Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω παλι αναισθητη τελειως ,τι να πω..αλλα νομιζω εσυ παιρνεις ουτρο; Η λαθος κανω; Παιζουν ρολο κ τα χαπια..και σιγουρα το αγχος που εγω ή δεν εχω ή ειναι καταπιεσμενο και νομιζω οτι δεν εχω χαχαχ

Παίρνω ναι. Σίγουρα 1 το βράδυ και ανάλογα πως νιώθω !λες από αυτό ; Γιατί από την αρχή της εγκυμοσυνης δεν το έχω σταματήσει καθόλου (από 8 ξεκίνησα)  γιατί Καλε καταπιεζεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Παίρνω ναι. Σίγουρα 1 το βράδυ και ανάλογα πως νιώθω !λες από αυτό ; Γιατί από την αρχή της εγκυμοσυνης δεν το έχω σταματήσει καθόλου (από 8 ξεκίνησα)  γιατί Καλε καταπιεζεσαι; 

Παιζει ναι απο το ουτρο βεβαια.δεν καταπιέζομαι απλα απορω γιατί δεν εχω αγχος χαχαχ κατι δε παει καλά,μια φιλη μου ειπε ειναι η αμυνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Να σου πω κάτι; Εγώ έχω εκνευριστεί και με τους άλλους! Που θέλουν να έρθουν ντε και καλά να σε δούνε! Μια ξαδέρφη τ άντρα μ ενώ όλο τ καλοκαίρι βρισκόμασταν τις έχω ξεκαθαρίσει πως από τΟΤΕ που άνοιξαν τα σχολεία δεν γίνεται να βρισκόμαστε! Και επιμένει.., με παίρνει τηλ 2 συνεχεια να έρθει! Έχει παιδιά στον παιδικό και νήπια! Ήδη έχουν αρρωστήσει! Η ίδια δουλεύει σε μέρος που έρχεται σε επαφή με κόσμο! Δεν με νοιάζει ας είμαι και υπερβολική! Δεν ξέρω αν είναι από τις ορμονες όλο αυτό η αν απλά θέλω να προσέξω! Γενικά κολλάω παρά πολύ εύκολα και δεν θέλω να ρισκάρω! 

Οχι αυτο το προσεχω κ εγω, γτ οπως και να γινει δεν κανει να ανεβασουμε πυρετο κ απο τις κλασσικες ιωσεις!! Κ εμας μας ειχαν καλεσει κατι φιλοι μας που εχουν μικρα παιδια και την προηγουμενη μερα πριν να ειναι να παμε του ειπε του αντρα μου γτ δουλευουν μαζι οτι η μικρη τους ειχε πυρετο, εε γινεται να παω εγω μετα;; κ δεν ξερω δεν το σκεφτονται προφανως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!♡Όσον αφορά το να προσέχουμε και εγώ αποφεύγω τις πολλές. Μετακινήσεις όπως και τις πολλές επαφές...θέλει προσοχή τι να κάνουμε...να ρωτήσω κάτι..από ασβέστιο ποιο παίρνετε εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Παιζει ναι απο το ουτρο βεβαια.δεν καταπιέζομαι απλα απορω γιατί δεν εχω αγχος χαχαχ κατι δε παει καλά,μια φιλη μου ειπε ειναι η αμυνα μου.

Μπα μη το λες. Εμένα δε με πείραξε καθόλου η προγεστερονη ούτε στην εξωσωματική που έκανα προλουτεξ και σε συνδυασμό με τα ουτρο αργότερα αλλά και τώρα που παίρνω ένα τη μέρα δεν καταλαβαίνω τίποτα... Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως είμαι πιο ευσυγκινητη από πριν. Κλαίω εύκολα όμως γενικά Ε τώρα τρέχει κορόμηλο.. χχααχχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια... 

2 - 3 μερες τωρα εχω παρατηρησει οτι εχω βγαλει μικρά σπυρακια στη πλάτη, στο πρόσωπο και στο στερνο... 

Λετε να ειναι απο τις ορμονες ή να το ψάξω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημερα κοριτσια... 

2 - 3 μερες τωρα εχω παρατηρησει οτι εχω βγαλει μικρά σπυρακια στη πλάτη, στο πρόσωπο και στο στερνο... 

Λετε να ειναι απο τις ορμονες ή να το ψάξω; 

Καλημερα κοριτσι μου, εγω να σου πω παντα ειχα στη πλατη αλλα ανα περιοδους στην εγκυμοσυνη φουντωνω κ στο προσωπο σαν ακμη, ο γιατρος μου πε οτι ειναι νορμαλ, κανε του μια ερωτηση να δεις τι θα σου πει αλλα πιστευω ειναι των ορμονων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, ξύπνησα με ελαφρύ συναχι. Επειδή διαβάζω διαφορά για τα αφεψήματα έχει πει σε καμία ο γιατρός αν απαγορεύεται κάτι? Γιατί έρχεται κ χειμώνας κ όλο κάτι θα πρέπει ν πίνουμε για λαιμό κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ξύπνησα με ελαφρύ συναχι. Επειδή διαβάζω διαφορά για τα αφεψήματα έχει πει σε καμία ο γιατρός αν απαγορεύεται κάτι? Γιατί έρχεται κ χειμώνας κ όλο κάτι θα πρέπει ν πίνουμε για λαιμό κτλ...

