Μετάβαση σε περιεχόμενο

γεια σας νεα στη παρεα


rebbeka

Recommended Posts

Rebbeka mou kalispera agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

Tha sumfwnisw me tis alles kopelles...

Ase na perasoun liges meres ki an den adiathetiseis,,,

Tote kane ena testaki agapi mou...

Elpizw na sou vgei auto pou thes...

Tha perimenoume nea sou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ:)

ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΙ ΕΣΥ??

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΓΟΥΡΙ ΤΟ ΜΑΜΥ;)

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσ ορισεσ.εχω μια μπεμπα 9 μηνων!για τα συμπτωματα δυσκολα μπορω να σου περιγραψω γιατι εγω ειχα μονο πρηξιμο στο στηθοσ,καθολου ορεξη για τσιγαρο και τρελη επιθυμια για πατατακια με ριγανη......ειμαι αλλο φρουτο:laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ορισες στην παρεα:)

υπομονη και ηρεμια,οχι βιασυνη...

ολα θα γινουν και με το καλο!!!

χμ....πατατακια με ριγανη???:P αντε πρωι πρωι....ας συγκρατηθω.....:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka ΜΟΥ αρχικα καλωσηρθες στην παρεουλα μας....δεν ειναι πολυ ωραια?:-)

Πω πω φοβερο...ελπιζω να σου αρεσει στην Κων/πολη αν και ειμαι σιγουρη!!

Μην δινεις μεγαλη σημασια στα τεστ!!!Ισως ειναι και νωρις....ποιο πηρες τελικα?

Μην αγχωνεσαι :-) ευχομαι ολοψυχα να εχεις καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,σας ευχαριστω πολυ καλως σας βρηκα,evhdal και εγω δεν εχω καθολου επιθυμια για τσιγαρο,ισως επειδη εχω ανχος για το τι ειναι τα δεκατα και επιπλεον καθε πρωι ανελειπως επινα γαλα με κακαο τωρα εχω να πιω μερες,μαλον μπορει η φαντασια μου να οργιαζει και να τα προκαλω απο μονη μου,παντως ανχος δεν εχω απλα φοβαμαι τα δεκατα αν δεν ειναι εγκυμοσυνης τι ειναι?αριστινα μου μου αρεσει πολυ εδω αλλα μου λειπει η ελλαδιτσα μας,το τεστ που πηρα ηταν τουρκικο δεν ξερω χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka για τα δεκατα πρωτη φορα διαβασα εδω στο φορουμ απο οτι ειπαν οι κοπελεσ λενε οτι οταν εχεισ δεκατα εισαι στην αρχη τησ εγκυμοσυνησ,εγω προσωπικα ξερω οτι στην ωορηξια ανεβαινει η θερμοκρασια.οσο για το τεστ καποιο συν η πλην δεν μπορει να μην εχει,αλλα για να το κανεισ θα πρεπει να εχεισ μια μερα κυθστερηση τουλαχιστον.καλη επιτυχια παλι....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τοτε λαθος θα εκανε χα χα !!!!

Σε καταλαβαινω κι εγω μακρια τους εχω τους δικους μου αλλα οχι τοσο...υπομονη εχεις τον ανθρωπο σου κοντα οποτε δεν πειραζει....ετσι λεω κι εγω...καμια φορα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Οσο για τα συμπωματα μην δινεις πολυ σημασια εγω την πρωτη φορα προσπαθειας και οχι σωστη!ειχα ολα της εγκυμοσυνης....αλλα τελικα τιποτα....απ το αγχος και επειδη το ηθελα πολυ το σωμα τα παιξε!!χαχα!

κανε υπομονη!κι εγω εχω δεκατα τωρα αλλα μαλλον για ωορηξια το βλεπω παροτι μου ειπε ο γιατρος με υπερηχο οτι θα γινοταν 27,28,29....καπου εκει τωρα ειμαι στην 16 μερα ξερω κι εγω τα χω μπλεξει....

το καλυτερο ειναι να κατσουμε και να περιμενουμε...

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbeka καλωσόρισες στην παρέα του mammy!

Σου εύχομαι τα δέκατα να είναι τελικά ένδειξη εγκυμοσύνης (στην περίπτωσή μου ήταν.. είχα 37,4 μέχρι την 9η εβδομάδα).

