Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dim.The. είπε:

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας εσάς που γεννήσατε κορίτσια! Εγώ έχω Πητ αρχές Ιουλίου αλλά βιάζεται ο μικρός και είμαι ξάπλα μήπως δε βγει πρόωρος. Ήθελα να ρωτήσω τί εννοείς @Anastasia07 ότι λόγω ενός εκατοστού τραχήλου κάνατε καισαρική, μιας και εμένα ο τράχηλος μου είναι ήδη τόσος από την 31η εβδομάδα!

Στην 38+5 πήγα γιατρό και μου είπε ότι έχω άνοιγμα 1 εκατοστό και είναι δύσκολο να βγει το μωρό με φυσιολογικο τοκετο χωρίς να έχουμε επιπλοκές καθώς θα πιεστω πολυ και θα ανεβάσω πιεση(κάτι που στη δική μου περίπτωση δεν ήταν καλό λόγω ιστορικού) Προσπάθησε να δει ελαστικότητα αλλά έφτανε μέχρι 2 εκατοστά. Οπότε κανονίσαμε καισαρική 3 μέρες μετά. 

Μην σε ανησυχεί καθόλου, σε εσένα μπορεί από τη μια στην άλλη να έχεις άνοιγμα 10 εκατοστά. Εμένα απλά ήταν σφιχτός ο τράχηλος και δεν είχε ελαστικότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anastasia07 είπε:

Στην 38+5 πήγα γιατρό και μου είπε ότι έχω άνοιγμα 1 εκατοστό και είναι δύσκολο να βγει το μωρό με φυσιολογικο τοκετο χωρίς να έχουμε επιπλοκές καθώς θα πιεστω πολυ και θα ανεβάσω πιεση(κάτι που στη δική μου περίπτωση δεν ήταν καλό λόγω ιστορικού) Προσπάθησε να δει ελαστικότητα αλλά έφτανε μέχρι 2 εκατοστά. Οπότε κανονίσαμε καισαρική 3 μέρες μετά. 

Μην σε ανησυχεί καθόλου, σε εσένα μπορεί από τη μια στην άλλη να έχεις άνοιγμα 10 εκατοστά. Εμένα απλά ήταν σφιχτός ο τράχηλος και δεν είχε ελαστικότητα. 

Χμ ενδιαφέρον..οκ, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός η αλήθεια είναι, οι γιατροί μας ξέρουν καλύτερα. Για να δούμε πώς θα πάω και γω, να σου πω δεν ανησυχώ τόσο αν θα κάνω καισαρική ή όχι, το μόνο που με νοιάζει είναι να μεγαλώσει ακόμα λίγο και να φτάσω την 34η σε τέσσερις μέρες πρώτα ο Θεός και μετά όσο πάρει! Απλά να είμαι προετοιμασμένη και για αυτό το ενδεχόμενο. Εύχομαι καλή ανάρρωση σε σένα και με το καλό να πάτε σπίτι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dim.The. είπε:

Χμ ενδιαφέρον..οκ, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός η αλήθεια είναι, οι γιατροί μας ξέρουν καλύτερα. Για να δούμε πώς θα πάω και γω, να σου πω δεν ανησυχώ τόσο αν θα κάνω καισαρική ή όχι, το μόνο που με νοιάζει είναι να μεγαλώσει ακόμα λίγο και να φτάσω την 34η σε τέσσερις μέρες πρώτα ο Θεός και μετά όσο πάρει! Απλά να είμαι προετοιμασμένη και για αυτό το ενδεχόμενο. Εύχομαι καλή ανάρρωση σε σένα και με το καλό να πάτε σπίτι σας! 

Με το καλό κορίτσι μου. Πόσο βάρος έχει το μωρό? Έχεις κάνει ένεση για τα πνευμονακια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Πόσο βάρος έχει το μωρό? Έχεις κάνει ένεση για τα πνευμονακια...?

Ευχαριστώ πολύ! Το μωρό την 31η εβδομάδα φαινόταν γύρω στα 1.900. Τις ενέσεις τις έκανα την 31+4 και την 31+5 και απ' ότι μου είπε ο γιατρός σε καλύπτουν για 15 ημέρες, οπότε φαντάζομαι με κάλυψαν μέχρι τώρα. Όταν τον ρώτησα αν χρειάζεται επαναληπτική αν τις ξεπεράσω, μου είπε ότι είναι αμφιλεγόμενο κατά πόσο βοηθάει η επανάληψη. Ποιος ξέρει τώρα, ο Θεός βοηθός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2021 at 1:50 ΜΜ, ο/η DIAMANTW είπε:

Έχω κ εγώ πόνους κ συσπάσεις από χθες αλλά τπτ το ιδιαίτερο..αύριο θα πάμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει..τελειαααα...θα περιμένω νέα σου λοιπόν...

