Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό. Ξανά κόβουμε τη προγεστερόνη.... Μαγνήσιο δεν παίρνω. Ο τράχηλος μια χαρά.... Ο μπέμπης θρεφταρης!!!!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό. Ξανά κόβουμε τη προγεστερόνη.... Μαγνήσιο δεν παίρνω. Ο τράχηλος μια χαρά.... Ο μπέμπης θρεφταρης!!!!!!. 

Μπράβο κορίτσι μ.. Μπράβο... Αντε μ τ καλό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!  Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! ήρθα να κάνω την καμπύλη ζαχάρου!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου!

πως πήγε;;;

στις πριν 5 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??Κ εγω εχω συσπασουλες κμου αυξησε το μαγνησιο,ενα το πρωι κ δυο το μεσημερι.Κ πολυ ξεκουραση.Πως γινετε ξεκουραση κ ψωνια μου λετε???Ευτυχως εχω κ την μαμα μου κ με βοηθαει.Εχει καμμια απο σας δυσφορια στο διαφραγμα οταν καθετε καθιστη?Εγω νιωθω οτι θα σκασωωωω κ δεν μπορω να αναπνευσω. @newspitit k ego auximeno amniako igro exo alla den exo diaviti kiisis k to parakolouthoume apla,alla ennoeitai oti kano k diayrofi.Poso exeis amniako;

Και εγώ έχω δυσφορία και δεν μπορώ να αναπνεύσω πολλές φορές νιώθω θα σκάσω...

τυχερη εκμεταλλεύσου τη μαμά τώρα που μπορείς ?

δεν έχω διαβήτη απλά το τσιμπημένο ζάχαρο σχετίζεται με το αμνιακό υγρό.

δεν ξέρω ποσό είναι να σου πω δεν ρώτησα καν αλλά είπε να κάνω το ντομπλερ σε 15 μέρες και να πάω να με ξαναδεί άμεσα και την Δευτέρα έκλεισε ραντεβού από μόνη μου με ενδοκρινολόγο που παρακολουθεί άτομο της οικογένειας μου για να με συμβουλέψει διότι ούτε για πλάκα γλυκαντικά δεν κάνει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό. Ξανά κόβουμε τη προγεστερόνη.... Μαγνήσιο δεν παίρνω. Ο τράχηλος μια χαρά.... Ο μπέμπης θρεφταρης!!!!!!. 

Μπράβο κορίτσι μου !!!φτάνει ο καιρός !!!πο Σο είναι ο μπεμπακοςτωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2019 at 5:52 ΜΜ, ο/η ioannapl είπε:

Συμφωνω βρε κοριτσια!!γιατι να μην στολισουμε;;εγω καθε χρονο στολιζω μεσα με τελος Νοεμβριου...για να το χαρω!!τωρα που περιμενουμε και το μωρο..ουουου πεταω!!????

Βρήκα να της πάρω και αυτό αχαχαχ καλως ήρθες και εσύ στο κλαμπ του χριστουγεννιατικου mood !!!

Screenshot_20190913-210259.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??Κ εγω εχω συσπασουλες κμου αυξησε το μαγνησιο,ενα το πρωι κ δυο το μεσημερι.Κ πολυ ξεκουραση.Πως γινετε ξεκουραση κ ψωνια μου λετε???Ευτυχως εχω κ την μαμα μου κ με βοηθαει.Εχει καμμια απο σας δυσφορια στο διαφραγμα οταν καθετε καθιστη?Εγω νιωθω οτι θα σκασωωωω κ δεν μπορω να αναπνευσω. @newspitit k ego auximeno amniako igro exo alla den exo diaviti kiisis k to parakolouthoume apla,alla ennoeitai oti kano k diayrofi.Poso exeis amniako;

