Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου..γερό κ καλότυχο να είναι στη ζωουλα του..περιμένω κ εγώ,πήγαμε χθες στο γιατρό μου είπε στοπ το περπάτημα κ εκτός απροόπτου θα με δει πάλι Τρίτη..είναι έτοιμη η μπέμπα να βγει.. βιάζεται απ' ότι φαίνεται .37+1 σήμερα..που γέννησες εσύ?

Σε ευχαριστούμε πολύ κοπέλα μου. Κι εσύ με έναν πόνο. Καλό είναι αυτό που η μικρή σου είναι έτοιμη από τώρα.. στο Ρέα γέννησα. Σήμερα είναι η δεύτερη διανυκτέρευση. Περιμένω πως κ πως να πάρουμε εξιτήριο την Παρασκευή και να πάμε επιτέλους σπίτι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε??

Γεια σου κοπέλα μου!! Σε σκεφτόμουν το πρωί... Εγώ ήρθα σήμερα στο γιατρό να συζητήσουμε μήπως μπω για καισαρική αύριο, να ξεμπερδευω... Έχω συσπάσεις και πόνους αλλά τίποτα άλλο... Η διαστολή μου είναι στο 1,5... Περιμένω να με ξαναδεί σε λίγο να μου πει τι θα κάνουμε...

Εσύ πως είσαι??? Η μπουμπούκα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!! Σε σκεφτόμουν το πρωί... Εγώ ήρθα σήμερα στο γιατρό να συζητήσουμε μήπως μπω για καισαρική αύριο, να ξεμπερδευω... Έχω συσπάσεις και πόνους αλλά τίποτα άλλο... Η διαστολή μου είναι στο 1,5... Περιμένω να με ξαναδεί σε λίγο να μου πει τι θα κάνουμε...

Εσύ πως είσαι??? Η μπουμπούκα??

Έχω κ εγώ πόνους κ συσπάσεις από χθες αλλά τπτ το ιδιαίτερο..αύριο θα πάμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει..τελειαααα...θα περιμένω νέα σου λοιπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Έχω κ εγώ πόνους κ συσπάσεις από χθες αλλά τπτ το ιδιαίτερο..αύριο θα πάμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει..τελειαααα...θα περιμένω νέα σου λοιπόν...

Λοιπόν εμένα με είδε πάλι με τον κολποδιαστολεα...τι πόνος κι αυτός!!! Έχω συσπάσεις έντονες..κάθε 3-5 λεπτά..χωρίς να έχουν σπάσει τα νερά..το απόγευμα θα μιλήσω ξανά μαζί του... Μου έσπασε το τραχηλικό βύσμα... Για να ανοίξει ο τράχηλος... 

Παρόλα αυτά επειδή το μωρό είναι ψηλά ακόμα.. αύριο μπαίνω εισαγωγή το βράδυ και Τετάρτη πρωί καισαρική..εκτός αν σπάσουν τα νερά σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Λοιπόν εμένα με είδε πάλι με τον κολποδιαστολεα...τι πόνος κι αυτός!!! Έχω συσπάσεις έντονες..κάθε 3-5 λεπτά..χωρίς να έχουν σπάσει τα νερά..το απόγευμα θα μιλήσω ξανά μαζί του... Μου έσπασε το τραχηλικό βύσμα... Για να ανοίξει ο τράχηλος... 

Παρόλα αυτά επειδή το μωρό είναι ψηλά ακόμα.. αύριο μπαίνω εισαγωγή το βράδυ και Τετάρτη πρωί καισαρική..εκτός αν σπάσουν τα νερά σήμερα...

Τέλειααααα...πόσο χαίρομαι...ήρθε κ η σειρά σου..εγώ νιώθω συχνά πετρώματα χωριε όμως πόνους..έχω αγχωθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Τέλειααααα...πόσο χαίρομαι...ήρθε κ η σειρά σου..εγώ νιώθω συχνά πετρώματα χωριε όμως πόνους..έχω αγχωθει...

