Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;εγώ είμαι χάλια ο λαιμός μου με πεθαίνει...από χτες το πρωί είχα μια μικρή ενόχληση αλλά σήμερα όλο το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ ..Οι αμυγδαλές μου έλλειπαν τώρα...

Καλημέρα κορίτσι... Περαστικά σου... Υπομονή... Πιες τσαγακι με μέλι.. Και προστάτεψε το μην κάνεις κανένα πυρετό... Γιατί μόνο με ντεπον θα είσαι... Και με απίστευτο πονοκεφαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;εγώ είμαι χάλια ο λαιμός μου με πεθαίνει...από χτες το πρωί είχα μια μικρή ενόχληση αλλά σήμερα όλο το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ ..Οι αμυγδαλές μου έλλειπαν τώρα...

και εγώ μια από τα ίδια εχτές... ευτυχώς εγώ αμυγδαλές δεν έχω αλλά ένα γαργαλημα στο λαιμό το έχω συν μύξες και βήχα..  Μόνο φυσιολογικό όρο κάνω για να καθαρίζω τη μύτη και κάπως ανακουφιζομαι. Περαστικά σου @Maroulli μου!! Πίνε χαμομηλάκι με μέλι θα σε βοηθήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Χάνομαι και επανέρχομαι... Βλέπω είστε όλες μια χαρά... Πολύ χαίρομαι... Εγώ πάω πολύ καλύτερα απλά έχω πολύ στεναχώρια και άγχος... Αύριο έχω ραντεβού με το αφεντικό μου και προστασία του πολίτη στην επιθεώρηση και έχω κατά αγχωθεί... Εσείς τι κάνετε?? 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου ! Όλα καλά να πάνε!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;εγώ είμαι χάλια ο λαιμός μου με πεθαίνει...από χτες το πρωί είχα μια μικρή ενόχληση αλλά σήμερα όλο το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ ..Οι αμυγδαλές μου έλλειπαν τώρα...

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εγώ μια από τα ίδια εχτές... ευτυχώς εγώ αμυγδαλές δεν έχω αλλά ένα γαργαλημα στο λαιμό το έχω συν μύξες και βήχα..  Μόνο φυσιολογικό όρο κάνω για να καθαρίζω τη μύτη και κάπως ανακουφιζομαι. Περαστικά σου @Maroulli μου!! Πίνε χαμομηλάκι με μέλι θα σε βοηθήσει

Καλημέρα κοριτσια και εγώ εδώ και τρεις μέρες είμαι έτσι, αμυγδαλές , συνάχι και βηχαςσο γιατρός μου έσωσε αντιβίωση αλλά την πήρα μόνο δυο μέρες κάνω υπομονή να περάσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!περαστικά και γρήγορη ανάρρωση!!σε όλες!!Εγώ έχω τραβήγματα στη μήτρα και βελόνιεςπουκαιπου χαμηλά στη κοιλιά .

Λοιπόν επέλεξα αυτά τα κεράσματα για το μαιευτήριο  θα βαλουμε με 4 crispy'sκαι μπισκότα με ζαχαροπαστα !!

26406.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσι... Περαστικά σου... Υπομονή... Πιες τσαγακι με μέλι.. Και προστάτεψε το μην κάνεις κανένα πυρετό... Γιατί μόνο με ντεπον θα είσαι... Και με απίστευτο πονοκεφαλο

Σε ευχαριστώ κορίτσι μ να είσαι καλά!!Σήμερα είναι το ραντεβού με το αφεντικό σου που ειπες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

και εγώ μια από τα ίδια εχτές... ευτυχώς εγώ αμυγδαλές δεν έχω αλλά ένα γαργαλημα στο λαιμό το έχω συν μύξες και βήχα..  Μόνο φυσιολογικό όρο κάνω για να καθαρίζω τη μύτη και κάπως ανακουφιζομαι. Περαστικά σου @Maroulli μου!! Πίνε χαμομηλάκι με μέλι θα σε βοηθήσει

Περαστικά κ σε εσένα κοπέλα μου!!!υπομονή θα κάνουμε αναγκαστικά και θα περασει που θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!περαστικά και γρήγορη ανάρρωση!!σε όλες!!Εγώ έχω τραβήγματα στη μήτρα και βελόνιεςπουκαιπου χαμηλά στη κοιλιά .

