στην αγκαλία της γρήγορα.

Ναι η ορμόνες μου είναι αυξημένες ο εξωσωματικός που πήγα μου είπε πως είμαι πολύ δύσκολη περίπτωση,η ενδοκρινολόγο γυναίκειας αναπαραγωγής μου ζήτησαν οτι έχω και δεν έχω απο εξετάσεις του θυρεοειδή και όχι μονο θέλουν να δουν και γυναικολογικούς υπερήχους,αλλά προβλήματα μυοσκελετικά οπου έχω.

Σίγουρα ,μάλλον έχω πρόώρη ωοθηκική ανεπάρκεια ,αλλά για να είναι σίγουρη θα κάνω της εξετάσεις τον ορμονων για ακόμη μια φορα και θα μου πούν,Το καλό είναι ότι δουλεύουν στο ιδιο δημόσιο νοσοκομειο όπου θα κάνω και την εξωσωματική,και αυτό θα με βοηθήση πάρα πολύ,

  

Σε ποιο άμα επιτρέπεται θα κάνεις εξωσωματική. ;;; Έχω κάποια άσχημη εμπειρία από Αλεξ...εύχομαι να πάνε όλα καλά και εάν πας και με γιατρούς δικούς σου ακόμα.καλυτερα 

Με το καλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Σε ποιο άμα επιτρέπεται θα κάνεις εξωσωματική. ;;; Έχω κάποια άσχημη εμπειρία από Αλεξ...εύχομαι να πάνε όλα καλά και εάν πας και με γιατρούς δικούς σου ακόμα.καλυτερα 

Με το καλο 

Θα πάω σε νοσοκομείο στην Θεσσαλονίκη, στο παπαγεωργείου, για γιατρό πήγα μια φορά απόγευμα στον κυρίο κολυμπιανάκη,αλλά ξεκίνησα το πρωί με τον κύριο μακέδο .γενικά ΟΛΟΤΟ ΤΙΜ ΤΟΥς ΩΕΊΝΑ ΠΟΛΎ ΚΑΛΌ.Είναι νεοι σε ηλικία η περισσότερη γιατροί εκει μέσα.Θα πάω ξανά απόγευμα στον κυριο κολυμπιανάκη,όταν κάνω ολες της εξετάσεις ,για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα για το πρωτόκολο που θα ακολουθήσω αν θα έχει παρενέργεις διοτι έχω κ πλήρει έλειψη ενζύμου αλλά αυτά τα έχουν γράψει όλα στον φακελό μου.

Δεν μ΄πορώ να πάω πρωι ,βλέπεις εχω μόνο 5 ημέρες άδειας μέχρι το τέλος της χρονιάς και της κρατάω για της ημέρες που θα πρέπει να πηγαίνω για τους υπερήχους και για της εξετάσεις αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...