Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε να περιμενω περιοδο μετα απο καισαρικη?


billbas

Recommended Posts

Γεια σε ολους ,ξερει καποια κοπελα να μου πει μετα απο  καισαρικη ποτε περιπου  ερχεται περιοδος ?εχω ένα μπεμπακο 2,5 μηνων τον οποιο θηλαζω .. στον γυναικολογικο ελεγχο που εκανα όταν σαραντισα η γιατρος μου ειπε ότι είναι αναλογα τον οργανισμο και την γυναικα..ισχυει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η billbas είπε:

Γεια σε ολους ,ξερει καποια κοπελα να μου πει μετα απο  καισαρικη ποτε περιπου  ερχεται περιοδος ?εχω ένα μπεμπακο 2,5 μηνων τον οποιο θηλαζω .. στον γυναικολογικο ελεγχο που εκανα όταν σαραντισα η γιατρος μου ειπε ότι είναι αναλογα τον οργανισμο και την γυναικα..ισχυει αυτό?

Καλησπέρα κορίτσι!!ναι εννπειτε οτι ισχυει αυτο ειναι θέμα οργανισμού!!κ γω θηλάζω κ μου είπε ο ντοκ μετα απο 2-3 μηνες θα ρθει η περίοδοδς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολύ κοριτσι για την απαντηση.να σου πω την αληθεια καλα συνηθισα χωρις αυτην 😄 αλλα τι να κανουμε και χωρις αυτην δεν γινεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η billbas είπε:

σε ευχαριστω πολύ κοριτσι για την απαντηση.να σου πω την αληθεια καλα συνηθισα χωρις αυτην 😄 αλλα τι να κανουμε και χωρις αυτην δεν γινεται 

συμφωνω κ γω δν θελω καλα ειναι ετσι!!απ την αλλη νιωθω πρηξιμο κ λεω μηπως φυγει απ την περιοδο!!το νιωθω κατω χαμηλα!!εκτος αν ειναι απ την καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

συμφωνω κ γω δν θελω καλα ειναι ετσι!!απ την αλλη νιωθω πρηξιμο κ λεω μηπως φυγει απ την περιοδο!!το νιωθω κατω χαμηλα!!εκτος αν ειναι απ την καισαρικη

ελαφρως και γω στην τομη νιώθω ένα μικρο πρηξιμο ..δεν μπορω να καταλαβω κ γω από τι είναι ,ελπιζω όταν ερθει η περιοδος να φυγουν κ τα περιττα από τον οργανισμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η billbas είπε:

ελαφρως και γω στην τομη νιώθω ένα μικρο πρηξιμο ..δεν μπορω να καταλαβω κ γω από τι είναι ,ελπιζω όταν ερθει η περιοδος να φυγουν κ τα περιττα από τον οργανισμο

θα καθαρισουμε σιγουρα!!εγω εβγαλα κ ενα μεγαλο σπυρι μπορει να ρχεταιιι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η billbas είπε:

Γεια σε ολους ,ξερει καποια κοπελα να μου πει μετα απο  καισαρικη ποτε περιπου  ερχεται περιοδος ?εχω ένα μπεμπακο 2,5 μηνων τον οποιο θηλαζω .. στον γυναικολογικο ελεγχο που εκανα όταν σαραντισα η γιατρος μου ειπε ότι είναι αναλογα τον οργανισμο και την γυναικα..ισχυει αυτό?

Καταρχήν να σου ζήσει το παιδάκι σου κορίτσι! Καλά στο είπε η γιατρός σου. Όλα εξαρτώνται από τον οργανισμό της κάθε γυναίκας. Εγώ για παράδειγμα γέννησα φυσιολογικά και μου ήρθε σε τρεις μήνες και την φίλη μου σε δύο χρόνια.💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω με φυσιολογικο τοκετο την ιδια απορια εχω,ποτε θα'ρθει...Πανε 3 μηνες απο τη γεννα,θηλαζω και δινω και λιγο ξενο κι ακομα τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καταρχήν να σου ζήσει το παιδάκι σου κορίτσι! Καλά στο είπε η γιατρός σου. Όλα εξαρτώνται από τον οργανισμό της κάθε γυναίκας. Εγώ για παράδειγμα γέννησα φυσιολογικά και μου ήρθε σε τρεις μήνες και την φίλη μου σε δύο χρόνια.💗 

