Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου τώρα σας διάβασα..

Εάν σας πω τι μου έχει συμβεί θα φριξετε! Καταρχήν αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην εντατική σε ένα νοσοκομείο 65 χλμ μακρυά από το σπίτι μου στην Γερμανία και δεν επιτρέπεται να με δει ούτε ο άντρας μου λόγω κορονοιου. Το Σάββατο το βράδυ που μας πέρασε είχα συσπασεις και πετρωμάτα. Αρχικά νομίζαμε ότι είναι αυτά τα νορμάλ προπαρασκευαστικα που κάνει η μήτρα στο 3ο τρίμηνο. Όμως κάναμε κάποιες μετρήσεις με τον άντρα μου και βλέπαμε ότι γινονται συστηματικες συσπασεις ανά δεκάλεπτο πεντάλεπτο κλπ. Οπότε τρομάξαμε και λεμε καλύτερα να πάμε στο νοσοκομείο πάρα να περιμένουμε στο σπίτι να γίνει το κακό. Και φτάνουμε στο νοσοκομείο και εγώ είχα πόνους κιόλας σαν οδινες τοκετού. Με εξετάζουν εκεί και βλέπουν ότι όντως έχω συσπασεις και μου έδωσαν τοκολυτικα για να τις σταματήσουν. Μου λένε ότι δεν τα βλέπουν καλά τα πράγματα και ίσως γεννήσω. Και δεν υπήρχαν διαθέσιμα κρεβάτια για τα μωρά στο τμήμα νεογνων και έψαξαν σε ολόκληρη την πόλη που ζω στην Γερμανία (που είναι σκεφτείτε σαν Θεσσαλονικη, δεν είναι χωριό) και δεν βρέθηκε τίποτα σε καμιά κλινική. Μας στείλανε σε ένα νοσοκομείο 65χλμ μακριά σε άλλη πόλη. Εδώ επειδή η πόλη αυτή είναι μικρή όλοι φαίνονταν άσχετοι. Μου έβαλαν 4 φόρες δάκτυλο στον τράχηλο για να δούνε διαστολή που αυτό δεν το κάνεις ποτέ σε γυναίκα που έχει κάνει περιδεση. Τελοσπαντων την επόμενη μέρα είχαν σταματήσει οι συσπασεις και είχαν ανοίξει και κρεββάτια στο νοσοκομείο που είμαι γραμμένη όποτε μπορούσα να επιστρέψω στην πόλη μου το επόμενο πρωι (δηλαδη Δευτέρα πρωί). Όμως το ίδιο βράδυ κατά τις 3 τα ξημερώματα άρχισα να έχω θολή όραση, να μπαίνω σε λήθαργο και να μην καταλαβαίνω τι μου λέει ο άντρας μου. Έκανα εμετό ασταμάτητα πάνω στα ρούχα μου χωρίς να το έλεγχω και ξύπνησα σε ένα κρεβάτι MΕΘ διασωληνωμενη. Με πήρε ο άντρας μου κλαίγοντας και προσπαθούσε να μου εξηγήσει τι συμβαίνει.. Τα είχα εντελώς χαμένα και μου είπε ότι έχω πάθει υπονατριωση μια σοβαρή κατάσταση που μπορεί να οδηγήσει σε εγκέφαλικη βλάβη και καταστροφή διαφόρων οργάνων. Κινδύνευε η ζωή μου βασικά... Και ακόμα είμαι εδώ. Μάλλον ένα από τα φάρμακα που μου έδωσαν ήταν από μολυσμένη παρτίδα και μου προκάλεσε έλλειψη νάτριου στο αίμα. Υπάρχουν άλλες 10 περίπτωσεις καταφεγεγραμμενες σε όλο το κόσμο που το πάθανε αυτό το πράγμα και παραλίγο να πεθανουν.. Ακόμα βρίσκομαι από παρακολούθηση που σημαίνει ότι μου έχουν καθετήρα στην κεντρική αρτηρία στο λαιμό για να παίρνουν αίμα κάθε 1 ώρα και να μου χορηγούν ότι χρειάζεται. Είναι τραγικός εφιάλτης αυτό που ζω. Δεν ξέρω τι θα συμβεί.. Στα καλά καθούμενα κατέληξα στην εντατική διασωληνομενη.. Δεν μπορώ να σας περιγράψω με λόγια πως αισθάνομαι. Εννοείται ανησυχώ πολύ για τα μωρά. Φαίνονται να είναι καλά στον υπέρηχο αλλά ποίος ξέρει τι έχουν τραβήξει και αυτά με τόσο στρες που περνάει το σώμα μου τις τελευταίες μέρες.. Κορίτσια ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο θα με βρει μέχρι να γεννήσω..!