Μόλις ανοίξει ο τράχηλος έστω και λίγο θα νιώθεις και τους πονους... Εγώ τώρα πονάω και νιώθω λες και σπάνε τα κόκκαλα στη μέση μου... Ο πόνος ξεκινάει από τον αφαλό μέχρι τη γραμμή του εσώρουχου γύρω γύρω και στην κοιλιά και στη μέση..κρατάει 30-40 δευτερόλεπτα και έρχεται κάθε 5 λεπτά περίπου...

Και τόσο καιρό έλεγα ότι πονούσα..τώρα δεν αντέχω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μόλις ανοίξει ο τράχηλος έστω και λίγο θα νιώθεις και τους πονους... Εγώ τώρα πονάω και νιώθω λες και σπάνε τα κόκκαλα στη μέση μου... Ο πόνος ξεκινάει από τον αφαλό μέχρι τη γραμμή του εσώρουχου γύρω γύρω και στην κοιλιά και στη μέση..κρατάει 30-40 δευτερόλεπτα και έρχεται κάθε 5 λεπτά περίπου...

Και τόσο καιρό έλεγα ότι πονούσα..τώρα δεν αντέχω.... 

Αν έχεις τέτοιους πόνους μήπως γεννήσεις κ σήμερα φυσιολογικά εσύ??εμείς αύριο έχουμε ραντεβού..οπότε να δούμε τι θα μας πει..σε τι φάση είμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Αν έχεις τέτοιους πόνους μήπως γεννήσεις κ σήμερα φυσιολογικά εσύ??εμείς αύριο έχουμε ραντεβού..οπότε να δούμε τι θα μας πει..σε τι φάση είμαστε..

Μου είπε ο γιατρός ότι ίσως μέχρι το βράδυ έχουν σπάσει τα νερά... Βλέπω αίμα στο εσώρουχο... Στις 8 η ώρα θα μιλήσω μαζί του πάλι, που θα πάρω τα αποτελεσματα από το μοριακό τεστ που με έβαλε να κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μου είπε ο γιατρός ότι ίσως μέχρι το βράδυ έχουν σπάσει τα νερά... Βλέπω αίμα στο εσώρουχο... Στις 8 η ώρα θα μιλήσω μαζί του πάλι, που θα πάρω τα αποτελεσματα από το μοριακό τεστ που με έβαλε να κάνω....

Αααχχχ τι τέλειααααα...πιστεύω ότι σήμερα θα γεννήσεις...Μν σε ζαλίζω κ εγώ άλλο... όποτε μιλήσεις με το.γιατρο κ σου πει τι να κάνεις στείλε αν μπορείς..σου εύχομαι όλα με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Αααχχχ τι τέλειααααα...πιστεύω ότι σήμερα θα γεννήσεις...Μν σε ζαλίζω κ εγώ άλλο... όποτε μιλήσεις με το.γιατρο κ σου πει τι να κάνεις στείλε αν μπορείς..σου εύχομαι όλα με το καλό...

Καλημεραααα!!! Γέννησα τα ξημερώματα... Χθες το βράδυ ήρθα στο νοσοκομείο με διλεπτους πόνους..μου έκαναν εισαγωγή... Έφτασα μέχρι 8 διαστολή και μετά χάσαμε τους παλμούς του μικρού..οπότε 4 τα ξημερώματα μπήκα επειγόντως για καισαρική... Ο μικρός 3,650 είναι στη θερμοκοιτίδα για περαιτέρω εξετάσεις λόγω του αναπνευστικού...δεν το έχω δει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημεραααα!!! Γέννησα τα ξημερώματα... Χθες το βράδυ ήρθα στο νοσοκομείο με διλεπτους πόνους..μου έκαναν εισαγωγή... Έφτασα μέχρι 8 διαστολή και μετά χάσαμε τους παλμούς του μικρού..οπότε 4 τα ξημερώματα μπήκα επειγόντως για καισαρική... Ο μικρός 3,650 είναι στη θερμοκοιτίδα για περαιτέρω εξετάσεις λόγω του αναπνευστικού...δεν το έχω δει ακόμα...

