Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες έκανα καμπύλη ζαχαρου και τα αποτελέσματα δεν ηταν καλά. Σήμερα θα πάω σε ενδοκρινολόγο. Έχω στεναχωρηθει πολύ. Καμία κοπέλα με παρόμοια περίπτωση; 

Καλησπέρα Δεσποινακι, να μην αγχωνεσε καθολου

και εμένα η καμπύλη στη δεύτερη μέτρηση δεν ήταν τόσο καλή και ο γιατρός μου φυσικά μου έκοψε τα γλυκά. Αλλά πήγα σε Ενδοκρινολογο από μόνη διότι είχα σαλτάρει και μου έδωσε διατροφή η οποία μπορώ να πω μα ανακούφισε.

επισης μου έδωσε και ένα μηχάνημα να μετριέται 2-3 φορές την εβδομάδα και για να νιώθω κ εγώ πιο ήρεμη. 

Σε πληροφορώ πτι μέχρι στιγμής όλες οι μετρήσεις είναι κάτω από το όριο και εγώ πλέον νιώθω πιο ήρεμη :)

μην αγχωνεσε καθόλου !

 

ΥΓ τελικά ποσό γλυκό εφαγες στην αδερφή σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι το θυμάμαι που το έλεγες.. και εύχομουν να μπορούσα να τα κάνω και εγώ.. και ευτυχώς βρέθηκε αυτή η κοπέλα στο δρόμο μου

Μια χαρά.... Κ τώρα που έχω φουλ μέση. Κάνω μερικές ασκήσεις. Βέβαια δεν ξεποναει τελείως..... Ελπίζω να με αφήσουν να τις κάνω κ στο μαιευτήριο.... Για να το απολαύσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα Δεσποινακι, να μην αγχωνεσε καθολου

και εμένα η καμπύλη στη δεύτερη μέτρηση δεν ήταν τόσο καλή και ο γιατρός μου φυσικά μου έκοψε τα γλυκά. Αλλά πήγα σε Ενδοκρινολογο από μόνη διότι είχα σαλτάρει και μου έδωσε διατροφή η οποία μπορώ να πω μα ανακούφισε.

επισης μου έδωσε και ένα μηχάνημα να μετριέται 2-3 φορές την εβδομάδα και για να νιώθω κ εγώ πιο ήρεμη. 

Σε πληροφορώ πτι μέχρι στιγμής όλες οι μετρήσεις είναι κάτω από το όριο και εγώ πλέον νιώθω πιο ήρεμη :)

μην αγχωνεσε καθόλου !

 

ΥΓ τελικά ποσό γλυκό εφαγες στην αδερφή σου :) 

Άλλη κοπέλα ήταν αυτή που έφαγε γλυκό στην αδερφή της??

Κι εγώ θα μετριεμαι κάθε πρωί κ μεσημέρι μια ώρα μετά το γεύμα. Γενικά θα προσέξω αυτή τη βδομάδα κ θα δούμε πως θα πάει. Η αλήθεια είναι ότι το είχα παρακάνει με τα γλυκά. Τώρα τέλος θα προσέξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

 

 

ΥΓ τελικά ποσό γλυκό εφαγες στην αδερφή σου :) 

μάλλον σε μένα αναφέρεσαι... Που είχε γενέθλια η αδερφή μου την Κυριακή και Δευτέρα θα έκανα την καμπύλη... άλλαξα μέρα την καμπύλη και την έκανα το  Σάββατο οπότε Κυριακή έφαγα άφοβα.. χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweety85 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου....όλα καλά θα πάνε... Εγώ νηστείας ειχα 64...1η ώρα 180 κ 2η 101... παρόλα αυτά ο γιατρός μου λέει να προσέχω... Η ενδοκρινολογος  μου...μου είπε ότι είμαι μια χαρά...

Εσένα καλές είναι, ίσως λίγο οριακη η δεύτερη. Νομίζω οι πιο πολλές εκεί έχουν το θέμα. Αλλά καλό είναι να προσέχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Ναι παρόλο που.μου είπε η ενδοκρινολογος  οτι ειμαι Καλή...προσέχω...έκοψα τα γλυκά γιατι κ εγώ το είχα παρακάνει...τρωω μια φορά στο τόσο...Γενικά προσέχω...κ έχω κ ένα μηχανάκι κ το μετράω 3 με 4 φορες την εβδομάδα...μια χαρά πάντα μεχρι τωρα Είμαι κάτω από το όριο... κοντεύουμε κοριτσι μου...χαλάλι τους... Εσύ πόσο εβδομαδων εισαι;;;

Ειναι 26 και 1,εσυ κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!κι εγω εκανα σημερα καμπυλη..και εχω ενα αγχος τι θα βγαλει!!??

Απ οτι βλεπω ολες καμπυλες κανουμε..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweety85 είπε:

28+2.... νιωθω ότι έχει κολλήσει ο χρόνος...

