Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ναυτίες εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσι μου με το καλό σου εύχομαι να γέμιση η κοιλίτσα σου❤️.αυτό τώρα είναι ανάλογα τη γυναίκα άλλες έχουμε πάρα πολλές ναυτίες άλλες λίγο άλλες και καθόλου λένε.εγω προσωπικα είχα ελαφριές ναυτίες αντιμετώπισιμες μπορώ να πω όχι χάλια και αιδια ήταν σε λογικά πλαισια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2020 at 4:34 ΜΜ, ο/η Evangelist είπε:

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Καλημέρα!! Οι ναυτίες και όλα τα συμπτώματα δεν έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με το εάν η εγκυμοσύνη θα εξελιχθεί η οχι....με υγιή μωράκια η όχι..!! Ο κάθε οργανισμός είναι μοναδικός και διαφορετικος, αλλιώς θα αντιδράσει το δικό μου σώμα κ αλλιώς το δικό σου!! Προσωπικά δεν είχα καμία ναυτία κ γενικά κανένα τραγικό συμπτώμα, το μωράκι μου είναι υγιέστατο...αντίθετα η κολλητή μου είχε αμείωτα συμπτώματα υπερβολικές ναυτίες κ όμως το μωράκι της παλινδρόμησε, ακόμη κ τη μέρα της αποξεσης έκανε εμετούς!! Από τι καταλαβαίνεις δεν έχουν σχεση!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2020 at 4:34 ΜΜ, ο/η Evangelist είπε:

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Καλησπέρα, λένε ότι όσες έχουν ναυτίες έχουν λιγότερες πιθανότητες αποβολής, όμως μπορεί να μην έχεις καθόλου ναυτίες και το μωράκι σου να είναι μια χαρά! Δεν έχουν όλες οι κοπέλες συμπτώματα...Προσωπικά έκανα 3-4 εμετούς τη μέρα και οι εμετοί κράτησαν μέχρι λίγες μέρες πριν,ακόμη είχα στον 5ο μήνα δηλαδή..παρόλαυτα η κολλητή μου που είναι κι αυτή έγκυος δεν είχε απολύτως καμία ναυτία, καμία ζαλάδα και δεν έκανε ούτε μια φορά εμετό..και η εγκυμοσύνη της έχει πάει τέλεια, γεννάει τον άλλο μήνα 💗 Τα συμπτώματα δεν έχουν σχέση με το αν θα γεννηθεί υγιές μωράκι, τα συμπτώματα είναι ανάλογα με τον κάθε οργανισμό και με την κάθε εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sissh είπε:

Καλημέρα!! Οι ναυτίες και όλα τα συμπτώματα δεν έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με το εάν η εγκυμοσύνη θα εξελιχθεί η οχι....με υγιή μωράκια η όχι..!! Ο κάθε οργανισμός είναι μοναδικός και διαφορετικος, αλλιώς θα αντιδράσει το δικό μου σώμα κ αλλιώς το δικό σου!! Προσωπικά δεν είχα καμία ναυτία κ γενικά κανένα τραγικό συμπτώμα, το μωράκι μου είναι υγιέστατο...αντίθετα η κολλητή μου είχε αμείωτα συμπτώματα υπερβολικές ναυτίες κ όμως το μωράκι της παλινδρόμησε, ακόμη κ τη μέρα της αποξεσης έκανε εμετούς!! Από τι καταλαβαίνεις δεν έχουν σχεση!!  

Κ γω τα ίδια! Είχα ατέλειωτους κ αμείωτους εμετούς ακόμα κ τη μέρα της αποξεσης έκανα εμετο....μέχρι τότε έλεγα μπορεί να υποφέρω από πείνα κ δίψα αλλά.τουλαχιστον είναι δείγμα ότι όλα πάνε καλά...αν δε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2020 at 1:35 ΠΜ, ο/η pangipot είπε:

Κ γω τα ίδια! Είχα ατέλειωτους κ αμείωτους εμετούς ακόμα κ τη μέρα της αποξεσης έκανα εμετο....μέχρι τότε έλεγα μπορεί να υποφέρω από πείνα κ δίψα αλλά.τουλαχιστον είναι δείγμα ότι όλα πάνε καλά...αν δε...

Αχ κορίτσι μου!! Εύχομαι σύντομα να κρατήσεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!! Δυστυχώς τίποτα δεν μπορεί να μας δείξει αν όλα πάνε καλά η όχι!! Προσωπικά σε κάθε υπέρηχο τρέμω για το τι θα ακούσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2020 at 4:34 ΜΜ, ο/η Evangelist είπε:

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Πόσων εβδομάδων είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki29 είπε:

Πόσων εβδομάδων είσαι; Ναυτία και εμετό δεν έχω ούτε εγώ προς το παρόν. Αλλά δεν ξέρω να σου πω πόσο είμαι, υπολογίζω μόνη μου 5 εβδομάδων και 6 ημερών

Αν διαβάσεις λέει ότι δεν είναι έγκυος απλώς ρωτάει γενικά για τις ναυτίες σε μια εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sissh είπε:

Αν διαβάσεις λέει ότι δεν είναι έγκυος απλώς ρωτάει γενικά για τις ναυτίες σε μια εγκυμοσύνη! 

Ναι έχεις δίκιο! Συγγνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2020 at 4:34 ΜΜ, ο/η Evangelist είπε:

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Καλησπέρα κι απο μένα! Εγώ δεν είχα ούτε ναυτίες, ούτε εμετούς, ούτε ζαλάδες και όλα εξελίχθηκαν μια χαρά! Δεν έχει να κάνει αυτό με την εξέλιξη της εγκυμοσύνης, ποιος σου είπε τέτοιο πράγμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...