σε ευχαριστω πολύ ❤️ ….δυο χρονια χωρις περιοδο?και αν ηθελε να κανει κ άλλο παιδακι?μπορουσε να κανει κανονικα τις γυναικολογικες εξετασεις ?πχ τεστ ΠΑΠ ,υπερηχο κτλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Κι εγω με φυσιολογικο τοκετο την ιδια απορια εχω,ποτε θα'ρθει...Πανε 3 μηνες απο τη γεννα,θηλαζω και δινω και λιγο ξενο κι ακομα τιποτα!

και γω και θηλαζω και δινω και ξενο..ας περιμενουμε … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η billbas είπε:

σε ευχαριστω πολύ ❤️ ….δυο χρονια χωρις περιοδο?και αν ηθελε να κανει κ άλλο παιδακι?μπορουσε να κανει κανονικα τις γυναικολογικες εξετασεις ?πχ τεστ ΠΑΠ ,υπερηχο κτλ?

Ναι!😯 Ήταν κιόλας η πρώτη από την παρέα που έκανε παιδί και έτσι νόμιζα ότι θα μου καθυστερήσει κι εμένα λόγω θηλασμού. Αλλά έμεινα με την όρεξη!😄

Δεν ήθελε άμεσα παιδάκι και δεν την ενόχλησε καθόλου. Βέβαια τώρα έχει 3! Τις εξετάσεις τις έκανε κανονικά. Δεν υπήρχε κάποιο θέμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι!😯 Ήταν κιόλας η πρώτη από την παρέα που έκανε παιδί και έτσι νόμιζα ότι θα μου καθυστερήσει κι εμένα λόγω θηλασμού. Αλλά έμεινα με την όρεξη!😄

Δεν ήθελε άμεσα παιδάκι και δεν την ενόχλησε καθόλου. Βέβαια τώρα έχει 3! Τις εξετάσεις τις έκανε κανονικά. Δεν υπήρχε κάποιο θέμα! 

ελπιζω να μην μου καθυστερησει τοσο γιατι τα νευρα μου ηδη απ τις ορμονες είναι πειραγμενα..παλι ο αντρας μου θα την πληρωσει 😀😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια και εμενα ακομα τιποτα, δεν εχω μιλησει και με γυναικολογο ακομα! να ρωτησω ξερει καποια με τα απο καισαρικη αν μεινεις εγγυος μετα απο 4 μηνες αν ειναι επικυνδινο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2020 at 6:49 ΜΜ, ο/η ILIANA86 είπε:

καλησπέρα κοριτσια και εμενα ακομα τιποτα, δεν εχω μιλησει και με γυναικολογο ακομα! να ρωτησω ξερει καποια με τα απο καισαρικη αν μεινεις εγγυος μετα απο 4 μηνες αν ειναι επικυνδινο?

Μετά από καισαρική είναι πάρα πολύ εύκολο να μείνεις εγκυος φυσικά πρέπει να υπάρχει περίοδος και ναι είναι αρκετά επικυνδινο πριν το 6 μηνο γιατί δεν έχει θρέψει η μήτρα ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2020 at 6:49 ΜΜ, ο/η ILIANA86 είπε:

καλησπέρα κοριτσια και εμενα ακομα τιποτα, δεν εχω μιλησει και με γυναικολογο ακομα! να ρωτησω ξερει καποια με τα απο καισαρικη αν μεινεις εγγυος μετα απο 4 μηνες αν ειναι επικυνδινο?

καλησπέρα κοριτσι μου ..η αληθεια είναι ότι οι γυναικολογοι λενε το μικροτερο διάστημα να ναι  τουλάχιστον 6 μηνο ..Βεβαια εγω ρωτησα την γυναικολογο μου και μ ειπε πολλες γυναικες εμειναν από απροσεξια νωρίτερα  και επρεπε να είναι πολύ προσεχτικες και με θεμα κιλων  και με τις κινησεις .. αν εμεινες παρ όλα αυτά ευχομαι με το καλο κοριτσι μου και πολύ προσοχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...