Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;;; καλημέρααααα! Είστε καλά;;; αχ όπως καταλαβαίνετε ο χρόνος είναι πραγματικά περιορισμένος!! Έχουν κολικους οι μικρούλες μου και τώρα σιγά σιγά το στρώνουμε.. Ξεκίνησα μάραθοσπόρο σε τσαγακι κ παίρνουν κ τα μικρά ινφακολικ σε 3 γεύματα οπότε είμαστε πολυυυυυ καλύτερα... Τη μέρα όμως είναι ξυπνιες αρκετές ώρες! Ευτυχώς δεν έχουνε μπερδέψει τη μέρα με τη νύχτα! Βέβαια όσο κ αν κουράζομαι τη μέρα που δε μπορώ να κάνω ρούπι ούτε για 15 λεπτα, τις απολαμβάνω τοοοοοσο πολυ... Έχουν αρχίσει κ να ανταποκρίνονται πιο πολύ κ τρελαίνομαι ακόμη παραπάνω!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;;; καλημέρααααα! Είστε καλά;;; αχ όπως καταλαβαίνετε ο χρόνος είναι πραγματικά περιορισμένος!! Έχουν κολικους οι μικρούλες μου και τώρα σιγά σιγά το στρώνουμε.. Ξεκίνησα μάραθοσπόρο σε τσαγακι κ παίρνουν κ τα μικρά ινφακολικ σε 3 γεύματα οπότε είμαστε πολυυυυυ καλύτερα... Τη μέρα όμως είναι ξυπνιες αρκετές ώρες! Ευτυχώς δεν έχουνε μπερδέψει τη μέρα με τη νύχτα! Βέβαια όσο κ αν κουράζομαι τη μέρα που δε μπορώ να κάνω ρούπι ούτε για 15 λεπτα, τις απολαμβάνω τοοοοοσο πολυ... Έχουν αρχίσει κ να ανταποκρίνονται πιο πολύ κ τρελαίνομαι ακόμη παραπάνω!!!!!! 

Ετσι ειμαστε ολες 23 ωρες το 24 μαζι με τα μωρακια μας .τη μια ωρα την αφαιρώ για ντους και φαγητο :-) ανταποκρινονται ναι γελανε τα χρυσα μας χαχα εσενα σιγουρα πιο πολυ γιατι ειναι πιο μεγαλα. Δηλαδη κλαινε συνεχόμενα ; Αυτοι ειναι οι κολικοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sova είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Γενναμε την Πέμπτη ;)

Τελεια κοπελα μου με το Καλό ! Να κυλήσουν ολα ηρεμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τελεια κοπελα μου με το Καλό ! Να κυλήσουν ολα ηρεμα !!

Ευχαριστώ πολύ ! Έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τόσο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;;; καλημέρααααα! Είστε καλά;;; αχ όπως καταλαβαίνετε ο χρόνος είναι πραγματικά περιορισμένος!! Έχουν κολικους οι μικρούλες μου και τώρα σιγά σιγά το στρώνουμε.. Ξεκίνησα μάραθοσπόρο σε τσαγακι κ παίρνουν κ τα μικρά ινφακολικ σε 3 γεύματα οπότε είμαστε πολυυυυυ καλύτερα... Τη μέρα όμως είναι ξυπνιες αρκετές ώρες! Ευτυχώς δεν έχουνε μπερδέψει τη μέρα με τη νύχτα! Βέβαια όσο κ αν κουράζομαι τη μέρα που δε μπορώ να κάνω ρούπι ούτε για 15 λεπτα, τις απολαμβάνω τοοοοοσο πολυ... Έχουν αρχίσει κ να ανταποκρίνονται πιο πολύ κ τρελαίνομαι ακόμη παραπάνω!!!!!! 

Αχ ναι πλέον χαμογελάνε κ σε κοιτάνε κ είναι να τρελαίνεσαι!! Και μας μας βοήθησε ο μαραθοσπορος κ ο γλυκάνισος πολύ!! Άντε να περάσουν κορίτσι μου να ηρεμήσουν οι ψυχούλες σου κι εσύ.

στις πριν 59 λεπτά, ο/η sova είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Γενναμε την Πέμπτη ;)

Καλησπέρα κοπέλα μου!! Αχ με το καλό!! Θα δεις είναι μαγικό το να έχεις διδυμάκια!! Τα συναισθήματα που θα νιώσεις δεν μπορώ να στα περιγράψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις On 3/3/2021 at 10:12 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

@Nefeliap και @annie! έχετε δίκιο, κι εγώ έτσι πρέπει να το κάνω για να αντέξω. Γιατί έχω και το άλλο παιδάκι μου που με θέλει να παίξουμε, να κάνουμε αγκαλιές και να πούμε ιστορίες. Αν το αφήσω λάσκα θα είμαι μόνιμα με τα μωρά στο βυζί και δεν θα μπορέσω να απολαύσω ούτε τα παιχνίδια ούτε τις αγκαλιές, ούτε τους θηλασμούς. 

