Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xristina biman είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Τι κάνεις? Πως είσαι.? Το σπορακι σου.? Χαίρομαι πραγματικά. Και εννοείται ότι θα σε πιστέψω. Φαντάζομαι η χαρά σου απερίγραπτη. Εγώ έχω κλείσει για αυχενική διαφάνεια στις 11 του Νοέμβρη. Ευτυχώς συνηλθαμε και εγώ και ο άντρας μου. Το μπούκωμα δεν λέει να με αφήσει όμως.

Καλά είμαι και εγώ και το σποράκι όλα καλά.Δοξα τον Θεό!Η χαρά μας καλά εκείνη την ώρα...δεν έχω λόγια!Ο άντρας μου κοιτούσε σαν χαμένος 😂Εγώ έκλεισα για 5 Νοεμβρίου με το καλό!Σε είπε για Πητ η γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Ηρθα κι εγω στην παρεα σας!! Δεν ξερω ακομα πητ λογω καθυστερημενης συλληψης..αλλα σιγουρα μωρακι μαιου θα ειναι!!! Σημερα ειμαι 8+4 υπερηχογραφικα.. πριν δυο μερες ειδα λιγο αιματακι και παιρνω προγεστερονη μεχρι και αυριο και ξεκουραση...ομως δεν το βαζω κατω..εχω πιστη και ολα καλα θα πανε!! 

Θα χαρω να μαθαινω νεακια σας!!!😘😘😘

Με το καλο σε ολες!!!

Καλησπέρα κοπέλα μου. Με το καλό σου εύχομαι. Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλά είμαι και εγώ και το σποράκι όλα καλά.Δοξα τον Θεό!Η χαρά μας καλά εκείνη την ώρα...δεν έχω λόγια!Ο άντρας μου κοιτούσε σαν χαμένος 😂Εγώ έκλεισα για 5 Νοεμβρίου με το καλό!Σε είπε για Πητ η γιατρός σου;

Ακόμα δεν έχουμε μια σταθερή ημερομηνία. Σίγουρα είναι μετά τις 15 μαϊου. Ελπίζω στην αυχενική να μάθουμε ακριβώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xristina biman είπε:

Ακόμα δεν έχουμε μια σταθερή ημερομηνία. Σίγουρα είναι μετά τις 15 μαϊου. Ελπίζω στην αυχενική να μάθουμε ακριβώς

Και εμένα μου είπε 15 αλλά θα φανεί λέει στην αυχενική.Τελικα που λες την αυχενική θα την κάνω εξωτερικά.Ο γιατρός μου δυστυχώς δεν είναι στη γνωστή λίστα, δηλαδή δεν είναι πιστοποιημένος για αυχενική και δεν αναλαμβάνει.Ετσι με έστειλε σε έναν άλλον πολύ γνωστό γυναικολόγο εδώ στη Θεσσαλονίκη και έκλεισα ένα οικονομικό πακέτο για αυχενική και β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Beatricee είπε:

Και εμένα μου είπε 15 αλλά θα φανεί λέει στην αυχενική.Τελικα που λες την αυχενική θα την κάνω εξωτερικά.Ο γιατρός μου δυστυχώς δεν είναι στη γνωστή λίστα, δηλαδή δεν είναι πιστοποιημένος για αυχενική και δεν αναλαμβάνει.Ετσι με έστειλε σε έναν άλλον πολύ γνωστό γυναικολόγο εδώ στη Θεσσαλονίκη και έκλεισα ένα οικονομικό πακέτο για αυχενική και β επιπέδου.

Τουλάχιστον αφού είναι γνωστός εκεί δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. Εγώ η αλήθεια είναι δεν έχω συζητήσει με την γιατρό μου για την β επιπέδου τι τιμές παίζουν και δεν έχω καθόλου ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xristina biman είπε:

Τουλάχιστον αφού είναι γνωστός εκεί δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. Εγώ η αλήθεια είναι δεν έχω συζητήσει με την γιατρό μου για την β επιπέδου τι τιμές παίζουν και δεν έχω καθόλου ιδέα.