Όλα καλά να σου πάνε και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ifigeneia μου,σ ευχαριστω.

αριστινα μου η ωορηξια μου ηταν πριν 9 μερες και πριν 8 μερες ενιωσα μια αδιαθεσια κουραση υπνηλια και εβαλα θερμομετρο κι απο τοτε καλα κρατει...

ας περιμενουμε λοιπον:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες κοριτσάκι!!!!

Και εγώ καινούργια είμαι στη παρέα και τώρα έχω αρχίσει τη προσπάθεια για μωράκι οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω πολύ για τα συμπτώματα εγκυμοσύνης!!!! Θέλω όμως πολύ να τα λέμε και αλλάζουμε απόψεις! Θα δεις τα κορίτσια εδώ είναι πολύ φιλικά και σε βοηθούν πολύ!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου sevelyn καλως σε βρηκα,ναι οντως ειναι μια πολυ ομορφη παρεα εδω,εδω θα ειμαι θα τα λεμε.καλη επιτυχια σου ευχομαι να εχεις οτι ονειρευεσαι δηλαδη το μωρακι.μην με κοροιδεψετε κοριτσια αλλα η κοιλια πριζετε αμεσως?απο τις πρωτες μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poios na se koroidepsei paidi mou???

I koilia prizetai amesws apo tin dyskiiliotita(!)

oso gia tis....... egkymosynes....... analogws...!!!

Egw exw koilia stroggyli kai petaxti

apo tin 7 evdomada.....!!!

Toso petaxti pou exoun eksafanistei

oi proigoumenes teleies analogies mou...!

Eimai adynati alla moiazw san na exw katapiei....... olokliro arni!

Se poia mera tou kyklou vriskesai???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου θυμησε μου στην δικη σου περιπτωση....τι κυκλο ειχες και ποτε εγινε η συλληψη απ οσο υπολογιζεις?Τα συμπτωματα ποτε ξεκινησανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

30 μερες ηταν ο κυκλος μου,ειχα αδιαθετησει 12/1 ,24,25,26 και υστερα ερχομαι σε επαφη

στις 27/1 ενιωσα μια αδιαθεσια και εβαλα θερμομετρο,απο τοτε εχω 37,3 θερμοκρασια και πονο στο στηθος,περιμενω τωρα κατα τις 10 με 11.

παντως αυριο παω στο γιατρουλι γιατι ανυσηχω για την θερμοκρασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα μας ...εγω προσωπικα δεν ειχα απο την αρχη πολλα συμπτωματα ..μονο κατι πονακια χαμηλα...μακαρι να εισαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο θα παω στο γιατρο και θα σας πω,αν καταλαβω και τιποτα χαχαχαχα δεν ξερω τουρκικα και με τον αντρα μου αγγλικα μιλαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωπα βρε αγγλικα?Αν τα ειχες στο ραφι τωρα θα γινεις εξπερ!!!χαχ αχαχαχ!