Κοπέλα μου κανε παραγγελίες μέσω eshop όσο περνάει ο καιρός θα βαρύνουμεκαιαλλο και εγώ  γι'αυτό έχω βάλει σκοπό μέχρι τέλος Οκτώβρη να τα έχω έτοιμα!!!!Γιατί είναι και 1 σπιτι που θέλει δουλεια καθώς και εναλλαγή ρούχων που είναι το χειρότερο μου ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια την έκανα την καμπύλη... λίγο με χάλασε στην αρχή αλλά στη συνέχεια όλα καλά..  Δυστυχώς αποτελέσματα ενώ μου είχαν πει αρχικά μέχρι το μεσημέρι θα μου τα στείλουν με email τελικά δεν μου έστειλαν τίποτα και έμεινα με την απορία... Πάμε για Δευτέρα τώρα..  @Starrr όλα καλά με τον μπεμπουλη σου!! Μεγαλώνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπράβο κορίτσι μου !!!φτάνει ο καιρός !!!πο Σο είναι ο μπεμπακοςτωρα?

1.800γρ κ είμαι 30 εβδομάδων. Στις 34 εβδομάδες θα κάνω προγεννητικες εξετάσεις. Και από 35 είναι έτοιμος ο γιατρός. Του λέω κι εγώ... Μου λέει ωραία περιμένουμε να συνεργαστεί κ ο μπεμπης!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

1.800γρ κ είμαι 30 εβδομάδων. Στις 34 εβδομάδες θα κάνω προγεννητικες εξετάσεις. Και από 35 είναι έτοιμος ο γιατρός. Του λέω κι εγώ... Μου λέει ωραία περιμένουμε να συνεργαστεί κ ο μπεμπης!!! ❤️

wow!! ποτέ πήγε τόσο καλε;; γερό μωράκι!! @Starrr μου θύμισε μου φυσιολογικά θα πας ή με καισαρική;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

wow!! ποτέ πήγε τόσο καλε;; γερό μωράκι!! @Starrr μου θύμισε μου φυσιολογικά θα πας ή με καισαρική;; 

Φυσιολογικά... Μου είπε ότι έχει κ καλή θέση.... Μετά την 34η εβδομάδα θα ξεκινήσω να περπατάω..... Δεν θέλω να το φθάσω στις 40 εβδομάδες. Γιατί θα παχαίνει μόνο κ με βλέπω να μη βγαίνει κ να κάνω καισαρική. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Starrr είπε:

1.800γρ κ είμαι 30 εβδομάδων. Στις 34 εβδομάδες θα κάνω προγεννητικες εξετάσεις. Και από 35 είναι έτοιμος ο γιατρός. Του λέω κι εγώ... Μου λέει ωραία περιμένουμε να συνεργαστεί κ ο μπεμπης!!! ❤️

Χαχχχα χ τι μπεμπαρος ε!!!!!!με το καλό κορίτσι μου !!! Τι περιλαμβάνει το πάκετοπρογεννητικων εξετάσεων??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!! Μετά από πολύ καιρό κατάφερα να μπω και να διαβασω τα νέα σας! Αύριο το πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και την άλλη εβδομάδα ραντεβού με το γιατρό. Σε γενικές γραμμές καλά, πόνοι στη λεκάνη, δυσπεψία, δυσκοίλια και ακόμη δεν έχω βρει σίδηρο να πιώ που να μή με πειράξει!!! Ακόμη εργάζομαι πάρα πολλές ώρες και δυστυχώς μάλλον δε θα έχω κάποιο επίδομα γιατί εγώ είμαι το αφεντικό, πώς να βεβαιώσω τον εαυτό μου οτι του δίνω άδεια γέννας;;;;??? Αυτά τα νέα μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Μετά από πολύ καιρό κατάφερα να μπω και να διαβασω τα νέα σας! Αύριο το πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και την άλλη εβδομάδα ραντεβού με το γιατρό. Σε γενικές γραμμές καλά, πόνοι στη λεκάνη, δυσπεψία, δυσκοίλια και ακόμη δεν έχω βρει σίδηρο να πιώ που να μή με πειράξει!!! Ακόμη εργάζομαι πάρα πολλές ώρες και δυστυχώς μάλλον δε θα έχω κάποιο επίδομα γιατί εγώ είμαι το αφεντικό, πώς να βεβαιώσω τον εαυτό μου οτι του δίνω άδεια γέννας;;;;??? Αυτά τα νέα μου!!!!!!