Καλησπέρα κορίτσι,πως πάτε?γέννησα κ εγώ στις 20 μαϊου..πως είναι το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσι,πως πάτε?γέννησα κ εγώ στις 20 μαϊου..πως είναι το μωράκι σου?

Καλησπέρα κορίτσι μου!Καλά είμαστε!Να σου ζήσει η μπέμπα σου!Να είστε γεροί ν την καμαρώνετε!💞

Πώς είσαι;όλα καλά με τον τοκετό;

Εμείς καλά είμαστε θηλάζουμε και δυστυχώς αρχίσαμε να ταλαιπωρουμαστε από κολικούς 😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσι,πως πάτε?γέννησα κ εγώ στις 20 μαϊου..πως είναι το μωράκι σου?

Να σου ζήσει κοπέλα μου. Σιδερένιοι και οι δύο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσι,πως πάτε?γέννησα κ εγώ στις 20 μαϊου..πως είναι το μωράκι σου?

Καλησπέρα και από εμένα!! Να σας ζήσει κοπέλα μου!!! Τυχερό και υγιες να είναι!! 

Εμείς βγήκαμε χθες από τα νεογνά και τον πήραμε σπίτι... Κάναμε και τη μαγνητική και περιμένουμε τα αποτελέσματα... Ο μικρός είναι ζωηρουλης... Προσπαθούμε να μπούμε στο πρόγραμμα σιγά σιγά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ..Πολύ ζωηρή,όλη μέρα μια χαρά κοιμάται,τα βράδια δν κοιμάται,θέλει συνέχεια στο στήθος να είναι..δεν ξέρω τι να κάνω..όσον αφορά τον τοκετό φυσιολογικό αλλά χωρίς επισκληριδιο λόγω λάθους με την αντιπηκτική που εκανα..πόνεσα παρά πολυ,δν θα πω ψέματα αλλά το έχω ξεχάσει ήδη..ρε κορίτσια πως τα ντύνεται τα μωρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ..Πολύ ζωηρή,όλη μέρα μια χαρά κοιμάται,τα βράδια δν κοιμάται,θέλει συνέχεια στο στήθος να είναι..δεν ξέρω τι να κάνω..όσον αφορά τον τοκετό φυσιολογικό αλλά χωρίς επισκληριδιο λόγω λάθους με την αντιπηκτική που εκανα..πόνεσα παρά πολυ,δν θα πω ψέματα αλλά το έχω ξεχάσει ήδη..ρε κορίτσια πως τα ντύνεται τα μωρά?

Θα το βρείτε σιγά σιγά με το βραδινό πρόγραμμα... Ίσως δεν χορταινει με το τελευταίο γεύμα και θέλει συνέχεια... Εγω κάνω μικτή διατροφή...του έδωσα χθες ξένο στις 11 το βράδυ και μετά ξύπνησε στις 4 και του έδωσα στήθος... Την ημέρα βέβαια πεινάει πιο συχνά! 

Αχχχ αυτοί οι πόνοι!!! Ώρες ώρες τους σκέφτομαι κι εγώ που τους πέρασα χωρίς αναισθησία...αλλά πιο τραυματικό ήταν το μετά...από ην ώρα που μπήκα για καισαρική... Τέλος πάντων... Γερά να είναι τα παιδάκια μας και εμείς βρίσκουμε τη δύναμη για όλα!!!!

Όσο για το ντύσιμο, εγώ του φοράω μέσα στο σπίτι ζιπουνακι με μανίκι, και καλτσακια, και τον σκεπάζω με σεντονακι..ισα ίσα είναι τα μπουτακια έξω... Για βολτα του βάζω ολόσωμο φορμακι με μανίκι...νομίζω ότι ακόμα φοριέται το μανικακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσι,πως πάτε?γέννησα κ εγώ στις 20 μαϊου..πως είναι το μωράκι σου?

