Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ δεν είμαι στα καλύτερα μου. Πήγαμε γιατρό σήμερα και ο τράχηλος πήρε την κάτω βόλτα. Έχει κάνει χοάνη κ είναι στα 15mm😔. Θα κάνουμε περιδεση το Σάββατο, ξάπλα κ μετράμε εβδομαδες 

Γεια σου Άννυ! Κουράγιο και υπομονή.. όλα καλά θα πάνε θα δεις. Είναι δυσκολο, αλλα θα τα καταφέρεις! Η φύση μας κάνει τόσο δυνατές..  Πόσο καιρό θα πρεπει να είσαι ξάπλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Γεια σου Άννυ! Κουράγιο και υπομονή.. όλα καλά θα πάνε θα δεις. Είναι δυσκολο, αλλα θα τα καταφέρεις! Η φύση μας κάνει τόσο δυνατές..  Πόσο καιρό θα πρεπει να είσαι ξάπλα; 

Ευχαριστώ. Μέχρι τέλους κορίτσι μου. Όσο τραβήξει η εγκυμοσύνη. Τώρα προσπαθούμε να αποφύγουμε την προωροτητα. Ή τουλάχιστον να φτάσουμε σε ασφαλή εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστώ. Μέχρι τέλους κορίτσι μου. Όσο τραβήξει η εγκυμοσύνη. Τώρα προσπαθούμε να αποφύγουμε την προωροτητα. Ή τουλάχιστον να φτάσουμε σε ασφαλή εβδομάδα 

Να μας λες τα νέα σου! Να προσέχεις πολύ και να μην σφίγγεσαι όσο μπορείς γιατί τα μωράκια μας τα νιώθουν όλα! Η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που όλα λύνονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Να μας λες τα νέα σου! Να προσέχεις πολύ και να μην σφίγγεσαι όσο μπορείς γιατί τα μωράκια μας τα νιώθουν όλα! Η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που όλα λύνονται! 

Έχεις δίκιο!! Στη τελική άμα δυσκολέψουν τα πράγματα θα με βάλει κλινική ο γιατρός φαντάζομαι. Προς το παρόν καναπέ, να κάνουμε την περιδεση κ βλέπουμε! Ελπίζω για το καλύτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ δεν είμαι στα καλύτερα μου. Πήγαμε γιατρό σήμερα και ο τράχηλος πήρε την κάτω βόλτα. Έχει κάνει χοάνη κ είναι στα 15mm😔. Θα κάνουμε περιδεση το Σάββατο, ξάπλα κ μετράμε 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά..., να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και να μην κουράζεσαι καθόλου. Θα περάσει γρήγορα ο καιρός, θα το δεις και όλα θα γίνουν όπως πρέπει.. 🙏❤️💗🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ δεν είμαι στα καλύτερα μου. Πήγαμε γιατρό σήμερα και ο τράχηλος πήρε την κάτω βόλτα. Έχει κάνει χοάνη κ είναι στα 15mm😔. Θα κάνουμε περιδεση το Σάββατο, ξάπλα κ μετράμε εβδομαδες 

Έλα ρε κορίτσι δεν το περίμενα! Θα κάνεις Περιδεση ε; μου είχε πει ο δικός μου ότι δεν κάνουν στη δίδυμη αλλά αφού θα σε βάλει μόνο για καλό θα είναι.

Ειναι τελικα απροβλεπτος ο τραχηλος. Κοίτα, δεν θα έχεις πρόβλημα και θα πιάσεις και τις βδομάδες ασφαλείας και τα μωράκια σου θα είναι καλά. Απλά καταλαβαίνεις ότι η εγκυμοσυνη από δω και πέρα θα είναι τον περισσότερο χρόνο στο κρεβάτι. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού και θα τα πας περίφημα!

Ξερω περίπτωση διδύμων που με εξάλλειψη τραχήλου και διαστολή κρατήθηκαν 2 βδομάδες, εντός νοσοκομείου βέβαια. Θέλω να πω ότι όσο το παρακολουθούν το ελέγχουν. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έλα ρε κορίτσι δεν το περίμενα! Θα κάνεις Περιδεση ε; μου είχε πει ο δικός μου ότι δεν κάνουν στη δίδυμη αλλά αφού θα σε βάλει μόνο για καλό θα είναι.

Ειναι τελικα απροβλεπτος ο τραχηλος. Κοίτα, δεν θα έχεις πρόβλημα και θα πιάσεις και τις βδομάδες ασφαλείας και τα μωράκια σου θα είναι καλά. Απλά καταλαβαίνεις ότι η εγκυμοσυνη από δω και πέρα θα είναι τον περισσότερο χρόνο στο κρεβάτι. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού και θα τα πας περίφημα!

