Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

@melodyy πόσο έχεις πίεση??? Κι εμένα έχει ανέβει σε σχέση με πριν αλλά δεν τον ανησύχησε κάτι τέτοιο, εγώ τώρα έχω 12και8, ενώ πριν ήμουν στο 10και6 περίπου, από ότι διάβασα όμως στον 3ο τρίμηνο ανεβαίνει κι αυτή!!! Εμείς είμαστε στις ίδιες μέρες, για να δούμε πότε θα μας επισκεφτούν τα κορίτσια μας 💕💕💕💕

@Evi 89 δε πειράζει που δε θα κάνεις τίποτα, θα τρέχουμε μόλις γεννησουμε, επομένως τώρα, αφού το συνέστησε κι ο γιατρός, ξεκούραση!!!! 

Εμένα από 8,5-9 και 5 πήγε 12,5 με 8 περίπου... Γενικά δεν είναι πολύ αλλά για μένα είναι πολύ.. Νιωθω δυσφορία ζαλίζομαι... Κ κάθε βδομάδα βλέπω περίπου μισή μονάδα αύξηση... Αντε να δούμε πότε θα ρθουν οι σκατουλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα !ξαπλα και παλι ξαπλα τοτε κ ηρεμια θελει..εδω ξαπλώνω εγω χωρις να εχω μετρηθεί απο φοβια και μονο ,γιατί νοιωθω διαφορα και ειμαι σιγουρη οτι εχει κοντύνει και ο δικος μου.αλλα κανω υπομονη για το ντοπλερ την αλλη εβδομαδα εσυ εισαι κ μικροτερη βδομαδα.εγω 29 παω @Sweetie79ααα πλεον εχεις περισσοτερη φαγουρα κ μονο κοιλια ή κ πλατη; Τι εβδομαδα εισαι τωρα..Κ μενα μου ειπε ο γιατρος χωρις λογο τις προαλλες να κανουμε την ενεση κορτιζονησ για πνεύμονες μωρων ωστε να ειμαστε καλυμμενοι την 33η εβδομαδα πχ

Κορίτσια ο τράχηλος μου πηγε απο 2.3 στα 2.5 ο γιατρός είπε ξεκουραση και αυτό κάνω.. Μακαρι να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσια ο τράχηλος μου πηγε απο 2.3 στα 2.5 ο γιατρός είπε ξεκουραση και αυτό κάνω.. Μακαρι να πανε ολα καλα

Μπραβο! Ολα καλα θα πανε!!αραξε ,γιατι μετα θα τρέχουμε οπως κ ναχει .. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Εμένα από 8,5-9 και 5 πήγε 12,5 με 8 περίπου... Γενικά δεν είναι πολύ αλλά για μένα είναι πολύ.. Νιωθω δυσφορία ζαλίζομαι... Κ κάθε βδομάδα βλέπω περίπου μισή μονάδα αύξηση... Αντε να δούμε πότε θα ρθουν οι σκατουλες! 

Εντάξει δεν είναι πολύ αλλά αφού έχεις και ζαλάδα θέλει προσοχή!!! Μετράμε αντίστροφα ημέρες κι ακόμη δε μπορώ να το πιστέψω ότι θα ρθουνε τα Ζουζουνακια μας, πότε παλευαμε με τις εξωσωματικές, πότε μείναμε έγκυες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εντάξει δεν είναι πολύ αλλά αφού έχεις και ζαλάδα θέλει προσοχή!!! Μετράμε αντίστροφα ημέρες κι ακόμη δε μπορώ να το πιστέψω ότι θα ρθουνε τα Ζουζουνακια μας, πότε παλευαμε με τις εξωσωματικές, πότε μείναμε έγκυες!!!! 

