Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να μεινω εγκυος αλλά δεν προσπαθει


Aria9

Recommended Posts

Καλησπέρα Κορίτσια.

Δεν έχω ξαναστείλεις σε forum είναι η αλήθεια αλλά νομίζω πως έχω λίγο απελπιστεί κ ψάχνω μια βοήθεια. Είμαι 39 ετών κ καθώς τα περιθώρια μου στενεύουν θέλω πολύ ν κάνω ένα παιδάκι. Με τον άντρα μου η σχέση μας είναι πολύ καλή κ όταν του συζητάω το θεμα συμφωνεί αλλά παρ' όλα αυτά όταν έρχεται η ώρα δεν...Έχω προσπαθήσει με  αρκετούς τρόπους να του εξηγήσω πόσο πολύ θέλω κ πόσο πολύ στεναχωριέμαι κ αυτος εδώ κ ένα χρόνο μου υπόσχεται πως θα... Αλλά στην πράξη δεν...Ξερω οτι γίνομαι πιεστική αρκετές φορές αλλά όσο βλέπω ότι με καθησυχάζει με λόγια αλλά στην πράξη τιποτα τόσο εγώ αγχώνομαι κ πιέζομαι γιατί περιμένω πολύ καιρό ν πάρει μπρος...τι να κάνω πλέον δεν ξέρω...!!!;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου κορίτσι! Αυτό συζητούσαμε λίγο πολύ με τα κορίτσια αυτές τις ημέρες. Θέλουν πολλές φορές αρκετό σπρώξιμο αυτοί οι άντρες!  Πρέπει να καταλάβει ότι δεν είστε πια παιδιά. Ούτε έχετε το ηλικιακό περιθώριο πλέον για να περιμένετε. Αν δεν το θέλει πραγματικά να σου το πει. Να σου εκφράσει τους φόβους που ενδεχομένως έχει αλλά να μην σε κοροϊδεύει ( συγνώμη για την λέξη). Έτσι σου κάνει κακό. Αυτό πρέπει να του εξηγήσεις κατά την γνώμη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Aria9 είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια.

Δεν έχω ξαναστείλεις σε forum είναι η αλήθεια αλλά νομίζω πως έχω λίγο απελπιστεί κ ψάχνω μια βοήθεια. Είμαι 39 ετών κ καθώς τα περιθώρια μου στενεύουν θέλω πολύ ν κάνω ένα παιδάκι. Με τον άντρα μου η σχέση μας είναι πολύ καλή κ όταν του συζητάω το θεμα συμφωνεί αλλά παρ' όλα αυτά όταν έρχεται η ώρα δεν...Έχω προσπαθήσει με  αρκετούς τρόπους να του εξηγήσω πόσο πολύ θέλω κ πόσο πολύ στεναχωριέμαι κ αυτος εδώ κ ένα χρόνο μου υπόσχεται πως θα... Αλλά στην πράξη δεν...Ξερω οτι γίνομαι πιεστική αρκετές φορές αλλά όσο βλέπω ότι με καθησυχάζει με λόγια αλλά στην πράξη τιποτα τόσο εγώ αγχώνομαι κ πιέζομαι γιατί περιμένω πολύ καιρό ν πάρει μπρος...τι να κάνω πλέον δεν ξέρω...!!!;;;

Καλημερα!!! Εξήγησε του πως δεν έρχεται όποτε θέλουμε εμεισ.,,, Έχεις παραδείγματα να του δώσεις από ζευγάρια που προσπαθούν και δυσκολεύονται; Σου έχει εξηγήσει τι τον φοβίζει;;; Μόνο με συζήτηση .,, εμένα στην αρχή μου έλεγε ναι ότι θέλει και όταν ερχόταν οι γόνιμες δεν.,,, τίποτα.,, το άφησα και εγώ χαλαρά και μετά έτυχε ένα ζευγάρι να μας πει για πρόβλημα.,, και τότε Ταρακουνήθηκε και άρχισε να μου λέει αυτός.,, και μετά την πρώτη προσπάθεια μας μου έτυχε κάποιο θεματάκι σε εμένα και Έπρεπε να κάνω επέμβαση.,, και μετά Έπρεπε να αφήσουμε 6 μήνες χωρίς προσπάθειες.,, και τώρα μου λέει αν προσπαθούσαμε όταν έλεγες τώρα μπορεί να είχαμε το μωράκι μας.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sissh είπε:

Βασική προϋπόθεση είναι να το θέλει και ο ίδιος πραγματικά!! Για πιο λόγο κάνει πίσω σου έχει πει? 