Λοιπόν επέλεξα αυτά τα κεράσματα για το μαιευτήριο  θα βαλουμε με 4 crispy'sκαι μπισκότα με ζαχαροπαστα !!

26406.jpg

Καλά δεν υπάρχουν υπέροχα είναι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλά δεν υπάρχουν υπέροχα είναι!!!!!!!

Είναι και όμορφα και οικονομικά !!!σε σχέση με τα πλεκτά γιατί θα βάλω και μπισκότα !!!Εσύ πως είσαι πήρες κάτι για το λαιμό καμία καραμέλα?Εγώ παίρνω του κόρε με μέλι και βοηθούν αρκετά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μας έδωσαν από το ΙΚΑ να συμπληρώσει ο εργοδότης αυτό το χαρτί το θέλουν πρωτότυπο και μάλιστα ρώτησε ο αντρουληςμουαν χρειάζεται να του κάνω εξουσιοδότηση και είπαν όχι!!

20190917_151247.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Είναι και όμορφα και οικονομικά !!!σε σχέση με τα πλεκτά γιατί θα βάλω και μπισκότα !!!Εσύ πως είσαι πήρες κάτι για το λαιμό καμία καραμέλα?Εγώ παίρνω του κόρε με μέλι και βοηθούν αρκετά !!

Προς το παρόν μόνο χολς έχω πάρει τώρα έστειλα στον γιατρό να τον ρωτήσω ποιες μπορώ να παρω από φαρμακείο και τον ρώτησα και για καμία γαργαρα..μπας και γλιτώσω την αντιβίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια μας έδωσαν από το ΙΚΑ να συμπληρώσει ο εργοδότης αυτό το χαρτί το θέλουν πρωτότυπο και μάλιστα ρώτησε ο αντρουληςμουαν χρειάζεται να του κάνω εξουσιοδότηση και είπαν όχι!!

20190917_151247.jpg

Δουλεύεις στον ιδιωτικό? Αν ναι νομίζω εκεί τον ζητούν.... Εμένα πχ θα μου το δώσει από τη αρχή... Κ θα τα πάω με τα υπόλοιπα χαρτιά στο ΙΚΑ..... Τι άλλα σου ζήτησαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2019 at 12:34 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσομανα και εσυ.... ??

έχω δύο πητ στις 13/12 βάση τελευταίας περιόδου και 11/12 βάση της αυχενικής.. Ναι είναι με το κεφάλι κάτω.. εύχομαι να μην αλλάξει και να παραμείνει έτσι.. 

Αχ καλό μου μωράκι!!!!! Κι εγώ 12/12! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2019 at 9:25 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια ααα& καλή εβδομάδα!! @Mantarini στην β επιπέδου ήταν με το κεφάλι κάτω και προχθές άλλαξε θέση οπότε ακόμη δεν έχει σταθεροποιηθεί αλλάζει θέσεις..απο 32η εβδομάδα γίνεται "πιο σίγουρο "ας το πούμε και πάλι μπορεί να αλλάξει.. @Bellaki καλως την χάθηκες πως είσαι??ετοιμάζεσαι?σίγουρα θα είναι κιλό τώρα με το καλό!!παίρνω το φυσιοφολ το έχεις πάρει? Είναι καλό τουλάχιστον για τον δικό μου οργανισμό καλά αποτελέσματα με τη καμπύλη!! @Tweety85 καλως ήρθες στην ομάδα μας !!με το καλό το νινακιισετι φάση βρίσκεσαι?? @netspirit εμένα μου λέει ο άντρας μου να συνεννοηθούμε με το ληξιαρχείο ν την βάλουμε τη γέννηση 1/1 χαχχαχαχχχδχχ????όλοι οι άντρες τα ίδια!!! @Starrr  σε ποια εβδομάδα γίνεται αυτός ο έλεγχος?τον κάνεις στο μαιευτήριο η σε κάποιο διαγνωστικό ???