Ξερω περίπτωση διδύμων που με εξάλλειψη τραχήλου και διαστολή κρατήθηκαν 2 βδομάδες, εντός νοσοκομείου βέβαια. Θέλω να πω ότι όσο το παρακολουθούν το ελέγχουν. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά ❤

Και μένα μου είπε πως δεν είναι σίγουρο το ότι όντως βοηθάει η περιδεση στα δίδυμα αλλά αν δεν την κάνουμε θα γεννήσω σε 20 μέρες το πολύ όποτε δεν το ρισκάρουμε να μην κάνουμε τίποτα. Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Εσυ είσαι καλύτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και μένα μου είπε πως δεν είναι σίγουρο το ότι όντως βοηθάει η περιδεση στα δίδυμα αλλά αν δεν την κάνουμε θα γεννήσω σε 20 μέρες το πολύ όποτε δεν το ρισκάρουμε να μην κάνουμε τίποτα. Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Εσυ είσαι καλύτερα; 

Α μάλιστα. Καλά θα κάνετε λοιπόν. Θα νοσηλευτείς κι όλας ή θα γινει αυθημερόν η επέμβαση; Όλα καλα θα πάνε αγάπη. Δεν λες καλά που μας παρακολουθούν και προλαβαίνουμε τα χειρότερα;

Εγω ειμαι καλά από θέμα αιμορραγιων. Περιμένω τώρα την Β επιπέδου κι από εκεί αρχίζω να μετράω αντίστροφα! Έχω βάλει στόχο τις 32 εβδομάδες, αλλα ενα βημα τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Α μάλιστα. Καλά θα κάνετε λοιπόν. Θα νοσηλευτείς κι όλας ή θα γινει αυθημερόν η επέμβαση; Όλα καλα θα πάνε αγάπη. Δεν λες καλά που μας παρακολουθούν και προλαβαίνουμε τα χειρότερα;

Εγω ειμαι καλά από θέμα αιμορραγιων. Περιμένω τώρα την Β επιπέδου κι από εκεί αρχίζω να μετράω αντίστροφα! Έχω βάλει στόχο τις 32 εβδομάδες, αλλα ενα βημα τη φορά.

Αυθημερόν είναι η επέμβαση, 10-15 λεπτά υπόθεση είπε ο γιατρός κ ένα 2 ωρο μέχρι να συνέλθω από μέθη κλπ. Και γω τώρα παρακαλάω να φτάσουμε τις 32 εβδομάδες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Nefeliap πώς πηγε η Β επιπέδου σου;

Ολα τελεια κοριτσι μου σε ευχαριστω!!!με πιασανε τα κλαματα γιατί μεγαλωσε κ το μικρο που ηταν μια σταλια ειναι κοριτσακι κ εκλαψα και για ολες τις γυναικες που περιμενανε.. η καθε μια τι σταυρο κουβαλαει και λεω φτανει γιατί τοση ταλαιπωρια πια..θα κανω κ τελειως προληπτικα υπερηχο καρδιας εμβρυων την επομενη βδομαδα.ποτε θα πας εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ολα τελεια κοριτσι μου σε ευχαριστω!!!με πιασανε τα κλαματα γιατί μεγαλωσε κ το μικρο που ηταν μια σταλια ειναι κοριτσακι κ εκλαψα και για ολες τις γυναικες που περιμενανε.. η καθε μια τι σταυρο κουβαλαει και λεω φτανει γιατί τοση ταλαιπωρια πια..θα κανω κ τελειως προληπτικα υπερηχο καρδιας εμβρυων την επομενη βδομαδα.ποτε θα πας εσυ;;;

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα! Αχ πόσο συγκινητικό 💙💖 

Εγώ σε 2 εβδομάδες και μετά αν όλα είναι καλά θα αρχίσω να το πιστεύω και θα βάλω κι εγώ τα κλάματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ολα τελεια κοριτσι μου σε ευχαριστω!!!με πιασανε τα κλαματα γιατί μεγαλωσε κ το μικρο που ηταν μια σταλια ειναι κοριτσακι κ εκλαψα και για ολες τις γυναικες που περιμενανε.. η καθε μια τι σταυρο κουβαλαει και λεω φτανει γιατί τοση ταλαιπωρια πια..θα κανω κ τελειως προληπτικα υπερηχο καρδιας εμβρυων την επομενη βδομαδα.ποτε θα πας εσυ;;;

