Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μη συμβατη ηλικια κύησης με ΤΕΡ


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Κατερίνα21 σε μένα δεν έχει συμβεί αλλά στην κουνιαδα μου στην Αυχενική ο γιατρός είπε ότι η σύλληψη έγινε την ημέρα που κανονικά περίμενε περίοδο .

Είχαμε πάει τότε σε πολλούς γιατρούς και ο καθένας με τα δικά του σε γυναίκες όμως με μεγάλη κύκλο αυτό είναι σύνηθες μας είχε πει ο γιατρός που έκανε τους μεγάλους υπέρηχους και γέννησε έναν παιδαρο 4 κιλών 

Εμενα σημερα με ειδε μια κοπελα ειδικευομενη και βρηκε την καρδουλα... Και την ρωτησα για το αν μας ενοχλει η τοσο μεγαλη αποκλιση..μου ειπε και βεβαια οχι και οτι μετραμε πλεον την κυηση μονο υπερηχογραφικα...απο την στιγμη που εχουμε καρδιακο παλμο πανε ολα καλα! Και επειδη ο κυκλος μου αλλαξε μετα τα αντιαυλληπτικα δεν μπορουμε να υπολογισουμε ποτε ειχα ωορρηξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια συγγνωμη για την καθυστερηση!! Τωρα ειδα τις απαντησεις σας!! Η χοριακη πηγε 17 χιλιαδες και κατι.... Πηγαμε στο νοσοκομειο..ειδαμε εμβρυακι και μια καρδουλα να παλλεται..αλλα ειναι τοσο μικρουλι που δεν ειχαμε ηχο για να την ακουσουμε..δεν την ανιχνευε ο υπερηχος..μονο την βλεπαμε που κουνιοταν!!😀😀😀😀😀

Μπραβο κοπελα μου! Είδες καθυστερημένη σύλληψη ήταν τελικα! Άδικα σε άγχωσε ο γιατρός. Με το καλό το νινακι σας. Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nicol🦩 είπε:

Μπραβο κοπελα μου! Είδες καθυστερημένη σύλληψη ήταν τελικα! Άδικα σε άγχωσε ο γιατρός. Με το καλό το νινακι σας. Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😘

Ευχαριστωωωω πολυυυ πολυυυυ!!! Αγχωθηκα χωρις λογο τελικα...απλα δεν ηθελα να το ξαναζησω οπως στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που παλινδρομησε... Τωρα προσεχω να μην δω αιμα και οτι περιεργο νιωσω μου ειπε να ξαναπαω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εμενα σημερα με ειδε μια κοπελα ειδικευομενη και βρηκε την καρδουλα... Και την ρωτησα για το αν μας ενοχλει η τοσο μεγαλη αποκλιση..μου ειπε και βεβαια οχι και οτι μετραμε πλεον την κυηση μονο υπερηχογραφικα...απο την στιγμη που εχουμε καρδιακο παλμο πανε ολα καλα! Και επειδη ο κυκλος μου αλλαξε μετα τα αντιαυλληπτικα δεν μπορουμε να υπολογισουμε ποτε ειχα ωορρηξια...

Μπράβο κορίτσι μου!! Τέλεια νέα!! Τζάμπα σε άγχωσε ο άλλος ο ηλίθιος!! Μια εύκολη εγκυμοσύνη να έχεις από δω και πέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Τέλεια νέα!! Τζάμπα σε άγχωσε ο άλλος ο ηλίθιος!! Μια εύκολη εγκυμοσύνη να έχεις από δω και πέρα!! 

Σε ευχαριστωω πολυυυ!! Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες σας!! Πραγματικα με βοηθησατε παρα πολυ!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια συγγνωμη για την καθυστερηση!! Τωρα ειδα τις απαντησεις σας!! Η χοριακη πηγε 17 χιλιαδες και κατι.... Πηγαμε στο νοσοκομειο..ειδαμε εμβρυακι και μια καρδουλα να παλλεται..αλλα ειναι τοσο μικρουλι που δεν ειχαμε ηχο για να την ακουσουμε..δεν την ανιχνευε ο υπερηχος..μονο την βλεπαμε που κουνιοταν!!😀😀😀😀😀

Έλα ρε κορίτσι και μας έσκασες!Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!Πολύ χαίρομαι!Δεν ήθελα να σε ρωτήσω ξανά τι έγινε γιατί λέω για να μην απαντάει δεν είναι καλά τα πράγματα....κι όμως!Να είσαι γερή και εσύ και το εμβρυακι σου και γρήγορα να ακούσετε καρδούλα!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Έλα ρε κορίτσι και μας έσκασες!Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!Πολύ χαίρομαι!Δεν ήθελα να σε ρωτήσω ξανά τι έγινε γιατί λέω για να μην απαντάει δεν είναι καλά τα πράγματα....κι όμως!Να είσαι γερή και εσύ και το εμβρυακι σου και γρήγορα να ακούσετε καρδούλα!❤️❤️❤️❤️

Καλημεραααα!! Ευχαριστωωωωωω πολυ κοπελα μου!!! Μου δωσατε πολυ θαρρος και αισιοδοξια!!! Με το που μας λεει η ειδικευομενη οτι εχουμε καρδιακο παλμο της λεω πλακα κανεις?? Λεει οχι και μου δειχνει την καρδουλα που παλλοταν... Ενιωθα λες και ηθελα να σηκωθω και να χοροπηδαω..μου ελεγε μην κουνιεσαι να προσπαθησουμε να την ακουσουμε...αλλα το σωμα μου ετρεμε απο χαρα και δεν μπορουσα να κρατηθω!!!😂😂😂 

Σε δυο εβδομαδες εχουμε ραντεβου, λογικα θα κανω και τον προγεννητικο.. Θα ειμαι 7 εβδομαδων τοτε...

