Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν μου εδωσε τίποτα εναν απλό υπερυχο κάναμε.. Και μάλιστα πάνω στον υπερυχο έλεγε 6w και 1 d που εγώ δεν είμαι τόσο απλά μου είπε να παω και Δευτέρα.. 

Μπράβο κορίτσι μ μια χαρά, όλα θα πάνε καλά σύντομα θα ακούσετε καρδούλα. Γιατί λες δεν είσαι 6+1?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν μου εδωσε τίποτα εναν απλό υπερυχο κάναμε.. Και μάλιστα πάνω στον υπερυχο έλεγε 6w και 1 d που εγώ δεν είμαι τόσο απλά μου είπε να παω και Δευτέρα.. 

Και το δικό μου έμβρυο ήταν πιο μεγάλο σε βδομάδες και αυτό είναι καλό να ξέρεις δείχνει ότι έχουν καλή ανάπτυξη τα ζουζουνια μας εμένα ΠΗΤ μου 3/4 ο γιατρός βάση περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Πήγα γυρισα όλα μια χαρά είδα ένα ενδομήτριο σακο. Δόξα τω θεο νιώθω ησυχη ελπίζω να το ακουσω την άλλη εβδομάδα.. 

Μπράβο !!!!! Τέλεια κορίτσι μου !! Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα την επόμενη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν μου εδωσε τίποτα εναν απλό υπερυχο κάναμε.. Και μάλιστα πάνω στον υπερυχο έλεγε 6w και 1 d που εγώ δεν είμαι τόσο απλά μου είπε να παω και Δευτέρα.. 

Εσύ πώς το μετράς ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Μπράβο !!!!! Τέλεια κορίτσι μου !! Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα την επόμενη φορά 

Ρε κορίτσι μπας και έπρεπε ν ακουσω και δεν ακουσα:;  την προηγουμενη φορά που έμεινε έγκυος άκουσα 6+6. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ρε κορίτσι μπας και έπρεπε ν ακουσω και δεν ακουσα:;  την προηγουμενη φορά που έμεινε έγκυος άκουσα 6+6. 

Ηρεμησεεεεεε ...... όχι βέβαια !!! αλλο  6 και 6 άλλο 6 και ένα .... 
Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρή και θα δεις θα είναι οκ καλά .... το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε .... είναι ενδομήτριο ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ρε κορίτσι μπας και έπρεπε ν ακουσω και δεν ακουσα:;  την προηγουμενη φορά που έμεινε έγκυος άκουσα 6+6. 

Όπως σου είπε και η @Papadakis άλλο 6 + 6. Πέρα από αυτό όμως έχει να κάνει και με το γιατρό. Εμένα ενώ την ακούσαμε την 6η βδομάδα δεν την υπολόγισε, μου είπε ότι είναι αρχομενος καρδιακός παλμός κ το ακούμε επειδη είναι εξελιγμένα τα μηχανήματα. Δεν αξιολογείται κατά την άποψη του. Μετά από 2 βδομαδες θεώρησε ο γιατρός πως ακούσαμε καρδούλες όταν ήμουν στην 8η. Ίσως να πηγαίνει εκ του ασφαλούς όπως κ ο δικός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όπως σου είπε και η @Papadakis άλλο 6 + 6. Πέρα από αυτό όμως έχει να κάνει και με το γιατρό. Εμένα ενώ την ακούσαμε την 6η βδομάδα δεν την υπολόγισε, μου είπε ότι είναι αρχομενος καρδιακός παλμός κ το ακούμε επειδη είναι εξελιγμένα τα μηχανήματα. Δεν αξιολογείται κατά την άποψη του. Μετά από 2 βδομαδες θεώρησε ο γιατρός πως ακούσαμε καρδούλες όταν ήμουν στην 8η. Ίσως να πηγαίνει εκ του ασφαλούς όπως κ ο δικός μουμοκοριτσι

Κοριτσια ότι είναι να γίνει θα γίνει..  Ετσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι ότι είναι θέλημα θεου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια ότι είναι να γίνει θα γίνει..  Ετσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι ότι είναι θέλημα θεου

Έτσι ακριβώς ..... και εγώ αυτό σκέφτομαι .... ότι και να κανείς δεν μπορείς να επηρεάσει κάνεις την έκβαση μιας εγκυμοσύνης μέχρι την 28 εβδομάδα ..... εάν Είναι να προχωρήσει θα προχωρήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Ρε κορίτσι μπας και έπρεπε ν ακουσω και δεν ακουσα:;  την προηγουμενη φορά που έμεινε έγκυος άκουσα 6+6. 

Στον γιο μου 6+4 έψαχνε μια ωρα ο γιατρός για να πιάνει παλμούς θυμάμαι ούτε σε μένα είδε χτες απλά μου είπε ο σάκος έχει πολύ καλό μέγεθος και βλέπει εμβρυακα στοιχεία μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο αφού φαίνετε μεγαλύτερο πάει να πει ότι είναι μια χαρά η ανάπτυξη του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι σε διαδικασία διέγερσης και 3 ώρες μετά την ένεση ovitrelle έχω πολλά υγρά. Είναι φυσιολογικό; ωοληψια έχω Σάββατο πρωί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι σε διαδικασία διέγερσης και 3 ώρες μετά την ένεση ovitrelle έχω πολλά υγρά. Είναι φυσιολογικό; ωοληψια έχω Σάββατο πρωί! 