Το κυρίως πρόβλημα θεωρώ είναι το οικονομικό κ οι διάφοροι φόβοι που προκύπτουν για έναν τέτοιο βήμα. Γενικά είναι ενας άνθρωπος που σκέφτεται πολύ περισσοτερο τα αρνητικα κ δεν αποφασιζει κ σε πολλα θεματα. Εγώ ειμαι πιο αποφασιστική σαν άνθρωπος κ πολλές φορές παιρνω αποφάσεις αλλά Σ αυτό το θεμα χρειάζονται δύο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι! Αυτό συζητούσαμε λίγο πολύ με τα κορίτσια αυτές τις ημέρες. Θέλουν πολλές φορές αρκετό σπρώξιμο αυτοί οι άντρες!  Πρέπει να καταλάβει ότι δεν είστε πια παιδιά. Ούτε έχετε το ηλικιακό περιθώριο πλέον για να περιμένετε. Αν δεν το θέλει πραγματικά να σου το πει. Να σου εκφράσει τους φόβους που ενδεχομένως έχει αλλά να μην σε κοροϊδεύει ( συγνώμη για την λέξη). Έτσι σου κάνει κακό. Αυτό πρέπει να του εξηγήσεις κατά την γνώμη μου! 

Συμφωνω πολύ μ αυτο που λες κ αυτό πιστεύω κ γω πως αν δεν θέλει πρέπει ν μου το ξεκαθαρίσει αλλά όταν συζητάμε συμφωνεί πως τώρα είναι η ώρα.Γι αυτό κ έχω μπερδευτεί κυρίως. Αν δεν ήθελε ξεκάθαρα τότε σίγουρα θα ήταν πιο ευκολο( κατά μία έννοια βεβαια). Όταν λες σπρώξιμο τι ακριβώς εννοεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα!!! Εξήγησε του πως δεν έρχεται όποτε θέλουμε εμεισ.,,, Έχεις παραδείγματα να του δώσεις από ζευγάρια που προσπαθούν και δυσκολεύονται; Σου έχει εξηγήσει τι τον φοβίζει;;; Μόνο με συζήτηση .,, εμένα στην αρχή μου έλεγε ναι ότι θέλει και όταν ερχόταν οι γόνιμες δεν.,,, τίποτα.,, το άφησα και εγώ χαλαρά και μετά έτυχε ένα ζευγάρι να μας πει για πρόβλημα.,, και τότε Ταρακουνήθηκε και άρχισε να μου λέει αυτός.,, και μετά την πρώτη προσπάθεια μας μου έτυχε κάποιο θεματάκι σε εμένα και Έπρεπε να κάνω επέμβαση.,, και μετά Έπρεπε να αφήσουμε 6 μήνες χωρίς προσπάθειες.,, και τώρα μου λέει αν προσπαθούσαμε όταν έλεγες τώρα μπορεί να είχαμε το μωράκι μας.,, 

Έχω ανοίξει πολλές συζητήσεις. Κ για τος δυσκολίες κ για το πόσο χρόνο χρειάζεται Σ αυτή την ηλικία κ στο γυναικολόγο πήγα πολλές φορές έτσι ώστε να του εξηγήσω πω κ οργανικά δεν υπάρχει χρόνος κ δείχνει πως κατανοεί. Το θέμα έρχεται στην πράξη.. Η επιλογή πλεον του ν το αφήσω χαλαρα κ όπου πάει 1ον τη δοκίμασα κ δεν κατέληξε πουθενά κ έπειτα δεν είμαι κ σαν χαρακτήρας ν αφήνω τα πραγματα στην τύχη τους κ σίγουρα αυτό δημιουργεί μεγάλη πίεση .Αλλά όσο βλέπω ότι δεν υπάρχει προσπάθεια εγώ τόσο αγχώνομαι...Δε μπορώ ν τ αποβαλλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Aria9 είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια.