Καλώς την!!! Και εγώ μια από τα ίδια όσο αφορά την δουλειά... Μέχρι το τέλος της 37η θα είμαι κανονικά στη δουλειά μου... Αυτά είναι τα άσχημα όταν έχεις δική σου δουλειά.. Δεν βαριέσαι καλά να μαστε... τι μωράκι έχεις;; κοριτσάκι ή αγοράκι;; 

Στα δικά μου νέα.. Σήμερα είχαμε γιατρό, η μπεμπουλα έφτασε το κιλό και πήρε και θέση!! Όλα βαίνουν καλώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλώς την!!! Και εγώ μια από τα ίδια όσο αφορά την δουλειά... Μέχρι το τέλος της 37η θα είμαι κανονικά στη δουλειά μου... Αυτά είναι τα άσχημα όταν έχεις δική σου δουλειά.. Δεν βαριέσαι καλά να μαστε... τι μωράκι έχεις;; κοριτσάκι ή αγοράκι;; 

Στα δικά μου νέα.. Σήμερα είχαμε γιατρό, η μπεμπουλα έφτασε το κιλό και πήρε και θέση!! Όλα βαίνουν καλώς... 

Κοριτσάκι έχω και τώρα πρέπει να είναι κιλό!! 27 Αυγ ήταν 660 γρ!!!

Αλήθεια πήρε θέση από τώρα;;; αν δεν κάνω λάθος είμαστε τις ίδιες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Φυσιολογικά... Μου είπε ότι έχει κ καλή θέση.... Μετά την 34η εβδομάδα θα ξεκινήσω να περπατάω..... Δεν θέλω να το φθάσω στις 40 εβδομάδες. Γιατί θα παχαίνει μόνο κ με βλέπω να μη βγαίνει κ να κάνω καισαρική. ?

Βλέπω μια χαρά ο μπεμπαρός σου!!!

κανε υπομονή να τον βγάλεις στην ώρα του όσο θα λύσσας τόσο δε θα βγαίνει !!!

στην κόρη μου από τον 7ο με είχανε ξάπλες γιατί ήτανε έτοιμη να βγει και όταν ήρθε η ώρα κ μπήκα στον 9ο δεν έβγαινε!!! Είχα σκάσει τλκ βάση ΠΗΤ γεννήθηκε 39εβδομαδων 3600 γερή και δόξα το θεό όλα καλά πήγανε 

γι αυτό σ λέω άμα θέλει θα βγει άμα δε θέλει....

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Μετά από πολύ καιρό κατάφερα να μπω και να διαβασω τα νέα σας! Αύριο το πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και την άλλη εβδομάδα ραντεβού με το γιατρό. Σε γενικές γραμμές καλά, πόνοι στη λεκάνη, δυσπεψία, δυσκοίλια και ακόμη δεν έχω βρει σίδηρο να πιώ που να μή με πειράξει!!! Ακόμη εργάζομαι πάρα πολλές ώρες και δυστυχώς μάλλον δε θα έχω κάποιο επίδομα γιατί εγώ είμαι το αφεντικό, πώς να βεβαιώσω τον εαυτό μου οτι του δίνω άδεια γέννας;;;;??? Αυτά τα νέα μου!!!!!!

Bellaki κου ούτε εγώ επίδομα δεν θα πάρω....

ασε που χάνουμε και το επίδομα του Κουλη με αυτά κ μ αυτά....

ες έρθουν γερα τα μωράκια μας να πάμε γρήγορα για δουλειά όποτε :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Βλέπω μια χαρά ο μπεμπαρός σου!!!