Από Αυτό που έχω διαβάσει στο ίντερνετ η τιμή κυμαίνεται γύρω στα 150€.Εγώ σαν πακέτο το έκλεισα στα 200ευρώ και 12 ευρώ το αίμα.Νομιζω είναι καλό ντιλάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Με τό καλό κορίτσι μού...όλα καλά θα πάνε τι σε είπε ο γιατρό σου γιά τό αίμα 

Καλημερα! Μου ειπε να μην ανησυχω...μονο αν δω να αυξανεται να παω να με δει... Την τεταρτη το ειδα δυο φορες που πηγα τουαλετα..μετα τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Κατερινάκι μου τι κάνεις;Τα έχουμε πει εμείς οι δύο πολλές φορές...Μην ανησυχείς για το αίμα είναι σύνηθες φαινόμενο.Με το γνωστό χαπακι προγεστερόνης όλα λύνονται!Τι κάνει η μπουμπού σου;

Καλημερα κοριτσι μου!!! Καλα ειμαι!! Αχχχ την γνωριζω πολυ καλα την προγεστερονη!!😀😀😀 Στην μικρη μου την έπαιρνα κολπικα μεχρι την 20η εβδομαδα...τωρα ευτυχως ειναι μονο για τρεις ημερες και απο το στομα....νιωθω λιγο σαν μεθυσμενη οταν με πιανει η ζαλαδα της αλλα ολα καλα!! 

Η μικρη εχει ξετρελαθει με το μωρακι κι ας μην το εχει δει...οπου βλεπει βρεφικα θελει να αγορασουμε του μπεμπη..ετσι λεει!!! Με στενοχωρει που δεν μπορω να την σηκωσω αγκαλια οπως παλια, και το βλεπω οτι εχει κολλησει καπως πανω μου..αλλα προσπαθω κι εγω να της το εξηγω οτι ποναει το μωρακι μας και κλαιει οταν σηκωνω βαρος...και τοτε ερχεται στην κοιλια μου και λεει "μην κλαις μωρακι, ελενη σαγαπαει" κι εγω απλα λιωνωωωω!!!

Εσυ πως εισαι???? Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα! Μου ειπε να μην ανησυχω...μονο αν δω να αυξανεται να παω να με δει... Την τεταρτη το ειδα δυο φορες που πηγα τουαλετα..μετα τίποτα...

Εντάξει όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Καλα ειμαι!! Αχχχ την γνωριζω πολυ καλα την προγεστερονη!!😀😀😀 Στην μικρη μου την έπαιρνα κολπικα μεχρι την 20η εβδομαδα...τωρα ευτυχως ειναι μονο για τρεις ημερες και απο το στομα....νιωθω λιγο σαν μεθυσμενη οταν με πιανει η ζαλαδα της αλλα ολα καλα!! 

Η μικρη εχει ξετρελαθει με το μωρακι κι ας μην το εχει δει...οπου βλεπει βρεφικα θελει να αγορασουμε του μπεμπη..ετσι λεει!!! Με στενοχωρει που δεν μπορω να την σηκωσω αγκαλια οπως παλια, και το βλεπω οτι εχει κολλησει καπως πανω μου..αλλα προσπαθω κι εγω να της το εξηγω οτι ποναει το μωρακι μας και κλαιει οταν σηκωνω βαρος...και τοτε ερχεται στην κοιλια μου και λεει "μην κλαις μωρακι, ελενη σαγαπαει" κι εγω απλα λιωνωωωω!!!

Εσυ πως εισαι???? Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα??

Ααααχ τι μου λες τώρα;πόσο γλυκούλα είναι!Ξέρεις τι λένε ε;από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια...μπέμπης θα είναι 😂

Εγώ καλά και το σποράκι καλά!Αισίως τελειώνει σιγά σιγά το πρώτο τρίμηνο 11εβδ. είμαι και την παράλλη Πέμπτη έχω αυχενική.Αντε να δούμε αν είναι όλα καλά και εκεί,θα αρχίσουμε να το ανακοινώνουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Από Αυτό που έχω διαβάσει στο ίντερνετ η τιμή κυμαίνεται γύρω στα 150€.Εγώ σαν πακέτο το έκλεισα στα 200ευρώ και 12 ευρώ το αίμα.Νομιζω είναι καλό ντιλάκι.

Έκλεισες πάρα πολύ καλό πακέτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Ααααχ τι μου λες τώρα;πόσο γλυκούλα είναι!Ξέρεις τι λένε ε;από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια...μπέμπης θα είναι 😂

Εγώ καλά και το σποράκι καλά!Αισίως τελειώνει σιγά σιγά το πρώτο τρίμηνο 11εβδ. είμαι και την παράλλη Πέμπτη έχω αυχενική.Αντε να δούμε αν είναι όλα καλά και εκεί,θα αρχίσουμε να το ανακοινώνουμε ❤️

Αντε άντε με το καλο!!