Δεν έχω ξαναστείλεις σε forum είναι η αλήθεια αλλά νομίζω πως έχω λίγο απελπιστεί κ ψάχνω μια βοήθεια. Είμαι 39 ετών κ καθώς τα περιθώρια μου στενεύουν θέλω πολύ ν κάνω ένα παιδάκι. Με τον άντρα μου η σχέση μας είναι πολύ καλή κ όταν του συζητάω το θεμα συμφωνεί αλλά παρ' όλα αυτά όταν έρχεται η ώρα δεν...Έχω προσπαθήσει με  αρκετούς τρόπους να του εξηγήσω πόσο πολύ θέλω κ πόσο πολύ στεναχωριέμαι κ αυτος εδώ κ ένα χρόνο μου υπόσχεται πως θα... Αλλά στην πράξη δεν...Ξερω οτι γίνομαι πιεστική αρκετές φορές αλλά όσο βλέπω ότι με καθησυχάζει με λόγια αλλά στην πράξη τιποτα τόσο εγώ αγχώνομαι κ πιέζομαι γιατί περιμένω πολύ καιρό ν πάρει μπρος...τι να κάνω πλέον δεν ξέρω...!!!;;;

Σε καταλαβαινω απολυτα.Τα ζευγαρια πρεπει να εχουν κοινους στοχους.Δεν γινεται να σου στερει κατι που θελεις τοσο,να συμφωνει οτι ναι,το θελει κι αυτος αλλα να μενει στα λογια.Μαλλον πρεοει να γινεις λιγο πιο σαφης,αν καταλαβαινεις τι εννοω.Να δειξεις εντονα την ενοχληση σου.Εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα!

Ειστε πολλα παντρεμενοι?Εργαζεστε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Aria9 είπε:

Το κυρίως πρόβλημα θεωρώ είναι το οικονομικό κ οι διάφοροι φόβοι που προκύπτουν για έναν τέτοιο βήμα. Γενικά είναι ενας άνθρωπος που σκέφτεται πολύ περισσοτερο τα αρνητικα κ δεν αποφασιζει κ σε πολλα θεματα. Εγώ ειμαι πιο αποφασιστική σαν άνθρωπος κ πολλές φορές παιρνω αποφάσεις αλλά Σ αυτό το θεμα χρειάζονται δύο...

Καλημέρα!! Θεωρώ ότι πρέπει να τον βάλεις κάτω και να σου πει γιατί αντιδραει έτσι το τι θες εσύ του το έχεις πει πολλές φορές και δεν νομίζω να υπάρχει λογως να επαναλάμβανεσαι.. Από ότι καταλαβαίνω ενώ συμφωνεί όταν έρχεται η ώρα της πράξης τραβιέται.. Αυτό πρέπει να σου εξηγήσει γιατί τραβιέται και το οικονομικό πως το σκέφτεται θεωρεί ότι σε 1-2 χρόνια θα έχει γίνει πλούσιος ότι θα έχει αλλάξει η κατάσταση; και κάτι ακόμα οι άντρες ζουν στον κόσμο τους εγώ κλείνω τα 42 σε 2 μήνες και σε μια συζήτηση που είχαμε πριν λίγες μέρες μου είπε γιατί δεν μπορείς να κάνεις παιδί στα 45

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου γλυκιά οι άντρες κοιμούνται όρθιοι...

Ζούνε σε έναν δικό τους κόσμο.

Νομίζουν ότι με το πού θα τελειώσουν μέσα την άλλη μέρα θα πρέπει να ετοιμάσουν παιδικό δωμάτιο και την προίκα του μωρού.

Όταν γύρισα και είπα στον δικό μου ότι δεν μένω όλο τον μήνα έγκυος αλλά μόνο 5 μέρες τον μήνα που είναι οι γόνιμες με εβγαλε τρελή και ότι είναι της φαντασίας μου.

