Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικρόβιο e coli!!😱😱😱


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μόλις μπήκα στο 5 μήνα εγκυμοσύνης κ σε μια καλλιέργεια ούρων μου είπαν ότι έχω το μικρόβιο e coli.τρομαξα πολύ!ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση zinadol κ κάτι υπόθετα.το έχει πάθει κάποια κ πως ήταν η εξέλιξη?σας είπαν από πού έγινε ?γιατί εγώ δεν έχω βγάλει άκρη κ φοβάμαι κ για το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μόλις μπήκα στο 5 μήνα εγκυμοσύνης κ σε μια καλλιέργεια ούρων μου είπαν ότι έχω το μικρόβιο e coli.τρομαξα πολύ!ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση zinadol κ κάτι υπόθετα.το έχει πάθει κάποια κ πως ήταν η εξέλιξη?σας είπαν από πού έγινε ?γιατί εγώ δεν έχω βγάλει άκρη κ φοβάμαι κ για το μωρό!

καλημέρα καμια φορα μπορει να συμβεί αυτό στην καλλιέργεια αν δεν έχεις πλυθεί πρώτα. θέλει πρωτα πλύσιμο με σαπούνι απο κατω και μετα να τα συλλέξεις. ..αν όμως είναι θετικο όντως αντιβίωση παίρνεις μην φοβασαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη φοβάσαι.. Είναι το πιο συχνό μικρόβιο στην ουρολοιμωξη. Είναι φυσική χλωρίδα του εντέρου και μπορεί να έχει μεταφερθεί με λάθος σκούπισμα. Με την αντιβίωση θα φύγει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου!Στην εγκυμοσυνη παραδοξως δεν  μου ετυχε,αλλα συνεχεια παθαινα ουρολοιμωξεις απο αυτο το μικροβιο!εντελως κοινη περιπτωση! Στην εγκυμοσυνη ειδικα που υπαρχει ευπαθεια ειναι αναμενομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...