Κι εγω το πιστευω οτι θα ειναι αγορι...ο αντρας μου οποτε συζηταμε για το μωρο του ξεφευγει και λεει "η μπεμπα".. Ας ειναι καλα να μεγαλωνει και οτι ειναι καλοδεχουμενο!!!

Εμεις το εχουμε πει στους δικους μας μονο και στις δουλειες μας...ολοι οι υπολοιποι μετα την β επιπεδου..οπως το καναμε και στην αλλη εγκυμοσυνη..  Ανυπομονω να παω να αγορασω μωρουδιακα😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς!Υγιή να είναι όλα τα μωρά του κόσμου και τα υπόλοιπα περισσεύουν.Τι αγόρι,τι κορίτσι;Την ίδια αγάπη θα πάρουν!

Εμείς το έχουμε πει σε γονείς αλλά σε αδέρφια όχι ακόμη.Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά στην αυχενική να αρχίσουμε να το λέμε,να μοιραστούμε τη χαρά μας με ακόμη περισσότερους.Ρε Κατερίνα για πες εσύ που είσαι έμπειρη...πότε ξεκίνησες τα ψώνια στη μικρή;Τι καρότσι είχες και αν σε βόλεψε.Τον Μάϊο τι ρουχαλακια φοριούνται,να επενδύσω περισσότερο σε μακρυμάνικα φορμακια η κοντομανικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Ακριβώς!Υγιή να είναι όλα τα μωρά του κόσμου και τα υπόλοιπα περισσεύουν.Τι αγόρι,τι κορίτσι;Την ίδια αγάπη θα πάρουν!

Εμείς το έχουμε πει σε γονείς αλλά σε αδέρφια όχι ακόμη.Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά στην αυχενική να αρχίσουμε να το λέμε,να μοιραστούμε τη χαρά μας με ακόμη περισσότερους.Ρε Κατερίνα για πες εσύ που είσαι έμπειρη...πότε ξεκίνησες τα ψώνια στη μικρή;Τι καρότσι είχες και αν σε βόλεψε.Τον Μάϊο τι ρουχαλακια φοριούνται,να επενδύσω περισσότερο σε μακρυμάνικα φορμακια η κοντομανικα;

Μετα την αυχενικη ειχα παρει 2-3 φορμακια ετσι για το γουρι..ολα τα υπολοιπα μετα την β επιπεδου...τα εψαξα παρα πολυ!! Καροτσι ειχα παρει το storgi 2 σε 1..μπορεις να το ψαξεις στο ιντερνετ..υπαρχει ενα καταστημα Στοργη και το ειχα παραγγειλει απο εκει...με αναρτησεις, σκελετο αλουμινιου, πολυ ελαφρύ αλλα ογκώδες...δεν χωρουσε στο αυτοκινητο...τωρα σκεφτομαι να παρω αλλο πιο μικρουλι...να βολεψει καλυτερα!! Προσανατολιζομαι προς kikka boo.. Αυτη την μαρκα πηραμε καθισματακι αυτοκινητου της Ελενης και ειμαι απολυτα ικανοποιημενη..και οικονομικα!! Το storgi ειναι παρομοιο με της lorelli...ελαφρυ αλλα ογκωδες!!! 

Την Ελενη την γεννησα ιουνιο..την πρωτη μερα της εβαλα και σκουφακι και μακρυ μανικακι γιατι το πρωτο 24ωρο εχουν πολυ χαμηλη θερμοκρασια λογω διαφορας με την κοιλια..ετσι μου το ειχε εξηγησει η μαια..την δευτερη μερα κοντομανικο φορμακι καλτσακια και ενα σεντονακι απο πανω...θα το δεις κιολας..αν γκρινιαζει χωρις λογω, δηλ ειναι ταισμενο, αλλαγμενο, ισως ζεστανεται ή κρυωνει...