Εμενα μετά από 7 χρόνια του ήρθε η θεία φώτιση να αρχίσει να τελειώνει μέσα μου και να ξεκινήσουμε για μωρό.

Και αυτό ξέρεις γιατί έγινε?

Γιατί μια βδομάδα πριν τον έβαλα κάτω και του είπα ότι ή παίρνεις απόφαση να κάνουμε παιδί και να παντρευτούμε ή σε στέλνω.

Μπορεί να ακούγομαι σκληρή και κάποιες να με κατακρίνετε για αυτό αλλά έτσι λειτουργώ εγώ.

Ήμαστε μαζί από τα 27 και έπρεπε να πάμε 35 για να πάρει μπροστά.

Τώρα όμως που περνούν οι μήνες και δεν γίνεται τίποτα τον τσούζει όμως.

Βγάζω πολύ θυμό αυτή την στιγμή αλλά δεν μπορώ να βλέπω μια γυναίκα 39 χρόνων να πρέπει να καταστρώσει ολόκληρο σχέδιο για να πετύχει να γίνει το αυτονόητο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Aria9 είπε:

Συμφωνω πολύ μ αυτο που λες κ αυτό πιστεύω κ γω πως αν δεν θέλει πρέπει ν μου το ξεκαθαρίσει αλλά όταν συζητάμε συμφωνεί πως τώρα είναι η ώρα.Γι αυτό κ έχω μπερδευτεί κυρίως. Αν δεν ήθελε ξεκάθαρα τότε σίγουρα θα ήταν πιο ευκολο( κατά μία έννοια βεβαια). Όταν λες σπρώξιμο τι ακριβώς εννοεις;

Το λέω γενικά. Είτε για να πάρουν την απόφαση να κάνουν παιδί είτε για να επισκεφθούν κάποιο γιατρό αν υπάρχει θέμα. Η δική μου άποψη είναι ότι ο γάμος είναι κι ένα βήμα για να κάνεις οικογένεια. Το οικονομικό πραγματικά με στεναχωρεί σαν δικαιολογία. Δεν το λέω απαξιωτικά φυσικά και είναι αναγκαία τα χρήματα αλλά όπως είπε και το lacostaki του χρόνου θα είναι πλούσιος δηλαδή; Λίγο πολύ όλοι παλεύουμε για να ζήσουμε. Πλούσιοι θα είστε αν αποκτήσετε ένα παιδί! Και πίστεψέ με τα παιδιά αγάπη θέλουν. Δώσε τους μια κατσαρόλα και μια κουτάλα και θα παίζουν γεμάτα χαρά. Εμείς τα έχουμε κακομαθει. Ξέρεις πόσο λεφτά έχω πετάξει σε παιχνίδια και αυτό που βλέπω είναι ότι ο μικρός μου χαίρεται πραγματικά όταν παίζουμε όλοι μαζί. Όταν τρέχουμε και κρυβόμαστε βλέπω την ευτυχία στα ματάκια του. Όλα τα άλλα στα ντουλάπια κάθονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά οι άντρες κοιμούνται όρθιοι...

Ζούνε σε έναν δικό τους κόσμο.

Νομίζουν ότι με το πού θα τελειώσουν μέσα την άλλη μέρα θα πρέπει να ετοιμάσουν παιδικό δωμάτιο και την προίκα του μωρού.

Όταν γύρισα και είπα στον δικό μου ότι δεν μένω όλο τον μήνα έγκυος αλλά μόνο 5 μέρες τον μήνα που είναι οι γόνιμες με εβγαλε τρελή και ότι είναι της φαντασίας μου.

Εμενα μετά από 7 χρόνια του ήρθε η θεία φώτιση να αρχίσει να τελειώνει μέσα μου και να ξεκινήσουμε για μωρό.

Και αυτό ξέρεις γιατί έγινε?

Γιατί μια βδομάδα πριν τον έβαλα κάτω και του είπα ότι ή παίρνεις απόφαση να κάνουμε παιδί και να παντρευτούμε ή σε στέλνω.

Μπορεί να ακούγομαι σκληρή και κάποιες να με κατακρίνετε για αυτό αλλά έτσι λειτουργώ εγώ.