Γεια σου κοριτσι ,αν σου πω οτι δεν το εχω προσεξει ;;!! κ δεν εχω κανει κ λιγες οβιτρελ ..αστα...να πανε ολα καλά το σαββατο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι ,αν σου πω οτι δεν το εχω προσεξει ;;!! κ δεν εχω κανει κ λιγες οβιτρελ ..αστα...να πανε ολα καλά το σαββατο!!! 

Κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν.....δεν το έχω προσέξει, μόνο τα πονακια τύπου ωορρηξίας θυμάμαι και μια κάψα από μέσα μου χωρίς να έχω πυρετό όμως, αλλά δεν μου κάνει και εντύπωση να υπάρχουν και υγρά!!! Καλή επιτυχία στην ωοληψια σου!!! Εγώ τρίτη ημέρα από την εμβρυομεταφορα και δεν νιώθω τίποτα, να είναι άραγε εκεί το εμβρυακι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelloni Καλημέρα κορίτσι, και γω είχα πολλά υγρά και κατα τη διάρκεια της διέγερσης και μετά. Ο γιατρός μου είχε πει πως είναι φυσιολογικό.

 

@Kikip Καλημέρα κορίτσι μου, βρε το εμβρυάκι σου εκεί θα είναι.. Απλά είναι πολύ νωρίς για να νιώσεις κάτι.. 3ης μέρας δεν έβαλες; Άσε που τα περισσότερα κορίτσια δεν είχαν κανένα σύμπτωμα πριν το θετικό τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου.. Και εγώ αναρωτιέμαι κάθε μέρα αν θα το ακουσω..  (Ε ρε ψυχολογικά) Τελικά βρήκα λυση στη τρελλα βάζω στο  YouTube τους χαιρετισμους της Παναγίας και ηρεμώ..  Καλη επιτυχία στο κορίτσι που σήμερα θα κάνει το πρωτο υπερυχο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι ,αν σου πω οτι δεν το εχω προσεξει ;;!! κ δεν εχω κανει κ λιγες οβιτρελ ..αστα...να πανε ολα καλά το σαββατο!!! 

Πήρα τηλ τη γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν.....δεν το έχω προσέξει, μόνο τα πονακια τύπου ωορρηξίας θυμάμαι και μια κάψα από μέσα μου χωρίς να έχω πυρετό όμως, αλλά δεν μου κάνει και εντύπωση να υπάρχουν και υγρά!!! Καλή επιτυχία στην ωοληψια σου!!! Εγώ τρίτη ημέρα από την εμβρυομεταφορα και δεν νιώθω τίποτα, να είναι άραγε εκεί το εμβρυακι μου? 

Έχω και εγώ αυτά τα πονακια και ένα φούσκωμα άστα να πάνε! Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε εσένα εύχομαι το εμβρυακι σου να ριζώσει και να μεγαλώσει στην κοιλίτσα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 12:52 ΠΜ, ο/η Kikip είπε:

Κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν.....δεν το έχω προσέξει, μόνο τα πονακια τύπου ωορρηξίας θυμάμαι και μια κάψα από μέσα μου χωρίς να έχω πυρετό όμως, αλλά δεν μου κάνει και εντύπωση να υπάρχουν και υγρά!!! Καλή επιτυχία στην ωοληψια σου!!! Εγώ τρίτη ημέρα από την εμβρυομεταφορα και δεν νιώθω τίποτα, να είναι άραγε εκεί το εμβρυακι μου? 

Καλημέρα,βρε είναι πολύ νωρίς ακόμη,είσαι τόσο αισιόδοξο πλάσμα που είμαι σίγουρη ότι θα πας καλά.

Θετικές σκέψεις κορίτσια σε όλες τις φάσεις της εξωσωματικής,ακόμη και στην παραγωγή των ωαρίων.Οι ορμόνες που εκκρίνει το άγχος επηρεάζουν την υπόφυση που επηρεάζει την οιστραδιόλη που επηρεάζει κάτι άλλο που δεν θυμάμαι...αν και τα είχα διαβάσει αναλυτικά....δεν είναι μόνο θεωρία ότι το άγχος και οι αρνητικές σκέψεις δεν βοηθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλό σκ! Ευχαριστω για την στήριξη! Είμαι πραγματικά πολύ καλα ψυχολογικα, είναι πολύ γεμάτες αυτές οι μέρες, βγήκε ο πολυποθητος διορισμός μου μετά 15 χρόνια, στην πόλη μου, έχω γενέθλια σήμερα, είμαι στο χωριό με γονείς κ συγγενείς (άσχετα που δεν ξέρουν τίποτα για το εμβρυακι) και έχουμε τραπεζωματα για να τα γιορτάσουμε όλα! Αν όμως τελικά πέσω..... Σηκωστε με..... @Ginaak    @annie! @Stelloni

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα,βρε είναι πολύ νωρίς ακόμη,είσαι τόσο αισιόδοξο πλάσμα που είμαι σίγουρη ότι θα πας καλά.