Να σας ζήσει κορίτσι μου γερή και καλότυχη να είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Πώς είστε? Τα μπεμπακια σας τι κάνουν? Εμείς δόξα το Θεό όλα καλά. Συνηθίζουμε και σιγά σιγά τα ξενύχτια.. θηλάζουμε αποκλειστικά και όλα πάνε μια χαρά.. εσείς.? ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Πώς είστε? Τα μπεμπακια σας τι κάνουν? Εμείς δόξα το Θεό όλα καλά. Συνηθίζουμε και σιγά σιγά τα ξενύχτια.. θηλάζουμε αποκλειστικά και όλα πάνε μια χαρά.. εσείς.? ❣️❣️

Πόσο χαίρομαι που όλα σας πάνε καλά!Όλα καλά και εμείς ❤️Θηλάζουμε και εμείς αποκλειστικά,ξενύχτια δεν έχουμε (πάλι καλά) αλλά το απόγευμα μας ταράζουν οι κολικοί δυστυχώς...Μια μπουκιά άνθρωπος και να τον βλέπεις να πονάει,να κοκκινίζει,να ζοριζεται σφιγγεται η ψυχή σου βρε κορίτσια.Ειχε καμία εμπειρία με κολικούς να μου πει κανένα μυστικό;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xristina biman είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Πώς είστε? Τα μπεμπακια σας τι κάνουν? Εμείς δόξα το Θεό όλα καλά. Συνηθίζουμε και σιγά σιγά τα ξενύχτια.. θηλάζουμε αποκλειστικά και όλα πάνε μια χαρά.. εσείς.? ❣️❣️

Γεια σας και από εμένα!! Κι εμείς όλα καλά!! Ακόμα δεν έχουμε βρει το πρόγραμμα μας βέβαια..θηλάζουμε την ημέρα, την νύχτα δίνω ξένο γιατί ξυπνάει πολλές φορές...και αντλώ και με το θηλαστρο και βάζω κατάψυξη... Ξεκίνησαν κι εμάς οι κολικοί 3-4 μέρες τώρα..από τις 6-9 το βράδυ κλάμα και κακό..δεν ξέρω τι να κάνω... @Beatriceeένα κόλπο είναι μασαζακι στην κοιλίτσα όταν ζοριζεται για να φύγουν τα αέρια...επίσης μπορείς να του λυγίζεις τα ποδαράκια στην κοιλίτσα ώστε να ζοριζεται το εντερακι και να βγάζει τα αέρια ή να τον βάζεις μπρούμυτα πάνω στο γόνατο σου..δλδ η κοιλίτσα του να πιέζεται στο γόνατο σου και έτσι ανακουφίζεται...και ταυτόχρονα τρίβεις την πλατουλα του... 

Εγώ τα κάνω όλα και βλέπω μια ανακούφιση..βέβαια για λίγο..αλλά κάτι είναι κι αυτό!! Υπάρχουν και κρέμες για τους κολικούς για μασαζακι..αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Γεια σας και από εμένα!! Κι εμείς όλα καλά!! Ακόμα δεν έχουμε βρει το πρόγραμμα μας βέβαια..θηλάζουμε την ημέρα, την νύχτα δίνω ξένο γιατί ξυπνάει πολλές φορές...και αντλώ και με το θηλαστρο και βάζω κατάψυξη... Ξεκίνησαν κι εμάς οι κολικοί 3-4 μέρες τώρα..από τις 6-9 το βράδυ κλάμα και κακό..δεν ξέρω τι να κάνω... @Beatriceeένα κόλπο είναι μασαζακι στην κοιλίτσα όταν ζοριζεται για να φύγουν τα αέρια...επίσης μπορείς να του λυγίζεις τα ποδαράκια στην κοιλίτσα ώστε να ζοριζεται το εντερακι και να βγάζει τα αέρια ή να τον βάζεις μπρούμυτα πάνω στο γόνατο σου..δλδ η κοιλίτσα του να πιέζεται στο γόνατο σου και έτσι ανακουφίζεται...και ταυτόχρονα τρίβεις την πλατουλα του... 

Εγώ τα κάνω όλα και βλέπω μια ανακούφιση..βέβαια για λίγο..αλλά κάτι είναι κι αυτό!! Υπάρχουν και κρέμες για τους κολικούς για μασαζακι..αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει ποτέ...

Ααααχ Κατερινιω μου δυστυχώς τα κάνω όλα αυτά.Και προβιωτικα του δίνω,και μάραθο πίνω και ινφακολικ δίνω και μασάζ κάνω στη κοιλίτσα και όλη την ώρα μπρούμυτα είναι αλλά αποτέλεσμα δεν έχω δει.Ρε παιδί μου είναι λες και έχει ωράριο 5 το απόγευμα με 10 το βράδυ δεν λέει να ηρεμήσει.Παλι καλά κοιμάται μέχρι τώρα τα βράδια (καθώς είναι εξαντλημένος από το κλάμα)και με δικό μου γάλα ξυπνάει πάνω στο 4ωρο.