Μπράβο κορίτσι μου!! Τέλεια τα νέα σου!! Ζευγαράκι λοιπόν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα! Αχ πόσο συγκινητικό 💙💖 

Εγώ σε 2 εβδομάδες και μετά αν όλα είναι καλά θα αρχίσω να το πιστεύω και θα βάλω κι εγώ τα κλάματα 😊

Θα τα βαλεις κ εσυ..σαν χτες θυμαμαι τη χοριακή άλλο κλαμα κ εκει πωωω εκει δε μπορουσα να σταθω και ορθια...ακομα χειροτερα...υπομονη !!!λιγο ακομα κ για σενα..ολα καλα θα ειναι θα δεις!!!!
@annie! μου ναι σαν και σενα  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ολα τελεια κοριτσι μου σε ευχαριστω!!!με πιασανε τα κλαματα γιατί μεγαλωσε κ το μικρο που ηταν μια σταλια ειναι κοριτσακι κ εκλαψα και για ολες τις γυναικες που περιμενανε.. η καθε μια τι σταυρο κουβαλαει και λεω φτανει γιατί τοση ταλαιπωρια πια..θα κανω κ τελειως προληπτικα υπερηχο καρδιας εμβρυων την επομενη βδομαδα.ποτε θα πας εσυ;;;

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Γερά να είναι τα σποράκια σου κ με το καλό να τα κρατήσεις!!! @annie! Θα περάσουμε τα πάντα για να ρθουν τα σκατενια! Θα συμπληρώσεις μια χαρά τις εβδομάδες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο... Απλά έτσι λίγο να μας βγει η ψυχή... 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Θα τα βαλεις κ εσυ..σαν χτες θυμαμαι τη χοριακή άλλο κλαμα κ εκει πωωω εκει δε μπορουσα να σταθω και ορθια...ακομα χειροτερα...υπομονη !!!λιγο ακομα κ για σενα..ολα καλα θα ειναι θα δεις!!!!
@annie! μου ναι σαν και σενα  :-)

Κορίτσια κ εγώ μάλλον για ζευγαράκι πάω!!🤣❣️👶🙏 Με το καλό σε όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2020 at 3:56 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Ολα τελεια κοριτσι μου σε ευχαριστω!!!με πιασανε τα κλαματα γιατί μεγαλωσε κ το μικρο που ηταν μια σταλια ειναι κοριτσακι κ εκλαψα και για ολες τις γυναικες που περιμενανε.. η καθε μια τι σταυρο κουβαλαει και λεω φτανει γιατί τοση ταλαιπωρια πια..θα κανω κ τελειως προληπτικα υπερηχο καρδιας εμβρυων την επομενη βδομαδα.ποτε θα πας εσυ;;;

Μπράβοοοοοοοο ρε κορίτσι! Τέλεια τα νέα σου! Να κλάψεις ναι! Από χαρά μόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα μπήκα αισίως στον 6ο και λέω να αρχίσω σιγά σιγά να κοιτάω καρότσια κλπ! Είδα έχετε συζητήσει πιο πάνω και ανεβάσατε λινκ! Θα τα δω ενα ενα!! 
 

Αγοράσατε εσείς κάτι καινούργιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα μπήκα αισίως στον 6ο και λέω να αρχίσω σιγά σιγά να κοιτάω καρότσια κλπ! Είδα έχετε συζητήσει πιο πάνω και ανεβάσατε λινκ! Θα τα δω ενα ενα!! 
 

Αγοράσατε εσείς κάτι καινούργιο;;

Εμείς παραγγείλαμε σήμερα το book for two της peg perego 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμείς παραγγείλαμε σήμερα το book for two της peg perego 

Άντε ωραία!! Το έχετε δει και από κοντά; Ειναι απο τις πρώτες αγορές σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Άντε ωραία!! Το έχετε δει και από κοντά; Ειναι απο τις πρώτες αγορές σας; 

Ναι το είδαμε από κοντά, ήταν από τα πιο άνετα κ εύκολα σε κίνηση. Μετά ξέφευγαν οι τιμές (βλέπε bugaboo donkey). Για την ακρίβεια η πρώτη αγορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Ναι το είδαμε από κοντά, ήταν από τα πιο άνετα κ εύκολα σε κίνηση. Μετά ξέφευγαν οι τιμές (βλέπε bugaboo donkey). Για την ακρίβεια η πρώτη αγορά..

Καλή αρχή! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Καλή αρχή! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Ευχαριστώ!! Εσυ έχεις αγοράσει τίποτα; Ή έστω έχεις καταλήξει σε κάποια πράγματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...