Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έχω δέκατα.,, συνέχεια.., υγρά έχω αλλά όχι τρομερά πράγματα.., πιο πηχτά αλλά όχι παρά πολλά... κορίτσια σήμερα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα ,, φοβάμαι η αλήθεια είναι... η γιατρός μου έδωσε προγεστερονη και μου είπε να ξαπλώσω,,, 

Οι περισσότερες κοπέλες από ότι έχω καταλάβει βλέπουν λιγο αιματακι.. Να ξεκουραστεις και όλα θα πάνε καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έχω δέκατα.,, συνέχεια.., υγρά έχω αλλά όχι τρομερά πράγματα.., πιο πηχτά αλλά όχι παρά πολλά... κορίτσια σήμερα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα ,, φοβάμαι η αλήθεια είναι... η γιατρός μου έδωσε προγεστερονη και μου είπε να ξαπλώσω,,, 

Παίρνεις τπτ για τα δέκατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν παίρνω.,, είναι φυσιολογικό να ανεβαινει η θερμοκρασία.,, δεν με ενοχλεί καπου!!! Το θέμα είναι ότι δεν έκανα κάτι να κουραστώ.., τι να πω ρε κορίτσια... Μακαρι να πάνε όλα καλά!!!🙏🏻🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι δεν παίρνω.,, είναι φυσιολογικό να ανεβαινει η θερμοκρασία.,, δεν με ενοχλεί καπου!!! Το θέμα είναι ότι δεν έκανα κάτι να κουραστώ.., τι να πω ρε κορίτσια... Μακαρι να πάνε όλα καλά!!!🙏🏻🍀

Όλα θα πάνε καλά!!!!όλες μαζί δυνατές!!!🤰👣🍀🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι δεν παίρνω.,, είναι φυσιολογικό να ανεβαινει η θερμοκρασία.,, δεν με ενοχλεί καπου!!! Το θέμα είναι ότι δεν έκανα κάτι να κουραστώ.., τι να πω ρε κορίτσια... Μακαρι να πάνε όλα καλά!!!🙏🏻🍀

Όλα καλά θα πάνε 🌹

Σε λίγο καιρό θα ακούσουμε όλες τις καρδούλες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι!!!! Το θετικό είναι πως τωΡα δεν έχω τίποτα.., Ευχαριστω για την θετική σας ενέργεια!!!! Πραγματικά την έχω ανάγκη αυτήν την στιγμή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου από το πρώτο μικρό μου . Έκανα χοριακη πρώτη μερα καθηστερηση και ήταν 150( σε περίοδο θηλασμού άρα η καθηστερηση είναι σχετική) και έκανα ξανά  μετά από 3 μέρες πήγε 600 . Έχω γράψει και σε άλλο θέμα αλλ έχω αγχωθει  πολύ γιατί παρόλο που πήγα στον γιατρό και είδαμε τον σάκο δεν υπήρχε κάτι πέρα από τα κύτταρα Που θα δημιουργηθεί το εμβριο χα χα χα . Και μου είπε να πάω σε 2 βδομαδες πάλι αλλά αυτός ήταν θετικός . Τα φώτα σας για την χοριακη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου από το πρώτο μικρό μου . Έκανα χοριακη πρώτη μερα καθηστερηση και ήταν 150( σε περίοδο θηλασμού άρα η καθηστερηση είναι σχετική) και έκανα ξανά  μετά από 3 μέρες πήγε 600 . Έχω γράψει και σε άλλο θέμα αλλ έχω αγχωθει  πολύ γιατί παρόλο που πήγα στον γιατρό και είδαμε τον σάκο δεν υπήρχε κάτι πέρα από τα κύτταρα Που θα δημιουργηθεί το εμβριο χα χα χα . Και μου είπε να πάω σε 2 βδομαδες πάλι αλλά αυτός ήταν θετικός . Τα φώτα σας για την χοριακη !!

Εγώ είμαι πρωτάρα.. Απλά λίγο πολύ που έχω διαβάσει πρέπει να περάσει λίγος καιρός για να ακούσεις και καρδούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ είμαι πρωτάρα.. Απλά λίγο πολύ που έχω διαβάσει πρέπει να περάσει λίγος καιρός για να ακούσεις και καρδούλα. 