Εγω οπως το υπολογησα 38 εβδομαδες θα ειμαι 17/5 (σκεφτομαι για δευτερη καισαρικη!) θα παρω 2-3 μακρυμανικα (ισως κανει ψυχρα το βραδυ ακομα και να χρειαστουν σαν πιτζαμακια) και τα υπολοιπα κοντα...ενα σεντονακι ή πανα αγκαλιας ειναι οτι πρεπει!!! Δεν χρειαζονται πολλα στην αρχη..και σιγουρα θα σου φερουν πολλα!!! Εγω φαντασου αγορασα μονο οσα ρουχαλακια εβαλε στο νοσοκομειο, τα υπολοιπα μου τα εδωσε η κολλητη της μαμας μου απο την κορη της..σαν καινουρια ηταν!! Η ελενη τωρα ειναι 2,5 και εχω ρουχα μεχρι 10 ετων στην αποθηκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια τι κανετε??

@Beatricee ποτε εχεις αυχενικη??? 

Ρε κοριτσια εχετε καποιο θεμα με τη μεση σας?? Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν το ειχα αυτο...νιωθω σαν σουβλιες στη μεση (μαλλον εκει που ειχα κανει τη ραχιαια) και οταν με πιανει δεν μπορω να κουνηθω... Τι γινεται καλε??? 

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να τον ρωτησω τι να κανω οταν με πιανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??

@Beatricee ποτε εχεις αυχενικη??? 

Ρε κοριτσια εχετε καποιο θεμα με τη μεση σας?? Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν το ειχα αυτο...νιωθω σαν σουβλιες στη μεση (μαλλον εκει που ειχα κανει τη ραχιαια) και οταν με πιανει δεν μπορω να κουνηθω... Τι γινεται καλε??? 

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να τον ρωτησω τι να κανω οταν με πιανει...

Έλα Κατερινάκι μου καλά είμαστε!Εσύ πως είσαι;

Εγώ με το καλό την Πέμπτη έχω Papp-a και αυχενική.

Να σου πω ειλικρινά δεν ξέρω για την μεσση κάτι...δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Μηπως σηκώνεις την μπέμπα;Μήπως έχεις καμία κύστη; Μήπως φταίει το στρώμα σου;

Αύριο που θα πας να μας ενημερώσεις!Εύχομαι τα καλύτερα ❤️

Φιλιά πολλα-πολλά😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Έλα Κατερινάκι μου καλά είμαστε!Εσύ πως είσαι;

Εγώ με το καλό την Πέμπτη έχω Papp-a και αυχενική.

Να σου πω ειλικρινά δεν ξέρω για την μεσση κάτι...δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Μηπως σηκώνεις την μπέμπα;Μήπως έχεις καμία κύστη; Μήπως φταίει το στρώμα σου;

Αύριο που θα πας να μας ενημερώσεις!Εύχομαι τα καλύτερα ❤️

Φιλιά πολλα-πολλά😘

Τελειααα!! Με το καλο να δειτε το νινακι!!❤❤❤

Καλα ειμαι κι εγω..αισιως μπηκα στην 10η εβδομαδα... Δεν ξερω καθολου τι γινεται με τη μεση...θα τον ρωτησω αυριο γιατι οταν με πιανει δεν το αντεχω... Την μικρη δεν την σηκωνω καθολου απο τοτε που ειδα το αιμα... Θα του δειξω το σημειο μηπως ειναι εκει που μου εκαναν τη ραχιαια και ειναι πιο ευαλωτο..τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο...μου ειπε οτι η μεση δεν μπορει να οφειλεται στην εγκυμοσυνη γιατι το μωρο ειναι γυρω στα 10 γραμμαρια..οποτε δεν μπορει να επηρεασει αμεσα τη μεση μου..και να μιλησω με ενα ορθοπεδικο..

Τελικα δεν ειμαι 10 εβδομαδων αλλα 11..μικραινει σιγα σιγα η αποκλιση απο την τελευταια περιοδο..καθοριστικος θα ειναι ο υπερηχος της αυχενικης που μου ειπε να την κανω την αλλη εβδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο...μου ειπε οτι η μεση δεν μπορει να οφειλεται στην εγκυμοσυνη γιατι το μωρο ειναι γυρω στα 10 γραμμαρια..οποτε δεν μπορει να επηρεασει αμεσα τη μεση μου..και να μιλησω με ενα ορθοπεδικο..

Τελικα δεν ειμαι 10 εβδομαδων αλλα 11..μικραινει σιγα σιγα η αποκλιση απο την τελευταια περιοδο..καθοριστικος θα ειναι ο υπερηχος της αυχενικης που μου ειπε να την κανω την αλλη εβδομαδα...