Ισχύει... Πως πέρασε ο καιρός..εεε ναι γενικά δεν είναι πολύ αλλά για μένα είναι.. Νιωθω μεγάλη εσωτερική αναστάτωση... Μουδιαζω κιόλας... Αν ανέβει λίγο ακόμη θα ξεκινήσω χαπάκι γτ σαν σύνολο μονάδων είναι πολλές... Σκέψου πχ να έχεις 12 κ να πάει 16.. Δεν είναι πίεση;;; έτσι νιώθω κ εγώ.. Τέτοια αναστατωση νιώθει το σώμα μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sweetie79 πρέπει να είναι πολύ βασανιστικό αυτό που περιγράφεις με τη φαγούρα. Δεν μπορεί να σε βοηθήσει καμία κρέμα, έστω να σε ανακουφίσει λίγο, να μην είναι τόσο έντονο; Η lipikar που πρότεινε η @Vivi.Nik. πιο πάνω είναι θαυματουργή, αξιζει να τη δοκιμάσεις, κανει και για τα μωρά για ερεθισμούς, ατοπική δερματίτιδα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Sweetie79 πρέπει να είναι πολύ βασανιστικό αυτό που περιγράφεις με τη φαγούρα. Δεν μπορεί να σε βοηθήσει καμία κρέμα, έστω να σε ανακουφίσει λίγο, να μην είναι τόσο έντονο; Η lipikar που πρότεινε η @Vivi.Nik. πιο πάνω είναι θαυματουργή, αξιζει να τη δοκιμάσεις, κανει και για τα μωρά για ερεθισμούς, ατοπική δερματίτιδα κλπ

Ρε συ εγώ μόνο που το διαβάζω ξυνομαι...λες κ με περπατάνε ζουζούνια... Δε μπορώ καν να το φανταστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσια ο τράχηλος μου πηγε απο 2.3 στα 2.5 ο γιατρός είπε ξεκουραση και αυτό κάνω.. Μακαρι να πανε ολα καλα

Σε πόσο διάστημα έγινε αυτή η αυξηση; Και με τι αλλαγές από μεριάς σου; 

Εντάξει πάντως δεν είναι και άσχημα αυτά τα νούμερα. Με λίγο περιορισμό στη δραστηριότητα και ίσως προγεστερόνη θα τα πας καλά μέχρι τέλους. Το καλό είναι οτι τώρα που το ξέρετε και θα το παρακολουθείτε μπορείτε να επεμβετε άμεσα αν δείτε απότομη μείωση. Η περίδεση ειναι ειναι σωτηρια. Κι αν θες λιγότερο επεμβατική μέθοδο, συζήτησε και το ενδεχόμενο πεσσού. Αν και Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστείς τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ρε συ εγώ μόνο που το διαβάζω ξυνομαι...λες κ με περπατάνε ζουζούνια... Δε μπορώ καν να το φανταστώ! 

Καλά κι εγώ! τώρα που είπες για τα ζουζουνια έκανα αυθόρμητη κίνηση να ξυσω το λαιμό μου 👾🐜🕷️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyyσε επηρεάζει αρκετά βλέπω, τελικά τώρα προς το τέλος όλο και κάτι παρουσιάζεται σε όλες, απο ότι βλέπω!!!

@Antelope θα κοιτάξω να την πάρω κι αυτή την κρεμα, μπας και βελτιωθεί η κατάσταση!!! Σε ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Σε πόσο διάστημα έγινε αυτή η αυξηση; Και με τι αλλαγές από μεριάς σου; 

Εντάξει πάντως δεν είναι και άσχημα αυτά τα νούμερα. Με λίγο περιορισμό στη δραστηριότητα και ίσως προγεστερόνη θα τα πας καλά μέχρι τέλους. Το καλό είναι οτι τώρα που το ξέρετε και θα το παρακολουθείτε μπορείτε να επεμβετε άμεσα αν δείτε απότομη μείωση. Η περίδεση ειναι ειναι σωτηρια. Κι αν θες λιγότερο επεμβατική μέθοδο, συζήτησε και το ενδεχόμενο πεσσού. Αν και Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστείς τίποτα

Σε 2 εβδομάδες ανέβηκε.. Πολυ ευχαριστημενη είμαι παρα πολυ.. Και ο γιατρός το ίδιο προσπαθω να μην ζορίζομαι ιδιαίτερα να σου πω αλλά παλι δεν τα καταφερνω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Εσύ κοριτσάκι μου διδυμακια έχεις??? Πες μας την εμπειρία σου??? 

Οχι κοριτσάκι μου, ένα γιο έχω ήδη 3,5 ετών πλέον και τώρα είναι 25 εβδ έγκυος στο δεύτερο γιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Οχι κοριτσάκι μου, ένα γιο έχω ήδη 3,5 ετών πλέον και τώρα είναι 25 εβδ έγκυος στο δεύτερο γιο! 

Μπραβο να σου ζήσει ο γιόκας σου και με το καλό να έρθει κι ο δεύτερος!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Μπραβο να σου ζήσει ο γιόκας σου και με το καλό να έρθει κι ο δεύτερος!!! ❤️❤️

Σ ευχαριστώ πολύ!!!! Εσύ τι περιμένεις; πόσο εβδομάδων είσαι; πλησιάζεις απ ότι καταλαβαίνω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!! Εσύ τι περιμένεις; πόσο εβδομάδων είσαι; πλησιάζεις απ ότι καταλαβαίνω!!! 