Ετοιμαζόμαστε, βάφουμε το δωμάτιο της μικρής, όλα τα έπιπλα, καρότσια κλπ θα μας τα δώσουν φίλοι μας( όλοι μωρά κορίτσια...) έκανα και την καμπύλη και είναι φυσιολογική μόνο το σίδηρο δε μπορώ να πιώ και ο αιματοκρίτης πήγε 30.... την Τρίτη έχω ραντεβού με το γιατρό ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Ετοιμαζόμαστε, βάφουμε το δωμάτιο της μικρής, όλα τα έπιπλα, καρότσια κλπ θα μας τα δώσουν φίλοι μας( όλοι μωρά κορίτσια...) έκανα και την καμπύλη και είναι φυσιολογική μόνο το σίδηρο δε μπορώ να πιώ και ο αιματοκρίτης πήγε 30.... την Τρίτη έχω ραντεβού με το γιατρό ...

κορίτσι μου σε όλες ο αιματοκρίτης είναι στα πατώματα... Μας ρουφάνε τα μικρακια μας!! μεγάλη βοήθεια να παίρνεις πραγματάκια από φίλους/συγγενείς και εμείς μόνο το αυγό για το αυτοκινητο αγοράσαμε γιατί θέλαμε να είναι καινούριο για καλύτερη ασφάλεια και στρώμα για την κούνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου σε όλες ο αιματοκρίτης είναι στα πατώματα... Μας ρουφάνε τα μικρακια μας!! μεγάλη βοήθεια να παίρνεις πραγματάκια από φίλους/συγγενείς και εμείς μόνο το αυγό για το αυτοκινητο αγοράσαμε γιατί θέλαμε να είναι καινούριο για καλύτερη ασφάλεια και στρώμα για την κούνια 

Όντως μεγάλη βοήθεια. Τα δικά μας τα είχαν αγοράσει όλα καινούρια και μόλις τα είχαν αποθηκεύσει, κρίμα να δώσουμε τόσα χρήματα ενώ υπάρχουν... όσο για το σίδηρο πριν την εγκυμοσύνη πήγαινα στο νοσοκομείο κάθε 6 μήνες και μου έβαζαν σε ορό. Δε μπορώ να πιώ κανένα σκεύασμα. Ο γυναικολόγος δεν το κάνει θα ρωτήσω και τον παθολόγο μου μήπως επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Ετοιμαζόμαστε, βάφουμε το δωμάτιο της μικρής, όλα τα έπιπλα, καρότσια κλπ θα μας τα δώσουν φίλοι μας( όλοι μωρά κορίτσια...) έκανα και την καμπύλη και είναι φυσιολογική μόνο το σίδηρο δε μπορώ να πιώ και ο αιματοκρίτης πήγε 30.... την Τρίτη έχω ραντεβού με το γιατρό ...

Μπράβο ρε bellaki και εγώ Δευτέρα έχω ραντεβού το φυσιοφολ πίνεται λίγο καλύτερα ρώτησε τον !Καλή συνέχεια στις ετοιμασίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δουλεύεις στον ιδιωτικό? Αν ναι νομίζω εκεί τον ζητούν.... Εμένα πχ θα μου το δώσει από τη αρχή... Κ θα τα πάω με τα υπόλοιπα χαρτιά στο ΙΚΑ..... Τι άλλα σου ζήτησαν? 

Ναι στον ιδιωτικό εργάζομαι!

20190918_142632.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλά δεν υπάρχουν υπέροχα είναι!!!!!!!

@Μπεμπελουκα,καλημερα!!!!Πολυ ωραια τα μπουκαλακια!!!Απο που τα πηρες,θελω κ εγω για τον μπεμπη σε σιελ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι στον ιδιωτικό εργάζομαι!

20190918_142632.jpg

Μόνιμη κατοικία δεν μου είπαν εμένα... Κ αμκα θα δώσω φωτοτυπία γιατί έχω χάσει το βιβλιάριο μου... Τα υπόλοιπα νομίζω έτσι μου τα χουν πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μόνιμη κατοικία δεν μου είπαν εμένα... Κ αμκα θα δώσω φωτοτυπία γιατί έχω χάσει το βιβλιάριο μου... Τα υπόλοιπα νομίζω έτσι μου τα χουν πει. 

Καλά έχε 1λογαριασμο σταθερού μαζί σου μην τρέχεις !!Πότε καταθέσεις?Εγώ 18/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

@Μπεμπελουκα,καλημερα!!!!Πολυ ωραια τα μπουκαλακια!!!Απο που τα πηρες,θελω κ εγω για τον μπεμπη σε σιελ!!!!

Τα έχω παραγγείλει για το Νοέμβριο στη γυναίκα να μου τα έχει έτοιμα από 15/11και μετά . Το κατάστημα είναι στο περιστερι και μπορεί να στα στείλει λογικά. 