Κουράγιο σε όλες σας για τις δύσπνοιες, τις καούρες και όλα τα δύσκολα που έχει η δίδυμη κύηση. Σκεφτείτε ότι τουλάχιστον είστε σπίτι σας με τον άντρα σας και όχι στην εντατική 65 χλμ μακρυά από το σπίτι σας και μάλιστα ο άντρας μου απαγόρευεται να ερθει. Μια νοσοκόμα εδω μου λέει να χαίρεσαι που δε έρχεται ο άντρας σου γιατί αυτό θα σήμαινε ότι φοβόμαστε πως μπορεί να μην τον ξαναδείς ποτέ. Μόνο στους συγγενείς των μελλοθάνατων επιτρέπουν να έρθουν για να τους αποχαιρετισουν.. Δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα που μου έχουν συμβεί από το πουθενά.. Σκεφτείτε τι μπορεί να σου συμβεί ξαφνικά!!! Αχ Θεέ μου!

Κοριτσάκι μου ούτε που μπορώ να φανταστώ πως αισθάνεσαι με όλο αυτό που περνάς. Σου εύχομαι περαστικά, να πάνε όλα καλά, να είναι γερά τα μικρακια σου και να γυρίσεις με το καλό σπίτι σου στον αντρουλη σου!! Κουράγιο κ του χρόνου θα το σκέφτεσαι σαν ένα κακό όνειρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Magaiver πραγματικά σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά! Να τελειώσει ο εφιάλτης που ζεις και να κρατήσεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

@Magaiverο χριστος και η παναγια και η μητερα της Παναγίας σημερα που γιορταζει να σε βοηθησει η αγια Αννα κοριτσακι μου..τι περνας ..δε το πιστευω!και τι λενε τωρα ; :-( Τι γινεται ...τι θα γινει ;;

@Magaiver κορίτσι μου δεν έχω λόγια έχω παθει σοκ.. Πολυ λυπάμαι για οτι περνας. 

@Nefeliap μου τα μωράκια σου θα είναι.. Κορίτσια να σας ρωτησω κατι;; εγώ τελευταία νιώθω ότι κάνω συνεχώς συσπάσεις και τις τελευταίες μέρες έχω πονους περιόδου και πολυ φοβαμαι γιατί εχω κοντό τράχηλο αυριο εχω ραντεβου στο γιατρό να δουμε τι θα μου πει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Magaiver κορίτσι μου δεν έχω λόγια έχω παθει σοκ.. Πολυ λυπάμαι για οτι περνας. 

@Nefeliap μου τα μωράκια σου θα είναι.. Κορίτσια να σας ρωτησω κατι;; εγώ τελευταία νιώθω ότι κάνω συνεχώς συσπάσεις και τις τελευταίες μέρες έχω πονους περιόδου και πολυ φοβαμαι γιατί εχω κοντό τράχηλο αυριο εχω ραντεβου στο γιατρό να δουμε τι θα μου πει. 