Παρόλα αυτα σκεφτομαι να παω και στο αλλο νοσοκομειο την δευτερα που εχω ραντεβου, που εχουν πιο εξελιγμενα μηχανηματα για μια δευτερη γνωμη..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημεραααα!! Ευχαριστωωωωωω πολυ κοπελα μου!!! Μου δωσατε πολυ θαρρος και αισιοδοξια!!! Με το που μας λεει η ειδικευομενη οτι εχουμε καρδιακο παλμο της λεω πλακα κανεις?? Λεει οχι και μου δειχνει την καρδουλα που παλλοταν... Ενιωθα λες και ηθελα να σηκωθω και να χοροπηδαω..μου ελεγε μην κουνιεσαι να προσπαθησουμε να την ακουσουμε...αλλα το σωμα μου ετρεμε απο χαρα και δεν μπορουσα να κρατηθω!!!😂😂😂 

Σε δυο εβδομαδες εχουμε ραντεβου, λογικα θα κανω και τον προγεννητικο.. Θα ειμαι 7 εβδομαδων τοτε...

Παρόλα αυτα σκεφτομαι να παω και στο αλλο νοσοκομειο την δευτερα που εχω ραντεβου, που εχουν πιο εξελιγμενα μηχανηματα για μια δευτερη γνωμη..  

Και γω στη θέση σου θα πήγαινα, να δεις και ποιος γιατρός σου ταιριάζει καλύτερα από τη στιγμή που θα σε παρακολουθούν στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου θα τρελαθω!!! Ειπαμε στη μικρη (2ετων) οτι θα κανουμε μωρακι και ειναι στην κοιλιτσα μου...και καθως παιζαμε με χτυπησε καταλαθως..σηκωσε τη μπλουζα μου, φιλησε την κοιλια μου και ειπε "μην κλαις μωρακι, κανε νανακια!"... Θα τρελαθωωω απο χαρα!! Ποσο αθωο μυαλουδακι❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/10/2020 at 9:34 ΜΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια μου θα τρελαθω!!! Ειπαμε στη μικρη (2ετων) οτι θα κανουμε μωρακι και ειναι στην κοιλιτσα μου...και καθως παιζαμε με χτυπησε καταλαθως..σηκωσε τη μπλουζα μου, φιλησε την κοιλια μου και ειπε "μην κλαις μωρακι, κανε νανακια!"... Θα τρελαθωωω απο χαρα!! Ποσο αθωο μυαλουδακι❤❤❤

Κατερινιω τι κάνεις;όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2020 at 4:12 ΜΜ, ο/η Beatricee είπε:

Κατερινιω τι κάνεις;όλα καλά;

Κοριτσι μου ολα καλα!! Σημερα ειχαμε ραντεβου με τον γυναικολογο..ειδαμε το σπορακι μεγαλωνει...ειδαμε την καρδουλα του..ολα καλα δοξα το θεο!! Την παρασκευη θα παω να μου γραψει προγεννητικο ελεγχο και θα με ξαναδει οταν βγουν τα αποτελεσματα των εξετασεων... Απλα μου αλλαξε την ΤΕΡ στις 26/8 περιπου ωστε να συμβαδιζουν ο υπερηχος με την περιοδο...μου ειπε οτι λογω των χαπιων οφειλεται αυτη η αποκλιση αλλα δεν μας ενοχλεί αφου το εμβρυο μεγαλωνει οπως πρεπει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε κορίτσι μου πολύ χαίρομαι!Όλα καλά πάντα να σου πηγαίνουν!Δεν ξέρω αν τώρα έτσι όπως άλλαξε η ημερομηνία σου θα γεννήσεις Μάϊο αλλά εάν ναι τότε σε περιμένουμε στην συζήτηση μωράκια Μαϊου 2021😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου πολύ χαίρομαι!Όλα καλά πάντα να σου πηγαίνουν!Δεν ξέρω αν τώρα έτσι όπως άλλαξε η ημερομηνία σου θα γεννήσεις Μάϊο αλλά εάν ναι τότε σε περιμένουμε στην συζήτηση μωράκια Μαϊου 2021😊

Ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι οτι καλυτερο κ σε εσενα!!❤

Οπως τα υπολογισα θα εχω πητ 29/5 και αν παω για προγραμματισμενη καισαρικη (εχω ηδη μια) 15/5.. Λογικα θα μου πει ο εμβρυολογος στην αυχενικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...