Ναι για την καρδούλα το ξέρω σίγουρα 6 βδομαδες για την χοριακη που δεν θυμάμαι καθόλου τιμές δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου από το πρώτο μικρό μου . Έκανα χοριακη πρώτη μερα καθηστερηση και ήταν 150( σε περίοδο θηλασμού άρα η καθηστερηση είναι σχετική) και έκανα ξανά  μετά από 3 μέρες πήγε 600 . Έχω γράψει και σε άλλο θέμα αλλ έχω αγχωθει  πολύ γιατί παρόλο που πήγα στον γιατρό και είδαμε τον σάκο δεν υπήρχε κάτι πέρα από τα κύτταρα Που θα δημιουργηθεί το εμβριο χα χα χα . Και μου είπε να πάω σε 2 βδομαδες πάλι αλλά αυτός ήταν θετικός . Τα φώτα σας για την χοριακη !!

Μια χαρά ήταν κορίτσι μου!!!! Πρέπει να διπλασιαστείς σε 48 ώρες .,, και εσενα ανέβηκε πολύ παραπάνω!!!! Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Ναι για την καρδούλα το ξέρω σίγουρα 6 βδομαδες για την χοριακη που δεν θυμάμαι καθόλου τιμές δεν ξέρω 

Α τώρα το είδα. Η δική μου χοριακή ήταν χαμηλότερη στην 3η μέρα καθυστερήσεις έκανα επανάληψη και διπλασιαστηκε. Και από ότι έχω καταλάβει ο διπλασιασμος παίζει ρόλο και όχι οι μονάδες. Αφού είδατε σάκο και ο γιατρός δε σου είπε κάτι να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μια χαρά ήταν κορίτσι μου!!!! Πρέπει να διπλασιαστείς σε 48 ώρες .,, και εσενα ανέβηκε πολύ παραπάνω!!!! Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου !!! 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες και σε σένα ότι καλύτερο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Α τώρα το είδα. Η δική μου χοριακή ήταν χαμηλότερη στην 3η μέρα καθυστερήσεις έκανα επανάληψη και διπλασιαστηκε. Και από ότι έχω καταλάβει ο διπλασιασμος παίζει ρόλο και όχι οι μονάδες. Αφού είδατε σάκο και ο γιατρός δε σου είπε κάτι να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις. 

Ναι μάλλον πρέπει να το πάρω πιο ψύχραιμα έχω βδομαδες ακόμα μπροστά μέχρι να το δω και να το ακούσω !!! Χα χα σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Ναι μάλλον πρέπει να το πάρω πιο ψύχραιμα έχω βδομαδες ακόμα μπροστά μέχρι να το δω και να το ακούσω !!! Χα χα σε ευχαριστώ πολύ 

Καμία πιστεύω δεν είναι ψύχραιμη πιστεύω απλά ας τα λέμε η μία στην άλλη να το πιστέψουμε στο τέλος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καμία πιστεύω δεν είναι ψύχραιμη πιστεύω απλά ας τα λέμε η μία στην άλλη να το πιστέψουμε στο τέλος 😊

Ακριβώς όπως τα λες.,, ας το λέμε μήπως και το πιστέψουμε..,, εσείς Τι συμπτώματα Έχετε ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες.,, ας το λέμε μήπως και το πιστέψουμε..,, εσείς Τι συμπτώματα Έχετε ;;; 

Εγώ απολύτως τίποτα.. Αφού αναρωτιέμαι αν όντως είμαι έγκυος 😂. Το μόνο ότι που και που νιώθω τσιμπήματα στην κοιλιά και πόνο στην μέση. Τα νεύρα μου τα δουλεύω λιγάκι.. Όσο μπορώ δηλαδή. Εσείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ απολύτως τίποτα.. Αφού αναρωτιέμαι αν όντως είμαι έγκυος 😂. Το μόνο ότι που και που νιώθω τσιμπήματα στην κοιλιά και πόνο στην μέση. Τα νεύρα μου τα δουλεύω λιγάκι.. Όσο μπορώ δηλαδή. Εσείς;; 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο αναρωτιόμουν 🤣🤣🤣τσιμπήματα στην κοιλιά και αυτά που και που και πόνο στη μέση.,, και πρηστηκαν τα ούλα μου κάπου διάβασα ότι είναι και αυτό σύμπτωμα.,, δεν ξέρω αν ισχύει.,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο αναρωτιόμουν 🤣🤣🤣τσιμπήματα στην κοιλιά και αυτά που και που και πόνο στη μέση.,, και πρηστηκαν τα ούλα μου κάπου διάβασα ότι είναι και αυτό σύμπτωμα.,, δεν ξέρω αν ισχύει.,,, 