Ε προφανώς και δεν θα ήταν από την εγκυμοσύνη,καθώς το μπεμπέ ακόμη είναι πολύ μικρό αλλά πρέπει να βρεις από τι προέρχεται για να απαλλαγείς από τον πόνο.Τον ρώτησες τι μπορείς να παίρνεις σε περίπτωση που πονάς και έχεις κουραστεί;

Άντε με το καλό κορίτσι μου για την αυχενική!Να σε ρωτήσω ρε Κατερινιω επειδή και εγώ (κακά τα ψέματα)άρχισα να αγχώνομαι για την αυχενική ξέρεις αν τα αποτελέσματα βγαίνουν κατευθείαν;Δηλαδή φεύγεις από το ιατρείο και ξέρεις αποτελέσματα αυχενικής και papp-a?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Ε προφανώς και δεν θα ήταν από την εγκυμοσύνη,καθώς το μπεμπέ ακόμη είναι πολύ μικρό αλλά πρέπει να βρεις από τι προέρχεται για να απαλλαγείς από τον πόνο.Τον ρώτησες τι μπορείς να παίρνεις σε περίπτωση που πονάς και έχεις κουραστεί;

Άντε με το καλό κορίτσι μου για την αυχενική!Να σε ρωτήσω ρε Κατερινιω επειδή και εγώ (κακά τα ψέματα)άρχισα να αγχώνομαι για την αυχενική ξέρεις αν τα αποτελέσματα βγαίνουν κατευθείαν;Δηλαδή φεύγεις από το ιατρείο και ξέρεις αποτελέσματα αυχενικής και papp-a?

Μου ειπε να μιλησω με ορθοπεδικο..αυτος θα μου πει την πιο καταλληλη αγωγη...

Εγω που την εκανα σε ιδιωτη την ιδια μερα μου εστειλε σε μειλ τις φωτογραφιες του υπερηχου και μου εδωσε γραπτως ολες τις μετρησεις..και μετα απο δυο μερες μου εστειλε σε μειλ τα αποτελεσματα του papp-A.

Σε δημοσιο δεν ξερω αν ακολουθουν την ιδια διαδικασια..

Σιγουρα μεχρι να μπεις θα εχεις αγχος..και ειναι φυσιολογικο!! Εγω δεν περιμενα οτι θα δω ενα σχηματισμενο ανθρωπακι..και μολις εβαλε τον υπερηχο στην κοιλια μου και το ειδα αρχισα να κλαιω...ετρεχαν μονα τους τα δακρυα... Δεν μπορουσα να ακουσω τιποτα απο αυτα που ελεγε ο εμβρυολογος παρα μονο σκεφτομουν οτι αυτο το δημιουργησα εγω και ειναι μεσα μου..ειναι περιεργο συναισθημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μου ειπε να μιλησω με ορθοπεδικο..αυτος θα μου πει την πιο καταλληλη αγωγη...

Εγω που την εκανα σε ιδιωτη την ιδια μερα μου εστειλε σε μειλ τις φωτογραφιες του υπερηχου και μου εδωσε γραπτως ολες τις μετρησεις..και μετα απο δυο μερες μου εστειλε σε μειλ τα αποτελεσματα του papp-A.

Σε δημοσιο δεν ξερω αν ακολουθουν την ιδια διαδικασια..

Σιγουρα μεχρι να μπεις θα εχεις αγχος..και ειναι φυσιολογικο!! Εγω δεν περιμενα οτι θα δω ενα σχηματισμενο ανθρωπακι..και μολις εβαλε τον υπερηχο στην κοιλια μου και το ειδα αρχισα να κλαιω...ετρεχαν μονα τους τα δακρυα... Δεν μπορουσα να ακουσω τιποτα απο αυτα που ελεγε ο εμβρυολογος παρα μονο σκεφτομουν οτι αυτο το δημιουργησα εγω και ειναι μεσα μου..ειναι περιεργο συναισθημα..

Ωχ κατάλαβα...εγώ φαντάσου κάθε φορά κλαίω!Φαντάσου τώρα...Θα είμαι και μόνη λόγωτων μέτρων κατά του covid...Τέλεια θα περάσω!