Θετικές σκέψεις κορίτσια σε όλες τις φάσεις της εξωσωματικής,ακόμη και στην παραγωγή των ωαρίων.Οι ορμόνες που εκκρίνει το άγχος επηρεάζουν την υπόφυση που επηρεάζει την οιστραδιόλη που επηρεάζει κάτι άλλο που δεν θυμάμαι...αν και τα είχα διαβάσει αναλυτικά....δεν είναι μόνο θεωρία ότι το άγχος και οι αρνητικές σκέψεις δεν βοηθούν.

στις On 7/8/2020 at 12:16 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι ,αν σου πω οτι δεν το εχω προσεξει ;;!! κ δεν εχω κανει κ λιγες οβιτρελ ..αστα...να πανε ολα καλά το σαββατο!!! 

Κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν.....δεν το έχω προσέξει, μόνο τα πονακια τύπου ωορρηξίας θυμάμαι και μια κάψα από μέσα μου χωρίς να έχω πυρετό όμως, αλλά δεν μου κάνει και εντύπωση να υπάρχουν και υγρά!!! Καλή επιτυχία στην ωοληψια σου!!! Εγώ τρίτη ημέρα από την εμβρυομεταφορα και δεν νιώθω τίποτα, να είναι άραγε εκεί το εμβρυακι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Η γιατρός μου είπε να μην μπω μέσα στη θάλασσα. Στην παραλία απλά για βόλτα κ να αραξω στην ξαπλώστρα πειράζει κι αυτό??? Όχι να με χτυπάει ο ήλιος αλλά για την παρέα λίγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

Καλημέρα καλό σκ! Ευχαριστω για την στήριξη! Είμαι πραγματικά πολύ καλα ψυχολογικα, είναι πολύ γεμάτες αυτές οι μέρες, βγήκε ο πολυποθητος διορισμός μου μετά 15 χρόνια, στην πόλη μου, έχω γενέθλια σήμερα, είμαι στο χωριό με γονείς κ συγγενείς (άσχετα που δεν ξέρουν τίποτα για το εμβρυακι) και έχουμε τραπεζωματα για να τα γιορτάσουμε όλα! Αν όμως τελικά πέσω..... Σηκωστε με..... @Ginaak    @annie! @Stelloni

Χρόνια σου πολλά! Να τα 100στησεις! Σου εύχομαι το όνειρο σου να γίνει πραγματικότητα! Συγχαρητήρια κ για τον διορισμό σου!! Πέρνα καλά αυτές τις μέρες ήρεμα και ξεκούραστα! Όλα τα θετικά vibes σου τα στέλνω!!! 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Καλέ κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Η γιατρός μου είπε να μην μπω μέσα στη θάλασσα. Στην παραλία απλά για βόλτα κ να αραξω στην ξαπλώστρα πειράζει κι αυτό??? Όχι να με χτυπάει ο ήλιος αλλά για την παρέα λίγο.....

Αχ συγχαρητηρια! Πωπω πολυ ευχαριστα  ολα !!μπραβοοο τελεια!!!Απλά να μη κολυμπησεις σου ειπε ,βολτιτσα θα κανεις κ με πετσετα ξαπλωστρα θα αραξεις εννοειται!κ οχι σε ηλιο οπως λες να ιδρωσεις :-) χρονια πολλά οτι καλυτερο ευχομαι και να σου ερθει συντομα το μωρακι-α !!! enjoy ur day!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αχ συγχαρητηρια! Πωπω πολυ ευχαριστα  ολα !!μπραβοοο τελεια!!!Απλά να μη κολυμπησεις σου ειπε ,βολτιτσα θα κανεις κ με πετσετα ξαπλωστρα θα αραξεις εννοειται!κ οχι σε ηλιο οπως λες να ιδρωσεις :-) χρονια πολλά οτι καλυτερο ευχομαι και να σου ερθει συντομα το μωρακι-α !!! enjoy ur day!!!!

@Stelloni @Nefeliap σας ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Μακάρι να μπορούσα να σας κεράσω όλες μα όλες!!! Και μακάρι να έρθει και η πολυπόθητη απάντηση της εξωσωματικής να τα κάψω όλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Καλέ κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Η γιατρός μου είπε να μην μπω μέσα στη θάλασσα. Στην παραλία απλά για βόλτα κ να αραξω στην ξαπλώστρα πειράζει κι αυτό??? Όχι να με χτυπάει ο ήλιος αλλά για την παρέα λίγο.....

Χρόνια πολλά κοριτσάκι!! Ότι επιθυμείς!! Να πας παραλία αλλά σκιά... Δεν κάνει ο ήλιος κι η ζέστη καλό στην ανάπτυξη του εμβρύου... Η μοναδική απειλή του γιατρού μου που έπιασε.. χχαχαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...