Πέρα από την πλάκα δεν περίμενα ποτέ  να υπάρξει άνθρωπος που θα τον παρακαλαω να αερίζεται και όταν το κάνει θα του λέω και μπράβο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Ααααχ Κατερινιω μου δυστυχώς τα κάνω όλα αυτά.Και προβιωτικα του δίνω,και μάραθο πίνω και ινφακολικ δίνω και μασάζ κάνω στη κοιλίτσα και όλη την ώρα μπρούμυτα είναι αλλά αποτέλεσμα δεν έχω δει.Ρε παιδί μου είναι λες και έχει ωράριο 5 το απόγευμα με 10 το βράδυ δεν λέει να ηρεμήσει.Παλι καλά κοιμάται μέχρι τώρα τα βράδια (καθώς είναι εξαντλημένος από το κλάμα)και με δικό μου γάλα ξυπνάει πάνω στο 4ωρο.

Πέρα από την πλάκα δεν περίμενα ποτέ  να υπάρξει άνθρωπος που θα τον παρακαλαω να αερίζεται και όταν το κάνει θα του λέω και μπράβο😂

Εμείς είμαστε από τους σχεδόν τυχερούς γτ δεν έχουμε κολικούς.. δυσκολευόμαστε όμως στο να κάνουμε κακακια που μας παίρνει ώρες και κάθε φορά μελανιαζουμε από το σφίξιμο κλαίμε για κάνα 20λεπτο νον στοπ μέχρι να κάνουμε. Τις πρώτες φορές έβαλα και εγώ τα κλάματα 😛

Επίσης για τους κολικούς ξέρω ότι βοηθάει το ζεστό μπανάκι η οι κομπρεσες στην κοιλίτσα. Και οι λευκοί θόρυβοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Ααααχ Κατερινιω μου δυστυχώς τα κάνω όλα αυτά.Και προβιωτικα του δίνω,και μάραθο πίνω και ινφακολικ δίνω και μασάζ κάνω στη κοιλίτσα και όλη την ώρα μπρούμυτα είναι αλλά αποτέλεσμα δεν έχω δει.Ρε παιδί μου είναι λες και έχει ωράριο 5 το απόγευμα με 10 το βράδυ δεν λέει να ηρεμήσει.Παλι καλά κοιμάται μέχρι τώρα τα βράδια (καθώς είναι εξαντλημένος από το κλάμα)και με δικό μου γάλα ξυπνάει πάνω στο 4ωρο.

Πέρα από την πλάκα δεν περίμενα ποτέ  να υπάρξει άνθρωπος που θα τον παρακαλαω να αερίζεται και όταν το κάνει θα του λέω και μπράβο😂

Ωχχχ τόσο δύσκολα ΕΕ?? Τότε μόνο υπομονή!!! Έτσι ήταν η Ελένη μου δεν της περνούσαν με τίποτα και έκλαιγα κι εγώ μαζί της... 

Τα πιο δύσκολα που έχω συναντήσει είναι οι κολικοί και όταν βγαίνουν τα δόντια... Θέλουν γερό στομάχι για να ανταπεξέλθεις... 

Υπομονή κοπελα μου και πολλές αγκαλίτσες..για να νιώθει ότι είσαι δίπλα του... 

Εγώ τα έχω παίξει με το θηλασμό...κάθε μισή ώρα στο στήθος...έχω ρε γαμωτο ποσότητα, αλλά μάλλον δεν είναι θρεπτικό και δεν χορταινει... Στο 4ωρο βγάζω 150ml και ο κύριος σε ένα γεύμα του πίνει 90-100ml οπότε σαν ποσότητα θα τον χορταινε...αλλά δεν...

Γι'αυτό τον λόγο δίνω έτοιμο στις 9 και στις 12-1 το βράδυ (όποτε ξυπνήσει) και μετά μέσα στη νύχτα του δίνω δικό μου και αν δω ότι δεν κάνουμε δουλειά έτσι του δίνω ξένο... Ο ύπνος μου ακόμα είναι 4 ώρες μέσα στο 24ωρο... 

Δύο εβδομάδες τον έχουμε στο σπίτι και με έχει βγάλει οφ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ωχχχ τόσο δύσκολα ΕΕ?? Τότε μόνο υπομονή!!! Έτσι ήταν η Ελένη μου δεν της περνούσαν με τίποτα και έκλαιγα κι εγώ μαζί της... 

Τα πιο δύσκολα που έχω συναντήσει είναι οι κολικοί και όταν βγαίνουν τα δόντια... Θέλουν γερό στομάχι για να ανταπεξέλθεις... 

Υπομονή κοπελα μου και πολλές αγκαλίτσες..για να νιώθει ότι είσαι δίπλα του... 