Ήμαστε μαζί από τα 27 και έπρεπε να πάμε 35 για να πάρει μπροστά.

Τώρα όμως που περνούν οι μήνες και δεν γίνεται τίποτα τον τσούζει όμως.

Βγάζω πολύ θυμό αυτή την στιγμή αλλά δεν μπορώ να βλέπω μια γυναίκα 39 χρόνων να πρέπει να καταστρώσει ολόκληρο σχέδιο για να πετύχει να γίνει το αυτονόητο.

 

Συμπάσχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα.Τα ζευγαρια πρεπει να εχουν κοινους στοχους.Δεν γινεται να σου στερει κατι που θελεις τοσο,να συμφωνει οτι ναι,το θελει κι αυτος αλλα να μενει στα λογια.Μαλλον πρεοει να γινεις λιγο πιο σαφης,αν καταλαβαινεις τι εννοω.Να δειξεις εντονα την ενοχληση σου.Εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα!

Ειστε πολλα παντρεμενοι?Εργαζεστε?

 

Είμαστε μαζί 15 χρόνια κ δουλεύουμε κ μαζί.. Δηλαδή γνωριζόμαστε πολύ καλά.Εχεις δικιο κ σκέφτομαι κ γω να ακολουθήσω αυτή την τακτικη μιας κ κατι αλλο δεν εισακουεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Συμπάσχω...

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κ γω...Κ αυτο ακριβως ζω...Να σου πω την αληθεια ανακουφιζομαι αρκετα(δε μ αρεσει αληθεια κ δεν θα θελα καμια γυναικα στον κοσμο ν βιωνει αυτο που περναω) που υπάρχει κ κάποια αλλά σε παρόμοια κατάσταση.. Ξερεις το χω σκεφτει πολύ κ απ τη μια αν πω κάτι τέτοιο τελεσίδικα 1ον δεν ξέρω αν θα με πιστέψει (γιατί δυστυχώς είμαι ευαίσθητη κ όταν μου λέει πως μ αγαπάει δε μπορώ ν τα διάλυσω ολα κ ν φύγω. Έχω κάνει πολλές θυσίες γι αυτή την σχεση) κ 2ον σκέφτομαι κ πρακτικά μετά από τόσα χρόνια ποιον άλλο ν βρω σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που ν πληρεί τις προδιαγραφές,ν θέλει παιδιά, να με καλύπτει σαν άνθρωπος κ χίλια δυο άλλα....Πολύ περίπλοκο έχει γίνει κ αυτό μ εκνευριζει για ένα θέμα τόσο απλό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Aria9 είπε:

Είμαστε μαζί 15 χρόνια κ δουλεύουμε κ μαζί.. Δηλαδή γνωριζόμαστε πολύ καλά.Εχεις δικιο κ σκέφτομαι κ γω να ακολουθήσω αυτή την τακτικη μιας κ κατι αλλο δεν εισακουεται..

Αυτό να κάνεις. Εγω είμαι αρκετά πιο μικρή αλλά μας πήρε 2 χρονια να έρθει το μωράκι. Δυστυχώς δεν έρχεται οπότε το θέλουμε. Μπορεί να χρειαστεί χρόνος κ σίγουρα εμάς τις γυναίκες δεν μας παίρνει για πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Συμπάσχω...

Δεν το πιστεύω απλά πως γι αυτονόητα πρέπει ν κανουμε διαφορά κόλπα...Σ αυτή την ηλικία.. Μέχρι κ βιταμίνες σκεφτηκα να πάρω.. Ξερεις για τη λίμπιντο...Δεν ξέρω!!!!!;;😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Αυτό να κάνεις. Εγω είμαι αρκετά πιο μικρή αλλά μας πήρε 2 χρονια να έρθει το μωράκι. Δυστυχώς δεν έρχεται οπότε το θέλουμε. Μπορεί να χρειαστεί χρόνος κ σίγουρα εμάς τις γυναίκες δεν μας παίρνει για πολύ. 

