Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Το μωρό θα είναι. Εγώ συσπαση παθαίνω σε ολη την κοιλια... Γίνεται μια σφαίρα που όταν πιέζεις το δέρμα είναι σκληρό... Κ επίσης έχω κ πόνο περιόδου εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το μωρό θα είναι. Εγώ συσπαση παθαίνω σε ολη την κοιλια... Γίνεται μια σφαίρα που όταν πιέζεις το δέρμα είναι σκληρό... Κ επίσης έχω κ πόνο περιόδου εγώ. 

Κι εμένα εκει που λέω ειναι πιο σκληρο το σημειο,αλλα μπορει να ειναι το μωρο.Πονο δεν εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σε ολες σας!!!Εγω πηγα στον γιατρο,με ειδε,ολα καλα με τον μπεμπη...Ειμαι 28 εβδομαδων κ ειναι 1410 γραμμαρια.Ειναι 2 εβδομαδες μπροστα,ειναι μεγαλο μωρο λεει ο γιατρος.Αλλα κ η πεθερα μου κ η μαμα μου κανανε 4500 κιλα παιδια,οποτε ειναι κληρονομικο!!!Ειδαμε κ τραχηλο,ειναι 4 εκατοστα,μια χαρα μου πε ο γιατρος.Μπηκα κ στον καρδιοτοκογραφο,καμμια συσπαση.Την δευτερα θα ξαναπαω να κανω ενα εμβολιο για τον κοκκυτη κ την αλλη εβδομαδα το αντιγριπικο.Ειμαι πιπ ηρεμη τωρα.Εσεις τι νεα,πως ειστε εγκυουλες???

Μπέμπαρος!!!!! Ο άντρας μου ονειρεύεται μεγάλο μωρό και δεν ξέρω γιατι.. αλλά η μπέμπα μας είναι μικρή.. την Τρίτη έχουμε ζύγισμα( και οι δυό μας!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κι εμένα εκει που λέω ειναι πιο σκληρο το σημειο,αλλα μπορει να ειναι το μωρο.Πονο δεν εχω..

Πρέπει να είναι όλη η κοιλιά σα σφαίρα. Όχι ένα σημείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Πρέπει να είναι όλη η κοιλιά σα σφαίρα. Όχι ένα σημείο. 

Καταλαβα,οχι ολη η κοιλια δεν ειναι,ενα σημειο ειναι οσες φορες το ειδα.Θα το αναφερω κ στον γιατρο!Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Kορίτσια καλησπέρα,πως είστε?Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ελάχιστες φορές ως τώρα,όταν είμαι ξαπλωμένη έχω παρατηρήσει σε ένα σημείο της κοιλιάς να υπάρχει ένα εξόγκωμα.Δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό θεωρείται σύσπαση ή είναι το μωρό.Γιατρό έχω Τρίτη,φυσικά θα τον ρωτήσω,αλλά όσες κάνετε συσπάσεις μπορείτε να με κατατοπίσετε?Τι ακριβώς νιώθετε?

Αυτό το εξόγκωμα είναι σίγουρα το μπεμπέ σου :) ρωτά κ το γιατρό! 

Πολλές φορές όταν χαϊδεύεις το σημείο αυτό πέρνει πίσω κ μαλακώνει :)

Οι συσπάσεις είναι σε όλη την κοιλιά και γίνεται πέτρα μαζεύει και σφίγγει όλη μαζί. 

Απολαυσε το !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η netspirit είπε:

Αυτό το εξόγκωμα είναι σίγουρα το μπεμπέ σου :) ρωτά κ το γιατρό! 

Πολλές φορές όταν χαϊδεύεις το σημείο αυτό πέρνει πίσω κ μαλακώνει :)

Οι συσπάσεις είναι σε όλη την κοιλιά και γίνεται πέτρα μαζεύει και σφίγγει όλη μαζί. 

Απολαυσε το !

Σ ευχαριστω κοριτσι μου.Αχ αυτο το αγχος της πρωταρας θα με φαει,αν κ ολα πανε καλα ως τωρα δοξα το Θεο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??εγώ χάθηκα λίγο,είχαμε γάμους ξαδέλφης βαφτίσια χαμός!όλα καλά??εγώ ευτυχώς όλα Μια χαρά!είχα την Τρίτη γιατρό!η μπεμπούλα μου Μια χαρά..  1220 γραμμάρια το αστερακι μου!όλα Μια χαρά και φυσιολογικά.. τα φιλάκια μου σε όλες! @despoina46 είχα ότι είχες και Εσύ παθολογική καμπύλη??Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου,και εγώ έχω.. κάνω διατροφή και οι μετρήσεις μου είναι άψογες.. και το μωράκι μου Μια χαρά.. αν προσέχεις με τη διατροφή,όλα καλά θα πάνε,Μην αγχώνεσαι.. εμένα μου έκανε και ντοπλερ ο γιατρός για να μην αγχώνομαι και ευτυχώς όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??εγώ χάθηκα λίγο,είχαμε γάμους ξαδέλφης βαφτίσια χαμός!όλα καλά??εγώ ευτυχώς όλα Μια χαρά!είχα την Τρίτη γιατρό!η μπεμπούλα μου Μια χαρά..  1220 γραμμάρια το αστερακι μου!όλα Μια χαρά και φυσιολογικά.. τα φιλάκια μου σε όλες! @despoina46 είχα ότι είχες και Εσύ παθολογική καμπύλη??Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου,και εγώ έχω.. κάνω διατροφή και οι μετρήσεις μου είναι άψογες.. και το μωράκι μου Μια χαρά.. αν προσέχεις με τη διατροφή,όλα καλά θα πάνε,Μην αγχώνεσαι.. εμένα μου έκανε και ντοπλερ ο γιατρός για να μην αγχώνομαι και ευτυχώς όλα καλά.. 