Ε και εγώ φυσικά σε ιδιώτη θα πάω.Για να πω την αλήθεια έτσι όπως είναι η κατάσταση και κανονικά να μην πήγαινα σε ιδιώτη με την κατάσταση που επικρατεί θα πήγαινα ιδιωτικά.Ειδικα εδώ στη Θεσσαλονίκη επικρατεί μια τρέλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Ωχ κατάλαβα...εγώ φαντάσου κάθε φορά κλαίω!Φαντάσου τώρα...Θα είμαι και μόνη λόγωτων μέτρων κατά του covid...Τέλεια θα περάσω!

Ε και εγώ φυσικά σε ιδιώτη θα πάω.Για να πω την αλήθεια έτσι όπως είναι η κατάσταση και κανονικά να μην πήγαινα σε ιδιώτη με την κατάσταση που επικρατεί θα πήγαινα ιδιωτικά.Ειδικα εδώ στη Θεσσαλονίκη επικρατεί μια τρέλα!

 

Καταλαβα!! Εγω παλι μιας και με παρακολουθει ο γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο, σκεφτομουν λογω και της οικονομικης καταστασης (και δεν ξερουμε που θα φτασουμε ακομα) να πηγαινα σε αλλο δημοσιο να κανω την αυχενικη..αλλα με τα λεγομενα του ο γιατρος με εκανε να αλλαξω γνωμη...δεν ειναι τοσο αξιοπιστα και στην δικη μου περιπτωση ενα παραπανω για να βρουμε ακριβως την ηλικια κυησης και τις μετρησεις των οργανων του μωρου...οποτε θα ξαναπαω στον ιδιο ιδιωτη που ειχα παει στην μικρη μου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2020 at 8:56 ΜΜ, ο/η Beatricee είπε:

Γεια σας κορίτσια. Τι κάνετε.. πως είστε.? 

Τα σπορακια σας.? ♥️ 

@Beatricee κοπέλα μου πήγες χθες για αυχενική.? Όλα καλά.?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xristina biman είπε:

 

Κορίτσι μου όλα καλά σε ευχαριστώ που ρώτησες! Ευτυχώς οι πιθανότητες για κάποια τρισωμία είναι ελάχιστες και ειμαι πολύ χαρούμενη.Το μόνο που μου είπε είναι να αποφύγω την σεξουαλική επαφή καθώς ο πλακούντας μας είναι λίγο χαμηλός και οπίσθιος.

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;Ελπίζω όλα να πηγαίνουν σε όλες κατ'ευχην!!!

 

Θα ήθελα να σε ρωτησω(μιας και εσύ άνοιξες το θέμα)εάν θα μπορούσα να αναφέρω το όνομα του ιατρού που με εξέτασε και τη γνώμη μου για αυτόν καθώς έψαχνα για αυτόν μέσα στο forum και δεν βρήκα κάτι και θα ήθελα κάποια επόμενη μανούλα που θα ψάξει να μπορέσει να βρει καποιες βασικές πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά σε ευχαριστώ που ρώτησες! Ευτυχώς οι πιθανότητες για κάποια τρισωμία είναι ελάχιστες και ειμαι πολύ χαρούμενη.Το μόνο που μου είπε είναι να αποφύγω την σεξουαλική επαφή καθώς ο πλακούντας μας είναι λίγο χαμηλός και οπίσθιος.

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;Ελπίζω όλα να πηγαίνουν σε όλες κατ'ευχην!!!

 

Θα ήθελα να σε ρωτησω(μιας και εσύ άνοιξες το θέμα)εάν θα μπορούσα να αναφέρω το όνομα του ιατρού που με εξέτασε και τη γνώμη μου για αυτόν καθώς έψαχνα για αυτόν μέσα στο forum και δεν βρήκα κάτι και θα ήθελα κάποια επόμενη μανούλα που θα ψάξει να μπορέσει να βρει καποιες βασικές πληροφορίες.

Όλα καλά κι εγώ κοπέλα μου 💗 χαίρομαι που πήγαν όλα καλά.. πως ήταν η εξέταση.? Μιας και εγώ έχω ραντεβού την Τετάρτη κ όσο να πεις ένα ανχος το έχω..

Αυτό με τον πλακούντα είναι κάτι ανησυχητικό.?

Σου είπε ακριβή ημερομηνία γέννας.?

Καλέ ναι. Γράψε ότι θέλεις. Και πολύ καλά θα κάνεις για να βοηθήσεις κ άλλες μανουλες και να έχουν μια γνώμη.. σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...