Ναι έτσι Είναι!!!!😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!! Θεωρώ ότι πρέπει να τον βάλεις κάτω και να σου πει γιατί αντιδραει έτσι το τι θες εσύ του το έχεις πει πολλές φορές και δεν νομίζω να υπάρχει λογως να επαναλάμβανεσαι.. Από ότι καταλαβαίνω ενώ συμφωνεί όταν έρχεται η ώρα της πράξης τραβιέται.. Αυτό πρέπει να σου εξηγήσει γιατί τραβιέται και το οικονομικό πως το σκέφτεται θεωρεί ότι σε 1-2 χρόνια θα έχει γίνει πλούσιος ότι θα έχει αλλάξει η κατάσταση; και κάτι ακόμα οι άντρες ζουν στον κόσμο τους εγώ κλείνω τα 42 σε 2 μήνες και σε μια συζήτηση που είχαμε πριν λίγες μέρες μου είπε γιατί δεν μπορείς να κάνεις παιδί στα 45

Ναι εμείς οι γυναίκες είμαστε ώριμες κ τα βλέπουμε αλλιώς.. Αυτοί είναι σε άλλο κόσμο.. 😩😩😭😊Δεν θέλω ν φτάσω 45 για να κάνω κάτι τέτοιο...Εκτός των άλλων δεν υπάρχουν κ αντοχές...Σκέφτηκα ακόμα κ την εξωσωματική.. Ναι μεν κοστίζει αλλά έχει άμεσα αποτελέσματα κ δεν έχει μεγάλη αναβολή. Απλά 1ον φοβάμαι τα φάρμακα 2ον κοστίζει κ 3ον φοβάμαι πως δεν θα συμμετέχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Aria9 είπε:

Είμαστε μαζί 15 χρόνια κ δουλεύουμε κ μαζί.. Δηλαδή γνωριζόμαστε πολύ καλά.Εχεις δικιο κ σκέφτομαι κ γω να ακολουθήσω αυτή την τακτικη μιας κ κατι αλλο δεν εισακουεται..

Ησαστε μαζί 15 χρόνια κ έχετε την δουλειά σάς κ οι δύο κ ακόμα το σκέφτεται??

Συγνώμη κορίτσι μου αλλά θα μου ανέβει η πίεση...

Η ζωή είναι μικρή κ δυστυχώς οι γυναίκες δεν έχουμε μεγάλο περιθώριο να φέρουμε στον κόσμο παιδιά.

Ο άντρας σου κ 70 χρονών να πάει μια χαρά θα μπορεί.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι αν είναι να γίνει κάτι θα πρέπει να γίνει σύντομα.

Συγνώμη αν γίνομαι απότομη προς Θεού δεν θέλω να παρεξηγηθω..

Αλλά με αυτά που διαβάζω βλέπω μια γυναίκα να θέλει μετά από 15 χρόνια ένα παιδί κ να χαντακωνεται επειδή ο σύντροφός της είναι αναποφάσιστος.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Aria9 είπε:

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κ γω...Κ αυτο ακριβως ζω...Να σου πω την αληθεια ανακουφιζομαι αρκετα(δε μ αρεσει αληθεια κ δεν θα θελα καμια γυναικα στον κοσμο ν βιωνει αυτο που περναω) που υπάρχει κ κάποια αλλά σε παρόμοια κατάσταση.. Ξερεις το χω σκεφτει πολύ κ απ τη μια αν πω κάτι τέτοιο τελεσίδικα 1ον δεν ξέρω αν θα με πιστέψει (γιατί δυστυχώς είμαι ευαίσθητη κ όταν μου λέει πως μ αγαπάει δε μπορώ ν τα διάλυσω ολα κ ν φύγω. Έχω κάνει πολλές θυσίες γι αυτή την σχεση) κ 2ον σκέφτομαι κ πρακτικά μετά από τόσα χρόνια ποιον άλλο ν βρω σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που ν πληρεί τις προδιαγραφές,ν θέλει παιδιά, να με καλύπτει σαν άνθρωπος κ χίλια δυο άλλα....Πολύ περίπλοκο έχει γίνει κ αυτό μ εκνευριζει για ένα θέμα τόσο απλό....