 

Δε μπορουσα να ηρεμησω πρωτη φορα τρομαξα τοσο.. συνεχεια κατι κανουν δε σταματανε !!!φρικαρα! Μου ειπε ο γιατρος σημερα οτι καλό ειναι που ειναι υπερκινητικά κ ηρεμησα.και μου ειπε και η αιματολογος (την πρηζω και αυτη) υπερκινητικά τωρα αλλα θα ειναι ησυχα μετα ...ετσι παει ...αν εχω πονακια μου ειπε τοτε να τηλ ,δε τα πολυ θελουν..& αν πετρώνει η κοιλια!!τι παιρνεις απο φαρμακα ; Και ποσο ειναι ο τράχηλος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μόλις διάβασα τι πέρασες και ειμαι σε κατάσταση σοκ! Δεν το πιστεύω ότι πέρασες κάτι τόσο σπάνιο. Αν μπορούμε να πούμε ένα θετικό είναι ότι συνέβη ενώ ήσουν ήδη σε νοσοκομείο και έλαβαν άμεση δράση. Και από ότι καταλαβαίνω ήταν κάτι αναστρέψιμο, ετσι;

Τωρα θα πρέπει να μείνεις στην εντατική ή θα σε παρακολουθούν σε απλό δωμάτιο; Για τα μωρά τι σου ειπαν; Γνώμη μου είναι ότι ήταν πολύ μικρό το χρονικό διάστημα για να επηρεαστούν. Ναι μεν τρέφονται από τους πλακουντες αλλά έχουν πλέον ανεπτυγμένα τα συστήματα για να ρυθμίζουν μόνα τους το μεταβολισμό τους. (Απο ότι κατάλαβα επαθες σοβαρη υπονατριαιμια που είναι οξεία διαταραχή ηλεκτρολυτών)

Κουράγιο κορίτσι μου σύντομα όλα θα είναι παρελθόν. Είναι πολύ δύσκολο να είσαι τόσο μακριά από το σπίτι σου και τον άντρα σου. Σκέψου όμως ότι έχεις τα παιδάκια σου μαζί και κάθε μέρα κερδίζουν από εσένα μέχρι να τα πάρεις στην αγκαλιά σου ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver κοριτσάκι μου κι εγώ ένα σοκ το έχω πάθει, εύχομαι η Παναγίτσα να σε βοηθήσει να είναι όλα αυτά περαστικά και να πάρεις τα μωράκια σου υγιή στην αγκαλιά σου!!!!

@annie! τελικά οι εξετάσεις μου δεν ήταν καλές ανέβηκαν αρκετά τα χολικα οξέα, μου είπε ο γιατρός να αυξήσω τη δόση του φαρμάκου που μου έδωσε και να επαναλάβω τις εξετάσεις σε 10 ημέρες. Επίσης αύριο μεθαύριο θα κάνω και κορτιζόνη για τα πνευμόνια των μωρών, άσε αγχώθηκα κι εγώ αλλά με ηρέμησε η μαία, μάλλον με βλέπω σε 2 εβδομάδες να γενναω. Τώρα έχω ξυπνήσει πάλι χαράματα από τη φαγούρα 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Δε μπορουσα να ηρεμησω πρωτη φορα τρομαξα τοσο.. συνεχεια κατι κανουν δε σταματανε !!!φρικαρα! Μου ειπε ο γιατρος σημερα οτι καλό ειναι που ειναι υπερκινητικά κ ηρεμησα.και μου ειπε και η αιματολογος (την πρηζω και αυτη) υπερκινητικά τωρα αλλα θα ειναι ησυχα μετα ...ετσι παει ...αν εχω πονακια μου ειπε τοτε να τηλ ,δε τα πολυ θελουν..& αν πετρώνει η κοιλια!!τι παιρνεις απο φαρμακα ; Και ποσο ειναι ο τράχηλος ;

Ο τράχηλος είναι δράμα 2.3 βαζω vasklor  παίρνω 2 Μαγνησία σίδηρο και  filicine . Δεν ξέρω έχω τρομάξει πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Ο τράχηλος είναι δράμα 2.3 βαζω vasklor  παίρνω 2 Μαγνησία σίδηρο και  filicine . Δεν ξέρω έχω τρομάξει πολυ 