κανε υπομονή να τον βγάλεις στην ώρα του όσο θα λύσσας τόσο δε θα βγαίνει !!!

στην κόρη μου από τον 7ο με είχανε ξάπλες γιατί ήτανε έτοιμη να βγει και όταν ήρθε η ώρα κ μπήκα στον 9ο δεν έβγαινε!!! Είχα σκάσει τλκ βάση ΠΗΤ γεννήθηκε 39εβδομαδων 3600 γερή και δόξα το θεό όλα καλά πήγανε 

γι αυτό σ λέω άμα θέλει θα βγει άμα δε θέλει....

Bellaki κου ούτε εγώ επίδομα δεν θα πάρω....

ασε που χάνουμε και το επίδομα του Κουλη με αυτά κ μ αυτά....

ες έρθουν γερα τα μωράκια μας να πάμε γρήγορα για δουλειά όποτε :)

 

Άστα... ο άντρας μου έχει σκάσει για το επίδομα του Κούλη... αλήθεια οι άντρες μας κανένα επίδομα;;;; ο δικός μου είναι υπάλληλός μου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Άστα... ο άντρας μου έχει σκάσει για το επίδομα του Κούλη... αλήθεια οι άντρες μας κανένα επίδομα;;;; ο δικός μου είναι υπάλληλός μου!!!!?

Εμένα να δεις μου λέει να το κρατήσουμε λίγο ακομι ???

Αν είναι δημόσιος πέρνει άδεια πατρότητας.

Αν είναι ιδιωτικός το πολύ να πάει με το πιστοποιητικό αργότερα και να πάρει μια ελάχιστη αύξηση.

επισης συμφέρει να πάρει το μωρό επάνω του γιατί εσυ σαν ελεύθερη επαγγελματίας θα έχεις αύξηση ασφαλιστρων

αυτα απ όσα γνωρίζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Χαχχχα χ τι μπεμπαρος ε!!!!!!με το καλό κορίτσι μου !!! Τι περιλαμβάνει το πάκετοπρογεννητικων εξετάσεων??

Εξετάσεις αιματολογικες κ καρδιολόγο... Αυτά δε τα κάνουν στο δημόσιο νομίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Βλέπω μια χαρά ο μπεμπαρός σου!!!

κανε υπομονή να τον βγάλεις στην ώρα του όσο θα λύσσας τόσο δε θα βγαίνει !!!

στην κόρη μου από τον 7ο με είχανε ξάπλες γιατί ήτανε έτοιμη να βγει και όταν ήρθε η ώρα κ μπήκα στον 9ο δεν έβγαινε!!! Είχα σκάσει τλκ βάση ΠΗΤ γεννήθηκε 39εβδομαδων 3600 γερή και δόξα το θεό όλα καλά πήγανε 

γι αυτό σ λέω άμα θέλει θα βγει άμα δε θέλει....

Bellaki κου ούτε εγώ επίδομα δεν θα πάρω....

ασε που χάνουμε και το επίδομα του Κουλη με αυτά κ μ αυτά....

ες έρθουν γερα τα μωράκια μας να πάμε γρήγορα για δουλειά όποτε :)

 

Του έχω μιλήσει. Θα συνεργαστεί!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Κοριτσάκι έχω και τώρα πρέπει να είναι κιλό!! 27 Αυγ ήταν 660 γρ!!!

Αλήθεια πήρε θέση από τώρα;;; αν δεν κάνω λάθος είμαστε τις ίδιες μέρες.

κοριτσομανα και εσυ.... ??

έχω δύο πητ στις 13/12 βάση τελευταίας περιόδου και 11/12 βάση της αυχενικής.. Ναι είναι με το κεφάλι κάτω.. εύχομαι να μην αλλάξει και να παραμείνει έτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσομανα και εσυ.... ??

έχω δύο πητ στις 13/12 βάση τελευταίας περιόδου και 11/12 βάση της αυχενικής.. Ναι είναι με το κεφάλι κάτω.. εύχομαι να μην αλλάξει και να παραμείνει έτσι.. 