Εγώ τα έχω παίξει με το θηλασμό...κάθε μισή ώρα στο στήθος...έχω ρε γαμωτο ποσότητα, αλλά μάλλον δεν είναι θρεπτικό και δεν χορταινει... Στο 4ωρο βγάζω 150ml και ο κύριος σε ένα γεύμα του πίνει 90-100ml οπότε σαν ποσότητα θα τον χορταινε...αλλά δεν...

Γι'αυτό τον λόγο δίνω έτοιμο στις 9 και στις 12-1 το βράδυ (όποτε ξυπνήσει) και μετά μέσα στη νύχτα του δίνω δικό μου και αν δω ότι δεν κάνουμε δουλειά έτσι του δίνω ξένο... Ο ύπνος μου ακόμα είναι 4 ώρες μέσα στο 24ωρο... 

Δύο εβδομάδες τον έχουμε στο σπίτι και με έχει βγάλει οφ... 

Δυστυχώς είναι όπως τα λες, δύσκολο.Εγω ακόμη μπορώ να πω πως την παλεύω.Καμια φορά νιώθω και εγώ την ανάγκη να κλάψω αλλά μετά σκέφτομαι ότι έτσι λύση δεν θα βρω οπότε είμαι αυτή που προσπαθεί με την αγκαλιά της να τα γιατρέψει όλα.Ποοοοσο θα ήθελα μια ημέρα να ξυπνήσει και να είναι καλά!

Όσον αφορά το γάλα σου,εάν είσαι καλά από ποσότητα ρώτα τον/την παιδίατρο τι μπορείς να κάνεις για να βελτιώσεις τη ποιότητα.Πχ.για ποσότητα ξέρω κολπακια αλλά για ποιότητα όχι.Και εμένα πάντως ο παιδίατρος αν και υπέρμαχος του θηλασμού μου έχει πει ότι αν τυχόν δω τα σκούρα και δεν χορταινει να του δίνω και λίγη φόρμουλα.

Η Ελένη τι κάνει;πως το πήρε με τον μικρό;τον συνήθισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Δυστυχώς είναι όπως τα λες, δύσκολο.Εγω ακόμη μπορώ να πω πως την παλεύω.Καμια φορά νιώθω και εγώ την ανάγκη να κλάψω αλλά μετά σκέφτομαι ότι έτσι λύση δεν θα βρω οπότε είμαι αυτή που προσπαθεί με την αγκαλιά της να τα γιατρέψει όλα.Ποοοοσο θα ήθελα μια ημέρα να ξυπνήσει και να είναι καλά!

Όσον αφορά το γάλα σου,εάν είσαι καλά από ποσότητα ρώτα τον/την παιδίατρο τι μπορείς να κάνεις για να βελτιώσεις τη ποιότητα.Πχ.για ποσότητα ξέρω κολπακια αλλά για ποιότητα όχι.Και εμένα πάντως ο παιδίατρος αν και υπέρμαχος του θηλασμού μου έχει πει ότι αν τυχόν δω τα σκούρα και δεν χορταινει να του δίνω και λίγη φόρμουλα.

Η Ελένη τι κάνει;πως το πήρε με τον μικρό;τον συνήθισε;

Εγώ δεν περίμενα καν ότι θα θηλάσει... Επειδή του ξεκίνησαν φόρμουλα στη μενν και ο παιδίατρος που τον παρακολουθούσε τότε μου είπε ότι ίσως δεν πιάσει το στήθος...όμως η φύση είχε άλλα σχέδια!!! Εκτός ότι έχω ποσότητα (το αντίθετο με την Ελένη) από μόνος του έψαξε το στήθος..τον έβαλα πάνω μου δέρμα με δέρμα και σύρθηκε για να βρει το στήθος... Το βράδυ δεν το συζητώ του δίνω ξένο για να κοιμάται λίγο παραπάνω...από πριν γεννησω ήθελα να κάνω μικτή διατροφή...

Η Ελένη καλά είναι... Έχουμε κάποιες ζηλιες..αλλά προσπαθούμε να της εξηγήσουμε ότι ο μπέμπης είναι μωρουλι και γι'αυτό τον ταιζουμε..τον παίρνουμε αγκαλιά κλπ... Βλέπω ότι έχει ενδιαφέρον για τον μικρό...μόλις ξυπνήσει θα του πει καλημέρα, όταν γυρίσει από το σχολείο θα έρθει να του δώσει φιλάκι...θα του πει τραγουδάκια...τον έχει πάρει αγκαλιά 2-3 φορές με την βοήθεια μας...αλλά πιστεύω ότι ακόμα της φαίνεται παράξενο ότι έχουμε και άλλο μέλος στο σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...