Άρα η σειρά ειναι αλλαγή πάνας- στήθος μέχρι 20-30λεπτα - μπουκάλι όσο πιουν (?) - ρέψιμο - κουνια για ύπνο και επανάληψη στο 3ωρο;

Κι αυτα με μια απόσταση μεταξυ των 2 μωρών; Γιατί στο ταυτόχρονο ναι μεν έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο στο ενδιάμεσο αλλά πάντα χρειάζεσαι και δευτερο άτομο

Αχ αυτές οι αλλαγές στο site!!! Τα νεύρα μου!! Τώρα είδα το μνμ. Λοιπόν όλα έχουν να κάνουν με το για ποιο λόγο δίνεις συμπλήρωμα κατ εμέ. Στην αρχή που έδινα για να πάρουν κιλά πρώτα θήλαζα και μετά μπιμπερό. Τώρα που δίνω μονο το βράδυ για να θηλάζω λιγότερη ώρα πρώτα μπιμπερό και μετά στήθος. Κατά τα άλλα ταΐζω-ρεύω-αλλάζω. Εμένα κάνουν κακά κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Για τον ταυτόχρονο θηλασμό δε χρειάζεσαι 2ο άτομο. Εγώ τις περισσότερες ώρες της ημέρας είμαι μόνη μου. Ότι βοήθεια κ απορία έχεις πες μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο χαίρομαι κορίτσια που διαβάζω νέα σας ανυπομονώ να το ζήσω κ εγώ.. Να τις γνωρίσω κ να τις μοιρισω ❤❤❤  @sovaμου έφθασε η ώρα, ποσο θα είσαι? Με το καλό κ να μας γράψεις όταν μπορέσεις.. 

Εγώ κορίτσια μου μπήκα στην 33, την Τρίτη θα τις δω στο ντομπλερ κ θα προγραμματισουμε 😍❤ περνανε οι μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πόσο χαίρομαι κορίτσια που διαβάζω νέα σας ανυπομονώ να το ζήσω κ εγώ.. Να τις γνωρίσω κ να τις μοιρισω ❤❤❤  @sovaμου έφθασε η ώρα, ποσο θα είσαι? Με το καλό κ να μας γράψεις όταν μπορέσεις.. 

Εγώ κορίτσια μου μπήκα στην 33, την Τρίτη θα τις δω στο ντομπλερ κ θα προγραμματισουμε 😍❤ περνανε οι μέρες... 

36 ακριβώς ;) Έφτασε η ώρα ! Ανυπομονώ πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η sova είπε:

36 ακριβώς ;) Έφτασε η ώρα ! Ανυπομονώ πάρα πολύ 

Δε σ άφησε να μπεις 37 για κάποιο λόγο?? Λέτε να Μ πει κ μένα 36? Θα μάθω από βδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε σ άφησε να μπεις 37 για κάποιο λόγο?? Λέτε να Μ πει κ μένα 36? Θα μάθω από βδομάδα.. 

Κ μένα αγάπη 36+2 μου τα πήρε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες σας!Μόλις χθες έμαθα κι εγώ ότι μέσα μου έχω 2 σποράκια,χθες είδαμε 2 σάκους και την επόμενη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα πάω να ακούσουμε καρδουλες❤❤.Εχω μεγάλη αγωνία και για να απασχολησω  το μυαλό  μου κοιτάω τι πράγματα θα χρειαστώ σαν πρώτη φάση τι θα με βολέψει πόσα πρέπει να πάρω τι πρέπει να πάρω (μου αρέσει που κοιτάω για να μην αγχώνομαι και αγχώθηκα  περισσότερο και με τις τιμές αλλά και με το τι πρέπει να παρω🤣🤣)ρωτάω λοιπόν τις μανούλες που γέννησαν πρόσφατα για τις γνωμες, συμβουλες προκειμένου  να γλυτώσω περιττά έξοδα. Τέλος να ευχηθώ  στις μέλλουσες  μανούλες με το καλό να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσύνη και στις ήδη  μανούλες να τους ζήσουν τα αγγελούδια τους γερά και τυχερά να είναι παντα💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Κ μένα αγάπη 36+2 μου τα πήρε.. 

Α στην ουσία μπαίνετε 37 έστω λιγο. Εμένα την τελευταία φορά Μ πε τη φράση "μάξιμουμ 37 θα σ αφήσω" Άρα κ εγώ κάπου εκεί.. Θα σας πω από βδομάδα, μετα το ντόμπλερ.. Θα κάνω κ τις ενεσουλες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Α στην ουσία μπαίνετε 37 έστω λιγο. Εμένα την τελευταία φορά Μ πε τη φράση "μάξιμουμ 37 θα σ αφήσω" Άρα κ εγώ κάπου εκεί.. Θα σας πω από βδομάδα, μετα το ντόμπλερ.. Θα κάνω κ τις ενεσουλες .. 