Καλημέρα κορίτσια ααα& καλή εβδομάδα!! @Mantarini στην β επιπέδου ήταν με το κεφάλι κάτω και προχθές άλλαξε θέση οπότε ακόμη δεν έχει σταθεροποιηθεί αλλάζει θέσεις..απο 32η εβδομάδα γίνεται "πιο σίγουρο "ας το πούμε και πάλι μπορεί να αλλάξει.. @Bellaki καλως την χάθηκες πως είσαι??ετοιμάζεσαι?σίγουρα θα είναι κιλό τώρα με το καλό!!παίρνω το φυσιοφολ το έχεις πάρει? Είναι καλό τουλάχιστον για τον δικό μου οργανισμό καλά αποτελέσματα με τη καμπύλη!! @Tweety85 καλως ήρθες στην ομάδα μας !!με το καλό το νινακιισετι φάση βρίσκεσαι?? @netspirit εμένα μου λέει ο άντρας μου να συνεννοηθούμε με το ληξιαρχείο ν την βάλουμε τη γέννηση 1/1 χαχχαχαχχχδχχ????όλοι οι άντρες τα ίδια!!! @Starrr  σε ποια εβδομάδα γίνεται αυτός ο έλεγχος?τον κάνεις στο μαιευτήριο η σε κάποιο διαγνωστικό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια ααα& καλή εβδομάδα!! @Mantarini στην β επιπέδου ήταν με το κεφάλι κάτω και προχθές άλλαξε θέση οπότε ακόμη δεν έχει σταθεροποιηθεί αλλάζει θέσεις..απο 32η εβδομάδα γίνεται "πιο σίγουρο "ας το πούμε και πάλι μπορεί να αλλάξει.. @Bellaki καλως την χάθηκες πως είσαι??ετοιμάζεσαι?σίγουρα θα είναι κιλό τώρα με το καλό!!παίρνω το φυσιοφολ το έχεις πάρει? Είναι καλό τουλάχιστον για τον δικό μου οργανισμό καλά αποτελέσματα με τη καμπύλη!! @Tweety85 καλως ήρθες στην ομάδα μας !!με το καλό το νινακιισετι φάση βρίσκεσαι?? @netspirit εμένα μου λέει ο άντρας μου να συνεννοηθούμε με το ληξιαρχείο ν την βάλουμε τη γέννηση 1/1 χαχχαχαχχχδχχ????όλοι οι άντρες τα ίδια!!! @Starrr  σε ποια εβδομάδα γίνεται αυτός ο έλεγχος?τον κάνεις στο μαιευτήριο η σε κάποιο διαγνωστικό ???

Στο μητέρα θα γεννήσω. Κ μες την τιμή του πακέτου της γέννας έχει κι αυτό. Δηλαδή εξετάσεις αίματος κ τον καρδιολόγο έλεγχο. Μου είπε ο γιατρός μετά τις 34 εβδομάδες θα μου κλείσει το ραντεβού να πάω ένα πρωινό... Ξανά έχουμε ραντεβού με τον γιατρό 33 εβδομάδες οπότε λογικά θα δούμε πως είναι όλα οκ και μετά θα μου κλείσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στο μητέρα θα γεννήσω. Κ μες την τιμή του πακέτου της γέννας έχει κι αυτό. Δηλαδή εξετάσεις αίματος κ τον καρδιολόγο έλεγχο. Μου είπε ο γιατρός μετά τις 34 εβδομάδες θα μου κλείσει το ραντεβού να πάω ένα πρωινό... Ξανά έχουμε ραντεβού με τον γιατρό 33 εβδομάδες οπότε λογικά θα δούμε πως είναι όλα οκ και μετά θα μου κλείσει. 

Αα ωραία και εγώ εκεί θα γεννήσω ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν σας ενδιαφέρει έχει την κάρτα μέλους  30 ευρω για 2 χρονια το orchestra...καλες αγορές !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...