Όπως λέει και η Πόπη Λαζου στο "Ο Κλέαρχος η Μαρίνα και ο κοντός"... "Οι άντρες αγάπη μου θέλουν τσεκουρατες κουβέντες" Ήρθε ο καιρός να του δώσεις τελεσίγραφο... Όσο του δείχνεις πως ότι και να γίνει εσύ θα είσαι εκεί τόσο θα βολεύεται και όχι δεν θα τον απειλήσεις ούτε θα τον πιέσεις θα του πεις ξεκάθαρα κοίτα να δεις εγώ θέλω να κάνω παιδί θέλεις καλώς δεν θέλεις πες το μου να κανονίσω κι εγώ την πορεία μου... Όταν νιώσει ότι κυνδινευει να σε χάσει τότε να δεις πως θα συγκεντρωθεί.. Τώρα αν επιλέξει να σε χάσει προφανώς είσαι με το λάθος άτομο οπότε όσο πιο γρήγορα απαλλαγείς τόσο το καλύτερο. Κορίτσι μου η ζωή είναι πολλη μικρή για να την σπαταλάμε αδικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια υπαρχουν και εξεραισεις...στην δική μου περίπτωση η κοιμισμένη ήμουν εγω...αυτος ήθελε συγκατοίκηση μετα απο 6 χρόνια σχέσης...εγω στην κοσμάρα μου...αυτός ήθελε να βαλουμε μπρος για μωράκι εγώ ούτε που το σκεφτόμουν...είμαστε μαζί 10 χρόνια. Τώρα λέω μακάρι να μην κοιμομουν όρθια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Aria9 είπε:

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κ γω...Κ αυτο ακριβως ζω...Να σου πω την αληθεια ανακουφιζομαι αρκετα(δε μ αρεσει αληθεια κ δεν θα θελα καμια γυναικα στον κοσμο ν βιωνει αυτο που περναω) που υπάρχει κ κάποια αλλά σε παρόμοια κατάσταση.. Ξερεις το χω σκεφτει πολύ κ απ τη μια αν πω κάτι τέτοιο τελεσίδικα 1ον δεν ξέρω αν θα με πιστέψει (γιατί δυστυχώς είμαι ευαίσθητη κ όταν μου λέει πως μ αγαπάει δε μπορώ ν τα διάλυσω ολα κ ν φύγω. Έχω κάνει πολλές θυσίες γι αυτή την σχεση) κ 2ον σκέφτομαι κ πρακτικά μετά από τόσα χρόνια ποιον άλλο ν βρω σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που ν πληρεί τις προδιαγραφές,ν θέλει παιδιά, να με καλύπτει σαν άνθρωπος κ χίλια δυο άλλα....Πολύ περίπλοκο έχει γίνει κ αυτό μ εκνευριζει για ένα θέμα τόσο απλό....

Σε ξερει τοσα χρονια οτι δεν θα του «την κανεις»οτι και να λες.και αν η δουλεια ειναι δική του σε εχει και <του χεριου του»ο ανθρωπος απλα ειναι φοβιτσιαρης δε θελει να αναλαβει ευθυνες κ αναποφασιστος προφανως κ παρτακιας.ακου !αν δεν ακουει με το καλό πρεπει να κανεις φασαρια για να «την ακουσει»Αλλα εσυ φοβασαι μην δεν τον νοιαζει και πει οκ χωριζουμε και χασεις τα 15 χρονια που επενδυσες κ αντε να βρεις αλλον....ποσο ετων ειναι; Εχει ανιψια οι γονεις του ζουνε; Θελουν εγγονια;ολα παιζουν ρολο κ θελει λεπτους χειρισμους κ οχι ξεσπασματα κ νευρα απο το πουθενα γιατί θα ειναι χειροτερα...ααα και παλι καλά που κανετε και σεξ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Aria9 δυστυχώς είναι πολύ κοινό! Όμως όχι κ έτσι... Εμείς παντρεύτηκαμε 34 κ στα 35 που του το είπα έτσι όπως τα λες πάντα έβρισκε ένα εμπόδιο... Αυτό όμως για 3 με 4 μήνες. Μετά τον επιασα κ κατάλαβε ότι δεν έχω άπειρα περιθώρια κ αρχίσαμε. Κ ξέρεις τι έγινε; κατέληξα στα 37 στην εξωσωματική. Ανεξήγητη... Για φαντάσου να είχα φτάσει 40! Πολύ χειρότερα... Για αυτό μην αργείς.