Καλημερα !ξαπλα και παλι ξαπλα τοτε κ ηρεμια θελει..εδω ξαπλώνω εγω χωρις να εχω μετρηθεί απο φοβια και μονο ,γιατί νοιωθω διαφορα και ειμαι σιγουρη οτι εχει κοντύνει και ο δικος μου.αλλα κανω υπομονη για το ντοπλερ την αλλη εβδομαδα εσυ εισαι κ μικροτερη βδομαδα.εγω 29 παω @Sweetie79ααα πλεον εχεις περισσοτερη φαγουρα κ μονο κοιλια ή κ πλατη; Τι εβδομαδα εισαι τωρα..Κ μενα μου ειπε ο γιατρος χωρις λογο τις προαλλες να κανουμε την ενεση κορτιζονησ για πνεύμονες μωρων ωστε να ειμαστε καλυμμενοι την 33η εβδομαδα πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αν είσαι και του χώρου φαντάζομαι θα έχεις δει πολλά αλλά και ότι η συντριπτική πλειοψηφία κάνει γερά μωρά ;) Όλα καλα θα είναι βρε, αφου δεν έχεις καμία ένδειξη για το αντίθετο!

Αγοράκι-κοριτσάκι έχεις κι εσυ; 

Ναι ένα και ένα ! Μακάρι ! Για όλες μας μακάρι να είναι γερά πάνω απ' όλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα !ξαπλα και παλι ξαπλα τοτε κ ηρεμια θελει..εδω ξαπλώνω εγω χωρις να εχω μετρηθεί απο φοβια και μονο ,γιατί νοιωθω διαφορα και ειμαι σιγουρη οτι εχει κοντύνει και ο δικος μου.αλλα κανω υπομονη για το ντοπλερ την αλλη εβδομαδα εσυ εισαι κ μικροτερη βδομαδα.εγω 29 παω @Sweetie79ααα πλεον εχεις περισσοτερη φαγουρα κ μονο κοιλια ή κ πλατη; Τι εβδομαδα εισαι τωρα..Κ μενα μου ειπε ο γιατρος χωρις λογο τις προαλλες να κανουμε την ενεση κορτιζονησ για πνεύμονες μωρων ωστε να ειμαστε καλυμμενοι την 33η εβδομαδα πχ

Καλημέρα κορίτσι μου.. πλέον έχω φαγούρα παντού, δε παλεύεται, ξυπνάω από τη φαγούρα και μετά δε μπορώ και να ξανακοιμηθω!!! Χθες σηκώθηκα 2μιση και ξανακοιμηθηκα 5...είμαι 32 και 4 σήμερα, με βλέπω να γενναω πριν τα Χριστούγεννα!!!! Τουλάχιστον να είναι καλά τα μωράκια μου και δε με πειράζει ας είναι και νωρίτερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sweetie79 κορίτσι μου όπως και να χει από τη στιγμή που θα πάρεις άλλες 10 μέρες θα είσαι 34η εβδομάδα. Μια χαρά θα είναι τα μωράκια σου!! Λογικά θα έχουν πάει κ πάνω από 2 κιλά μη σου πω κοντά στα 2.5.. Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν!! 

@Σταυρι κορίτσι μου μην τρελαίνεσαι με τον τράχηλο, λύσεις υπάρχουν κ είσαι κ σε μονή κύηση το οποίο σημαίνει πως στάνταρ θα πιάσουν. Αν κρίνει ο γιατρός ότι χρειάζεσαι περιδεση θα την κανεις κ μετά θα είσαι λουλούδι!! Εδώ κραταει σε μένα στα δίδυμα που την κάναμε για την τιμή των όπλων (δεν είναι αποδεδειγμένο ότι βοηθάει) σε μόνη κύηση βοηθάει στάνταρ!! Όλα θα πάνε καλά. Ξεκουράσου κ εμπιστεύσου το γιατρό σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. πλέον έχω φαγούρα παντού, δε παλεύεται, ξυπνάω από τη φαγούρα και μετά δε μπορώ και να ξανακοιμηθω!!! Χθες σηκώθηκα 2μιση και ξανακοιμηθηκα 5...είμαι 32 και 4 σήμερα, με βλέπω να γενναω πριν τα Χριστούγεννα!!!! Τουλάχιστον να είναι καλά τα μωράκια μου και δε με πειράζει ας είναι και νωρίτερα!!!! 

