Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ωχ και είναι πάνω στην τρελα ,,, με προσοχή.,, μίλησες με τον ενδοκρινολόγο να το ρυθμίσεις.,,, ;;; 

Ναι βέβαια αμέσως ανέβασα τη δόση αρκετά μπορώ να πω... ελπίζω να πάνε όλα καλα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

184 την Δευτέρα κ φάνηκε λίγο στην μικροβιολόγο κ ανχοθηκα!

184 και αγχωθηκε;; εγώ έχω πιο χαμηλή αλλά γίνεται διπλασιασμός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

184 και αγχωθηκε;; εγώ έχω πιο χαμηλή αλλά γίνεται διπλασιασμός.. 

Εγώ δεν ξέρω άμα γίνεται διπλασιασμός γιατί Μ είπε η γυναικολόγος να μην πηγαίνω συνέχεια σε μικροβιολόγο.μονο μια μετρηση έκανα.περιμενω τέλος του μείνεις να πάω κ βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Εγώ δεν ξέρω άμα γίνεται διπλασιασμός γιατί Μ είπε η γυναικολόγος να μην πηγαίνω συνέχεια σε μικροβιολόγο.μονο μια μετρηση έκανα.περιμενω τέλος του μείνεις να πάω κ βλέπουμε.

Εμένα μου είχε πει να κάνω και μια δεύτερη.. Μπορεί επειδή ήταν χαμηλή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα μου είχε πει να κάνω και μια δεύτερη.. Μπορεί επειδή ήταν χαμηλή.. 

Κ εμένα μου είπε να κάνω δεύτερη για να δούμε ένα ανεβαίνει κ μετά να με δει.. αχ όλα καλά να πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η banesaki16 είπε:

Κ εμένα μου είπε να κάνω δεύτερη για να δούμε ένα ανεβαίνει κ μετά να με δει.. αχ όλα καλά να πάνε.. 

Εμένα γιατί δεν με άφησε δεν μπορώ να καταλάβω!!για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Εμένα γιατί δεν με άφησε δεν μπορώ να καταλάβω!!για να δούμε!!

Κάθε γιατρός έχει το δικό του πρωτόκολλο μάλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Εμένα γιατί δεν με άφησε δεν μπορώ να καταλάβω!!για να δούμε!!

Κάθε γιατρός κάνει τα δικά του... και εμένα η γυναικολογος δεν ήθελε να κάνω χοριακη.., ο ενδοκρινολόγος μου είπε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Σας είπε κανείς να προσέχετε κάποια πράγματα μέχρι να πάτε γυναίκολογο.γιατι εμένα δεν με είπαν του.

Ο γυναικολόγος μου είπε να αποφύγω τις επαφές και να είμαι ήρεμη γενικά.. Δεν μου είπε κάτι για διατροφή. Απλά εγώ ελαττωσα τον καφέ από μόνη μου και προσέχω τα λαχανικά και τα κρέατα.  Και μου έδωσε filicine

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Σας είπε κανείς να προσέχετε κάποια πράγματα μέχρι να πάτε γυναίκολογο.γιατι εμένα δεν με είπαν τπτ

Να μην έχω επαφές μέχρι να δούμε τι γίνεται.,, γενικά να είμαι χαλαρή πολύ ξεκούραση και φολικο .. από διατροφή δεν μ είπαν απολύτως τίποτα..,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Έκανα την πρώτη μου χοριακή σήμερα, ακριβώς 4 εβδομάδες μετά την τελευταία περίοδο, και το αποτέλεσμα ήταν 1185. Σημειωτέον ότι ο κύκλος μου είναι 28-30 ημέρες, οπότε επίσημα δεν έχω καθυστέρηση. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο το νούμερο και έχω ανησυχήσει...δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Demiee είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Έκανα την πρώτη μου χοριακή σήμερα, ακριβώς 4 εβδομάδες μετά την τελευταία περίοδο, και το αποτέλεσμα ήταν 1185. Σημειωτέον ότι ο κύκλος μου είναι 28-30 ημέρες, οπότε επίσημα δεν έχω καθυστέρηση. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο το νούμερο και έχω ανησυχήσει...δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό μου.

Είναι τέλεια.,,, συγχαρητήρια!!!! Μην αγχώνεσαι.,, λες να έχεις δίδυμα;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Είναι τέλεια.,,, συγχαρητήρια!!!! Μην αγχώνεσαι.,, λες να έχεις δίδυμα;;;; 

Ευχαριστώ πολύ! Συγχαρητήρια και σε σένα! Δεν έχουμε ιστορικό στην οικογένεια, οπότε μου φαίνεται λίγο απίθανο. Αγχώνομαι γιατί έχω ήδη περάσει μια αποβολή, που εκεί η χοριακή ήταν χαμηλή με βάση τις εβδομάδες κύησης ... Ελπίζω να είναι όλα καλά τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Demiee είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Έκανα την πρώτη μου χοριακή σήμερα, ακριβώς 4 εβδομάδες μετά την τελευταία περίοδο, και το αποτέλεσμα ήταν 1185. Σημειωτέον ότι ο κύκλος μου είναι 28-30 ημέρες, οπότε επίσημα δεν έχω καθυστέρηση. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο το νούμερο και έχω ανησυχήσει...δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό μου.

Συγχαρητήρια ❤️ όντως μεγάλο νούμερο αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό. Πάντως κακό δεν είναι σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Συγχαρητήρια ❤️ όντως μεγάλο νούμερο αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό. Πάντως κακό δεν είναι σίγουρα. 