Ειναι μεγάλη η λαχτάρα σε καταλαβαίνω. Κιλά πόσα πήρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Ήμουν 52...κ μέχρι τώρα εχω πάει 64... Θέλω να δω που θα φτάσω...χαχαχα... εσυ;;; που θα γεννησεις;;;

Εγώ πήρα 8 κ μου φαίνονται πολλά. Μάλλον γενεσις Θεσσαλονίκη, εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ πήρα 8 κ μου φαίνονται πολλά. Μάλλον γενεσις Θεσσαλονίκη, εσύ; 

κορίτσι και εγώ Γένεσις θα γεννήσω... Πότε έχεις πητ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι και εγώ Γένεσις θα γεννήσω... Πότε έχεις πητ;;

23/12 εσύ; πηγές καθόλου από κει να σου μιλήσουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweety85 είπε:

Είδες υπάρχουν κ χειρότερα...χαχαχαχα!!! Αθηνά μένω στο μητερα....

Με το καλό να πάνε όλα κ τα κιλά θα φυγουν. Είναι το τελευταίο που με νοιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweety85 είπε:

Είδες υπάρχουν κ χειρότερα...χαχαχαχα!!! Αθηνά μένω στο μητερα....

Εγώ ξεκίνησα 50....κ έχω πάει 62!!!και ανεβαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

μάλλον σε μένα αναφέρεσαι... Που είχε γενέθλια η αδερφή μου την Κυριακή και Δευτέρα θα έκανα την καμπύλη... άλλαξα μέρα την καμπύλη και την έκανα το  Σάββατο οπότε Κυριακή έφαγα άφοβα.. χαχαχαχα 

Τελικά πως βγήκε η καμπύλη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Άλλη κοπέλα ήταν αυτή που έφαγε γλυκό στην αδερφή της??

Κι εγώ θα μετριεμαι κάθε πρωί κ μεσημέρι μια ώρα μετά το γεύμα. Γενικά θα προσέξω αυτή τη βδομάδα κ θα δούμε πως θα πάει. Η αλήθεια είναι ότι το είχα παρακάνει με τα γλυκά. Τώρα τέλος θα προσέξω. 

Χαχαχαχα σας μπέρδεψα ? και εγώ το είχα παρακάνει η αλήθεια είναι μια μέρα πριν τη καμπύλη είχα φάει μπόλικα γλυκακια! 

Ολα καλά θα πάνε να είσαι σίγουρη!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

μάλλον σε μένα αναφέρεσαι... Που είχε γενέθλια η αδερφή μου την Κυριακή και Δευτέρα θα έκανα την καμπύλη... άλλαξα μέρα την καμπύλη και την έκανα το  Σάββατο οπότε Κυριακή έφαγα άφοβα.. χαχαχαχα 

Χαχαχαχα σας μπέρδεψα! Εσένα όλα οκ με την καμπύλη δλδ;

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου....όλα καλά θα πάνε... Εγώ νηστείας ειχα 64...1η ώρα 180 κ 2η 101... παρόλα αυτά ο γιατρός μου λέει να προσέχω... Η ενδοκρινολογος  μου...μου είπε ότι είμαι μια χαρά...

Μια χαρά είναι οι μετρήσεις σου

81-164-136 οι δικές μου κ αυτή που τσιμπάει είναι η δεύτερη μην αγχωνεσε, τώρα κάθε φορά που μετριέται είμαι πολύ χαμηλά !

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweety85 είπε:

Ήμουν 52...κ μέχρι τώρα εχω πάει 64... Θέλω να δω που θα φτάσω...χαχαχα... εσυ;;; που θα γεννησεις;;;

Αχχχχ μπράβο κορίτσι είχα άγχος ! Χαχαχαχα με πέρασες!!! Εγώ ήμουν 50 και είμαι 59 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ ξεκίνησα 50....κ έχω πάει 62!!!και ανεβαίνω. 

Και εσυ με πέρασες χεχεχεχεχε 

κανω πάρτυ γιατί είχα αγχωθεί ότι είμαι η μόνη με τόσα κιλά ???

 

πλακα πλάκα κοριτσια έχω φωτό μου την ημέρα που γέννησα την κόρη μου (πριν την γεννήσω) πρισμένη με 18 κιλά έξτρα 1,50 ύψος , σαν κεφτεδάκι ήμουνα έτοιμο για μπαμ !!! Και ο λαιμός δεν ξεχώριζε από το σώμα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Χαχαχαχα σας μπέρδεψα ? και εγώ το είχα παρακάνει η αλήθεια είναι μια μέρα πριν τη καμπύλη είχα φάει μπόλικα γλυκακια! 

Ολα καλά θα πάνε να είσαι σίγουρη!