Ωω καταλαβα..χαμος..καλά θα ειναι τα μωρακια :-) μια χαρα θα ειναι!! σιγουρα!,ευτυχως εισαι 32 και..καλά εννοεται τι να μας πειραζει..παλι καλά λεμε.μηπως με τα επιπλεον χαπια βελτιωθει..για να δουμε..εσυ ξαπλα και υπομονη κ θετικη σκεψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. πλέον έχω φαγούρα παντού, δε παλεύεται, ξυπνάω από τη φαγούρα και μετά δε μπορώ και να ξανακοιμηθω!!! Χθες σηκώθηκα 2μιση και ξανακοιμηθηκα 5...είμαι 32 και 4 σήμερα, με βλέπω να γενναω πριν τα Χριστούγεννα!!!! Τουλάχιστον να είναι καλά τα μωράκια μου και δε με πειράζει ας είναι και νωρίτερα!!!! 

Κορίτσι πετάγομαι στη συζήτηση σας μιας κ ήμουν ομοιοπαθουσα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Είχα απίστευτη φαγούρα σε όλα μου το σώμα κ έβγαζα κοκκινίλες. Τι σου είπε ο γιατρός γι αυτό; εγώ είχα κ ανεβασμένες τρανσαμινασες κ φοβόμασταν χολοσταση κύησης. Με έστειλε τελικά η γιατρός μου σε δερματολόγο ειδικευμένη στην κύηση, μου είπε να κόψω αποσμητικά, σμαπουαν, αφρόλουτρα, κρέμες, ξυραφάκι κλπ, μου έδωσε ένα άοσμο σαπούνι και κρέμα σούπερ ενυδατική, την lipikar και ξεκίνησα διατροφή οπου έκοψα ότι δημιουργεί αλλεργίες. Ντομάτα, εσπεριδοειδή, αυγα, ψάρια κλπ για 2 βδομάδες. Πολύ σταδιακά άρχισε μετά να μου προσθέτει τροφές. Σε πληροφορώ ότι η φαγούρα σταμάτησε τελείως! Εν τέλει είχα κάποια αλλεργία λόγω ορμονων της κύησης! Αν τυχόν μένεις Αθήνα μπορώ να σου δώσω τα στοιχεία της. Δεν ξέρω κθλ την περίπτωση σου, αλλά ειδα που έγραφες για φαγούρα κ είπα να σου πω την εμπειρια μου. Με το καλο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσι πετάγομαι στη συζήτηση σας μιας κ ήμουν ομοιοπαθουσα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Είχα απίστευτη φαγούρα σε όλα μου το σώμα κ έβγαζα κοκκινίλες. Τι σου είπε ο γιατρός γι αυτό; εγώ είχα κ ανεβασμένες τρανσαμινασες κ φοβόμασταν χολοσταση κύησης. Με έστειλε τελικά η γιατρός μου σε δερματολόγο ειδικευμένη στην κύηση, μου είπε να κόψω αποσμητικά, σμαπουαν, αφρόλουτρα, κρέμες, ξυραφάκι κλπ, μου έδωσε ένα άοσμο σαπούνι και κρέμα σούπερ ενυδατική, την lipikar και ξεκίνησα διατροφή οπου έκοψα ότι δημιουργεί αλλεργίες. Ντομάτα, εσπεριδοειδή, αυγα, ψάρια κλπ για 2 βδομάδες. Πολύ σταδιακά άρχισε μετά να μου προσθέτει τροφές. Σε πληροφορώ ότι η φαγούρα σταμάτησε τελείως! Εν τέλει είχα κάποια αλλεργία λόγω ορμονων της κύησης! Αν τυχόν μένεις Αθήνα μπορώ να σου δώσω τα στοιχεία της. Δεν ξέρω κθλ την περίπτωση σου, αλλά ειδα που έγραφες για φαγούρα κ είπα να σου πω την εμπειρια μου. Με το καλο❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μου είπε ότι έχω χολοσταση κύησης, έχω ανεβασμένες τρανσαμινασες αλλά έχω πολύ ανεβασμένα τα χολικα οξέα. Μου έχει δώσει ένα χάπι και με παρακολουθεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μου είπε ότι έχω χολοσταση κύησης, έχω ανεβασμένες τρανσαμινασες αλλά έχω πολύ ανεβασμένα τα χολικα οξέα. Μου έχει δώσει ένα χάπι και με παρακολουθεί!! 