Η καλυτερη γλωσσα ειναι του σωματος χα χα χα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες στην παρέα!!! Τα κορίτσια ξέρουν! Είναι κάτι σαν τους 29 κατασκευαστές πλυντηρίων! :) :) Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλώς ήρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου 💖 όπως σου είπαν και τα κορ΄ιτσια μη σε αγχώνουν τα συμπτώματα, αυτά πάνε κι έρχονται, κι επίσης, κι εγώ στις πρώτες εβδομάδες δεν είχα κάποιο τρανταχτό σύμπτωμα, παρα μ΄όνο τον πόνο στο στήθος και έτσι ψιλοζαλάδες αν θυμάμαι καλά. απ την ημέρα που άκουσα την καρδούλα να σου πω την αλήθεια σταμάτησα να τα παρτηρώ κιόλας, γιατί μόνο άγχος προκαλούν. Μόνο όταν τα λέμε εδώ κάνω τον απολογισμό και τα γ΄ραφω. Κατα τ άλλα, θα υπάρχουν μέρες που αισθανόμαστε έγκυες κι άλλες που θα το ξεχνάμε γιατί τα συμπτώματα δεν είναι στάνταρ. Περιμένουμε τα νεάκια σου απ τον πρώτο υπέρηχο 💖
    • Αυτό που λες για την Παναγία, κι εγώ, ενώ δεν είμαι καθόλου της θρησκείας, για κάποιο λόγο ένιωσα την ανάγκη τελευταία να την προσφωνώ να προσέχει το μωράκι μου 🙏 Νομίζω είναι λόγω των απωλειών που βιώσαμε, ότι έχουμε την ανάγκη για πίστη σε μια ανώτερη δύναμη Είναι σίγουρα κι ορμόνες που κάνουν πάρτυ, αλλά δεν είσαι μόνη στις τυμπανοκρουσιες, να ξέρεις 🤣🤣🤣
    • Γεια σας κορίτσια! Προσπαθώ να διαβάσω τα νεότερα σ αυτό το θεματάκι γιατί έχασα κάποιες αναρτήσεις η αλήθεια είναι. Έχω επιστρέψει και στη δουλειά μετά από άδεια και προσπαθώ ακόμα να βρώ τους ρυθμούς μου. Όπως σας έγραψα ο τελευταίος υπέρηχος (#3) ήταν την περασμένη Τρίτη 28/05 όπου είδαμε το μικρό ζελεδάκι και μου έβαλε η γυναικολόγος κάποια δευτερόλεπτα την κοαρδούλα για να ηρεμήσω μιας και ήμουν αγχωμένη. Έπειτα έχω ηρεμήσει αρκετά μπορώ να πω, τα συμπτώματα παραμένουν ίδια, αν και δε ξανα έκανα εμετό απ την αρχή της εβδομάδας. Κάπως βρήκα το "κόλπο" που λειτουργεί για εμένα - οι ναυτίες συνήθως με πιάνουν όταν πεινάω ή όταν κάποια έντονη μυρωδιά μου τα σκάσει. Οπότε πήρα κάτι μπισκότα, που υποτίθεται είναι και υγιεινά, και τρώω 3-4 από αυτά ή αν είναι η ώρα του γεύματος τρώω φαγητό ή κάποιο φρούτο. Και κάπως έτσι περνάει. Οι κράμπες με πιάνουν που και που, κυρίως στη μέση, αλλά ευτυχώς παραμένουν ήπιες και όχι συστηματικές. Αυτό απ τη μια με ηρεμεί ότι δεν έρχεται κάτι κακό κι απ την άλλη με ηρεμεί ότι εξελίσσεται φυσιολογικά (έτσι θέλω να πιστεύω δλδ γιατί δεν είχα τέτοιες κράμπες σε καμία απ τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες που δε προχώρησαν). Κατα τα τ' άλλα η ενέργειά μου είναι σαφώς πεσμένη, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα, ακόμα και για ψώνια που πήγα θέλω να κάθομαι ανα 30 λεπτά γιατί κουράζομαι. Επιπλέον το σ΄τηθος με πονάει καθημερινά, άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, πάντως είναι το μόνο "σταθερό" σύμπτωμα. α! επίσης παρατηρώ ότι είμαι πιο ευαίσθητη συναισθηματικά, βάζω τα κλάμματα πολύ εύκολα καθώς βλέπω πχ μια συγκινητική στιγμή στο Νετφλιξ, που όμως δε θα έκλαιγα υπό άλλες συνθήκες 🤣 Η γυναικολόγος μου έκλεισε κατευθείαν την αυχενική για 1/07 αλλά δε ξέρω αν θα την παλέψω ψυχολογικά να περιμένω τόσο, καθώς την παλίδρομη κύση την έχασα στον τρίτο μήνα και, όσο να ναι, με αγχώνει κάπως αυτός ο άτιμος μήνας. έκλεισα ένα ραντεβού στις 18/06, να είμαι δλδ κάπου στη μέση απ το σήμερα μέχρι την αυχενική για την ηρεμία μου. Κατα τ' άλλα έχω πολλή θετική σκέψη καθημερινά, ο σύζυγος βοηθάει πάρα πολύ σ αυτό, φροντίζουμε να υπάρχουν όμορφες στιγμές μαζί μες τη μέρα και να το ζήσουμε χωρίς φόβο.
    • Ασφαλώς κορίτσι μου! Εννοείται θα πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι να επανέλθεις σωματικά και ψυχικά 💖Είμαστε εδώ για σένα, ό,τι χρειαστείς 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...