Τα βάζει σε 1 μεγάλο μπιμπερό το οποίο είναι και κουμπαράς και μέσα σε κάθε μπιμπερό βάζει 4 φοβερά crispys το κάθε μπιμπερό έχει 30 μέσα και κοστίζει 30 ευρώ . Το κατάστημα λέγεται δόξακαιτιμη 21 0494 1545 ζητά τη κα Χρύσα και πες της ότι είσαι από μένα να σε περιποιηθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια απο συσπασεις πως πατε?Εγω ειδικα το απογευμα κτο βραδυ 3 με 4 φορες με σφιγγει η κοιλια μου,τσιτωνει κ μαζευετε το παιδι σε μια μερια κ φαινεται σαν εξογκωμα στην κοιλια.Το παθαινει καμμια αυτο.Στον καρδιοτοκογραφο που παω καθε βδομαδα μια συσπαση η καμμια κανω.Αυριο εχω ραντεβου κ θα το αναφερω στον γιατρο,μηπως παρω χαπι για τις συσπασεις γιατι αγχωνομαι μην μου σπασουν τα νερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια απο συσπασεις πως πατε?Εγω ειδικα το απογευμα κτο βραδυ 3 με 4 φορες με σφιγγει η κοιλια μου,τσιτωνει κ μαζευετε το παιδι σε μια μερια κ φαινεται σαν εξογκωμα στην κοιλια.Το παθαινει καμμια αυτο.Στον καρδιοτοκογραφο που παω καθε βδομαδα μια συσπαση η καμμια κανω.Αυριο εχω ραντεβου κ θα το αναφερω στον γιατρο,μηπως παρω χαπι για τις συσπασεις γιατι αγχωνομαι μην μου σπασουν τα νερα.

Από την μία πλευρά δεν υπάρχει θέμα.... Εγώ παθαίνω συσπάσεις σφίγγει όλη η κοιλιά κ έχω κ πόνο περιόδου ταυτόχρονα.... Αλλά ο τράχηλος δεν έχει πάθει κάτι μέχρι στιγμής.... Μην ανησυχείς. Κ όσον προχωράς θα χεις περισσότερες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Από την μία πλευρά δεν υπάρχει θέμα.... Εγώ παθαίνω συσπάσεις σφίγγει όλη η κοιλιά κ έχω κ πόνο περιόδου ταυτόχρονα.... Αλλά ο τράχηλος δεν έχει πάθει κάτι μέχρι στιγμής.... Μην ανησυχείς. Κ όσον προχωράς θα χεις περισσότερες!!! 

Τον τραχηλο τον ειδαμε 3 σεπτεμβριου κ ηταν μια χαρα.Αυριο,που θα παω μου ειπε οτι θα τον ξαναδουμε.Ωρες ωρες νιωθω οτι περπαταω κ με τραβαει ολη η κοιλια κ σταματαω να περπαταω για δευτερολεπτα μεχρι να μου περασει.Ειμαι 28 εβδομαδων κ αγχωνομαι μην γεννησω προωρα.Μου αυξησε ο γιατρος μου το μαγνησιο απο 1 το πρωι ενα το μεσημερι σε δυο το μεσημερι αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.Εσυ περνεις χαπι για τις συσπασεις?Ποσο εβδομαδων εισια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Τον τραχηλο τον ειδαμε 3 σεπτεμβριου κ ηταν μια χαρα.Αυριο,που θα παω μου ειπε οτι θα τον ξαναδουμε.Ωρες ωρες νιωθω οτι περπαταω κ με τραβαει ολη η κοιλια κ σταματαω να περπαταω για δευτερολεπτα μεχρι να μου περασει.Ειμαι 28 εβδομαδων κ αγχωνομαι μην γεννησω προωρα.Μου αυξησε ο γιατρος μου το μαγνησιο απο 1 το πρωι ενα το μεσημερι σε δυο το μεσημερι αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.Εσυ περνεις χαπι για τις συσπασεις?Ποσο εβδομαδων εισια?

Πονο περιοδου δεν εχω καθολου,μονο τραβηγματα στην μητρα χαμηλα.Εμενα ειναι κ με το κεφαλι προς τα κατω κ τα ποδια στο στομαχι πλαγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...