Υπομονή κ με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μου είπε ότι έχω χολοσταση κύησης, έχω ανεβασμένες τρανσαμινασες αλλά έχω πολύ ανεβασμένα τα χολικα οξέα. Μου έχει δώσει ένα χάπι και με παρακολουθεί!! 

Αχ αυτά τα ζουζουνακια! Κ να δεις μετα από τόσα που περνάμε, αυτά δε θα ξεκόλλανε από τον πατέρα τους...! Για ξύλο!!!!!! Με το καλό να έρθουν κορίτσι μου και ότι γίνει! Είναι πολύ καλή εβδομάδα τουλάχιστον δε θα είναι μικρά! Πως είσαι; πως νιώθεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ αυτά τα ζουζουνακια! Κ να δεις μετα από τόσα που περνάμε, αυτά δε θα ξεκόλλανε από τον πατέρα τους...! Για ξύλο!!!!!! Με το καλό να έρθουν κορίτσι μου και ότι γίνει! Είναι πολύ καλή εβδομάδα τουλάχιστον δε θα είναι μικρά! Πως είσαι; πως νιώθεις; 

Χαχα από τώρα μου λέει ο δικός μου ότι θα του έχουν αδυναμία!!! Εντάξει αγχώθηκα λίγο χθες αλλά με συνέφερε η μαία, κατά τα άλλα πέρα από τη φαγούρα (ειδικά τη βραδυνη), τα συνηθισμένα όπως κι όλες μας, βάρος στην κοιλιά κλπ. Εσύ όλα καλά??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Υπομονή κ με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!!! 

Εσύ κοριτσάκι μου διδυμακια έχεις??? Πες μας την εμπειρία σου??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Χαχα από τώρα μου λέει ο δικός μου ότι θα του έχουν αδυναμία!!! Εντάξει αγχώθηκα λίγο χθες αλλά με συνέφερε η μαία, κατά τα άλλα πέρα από τη φαγούρα (ειδικά τη βραδυνη), τα συνηθισμένα όπως κι όλες μας, βάρος στην κοιλιά κλπ. Εσύ όλα καλά??? 

Μία καλά μια όχι... Οι μέρες να περνάνε...!ολα θα πάνε όπως πρέπει κορίτσι! Δεν είναι τόσο νωρίς δηλ αντε 1 βδομάδα ακόμη να έπαιρνες.. Θα διανύεις ήδη την 35.. Εδώ μονές κυησεις κ γίνονται νωρίτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μία καλά μια όχι... Οι μέρες να περνάνε...!ολα θα πάνε όπως πρέπει κορίτσι! Δεν είναι τόσο νωρίς δηλ αντε 1 βδομάδα ακόμη να έπαιρνες.. Θα διανύεις ήδη την 35.. Εδώ μονές κυησεις κ γίνονται νωρίτερα! 