Δεν κατάλαβα ένα πράγμα όμως. Τι εννοείς σκέφτεσαι την εξωσωματικη; δλδ δεν συνεργάζεται στο κρεβάτι (να κάνει δλδ χωρίς προφυλάξεις) αλλά εκεί θα πάει; σε έχασα λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όπως λέει και η Πόπη Λαζου στο "Ο Κλέαρχος η Μαρίνα και ο κοντός"... "Οι άντρες αγάπη μου θέλουν τσεκουρατες κουβέντες" Ήρθε ο καιρός να του δώσεις τελεσίγραφο... Όσο του δείχνεις πως ότι και να γίνει εσύ θα είσαι εκεί τόσο θα βολεύεται και όχι δεν θα τον απειλήσεις ούτε θα τον πιέσεις θα του πεις ξεκάθαρα κοίτα να δεις εγώ θέλω να κάνω παιδί θέλεις καλώς δεν θέλεις πες το μου να κανονίσω κι εγώ την πορεία μου... Όταν νιώσει ότι κυνδινευει να σε χάσει τότε να δεις πως θα συγκεντρωθεί.. Τώρα αν επιλέξει να σε χάσει προφανώς είσαι με το λάθος άτομο οπότε όσο πιο γρήγορα απαλλαγείς τόσο το καλύτερο. Κορίτσι μου η ζωή είναι πολλη μικρή για να την σπαταλάμε αδικα

Εχεις δικιο....Ειναι μια λυση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Aria9 είπε:

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κ γω...Κ αυτο ακριβως ζω...Να σου πω την αληθεια ανακουφιζομαι αρκετα(δε μ αρεσει αληθεια κ δεν θα θελα καμια γυναικα στον κοσμο ν βιωνει αυτο που περναω) που υπάρχει κ κάποια αλλά σε παρόμοια κατάσταση.. Ξερεις το χω σκεφτει πολύ κ απ τη μια αν πω κάτι τέτοιο τελεσίδικα 1ον δεν ξέρω αν θα με πιστέψει (γιατί δυστυχώς είμαι ευαίσθητη κ όταν μου λέει πως μ αγαπάει δε μπορώ ν τα διάλυσω ολα κ ν φύγω. Έχω κάνει πολλές θυσίες γι αυτή την σχεση) κ 2ον σκέφτομαι κ πρακτικά μετά από τόσα χρόνια ποιον άλλο ν βρω σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που ν πληρεί τις προδιαγραφές,ν θέλει παιδιά, να με καλύπτει σαν άνθρωπος κ χίλια δυο άλλα....Πολύ περίπλοκο έχει γίνει κ αυτό μ εκνευριζει για ένα θέμα τόσο απλό....

Φυσικά και δεν θα τα διαλύσεις όλα και θα φύγεις. Αυτός ο άνθρωπος είναι κομμάτι της ζωής σου. Κι από την στιγμή που είστε καλά μαζί δεν υπάρχει λόγος. Όμως το σ' αγαπώ είναι μια λέξη! Εύκολα την λες αλλά δύσκολα την κάνεις πράξη! Αν σ' αγαπάει να στο αποδείξει. Κι όχι ναι ναι καλά και την κρίσιμη στιγμή να κάνει πίσω! Αυτό δεν σου αξίζει. Οι καλοί λογαριασμοί δεν κάνουν μόνο τους καλούς φίλους αλλά και τις καλές σχέσεις!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
    • Για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα😜πήγαμε στον γιατρό και μας το είπε το είδε δηλαδή στον υπέρηχο…εγώ είχα την εντύπωση οτι γυρίζει συνέχεια μια νιώθω τα πόδια πάνω στον θώρακα μία κάτω…αλλά μας είπε ότι είναι με το κεφαλάκι κάτω η Μπέμπα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...