Kαλημέρα κορίτσι μου,ήδη μετριέμαι 2 μέρες τώρα και οι τιμές μου είναι πολύ  καλές.Απλά προσέχω λίγο τους συνδυασμούς μου.Γιατί ακούω κοπέλες που κάνουν πολύ αυστηρή διατροφή,εγώ απλά μαζεύτηκα κ έκοψα τα γλυκά,μακάρι έτσι να συνεχίσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2019 at 9:05 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

και εγώ μια από τα ίδια εχτές... ευτυχώς εγώ αμυγδαλές δεν έχω αλλά ένα γαργαλημα στο λαιμό το έχω συν μύξες και βήχα..  Μόνο φυσιολογικό όρο κάνω για να καθαρίζω τη μύτη και κάπως ανακουφιζομαι. Περαστικά σου @Maroulli μου!! Πίνε χαμομηλάκι με μέλι θα σε βοηθήσει

Περαστικά! Επίσης γαργαρες με αλατόνερο βοηθάνε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2019 at 10:33 ΠΜ, ο/η Bellaki είπε:

Το πήρα χωρίς να ρωτήσω το γιατρό. Νόμιζα οτι σε τρεις μέρες θα περάσει αλλά την πάτησα. Θα τον ρωτήσω  τι κάνει να πάρω για να απεξαρτηθώ!

Δεν κάνουν αυτά τα σκευάσματα στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η satya είπε:

Περαστικά! Επίσης γαργαρες με αλατόνερο βοηθάνε πολύ!

Τις προηγούμενες μέρες πριν χαλάσει ο καιρός σκεφτόμουν να πάω για μια γρήγορη βουτιά.. θα με βοηθούσε η θάλασσα με το μπούκωμα. Τι κάνεις εσύ κοπέλα μου;; πως πας με το μπεμπεκι σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Τις προηγούμενες μέρες πριν χαλάσει ο καιρός σκεφτόμουν να πάω για μια γρήγορη βουτιά.. θα με βοηθούσε η θάλασσα με το μπούκωμα. Τι κάνεις εσύ κοπέλα μου;; πως πας με το μπεμπεκι σου;;

Όλα μια χαρά!! Λίγο δυσπεψία έχω και προσπαθώ να τρώω λίγο και συχνά, αλλά με πιάνει λαιμαργία γμτ και μετά υποφέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love Βρε κοριτσι μου,να σε ρωτησω κατι γιατι θα τρελαθω.Μετραω το ζαχαρο μου νηστικη,1 ωρα μετα το πρωινο και 1 ωρα μετα το μεσημεριανο.Τυχαινει να εφαγα 2 μερες ιδιο πρωινο κ μεσημρεριανο.Πως γινεται το ζαχαρο να ειναι πιο ανεβασμενο μετα το πρωινο και πιο χαμηλο μετα το μεσημριανο?Σου τυχαινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η satya είπε:

Όλα μια χαρά!! Λίγο δυσπεψία έχω και προσπαθώ να τρώω λίγο και συχνά, αλλά με πιάνει λαιμαργία γμτ και μετά υποφέρω!

σε καταλαβαίνω ... εμένα με πιάνουν καουρες αλλά πίνω ένα ποτήρι γάλα και νιώθω καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

@Nektarinaki_love Βρε κοριτσι μου,να σε ρωτησω κατι γιατι θα τρελαθω.Μετραω το ζαχαρο μου νηστικη,1 ωρα μετα το πρωινο και 1 ωρα μετα το μεσημεριανο.Τυχαινει να εφαγα 2 μερες ιδιο πρωινο κ μεσημρεριανο.Πως γινεται το ζαχαρο να ειναι πιο ανεβασμενο μετα το πρωινο και πιο χαμηλο μετα το μεσημριανο?Σου τυχαινει?

Γενικά μπορεί να κάνει σκαμπανεβασματα...κ ανάλογα τι ποσότητες τρως.... Περπάτημα κτλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γενικά μπορεί να κάνει σκαμπανεβασματα...κ ανάλογα τι ποσότητες τρως.... Περπάτημα κτλ! 