Ναι ούτως ή άλλως μου είχε πει αρχικά ότι θα μου μου τα έπαιρνε στις 36 εβδομάδες περίπου. Εσένα τι σου έχει πει πότε υπολογίζετε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ναι ούτως ή άλλως μου είχε πει αρχικά ότι θα μου μου τα έπαιρνε στις 36 εβδομάδες περίπου. Εσένα τι σου έχει πει πότε υπολογίζετε??? 

Κοίτα τη Δευτέρα έχω ραντεβού... Με προετοίμασε ότι μπορεί να μη φτάσω Χριστούγεννα αλλά εγώ πιστεύω αν δε γίνει κάτι τρελά ξαφνικό θα βγάλω κ πρωτοχρονιά 🤣🤣🤣.. Αν κ με τα Χριστούγεννα είμαι πολύ ευχαριστημένη... Λίγο την πίεση φοβάμαι γτ κάθε βδομάδα παρατηρώ μια αύξηση... Κ σε παλμούς ανεβαίνω αρκετά... Είμαι μόνιμα γύρω στα 100..κατά τα άλλα θεωρει ότι το αιματωμα πλέον δε θα μ κάνει κάτι τρομερό γτ είναι πολύ ισχυρά τα μωρά πλέον.. Μόνο την πίεση κ αν τυχόν σπάσουν τα νερά ξαφνικά λόγω χώρου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Πολλά νέα μαζεύτηκαν! Οσες ειστε κοντά να υποθέσω ανυπομονείτε ε;; Να σας πω και γω τα δικά μου. Χθες είχα σφιξιμο στην κοιλια. Τουλάχιστον 24ωρο.. οποτε σημερα πηγα γιατρο να με δει. Μου έβαλε κορδέλα. Μου ειπε ειχα 2 συσπασούλες μικρες όχι κάτι το ανησυχητικό.. είναι φυσιολογικό στα δίδυμα μου είπε γιαυτο ειναι κ επικίνδυνα. Απλά αν τις αφησουμε θα γεννησεις πριν την ωρα σου! Ο τράχηλος καλά κρατει. 3,7. Μου ειπε ξεκουραση αρκετη. Ευτυχως δεν μου απαγορεψε κάτι. Θα παιρνω 3 ουτρο την μέρα και 3 μαγνήσια. Ειμαι 27+1 να σημειώσω. Άντε λέω όσο χάρηκα χάρηκα με τις δουλειές που έκανα.. τωρα πρεπει να μην κάνω τιποτα σχεδον! Μια κιουρία θα ειμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyy πόσο έχεις πίεση??? Κι εμένα έχει ανέβει σε σχέση με πριν αλλά δεν τον ανησύχησε κάτι τέτοιο, εγώ τώρα έχω 12και8, ενώ πριν ήμουν στο 10και6 περίπου, από ότι διάβασα όμως στον 3ο τρίμηνο ανεβαίνει κι αυτή!!! Εμείς είμαστε στις ίδιες μέρες, για να δούμε πότε θα μας επισκεφτούν τα κορίτσια μας 💕💕💕💕

@Evi 89 δε πειράζει που δε θα κάνεις τίποτα, θα τρέχουμε μόλις γεννησουμε, επομένως τώρα, αφού το συνέστησε κι ο γιατρός, ξεκούραση!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@melodyy πόσο έχεις πίεση??? Κι εμένα έχει ανέβει σε σχέση με πριν αλλά δεν τον ανησύχησε κάτι τέτοιο, εγώ τώρα έχω 12και8, ενώ πριν ήμουν στο 10και6 περίπου, από ότι διάβασα όμως στον 3ο τρίμηνο ανεβαίνει κι αυτή!!! Εμείς είμαστε στις ίδιες μέρες, για να δούμε πότε θα μας επισκεφτούν τα κορίτσια μας 💕💕💕💕

@Evi 89 δε πειράζει που δε θα κάνεις τίποτα, θα τρέχουμε μόλις γεννησουμε, επομένως τώρα, αφού το συνέστησε κι ο γιατρός, ξεκούραση!!!! 

Ισχύει! Δεν το σκεφτόμουν έτσι! Ας κάτσω! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...