Οχι κ εγω σκεφτομουν οτι πρεπει να τον ρωτησω γτ μ'αρεσουν κιολας κ εχω διαβασει κ εγω διαφορα κ δεν ξερω τι ισχυει!! Στειλε του ενα μνμ αν εχετε τετοια επικοινωνια να του πεις οτι εχεις κ ψιλο συναχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ξύπνησα με ελαφρύ συναχι. Επειδή διαβάζω διαφορά για τα αφεψήματα έχει πει σε καμία ο γιατρός αν απαγορεύεται κάτι? Γιατί έρχεται κ χειμώνας κ όλο κάτι θα πρέπει ν πίνουμε για λαιμό κτλ...

Οταν λες αφεψηματα; εννοεις βραστα; τσαι βουνου και τετοια; 

Εγω βραζω χαμομήλι και τετοια και πινω το απόγευμα αντι για καφε...

Βεβαια δεν εχω ρωτήσει το γιατρο αλλα φαντάζομαι δεν αντενδεικνυται.. Φυσικα ρωτα το γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Οταν λες αφεψηματα; εννοεις βραστα; τσαι βουνου και τετοια; 

Εγω βραζω χαμομήλι και τετοια και πινω το απόγευμα αντι για καφε...

Βεβαια δεν εχω ρωτήσει το γιατρο αλλα φαντάζομαι δεν αντενδεικνυται.. Φυσικα ρωτα το γιατρό σου. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι κ εγω σκεφτομουν οτι πρεπει να τον ρωτησω γτ μ'αρεσουν κιολας κ εχω διαβασει κ εγω διαφορα κ δεν ξερω τι ισχυει!! Στειλε του ενα μνμ αν εχετε τετοια επικοινωνια να του πεις οτι εχεις κ ψιλο συναχι!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ξύπνησα με ελαφρύ συναχι. Επειδή διαβάζω διαφορά για τα αφεψήματα έχει πει σε καμία ο γιατρός αν απαγορεύεται κάτι? Γιατί έρχεται κ χειμώνας κ όλο κάτι θα πρέπει ν πίνουμε για λαιμό κτλ...

Δεν έχω ρωτήσει γιατρό! Νομίζω το χαμομήλι δεν Έχει μέσα καφεΐνη άρα επιτρέπεται! Έχω πιει και δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό να σας πω την αλήθεια! Καφέ πίνετε στην εγκυμοσυνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αφεψήματα εννοώ τσαι, χαμομήλι, τίλιο κτλ. Εγώ ένα ντεκαφ ελληνικό τον πίνω αυτόν τον λουμιδι με φυσική απομάκρυνση καφεΐνης, που κ που και κανένα καπουτσίνο αλλά τώρα που πιάνουν τα κρύα θέλω πιο πολλά ειδικά το απόγευμα κ το βράδυ. Είχα διαβάσει ότι τ χαμομήλι προκαλεί συσπάσεις κ το αποφεύγω... Θα ρωτήσω κ θ σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

 

Δεν έχω ρωτήσει γιατρό! Νομίζω το χαμομήλι δεν Έχει μέσα καφεΐνη άρα επιτρέπεται! Έχω πιει και δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό να σας πω την αλήθεια! Καφέ πίνετε στην εγκυμοσυνη;;

Εγω πινω αλλα οχι καθε μερα, μεχρι πριν κ ενα μηνα δεν ειχα πιει καθολου μετα ξεθαρεψα κ εχω πιει μερικους φρεντο😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω πινω αλλα οχι καθε μερα, μεχρι πριν κ ενα μηνα δεν ειχα πιει καθολου μετα ξεθαρεψα κ εχω πιει μερικους φρεντο😜

Και εγώ πίνω! Στην αρχή το ζητούσα (πριν την εγκυμοσυνη δεν έπινα καφέ σχεδόν καθόλου) μετά στο ούτε που να τον δω! Και τώρα τελευταία φτιάχνω σπίτι μια μικρή κούπα ! Η όταν πηγαίνω γιατρό πίνω κανένα καπουτσίνο!! Αλλά απ ότι έχω παρατηρήσει δεν επηρεάζει το μωράκι μ! Δεν κοπανιέται δηλαδή! 
πως είστε κορίτσια μ σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Ναι αφεψήματα εννοώ τσαι, χαμομήλι, τίλιο κτλ. Εγώ ένα ντεκαφ ελληνικό τον πίνω αυτόν τον λουμιδι με φυσική απομάκρυνση καφεΐνης, που κ που και κανένα καπουτσίνο αλλά τώρα που πιάνουν τα κρύα θέλω πιο πολλά ειδικά το απόγευμα κ το βράδυ. Είχα διαβάσει ότι τ χαμομήλι προκαλεί συσπάσεις κ το αποφεύγω... Θα ρωτήσω κ θ σας πω...