Κορίτσι μου να σας ζήσει!!!να είναι γερός και καλότυχος στη ζωουλα του!!!σιδερένιοι να είστε κ οι δύο!!!🥰😍💕 Άντε να γεννηθεί και η δική μου,την περιμένουμε πως κ πως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημεραααα!!! Γέννησα τα ξημερώματα... Χθες το βράδυ ήρθα στο νοσοκομείο με διλεπτους πόνους..μου έκαναν εισαγωγή... Έφτασα μέχρι 8 διαστολή και μετά χάσαμε τους παλμούς του μικρού..οπότε 4 τα ξημερώματα μπήκα επειγόντως για καισαρική... Ο μικρός 3,650 είναι στη θερμοκοιτίδα για περαιτέρω εξετάσεις λόγω του αναπνευστικού...δεν το έχω δει ακόμα... 

Κατερινάκι μου γλυκό να σας ζήσει ο παίδαρος 💙💙 γέρος δυνατός και καλότυχος να είναι πάντα στην ζωουλα του💙💙 θηριακι βγήκε 💙 εσύ πώς είσαι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! 

Εγώ είμαι καλά..ταλαιπωρήθηκα πολύ η αλήθεια είναι με τον φυσιολογικό χωρίς αναισθησία...αλλά τώρα δεν πονάω καθόλου..ίσα ίσα με τραβάει η τομή αλλά είναι ακόμα νωπή..οπότε λογικό!!! Πέρασε ο γιατρός και μου είπε ότι μου έβαλαν και μια φιάλη αίμα στο χειρουργείο γιατί έχασα πολύ... 

Ο μικρούλης είναι καλά με παυσίπονα, γιατί πονάει μας είπαν... Λογικά αύριο θα τον βγάλουν...και θα τον πάρουμε αγκαλίτσα... 

Θηριακι βγήκε...και αν δεν είχαμε το περιστατικό με τους παλμούς ένα σπρώξιμο ήθελε ακόμα και θα γεννούσα φυσιολογικά... Ο θεός ξέρει!!! Τέλος καλό, όλα καλά!!!!

@Xristina bimanνα καμαρώνεις τον παίδαρο σου!!!💙💙

@DIAMANTW περιμένουμε τα νέα σου!! Με ένα πόνο!! Και όλα καλά!!!♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! 

Εγώ είμαι καλά..ταλαιπωρήθηκα πολύ η αλήθεια είναι με τον φυσιολογικό χωρίς αναισθησία...αλλά τώρα δεν πονάω καθόλου..ίσα ίσα με τραβάει η τομή αλλά είναι ακόμα νωπή..οπότε λογικό!!! Πέρασε ο γιατρός και μου είπε ότι μου έβαλαν και μια φιάλη αίμα στο χειρουργείο γιατί έχασα πολύ... 

Ο μικρούλης είναι καλά με παυσίπονα, γιατί πονάει μας είπαν... Λογικά αύριο θα τον βγάλουν...και θα τον πάρουμε αγκαλίτσα... 

Θηριακι βγήκε...και αν δεν είχαμε το περιστατικό με τους παλμούς ένα σπρώξιμο ήθελε ακόμα και θα γεννούσα φυσιολογικά... Ο θεός ξέρει!!! Τέλος καλό, όλα καλά!!!!

@Xristina bimanνα καμαρώνεις τον παίδαρο σου!!!💙💙

@DIAMANTW περιμένουμε τα νέα σου!! Με ένα πόνο!! Και όλα καλά!!!♥️♥️

Όπως το είπες κοπέλα μου. Τέλος καλό όλα καλά. Σιδερένιοι και οι δύο θα ευχηθώ εγώ 💙💙

@DIAMANTW η σειρά σου ❤️ με το καλό και με έναν πόνο ❤️ είναι μοναδική εμπειρία ❤️ αξίζει ο πόνος που θα νιώσεις λιγάκι και η αναμονή 9 μηνών. Το αποτέλεσμα σε δικαιώνει και σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Όπως το είπες κοπέλα μου. Τέλος καλό όλα καλά. Σιδερένιοι και οι δύο θα ευχηθώ εγώ 💙💙

@DIAMANTW η σειρά σου ❤️ με το καλό και με έναν πόνο ❤️ είναι μοναδική εμπειρία ❤️ αξίζει ο πόνος που θα νιώσεις λιγάκι και η αναμονή 9 μηνών. Το αποτέλεσμα σε δικαιώνει και σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα ♥️

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσια μου!!!θα σας ενημερώσω για το τι θα μας πει σήμερα ο γιατρός!!ελπίζω να κρατήσω κ εγω τη μπουμπου αγκαλίτσα όσο πιο σύντομα γίνεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!αύριο γεννάω κ εγώ!!είναι έτοιμη η μπέμπα μας!!