Δεν έχω παρατήσει καμία διαφορά στα ούλα..ακομα. Ξέρω ότι στην εγκυμοσύνη παθαίνεις εύκολα ουλίτιδες λόγω ότι το μωρό τραβάει ασβέστιο κλπ. Όλα αυτά βέβαια είναι πολύ σχετικα. Ελπίζω να συνεχίσει ετσι η εγκυμοσύνη μας χωρίς πολλά πολλά για να απολαύσουμε και το καλοκαιράκι μας. 

Σκεφτόμουν ότι είναι από τις καλύτερες περιόδους για εγκυμοσύνη αυτή. Γιατί το καλοκαίρι κάνεις τα μπανακια σου με μικρή κοιλίτσα και του χρόνου το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός θα έχουμε τα μωράκια μας μαζί να πλατσουριζουν και αυτά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καμία πιστεύω δεν είναι ψύχραιμη πιστεύω απλά ας τα λέμε η μία στην άλλη να το πιστέψουμε στο τέλος 😊

Ακριβώς σε όποιον λέω ποσό αγχώνομαι λέει καλά ούτε στο πρώτο έτσι ναι αλλά στο πρώτο το είχα ακούσει κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν έχω παρατήσει καμία διαφορά στα ούλα..ακομα. Ξέρω ότι στην εγκυμοσύνη παθαίνεις εύκολα ουλίτιδες λόγω ότι το μωρό τραβάει ασβέστιο κλπ. Όλα αυτά βέβαια είναι πολύ σχετικα. Ελπίζω να συνεχίσει ετσι η εγκυμοσύνη μας χωρίς πολλά πολλά για να απολαύσουμε και το καλοκαιράκι μας. 

Σκεφτόμουν ότι είναι από τις καλύτερες περιόδους για εγκυμοσύνη αυτή. Γιατί το καλοκαίρι κάνεις τα μπανακια σου με μικρή κοιλίτσα και του χρόνου το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός θα έχουμε τα μωράκια μας μαζί να πλατσουριζουν και αυτά.. 

Ναι μωρε... και το χειμώνα θα είμαστε μέσα και μόλις ανοίξει ο καιρός θα έχουν ξεπεταχτεί και τα μωρα για καροτσαδες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευα90 είπε:

Ακριβώς σε όποιον λέω ποσό αγχώνομαι λέει καλά ούτε στο πρώτο έτσι ναι αλλά στο πρώτο το είχα ακούσει κιόλας 

Είχες μάθει πιο μετά την εγκυμοσυνη σου και το είχες ακούσει εννοείς; Παιδιά λογικό να έχουμε άγχος.,, είναι από την λαχτάρα μας να πάνε όλα καλά πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευα90 είπε:

Ακριβώς σε όποιον λέω ποσό αγχώνομαι λέει καλά ούτε στο πρώτο έτσι ναι αλλά στο πρώτο το είχα ακούσει κιόλας 

Το είχες καταλάβει πάλι γρήγορα οτι ήσουν έγκυος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες.,, ας το λέμε μήπως και το πιστέψουμε..,, εσείς Τι συμπτώματα Έχετε ;;; 

Εγώ είχα κ έχω απολα.. δέκατα πόνους περιόδου ζαλάδες κ υπνηλία πολυυυυυ!!!αφού στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν άρρωστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Εγώ είχα κ έχω απολα.. δέκατα πόνους περιόδου ζαλάδες κ υπνηλία πολυυυυυ!!!αφού στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν άρρωστη

Όλα εσυ ε; Η κάθε εγκυουλα έχει τα δικά της!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Είχες μάθει πιο μετά την εγκυμοσυνη σου και το είχες ακούσει εννοείς; Παιδιά λογικό να έχουμε άγχος.,, είναι από την λαχτάρα μας να πάνε όλα καλά πιστεύω! 

Ναι αυτό τώρα πήγα αμέσως στην 5 η μέρα και είδα μόνο κύτταρα .....από άγχος άλλο τπτ λίγη κατανόηση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...