Ναι ναι πες μας! Αλήθεια λες δεν το ήξερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πίνω ένα ελληνικό καφεδάκι ελαφρύ 3-4 φορές τη βδομάδα και καμιά φορά παίρνω κανένα καπουτσίνο ντεκαφεινε. Όταν είχα ρωτήσει το γιατρό στην αρχή μου είχε πει μέχρι ένα καφεδάκι μπορώ να πιω!! Τώρα από αφεψήματα δε γνωρίζω, το τσάι έχει καφεΐνη οπότε θέλει μέτρο και για το χαμομήλι έχω διαβάσει κι εγώ ότι προκαλεί συσπάσεις, οπότε τα αποφεύγω! 

@annieκοριτσάκι μου τι έγινε με την περιδεση??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

 

 

Δεν έχω ρωτήσει γιατρό! Νομίζω το χαμομήλι δεν Έχει μέσα καφεΐνη άρα επιτρέπεται! Έχω πιει και δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό να σας πω την αλήθεια! Καφέ πίνετε στην εγκυμοσυνη;;

Εγω πινω ενα τη μερα... Συνηθως γαλλικό ή ελληνικο... Σπανια φρεντο εσπρεσσο... Και αν πάρω παίρνω συνήθως ντεκαφεινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2020 at 3:58 ΜΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Άσε είναι αυτές οι ορμονες περίεργες!!! Υπομονή κορίτσι μου! Ε μέχρι το τέλος δεν θα βλέπουμε άνθρωπο !! Και μετά εννοείται.,,, τι δεν μπορείς να κανείς κορίτσι μου; 

Να μπορείς να δεις μια φίλη στο σπίτι να αγκαλιάσεις όσους θες ,να ακουμπισουν την κοιλίτσα όταν κλωτσαει απλά καθημερινά που τώρα όλοι φοβόμαστε.ελπιζω κορίτσια μου να έχουν τελειώσει όλα το 21 κ να χαρούμε αυτά που δεν κάναμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2020 at 5:02 ΜΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αστα αυτο το θεμα με τον κωλο ιο κ εμενα εχει αρχισει να με κανει εξαλλη, δλδ να φοβομαστε να παμε μεχρι τους γονεις μας;; δεν μπορω να το δεχτω απο την αρχη αυτο το πραγμα!!! Ασε που εχω αμφιβολιες για το ποια ειναι η αληθεια εν τελει σε ολο αυτο!! Αλλα δεν ξερει και τι να πιστεψεις στην τελικη με οσα ακους! Παντως αν δεν ημουν εγκυος δεν ξερω αν θα ειχα τραβηχτει τοσο πολυ απο ολους, με κραταει οτι δεν ξερω την αληθεια τελικα κ σκεφτομαι το μωρακι μου!! 

Συμφωνώ απολυτα Σε όλα.για τα μωράκια μας όλα όμως γιατί πιστεύω ποτέ δεν θα μάθουμε ακριβώς την αλήθεια.ας τα προστατεύουμε τώρα που μπορούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια εχετε δει καθόλου μπανακι; 

Εχω δει το snuggle αλλα δεν ξερω αν οντως είναι τοσο καλό όσο το διαφημιζουν. 

Κ εγώ κοιτάω διάφορα ξέρω στην αρχή μέχρι να πέσει ο αφαλός ότι πρέπει να είναι τρεχούμενο το νερό οπότε στην βρύση άμα μπορώ στην αρχή .μετά μόλις πέσει έχω δει κάτι με βάση που έχει τρύπα να φεύγει το νερό.αλλα έχω μπερδευτεί πολύ να σ πω την αλήθεια.οπως κ για ριλαξ.αυτα τα 2 με μπερδεύουν.πειτε γνώμες κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ κορίτσια πίνω ένα ελληνικό καφεδάκι ελαφρύ 3-4 φορές τη βδομάδα και καμιά φορά παίρνω κανένα καπουτσίνο ντεκαφεινε. Όταν είχα ρωτήσει το γιατρό στην αρχή μου είχε πει μέχρι ένα καφεδάκι μπορώ να πιω!! Τώρα από αφεψήματα δε γνωρίζω, το τσάι έχει καφεΐνη οπότε θέλει μέτρο και για το χαμομήλι έχω διαβάσει κι εγώ ότι προκαλεί συσπάσεις, οπότε τα αποφεύγω! 

@annieκοριτσάκι μου τι έγινε με την περιδεση??? 

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι, όλα πήγαν καλά δόξα το Θεό!! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος. Πονάω λίγο αλλά είναι υποφερτό σαν πόνους περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι, όλα πήγαν καλά δόξα το Θεό!! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος. Πονάω λίγο αλλά είναι υποφερτό σαν πόνους περιόδου. 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Γρηγορη αναρρωση και ολα να πανε καλα μεχρι τελους😊🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι, όλα πήγαν καλά δόξα το Θεό!! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος. Πονάω λίγο αλλά είναι υποφερτό σαν πόνους περιόδου. 

Καλή ανάρρωση κορίτσι μου!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...