Ευχαριστώ! Συγχαρητήρια και σε σένα! η αλήθεια είναι ότι αυτό το μήνα δεν ξέρω πότε έκανα ωορρηξία γιατί είχα ξεμείνει από τεστάκια, οπότε μπορεί να έγινε νωρίς η σύλληψη. Βασικά αυτό ελπίζω, γιατί διαβάζω στο ίντερνετ ότι σε περίπτωση μεγάλης χοριακής, υπάρχει κίνδυνος για μύλη κύηση κλπ και έχω φοβηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demiee είπε:

Ευχαριστώ! Συγχαρητήρια και σε σένα! η αλήθεια είναι ότι αυτό το μήνα δεν ξέρω πότε έκανα ωορρηξία γιατί είχα ξεμείνει από τεστάκια, οπότε μπορεί να έγινε νωρίς η σύλληψη. Βασικά αυτό ελπίζω, γιατί διαβάζω στο ίντερνετ ότι σε περίπτωση μεγάλης χοριακής, υπάρχει κίνδυνος για μύλη κύηση κλπ και έχω φοβηθεί...

Μην αγχώνεσαι.,, θα έγινε απλά νωρίς η σύλληψη!!! Σκέψου θετικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demiee είπε:

Ευχαριστώ! Συγχαρητήρια και σε σένα! η αλήθεια είναι ότι αυτό το μήνα δεν ξέρω πότε έκανα ωορρηξία γιατί είχα ξεμείνει από τεστάκια, οπότε μπορεί να έγινε νωρίς η σύλληψη. Βασικά αυτό ελπίζω, γιατί διαβάζω στο ίντερνετ ότι σε περίπτωση μεγάλης χοριακής, υπάρχει κίνδυνος για μύλη κύηση κλπ και έχω φοβηθεί...

Καλό είναι να μη διαβάζουμε στο ίντερνετ. Αν ήταν κάτι κακό δε θα στο είχε πει ο γιατρός σου; αυτό να σκέφτεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλό είναι να μη διαβάζουμε στο ίντερνετ. Αν ήταν κάτι καλό δε θα στο είχε πει ο γιατρός σου; αυτό να σκέφτεσαι.. 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demiee είπε:

Ευχαριστώ! Συγχαρητήρια και σε σένα! η αλήθεια είναι ότι αυτό το μήνα δεν ξέρω πότε έκανα ωορρηξία γιατί είχα ξεμείνει από τεστάκια, οπότε μπορεί να έγινε νωρίς η σύλληψη. Βασικά αυτό ελπίζω, γιατί διαβάζω στο ίντερνετ ότι σε περίπτωση μεγάλης χοριακής, υπάρχει κίνδυνος για μύλη κύηση κλπ και έχω φοβηθεί...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι..  σούπερ χοριακη έχεις..  μη διαβάζεις ίντερνετ Γιατί τρελαίνεσαι χωρίς λόγο.. με το καλό..  είδες που έγινε όταν ξεμείνει από τεστ? Χαχααα άμα θέλει να έρθει το μπεμπέ... έρχεται.. Χωρίς να το προγραμματισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια θα σας πω τι μου είχε πει οβγιατρος την πρώτη φορά..  Που ήμουν έγκυος.. να παίρνω φολικο οξύ..  να μην έχω επαφές για όλο το πρώτο τρίμηνο..  να μην τρώω σαλάτες που δεν είναι καλά πλυμενες λόγω τοξοπλασματος κ ώρα κρέατα να προσέχω να είναι καλά μαγειρεμένα.. Κ να βάψω τα μαλλιά μου μετά το πρώτο τρίμηνο με φυτική βαφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω.. Εσάς έχουν αυξηθεί τα υγρά σας εκεί κάτω;; Εμένα πριν την καθυστέρηση.. 

Ναι κ εμένα αλλά όχι πάρα πολύ.κ είναι πιο πηχτα!δέκατα έχει καμία? εγώ δεν έχω σταματήσει κάθε βράδυ τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Ναι κ εμένα αλλά όχι πάρα πολύ.κ είναι πιο πηχτα!δέκατα έχει καμία? εγώ δεν έχω σταματήσει κάθε βράδυ τα ιδια

Εγώ είχα δέκατα για μια εβδομάδα πριν διαπιστωσω ότι είμαι έγκυος. Από τότε που είδα ότι όντως είμαι δεν μετρήθηκα ξανά.. Κανονικά δεν ανεβάζω δέκατα στην διάρκεια του κύκλου μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι κ εμένα αλλά όχι πάρα πολύ.κ είναι πιο πηχτα!δέκατα έχει καμία? εγώ δεν έχω σταματήσει κάθε βράδυ τα ιδια

Και εγώ έχω δέκατα.,, συνέχεια.., υγρά έχω αλλά όχι τρομερά πράγματα.., πιο πηχτά αλλά όχι παρά πολλά... κορίτσια σήμερα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα ,, φοβάμαι η αλήθεια είναι... η γιατρός μου έδωσε προγεστερονη και μου είπε να ξαπλώσω,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έχω δέκατα.,, συνέχεια.., υγρά έχω αλλά όχι τρομερά πράγματα.., πιο πηχτά αλλά όχι παρά πολλά... κορίτσια σήμερα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα ,, φοβάμαι η αλήθεια είναι... η γιατρός μου έδωσε προγεστερονη και μου είπε να ξαπλώσω,,, 

Όλα καλά θα πάνε μην ανχονεσαι ξεκούραση θέλει κ εγώ κάνω κάτι κ άμα δω ότι ζοριζομαι ξαπλώνω κατευθείαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 
    • Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 
    • Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση.  Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️ Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...