Mου κάνει εντύπωση. Με ένα τοστ ας πούμε να χω παραπάνω κ με ένα ολόκληρο μεσημεριανό να χω λιγότερο. Μπορεί όντως να συμβαίνει. Γενικά οι ποσότητες που τρώω είναι κανονικές, δεν στερουμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Mου κάνει εντύπωση. Με ένα τοστ ας πούμε να χω παραπάνω κ με ένα ολόκληρο μεσημεριανό να χω λιγότερο. Μπορεί όντως να συμβαίνει. Γενικά οι ποσότητες που τρώω είναι κανονικές, δεν στερουμαι 

Είναι ανάλογο πσοο περπατάς. Κ πόσο απόθεμα έχει από το πρωινό. Η αν έχεις άλλες ώρες φαγητού... Γενικά μετράνε όλα... Είμαι νοσηλεύτρια γι αυτό στα λέω. Παρακολουθησε το. Κ ότι ξανά δεις πες μου?? αλλά μην ανησυχείς... Ίσως το τοστ σου πέφτει ελαφρύ. Κ μειώνεται μετά απότομα... Κ ανεβαίνει λιγότερο με το μεσημεριανό. Αν δεν σε ενοχλεί μέτρα το κ πριν το μεσημεριανό.. Να δεις τις διαφορές στις τιμές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι ανάλογο πσοο περπατάς. Κ πόσο απόθεμα έχει από το πρωινό. Η αν έχεις άλλες ώρες φαγητού... Γενικά μετράνε όλα... Είμαι νοσηλεύτρια γι αυτό στα λέω. Παρακολουθησε το. Κ ότι ξανά δεις πες μου?? αλλά μην ανησυχείς... Ίσως το τοστ σου πέφτει ελαφρύ. Κ μειώνεται μετά απότομα... Κ ανεβαίνει λιγότερο με το μεσημεριανό. Αν δεν σε ενοχλεί μέτρα το κ πριν το μεσημεριανό.. Να δεις τις διαφορές στις τιμές... 

Φανταζομαι το θεμα ειναι να βγαινουν καλες οι τιμές,ευτυχώς ως τώρα είναι εντάξει.Απλα ξέρεις μου έκανε εντύπωση.Σ ευχαριστω πάντως για τις χρήσιμες πληροφορίες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η satya είπε:

Δεν κάνουν αυτά τα σκευάσματα στην εγκυμοσύνη!

Το κατάλαβα.... έβαλα φισιομερ για μια μέρα και μου πέρασαν όλα!!!! Τώρα αναπνέω μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;;ηθελα τη βοηθεια σας...επειδη για οικονομικους λογους σκεφτομαι να  γεννησω στο Αλεξανδρας..υπαρχει.καποια κοπελα που προσφατα γεννησε εκει η θα γεννησει και.μπορει να μου πει καποιες λεπτομερειες σχετικα με την κατασταση στα δωματια ,και γενικα στη συμπεριφορα του προσωπικου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε;; εμείς σήμερα ανοίξαμε σακούλες με ρουχαλάκια που μας δώσανε και όλη μέρα ξεχωρίζω ρούχα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ μόλις κάθισα. Ξεκολλωθηκαμε σήμερα... Πολλές δουλειές. Δεν αντέχω.. Η μεσουλα μου θα σπάσει!!!. ?

Μια κυριακή έχουμε να ξεκουραστούμε αλλά χαλάλι... τουλάχιστον ξεκαθάρισα τα ρούχα.. τώρα πλυντήρια και σίδερο να τα βάλω στα συρτάρια να είναι έτοιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2019 at 3:22 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

@Nektarinaki_love Βρε κοριτσι μου,να σε ρωτησω κατι γιατι θα τρελαθω.Μετραω το ζαχαρο μου νηστικη,1 ωρα μετα το πρωινο και 1 ωρα μετα το μεσημεριανο.Τυχαινει να εφαγα 2 μερες ιδιο πρωινο κ μεσημρεριανο.Πως γινεται το ζαχαρο να ειναι πιο ανεβασμενο μετα το πρωινο και πιο χαμηλο μετα το μεσημριανο?Σου τυχαινει?

Καλημέρα κορίτσι μου!Δεν μου έχει τύχει αυτό,γιατί εμένα το πρωινο μου πάντα μα πάντα βγαίνει χαμηλό.70-80 πάντα. Το 1 ώρα μετά το μεσημεριανό βγαίνει αναλόγως με το τι θα φάω και πόσο θα φάω.. ευτυχώς και εκείνο βγαινει καλό.. Μόνο μερικές φορές που θα παρασυρθω και θα φάω λιγάκι παραπάνω ανεβαίνει λιγάκι αλλά και αυτό ελεγχόμενο..υπομονή πρέπει να κάνουμε κοπέλα μου..θα περάσει ο καιρός και το ζάχαρο θα είναι πλέον παρελθόν!!!!! Τι κάνετε γενικά κορίτσια??Όλα καλά??Εγώ Τετάρτη ξεκινάω μαθήματα ανωδυνου τοκετού! Άκουσα ότι βοηθάνε!Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...