Εμένα μου είχε πει να φτάσουμε 36 δεν μου είχε πει κάποιο λόγο αλλά στο doppler μου είχαν πει και τώρα να γεννούσαν ( πριν 3 βδομάδες ) θα ήταν μια χαρά τα μωρά ! Τώρα δεν ξέρω να ανησυχήσω λες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες σας!Μόλις χθες έμαθα κι εγώ ότι μέσα μου έχω 2 σποράκια,χθες είδαμε 2 σάκους και την επόμενη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα πάω να ακούσουμε καρδουλες❤❤.Εχω μεγάλη αγωνία και για να απασχολησω  το μυαλό  μου κοιτάω τι πράγματα θα χρειαστώ σαν πρώτη φάση τι θα με βολέψει πόσα πρέπει να πάρω τι πρέπει να πάρω (μου αρέσει που κοιτάω για να μην αγχώνομαι και αγχώθηκα  περισσότερο και με τις τιμές αλλά και με το τι πρέπει να παρω🤣🤣)ρωτάω λοιπόν τις μανούλες που γέννησαν πρόσφατα για τις γνωμες, συμβουλες προκειμένου  να γλυτώσω περιττά έξοδα. Τέλος να ευχηθώ  στις μέλλουσες  μανούλες με το καλό να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσύνη και στις ήδη  μανούλες να τους ζήσουν τα αγγελούδια τους γερά και τυχερά να είναι παντα💖💖💖💖

Συγχαρητηρια!!!φανταστικα νεα θα τρελαθεις κ εσυ με τα μωρακια σου θα δεις! Θα παρεις τα απαραιτητα μη τρελαθεις σε αγορες κ μπεις σε περιττά εξοδα.εγω ας πουμε τα εχω και τα 2 σε μια κουνια ουτε λικνα ουτε καλαθουνες τιποτα .κ η κουνια ειναι μεχρι 6 ετων κ μετα θα παρω αλλη μια.φορμάκια ελαχιστα διοτι μεγαλωνουν γρηγορα..καροτσι μεταχειρισμενο μοορεις να αγορασεις και διαφορα αλλα στο https://www.facebook.com/groups/454499958055287/?ref=share

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Εμένα μου είχε πει να φτάσουμε 36 δεν μου είχε πει κάποιο λόγο αλλά στο doppler μου είχαν πει και τώρα να γεννούσαν ( πριν 3 βδομάδες ) θα ήταν μια χαρά τα μωρά ! Τώρα δεν ξέρω να ανησυχήσω λες ?

Οχι βρε ουτε καν.. Μια χαρά είναι!! Κ εγώ υποθέτω κάπου εκεί θα γεννήσω, θα μάθω κ θα σας πω. Πόσο ζυγίζουν ξέρεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Οχι βρε ουτε καν.. Μια χαρά είναι!! Κ εγώ υποθέτω κάπου εκεί θα γεννήσω, θα μάθω κ θα σας πω. Πόσο ζυγίζουν ξέρεις?? 

2.500 και 2300 σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ουυυυυυυ άψογα τα μωρουλια!!! ❤❤

Τώρα την Τρίτη θα ξανά πάω για τεστ covid και υπέρηχο να δούμε πόσο θα έχουν πάει ! Πες μας και εσύ νέα από doppler ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sova είπε:

Τώρα την Τρίτη θα ξανά πάω για τεστ covid και υπέρηχο να δούμε πόσο θα έχουν πάει ! Πες μας και εσύ νέα από doppler ;)

Αντε με το καλό!!! Ναι ναι θα γραψω την Τρίτη μολις τελειώσω... 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κι εγώ μέλλουσα διδυμομανούλα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω στην εγκυμοσύνη όταν πονάει το κεφάλι τι επιτρέπεται να πάρουμε; Σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η CalliopeP είπε:

Καλησπέρα! Κι εγώ μέλλουσα διδυμομανούλα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω στην εγκυμοσύνη όταν πονάει το κεφάλι τι επιτρέπεται να πάρουμε; Σας ευχαριστώ!

Καλησπέρα και με το καλό κοπέλα μου!! Εγώ έπαιρνα ντεπόν ή παναντολ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2021 at 6:50 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Δε σ άφησε να μπεις 37 για κάποιο λόγο?? Λέτε να Μ πει κ μένα 36? Θα μάθω από βδομάδα.. 

Κι εμένα μεταξύ 36 και 37 μου είχε πει. Δεν ήθελε παραπάνω. Μου τα πήρε 36+4 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...