Χαχαχαχα σας μπέρδεψα! Εσένα όλα οκ με την καμπύλη δλδ;

Μια χαρά είναι οι μετρήσεις σου

81-164-136 οι δικές μου κ αυτή που τσιμπάει είναι η δεύτερη μην αγχωνεσε, τώρα κάθε φορά που μετριέται είμαι πολύ χαμηλά !

Αχχχχ μπράβο κορίτσι είχα άγχος ! Χαχαχαχα με πέρασες!!! Εγώ ήμουν 50 και είμαι 59 

Και εσυ με πέρασες χεχεχεχεχε 

κανω πάρτυ γιατί είχα αγχωθεί ότι είμαι η μόνη με τόσα κιλά ???

 

πλακα πλάκα κοριτσια έχω φωτό μου την ημέρα που γέννησα την κόρη μου (πριν την γεννήσω) πρισμένη με 18 κιλά έξτρα 1,50 ύψος , σαν κεφτεδάκι ήμουνα έτοιμο για μπαμ !!! Και ο λαιμός δεν ξεχώριζε από το σώμα χαχαχαχα

????? Ναι αλλά μετά γινόμαστε κορμαρες!!!! Και πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Κ εγω μια από τα ίδια...χαχαχα... εν το μεταξύ  είναι κ λίγο μεγαλύτερο...λέω ποσο θα βγει άραγε...

Εγώ είμαι στις 31 εβδομάδες βέβαια..... Κ ο μπεμπης είναι 2 κιλά... Τώρα ανεβαίνει αυτόματα η ζυγαριά άστα.... 700 γρ η εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@netspirit ναι ευτυχώς βγήκε πολύ καλή η καμπύλη μου, νηστικη 74, μια ώρα μετά 126 και στις 2 ώρες 103. 

@despoina46 δεν έχω πάει καθόλου από εκεί γιατί είμαι σε νησί, μια και καλή για γέννα θα πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με πηραν πριν λιγο απο το.μικροβιολογικο για τις εξετασεις που εκανα το πρωι!!

Λοιπον στην καμπυλη εμφανιζω ελαφρα υπογλυκαιμια στην πρωτη ωρα..χαχαχα!!οταν παρω τα,αποτελεσματα θα δω και τιμες..

Το θεμα ειναι ο αιματοκριτης..στις 31/07 ειχα 29,5..ξεκινησα σιδηρο feofol ενα την ημερα..και σημερα εχει.πεσει στο 28,5..πηρα το γυναικολογο μου αλλαξε το σιδηρο..tardyferol δυο φορες την ημερα..

Αγχωθηκα τωρα;;εχει συμβει σε καμια σας..ειμαι 23 εβδομαδων και 5 ημερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Κοριτσια με πηραν πριν λιγο απο το.μικροβιολογικο για τις εξετασεις που εκανα το πρωι!!

Λοιπον στην καμπυλη εμφανιζω ελαφρα υπογλυκαιμια στην πρωτη ωρα..χαχαχα!!οταν παρω τα,αποτελεσματα θα δω και τιμες..

Το θεμα ειναι ο αιματοκριτης..στις 31/07 ειχα 29,5..ξεκινησα σιδηρο feofol ενα την ημερα..και σημερα εχει.πεσει στο 28,5..πηρα το γυναικολογο μου αλλαξε το σιδηρο..tardyferol δυο φορες την ημερα..

Αγχωθηκα τωρα;;εχει συμβει σε καμια σας..ειμαι 23 εβδομαδων και 5 ημερων...

Τόσο πάει.... Μην ανησυχείς!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσακι μου!!

Μου εστειλαν και τα αποτελεσματα της καμπυλης...86 νηστειας, πρωτη ωρα 79 και δευτερη ωρα 115...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Ευχαριστω κοριτσακι μου!!

Μου εστειλαν και τα αποτελεσματα της καμπυλης...86 νηστειας, πρωτη ωρα 79 και δευτερη ωρα 115...

Κανονικά στη πρώτη ώρα έπρεπε να ήταν υψηλότερη τιμή. Αλλά δείξε τα στο γιατρό σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα του τις στειλω το πρωι...παντως με τη μικροβιολογο που μιλησα μου ειπε οτι φαινεται μια ελαφρα υπογλυκαιμια!!ακου να δεις..χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Χάνομαι και επανέρχομαι... Βλέπω είστε όλες μια χαρά... Πολύ χαίρομαι... Εγώ πάω πολύ καλύτερα απλά έχω πολύ στεναχώρια και άγχος... Αύριο έχω ραντεβού με το αφεντικό μου και προστασία του πολίτη στην επιθεώρηση και έχω κατά αγχωθεί... Εσείς τι κάνετε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;εγώ είμαι χάλια ο λαιμός μου με πεθαίνει...από χτες το πρωί είχα μια μικρή ενόχληση αλλά σήμερα όλο το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ ..Οι αμυγδαλές μου έλλειπαν τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...