Καλησπέρα!!! Με το καλό και με ένα σπρώξιμο να έρθει!!! Ζήσε την εμπειρία!!! ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλησπέρα!!! Με το καλό και με ένα σπρώξιμο να έρθει!!! Ζήσε την εμπειρία!!! ♥️♥️♥️♥️

Ευχαριστώ πολύ...εσείς τι κάνετε?είδατε το μπέμπη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!αύριο γεννάω κ εγώ!!είναι έτοιμη η μπέμπα μας!!

Με το καλοοοο ❤️❤️❤️ με έναν πόνο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Ευχαριστώ πολύ...εσείς τι κάνετε?είδατε το μπέμπη?

Εγώ είμαι καλά..δεν πονάω...μου έβγαλαν τον καθετήρα και τον όρο και σηκώθηκα σήμερα... 

Ο μπέμπης είναι ακόμα στα νεογνά..θα του κάνουν και άλλες εξετάσεις...προς το παρόν όλα καλά!! Απλά δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα βγει... 

Και σήμερα μου είπε ο άντρας μου τι ακριβως έχει το μωρό... Δεν μου το έλεγε χθες για να μην ταραχτω... 

Από το ζόρι και εμένα και του μικρού να βγει.. δεν έπαιρνε αρκετό οξυγόνο και έπεσαν οι παλμοί του..και δεν οξυγονωθηκε αρκετά ο εγκέφαλος... Ευτυχώς είναι εκτός κινδύνου πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω καιρό να σας διαβάσω και τα πήρα όλα τώρα παραμαζωμα. 

Γέννησα το περασμένο Σάββατο με καισαρική λόγω ενός εκατοστού τραχήλου και γυρίσαμε σπίτι την Τρίτη. Όλα πήγαν τέλεια εύχομαι και για εσάς να πάνε όλα καλά. 💋💋💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anastasia07 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω καιρό να σας διαβάσω και τα πήρα όλα τώρα παραμαζωμα. 

Γέννησα το περασμένο Σάββατο με καισαρική λόγω ενός εκατοστού τραχήλου και γυρίσαμε σπίτι την Τρίτη. Όλα πήγαν τέλεια εύχομαι και για εσάς να πάνε όλα καλά. 💋💋💋

Καλησπέρα!! Να σας ζήσει!! Καλότυχο να είναι στη ζωουλα του!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anastasia07 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω καιρό να σας διαβάσω και τα πήρα όλα τώρα παραμαζωμα. 

Γέννησα το περασμένο Σάββατο με καισαρική λόγω ενός εκατοστού τραχήλου και γυρίσαμε σπίτι την Τρίτη. Όλα πήγαν τέλεια εύχομαι και για εσάς να πάνε όλα καλά. 💋💋💋

Να σας ζήσει. Δυνατό και καλότυχο να είναι σε όλη του τη ζωή ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Anastasia07 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω καιρό να σας διαβάσω και τα πήρα όλα τώρα παραμαζωμα. 

Γέννησα το περασμένο Σάββατο με καισαρική λόγω ενός εκατοστού τραχήλου και γυρίσαμε σπίτι την Τρίτη. Όλα πήγαν τέλεια εύχομαι και για εσάς να πάνε όλα καλά. 💋💋💋

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας εσάς που γεννήσατε κορίτσια! Εγώ έχω Πητ αρχές Ιουλίου αλλά βιάζεται ο μικρός και είμαι ξάπλα μήπως δε βγει πρόωρος. Ήθελα να ρωτήσω τί εννοείς @Anastasia07 ότι λόγω ενός εκατοστού τραχήλου κάνατε καισαρική, μιας και εμένα ο τράχηλος μου είναι ήδη τόσος από την 31η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...