Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βαθούλωμα στο κεφάλι του μωρού


Recommended Posts

Καλησπέρα! Εχω ένα νεογέννητο μωράκι 20 ημερών κ θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό το βαθούλωμα στο μαλακό του κεφαλιού του. Ήξερα ότι είναι μαλακο εκεί το σημείο αλλά όχι ότι κάνει βαθούλωμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Νεογέννητο! Τι καλαααα!!! Κοίταξε να χαρείς την κάθε στιγμή μαζί του....περναει ο καιρός γρήγορα!

ωστόσο, ειναι φυσιολογικοτατο! Μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλά όταν κάνει πολύ έντονη λακουβιτσα στην πηγή που λέμε στο πάνω μέρος του κεφαλιού, θέλει καλή ενυδάτωση το μωρό...να τρώει πιο συχνά όσο μπορείς τω ρα που είναι κ καλοκαίρι. να σου ζήσει!!!αλλιώς είναι φυσιολογικό...κλείνει σιγά σιγά μέχρι και τους 12 με 18 μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου έτσι ήταν κ μένα κ μου είπαν ότι ήταν επειδή πιεζοταν το κεφάλι κ ότι θα στρώσει, στους 2,5 μήνες ήταν μία χαρα έστρωσε εντελώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!να σου ζησει!πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο αλλα αυτο θα στο πει και ο παιδιατρος οταν τον δει.εμενα ειναι σχεδον εφτα μηνων και ακομα ψαχνει το κεφαλακι του αν ειναι μαλακο σε καποια σημεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irenefr

Κορίτσι μου, κατ' αρχάς να σου ευχηθώ να σας ζήσει. Να είναι γερό και τυχερό!

Εγώ δεν έχω παιδιά, αλλά ένας συνάδελφός μου μού είχε πει κάποια στιγμή για τον γιο του πως όταν ήταν πολύ μωρούλι είχε ένα βαθούλωμα στο κεφαλάκι του. Η μητέρα του ανήσυχη σαν γιαγιά ρώτησε τον παιδίατρο. Εκείνος της απάντησε χαριτολογώντας πως μέχρι να πάει φαντάρος το παιδί θα φύγει το βαθούλωμα. Αυτό σου το γράφω αφενός για να ηρεμήσεις αφετέρου για να γελάσουμε λιγάκι. Αφού σου το λένε όμως και οι άλλες μανούλες είναι φυσιολογικό. Αν θες βέβαια ρώτα και τον παιδίατρό σου. Και πάλι να σας ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...