Είμαι στην 33 εβδομάδα και περιμένω δίδυμα κοριτσάκια!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Είμαι στην 33 εβδομάδα και περιμένω δίδυμα κοριτσάκια!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!! 

Τι όμορφα!!! Θα μπει ο καινουριος χρόνος με τον πιο γλυκό και χαρούμενο τρόπο! Θα χετε διπλές χαρές και χαμόγελα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Θυμάμαι παλιά που λέγατε για καρότσια, όταν ακόμα μπορουσαμε να βγούμε έξω και να τα δούμε από κοντά! Εγώ ήμουν νωρις στην εγκυμοσύνη και δεν έβλεπα τιποτα επειδή φοβομουν. Τώρα λέμε να πραγγειλουμε ενα 3 σε 1 από Πολωνία. Mikado κάτι κλπ! Εσεις τελικά τι πήρατε; Τα είδατε από κοντα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Θυμάμαι παλιά που λέγατε για καρότσια, όταν ακόμα μπορουσαμε να βγούμε έξω και να τα δούμε από κοντά! Εγώ ήμουν νωρις στην εγκυμοσύνη και δεν έβλεπα τιποτα επειδή φοβομουν. Τώρα λέμε να πραγγειλουμε ενα 3 σε 1 από Πολωνία. Mikado κάτι κλπ! Εσεις τελικά τι πήρατε; Τα είδατε από κοντα; 

Καλησπέρα κορίτσι στην ίδια φάση είμαστε κ εμείς κ έχουμε επιλέξει το ίδιο καρότσι Μ εσάς χαχαχαχα!!!Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν είχε κάτι που να μας αρέσει κ Μ φαινόντουσαν όλα για πιο μεγάλα δίδυμα ενώ εμείς θέλαμε 3in 1ε αβγό κ καλαθουνα! Σε λίγες μέρες θα κάνω τη β επιπέδου κ μετά θα το παραγγείλουμε.. λογικά θα κάνει κάνα μήνα να έρθει ε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Θυμάμαι παλιά που λέγατε για καρότσια, όταν ακόμα μπορουσαμε να βγούμε έξω και να τα δούμε από κοντά! Εγώ ήμουν νωρις στην εγκυμοσύνη και δεν έβλεπα τιποτα επειδή φοβομουν. Τώρα λέμε να πραγγειλουμε ενα 3 σε 1 από Πολωνία. Mikado κάτι κλπ! Εσεις τελικά τι πήρατε; Τα είδατε από κοντα; 

Σε άλλο συνδιασμό  χρωματων του γκρι μάλλον .. έχει πολλά χρώματα.. κ εσείς αυτό λέτε??

received_703144197072628.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι στην ίδια φάση είμαστε κ εμείς κ έχουμε επιλέξει το ίδιο καρότσι Μ εσάς χαχαχαχα!!!Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν είχε κάτι που να μας αρέσει κ Μ φαινόντουσαν όλα για πιο μεγάλα δίδυμα ενώ εμείς θέλαμε 3in 1ε αβγό κ καλαθουνα! Σε λίγες μέρες θα κάνω τη β επιπέδου κ μετά θα το παραγγείλουμε.. λογικά θα κάνει κάνα μήνα να έρθει ε.. 

Αλήθεια τώρα;; Απίστευτο! Χαχα! Και μας ενας φίλος μας το πρότεινε! Λεμε να το πραγγειλουμε απο Δευτέρα! Και είπαμε δεν θα σκάσουμε που δεν μπορέσαμε να δούμε από κοντά τι να γινει! Εγω σε 2 μηνες το πολύ γεννάω. Δεν γίνεται να κάνουμε κάτι άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Αλήθεια τώρα;; Απίστευτο! Χαχα! Και μας ενας φίλος μας το πρότεινε! Λεμε να το πραγγειλουμε απο Δευτέρα! Και είπαμε δεν θα σκάσουμε που δεν μπορέσαμε να δούμε από κοντά τι να γινει! Εγω σε 2 μηνες το πολύ γεννάω. Δεν γίνεται να κάνουμε κάτι άλλο.. 

