Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε???Εγω απο την αλλη εβδομαδα θα αρχισω να ψωνιζω πραγματα.Θα αρχισω με το να ετοιμασω την βαλιτσα μου κ μετα με τα πραγματα του μωρου. @μπεμπελουκα,οσον αφορα τις συσπασεις κ εγω ετσι ακριβως το νιωθω.Τηνπαρασκευη πηγα στον γιατρο μου,γιατι λογω αυξημενου αμνιακου,θα με βαζει μια φορα την εβδομαδα στον καρδιοτοκογραφο.Λογω οτι αυξημενο αμνιακο μπορει να συνεπαγεται με πρωορο τοκετο.Την παρασκευη εκανα μια συσπαση κ ενιωσα ενα τραβηγμα τσιτωμα για μερικα δευτερολεπτα κ ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν συσπασουλα.Τπτ ανησυχητικο,ομως μου ειπε οτι απο εδω κ περα θα εχω.Μπαινω στον 7 μεθαυριο.Κ με κοιταξε κ στον τραχηλο κ ειναι κλειστος.Ολα καλα!!!!

Ωραία μπράβο κορίτσι!Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη και τις μηνιαίες εξετάσεις Παρασκευή μπαίνω στον 7ο !???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!!!!???και εγώ  υπέρ είμαι να είναι τακτοποιημένα κάποια πραγματάκια!!!να σε ρωτήσω κάτι από είδη φαρμακείου τι θα χρειαστούμε για το νινί?

Από φαρμακείο (είδη προσωπικησ Φροντίδας δλδ) θα χρειαστείς

- το σαμπουάν και το αφρόλουτρο

- κρεμα αλλαγής πάνας 

- ψαλιδάκι για τα νύχια (εγώ της τα έκοβα από την αρχή (για να συνηθίζω)

- καθαρο οινόπνευμα και γαζουλες για τον αφαλο

- επισης μπατονετες ασφαλείας (για τα αυτάκια και το πιπί της -κάποιες φορές δεν καταφέρνουμε να καθαρίσουμε καλά τα κοριτσια από τα κόπρανα και πάνε στο πιπί τους εμένα ο γιατρός μ είχε προτείνει την λύση της μπατονέτας που βόλεψε πολύ)

- φυσιολογικο ορό (αχρείαστος να ναι για τσιμπλιτσες και ίσως για μυτούλα αν χρειαστεί λίγο αργότερα (με μια συριγγα) )

- απολυμαντικό χεριών για τους γύρω σου που θα πλησιάζουν το μωρό (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΜΕΤΡΟ! Μην γινόμαστε υπερβολικές και σκοτώνουμε ότι αντισώματα υπάρχουν, διότι κάνουμε το ανοσοποιητικό του βρέφους ευαίσθητο ) 

τα υπόλοιπα αν χρειαστούν θα τα παρεις στην πορεία. 

Αυτά κατά προσωπική μου άποψη είναι πρώτης ανάγκης για το νέο μας μελος

(ίσως να ξεχααα κτ ας με συμπληρώσει κάποια ) 

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε???Εγω απο την αλλη εβδομαδα θα αρχισω να ψωνιζω πραγματα.Θα αρχισω με το να ετοιμασω την βαλιτσα μου κ μετα με τα πραγματα του μωρου. @μπεμπελουκα,οσον αφορα τις συσπασεις κ εγω ετσι ακριβως το νιωθω.Τηνπαρασκευη πηγα στον γιατρο μου,γιατι λογω αυξημενου αμνιακου,θα με βαζει μια φορα την εβδομαδα στον καρδιοτοκογραφο.Λογω οτι αυξημενο αμνιακο μπορει να συνεπαγεται με πρωορο τοκετο.Την παρασκευη εκανα μια συσπαση κ ενιωσα ενα τραβηγμα τσιτωμα για μερικα δευτερολεπτα κ ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν συσπασουλα.Τπτ ανησυχητικο,ομως μου ειπε οτι απο εδω κ περα θα εχω.Μπαινω στον 7 μεθαυριο.Κ με κοιταξε κ στον τραχηλο κ ειναι κλειστος.Ολα καλα!!!!

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε, αφού κ ο τράχηλος είναι κλειστός ολα καλά !

αντε ακούς κ το νινί κάθε εβδομάδα :)

εγω σήμερα μπήκα στον 7ο κ ανηπομονω να περάσει ο καιρός ?

(και ας είναι και το δεύτερο ???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ωραία μπράβο κορίτσι!Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη και τις μηνιαίες εξετάσεις Παρασκευή μπαίνω στον 7ο !???