Αααα το έχουν πάρει κ φίλοι σου δλδ?? Είναι πολύ όμορφο.. είχα ενδοιασμούς στην αρχή αλλά είναι από κατάστημα Πολωνία με καλές κριτικές κ σχόλια..δερμάτινο είναι όχι ύφασμα.. διαβάσαμε όλα τα σχόλια κ τις πληροφορίες κ είπαμε οκ.. ούτως η άλλως κ εδω σπάνια θα βρούμε κάτι από κοντά να το δουμε.

Τι να το κάνω να το δω απ' το περιοδικό το ίδιο είναι άσε που σ λέω δεν έχει κιόλας αυτό το στυλ..  ναι μη το καθυστερεις εσύ άλλο γιατί θα αργήσει σιγουρα, ελπίζω όχι πάνω από μήνα..εγώ περιμένω τη β επιπέδου κ θα το παραγγείλω σ καμία 10αρια μερες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σε άλλο συνδιασμό  χρωματων του γκρι μάλλον .. έχει πολλά χρώματα.. κ εσείς αυτό λέτε??

received_703144197072628.jpeg

Αυτο ναι! Εμεις το βρηκαμε εδω πιο φθηνα.. https://dino.sklep.pl/mikado-duet-lux-twin-pram-3in1-double-pushchair-2-soft-carrycot-2-car-seat-adapter-2020-p-27063.html

έχει όντως πολλά χρώματα! Για μαύρο λέμε!  Κοίτα σύμπτωση! Πότε γεννάς εσυ; Θύμισέ μου λιγο γιατί έχω μπερδευτει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi 89 είπε:

Αυτο ναι! Εμεις το βρηκαμε εδω πιο φθηνα.. https://dino.sklep.pl/mikado-duet-lux-twin-pram-3in1-double-pushchair-2-soft-carrycot-2-car-seat-adapter-2020-p-27063.html

έχει όντως πολλά χρώματα! Για μαύρο λέμε!  Κοίτα σύμπτωση! Πότε γεννάς εσυ; Θύμισέ μου λιγο γιατί έχω μπερδευτει! 

Ααα θα το κοιτάξω κ από εκεί ευχαριστω!!! Εγώ έχω ακόμα μέλλον την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 6ο.. αλλά είπα να κάνω τη β' κ να ξεκινήσω σιγά σιγά είναι κ κλειστά όλα οπότε θα αργήσουν να έρθουν όλα. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα το έχουν πάρει κ φίλοι σου δλδ?? Είναι πολύ όμορφο.. είχα ενδοιασμούς στην αρχή αλλά είναι από κατάστημα Πολωνία με καλές κριτικές κ σχόλια..δερμάτινο είναι όχι ύφασμα.. διαβάσαμε όλα τα σχόλια κ τις πληροφορίες κ είπαμε οκ.. ούτως η άλλως κ εδω σπάνια θα βρούμε κάτι από κοντά να το δουμε.

Τι να το κάνω να το δω απ' το περιοδικό το ίδιο είναι άσε που σ λέω δεν έχει κιόλας αυτό το στυλ..  ναι μη το καθυστερεις εσύ άλλο γιατί θα αργήσει σιγουρα, ελπίζω όχι πάνω από μήνα..εγώ περιμένω τη β επιπέδου κ θα το παραγγείλω σ καμία 10αρια μερες!! 

Αα είδαμε μολις μεταφορικά αρκετά! Αλλά θα το δούμε ξανά και Δευτέρα θα παραγγειλουμε ναι! Οχι ο φιλος μας που μας το προτεινε απλά έχει γνώσεις από παλιά που κοιτούσε! Χαχα! Άστα! Θα το πραγγειλουμε τελος παντων τωρα απο πού δεν ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ααα θα το κοιτάξω κ από εκεί ευχαριστω!!! Εγώ έχω ακόμα μέλλον την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 6ο.. αλλά είπα να κάνω τη β' κ να ξεκινήσω σιγά σιγά είναι κ κλειστά όλα οπότε θα αργήσουν να έρθουν όλα. 

 

 

 

Τα μεταφορικα παιζουν γενικά αλλά ειναι συνηθως πανω απο 100€. Ε τι να κανουμε λογικό.. δες το αλλά θα δουμε κ μεις ξανα και θα σου πω τι κάναμε στο τέλος! Οχι καλά κάνεις! Εγω ειμαι απλά της τελευταίας στιγμής! Καλύτερα να εισαι ετοιμη! Εχουμε κ γιορτές! Όλα θα πάνε πολύ πίσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...