Εγω την δευτερα θα κανω τις μηνιαιες εξετασεις!!!Καμπυλη δεν ξανακανω,ευτυχως την γλιτωσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Από φαρμακείο (είδη προσωπικησ Φροντίδας δλδ) θα χρειαστείς

- το σαμπουάν και το αφρόλουτρο

- κρεμα αλλαγής πάνας 

- ψαλιδάκι για τα νύχια (εγώ της τα έκοβα από την αρχή (για να συνηθίζω)

- καθαρο οινόπνευμα και γαζουλες για τον αφαλο

- επισης μπατονετες ασφαλείας (για τα αυτάκια και το πιπί της -κάποιες φορές δεν καταφέρνουμε να καθαρίσουμε καλά τα κοριτσια από τα κόπρανα και πάνε στο πιπί τους εμένα ο γιατρός μ είχε προτείνει την λύση της μπατονέτας που βόλεψε πολύ)

- φυσιολογικο ορό (αχρείαστος να ναι για τσιμπλιτσες και ίσως για μυτούλα αν χρειαστεί λίγο αργότερα (με μια συριγγα) )

- απολυμαντικό χεριών για τους γύρω σου που θα πλησιάζουν το μωρό (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΜΕΤΡΟ! Μην γινόμαστε υπερβολικές και σκοτώνουμε ότι αντισώματα υπάρχουν, διότι κάνουμε το ανοσοποιητικό του βρέφους ευαίσθητο ) 

τα υπόλοιπα αν χρειαστούν θα τα παρεις στην πορεία. 

Αυτά κατά προσωπική μου άποψη είναι πρώτης ανάγκης για το νέο μας μελος

(ίσως να ξεχααα κτ ας με συμπληρώσει κάποια ) 

:)

Πολυ χρησιμο το παραπανω γιατι δεν εχω ιδεα τι να παρω.Ειναι το πρωτο μου μωρακι.Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με το τι θα χρειαστω στο μαιευτηριο για μενα κ τον μπεμπη?Για να φτιαξω κ την βαλιτσα μου!!!Ακουω κοριτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Πολυ χρησιμο το παραπανω γιατι δεν εχω ιδεα τι να παρω.Ειναι το πρωτο μου μωρακι.Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με το τι θα χρειαστω στο μαιευτηριο για μενα κ τον μπεμπη?Για να φτιαξω κ την βαλιτσα μου!!!Ακουω κοριτσια μου!!!

Λογικά κορίτσι μου θα υπάρχει λίστα από το μαιευτήριο...για δες και πες μας !!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Από φαρμακείο (είδη προσωπικησ Φροντίδας δλδ) θα χρειαστείς

- το σαμπουάν και το αφρόλουτρο

- κρεμα αλλαγής πάνας 

- ψαλιδάκι για τα νύχια (εγώ της τα έκοβα από την αρχή (για να συνηθίζω)

- καθαρο οινόπνευμα και γαζουλες για τον αφαλο

- επισης μπατονετες ασφαλείας (για τα αυτάκια και το πιπί της -κάποιες φορές δεν καταφέρνουμε να καθαρίσουμε καλά τα κοριτσια από τα κόπρανα και πάνε στο πιπί τους εμένα ο γιατρός μ είχε προτείνει την λύση της μπατονέτας που βόλεψε πολύ)

- φυσιολογικο ορό (αχρείαστος να ναι για τσιμπλιτσες και ίσως για μυτούλα αν χρειαστεί λίγο αργότερα (με μια συριγγα) )

- απολυμαντικό χεριών για τους γύρω σου που θα πλησιάζουν το μωρό (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΜΕΤΡΟ! Μην γινόμαστε υπερβολικές και σκοτώνουμε ότι αντισώματα υπάρχουν, διότι κάνουμε το ανοσοποιητικό του βρέφους ευαίσθητο ) 

τα υπόλοιπα αν χρειαστούν θα τα παρεις στην πορεία. 

Αυτά κατά προσωπική μου άποψη είναι πρώτης ανάγκης για το νέο μας μελος

(ίσως να ξεχααα κτ ας με συμπληρώσει κάποια ) 

:)

???????πολύ ώραια λίστα ευχαριστούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω την δευτερα θα κανω τις μηνιαιες εξετασεις!!!Καμπυλη δεν ξανακανω,ευτυχως την γλιτωσα!!!!

Εγώ δυστυχώς δεν την γλίτωσα!!!!Τώρα αναμένουμε !!!χαχαχχαχαχκαι με έχει πιάσει μια νύστα από τη γλυκόζη άλλο πράγμα σου λέω άσε που τις τελευταίες μέρες δε κοιμάμαι καλά τα βράδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εγώ δυστυχώς δεν την γλίτωσα!!!!Τώρα αναμένουμε !!!χαχαχχαχαχκαι με έχει πιάσει μια νύστα από τη γλυκόζη άλλο πράγμα σου λέω άσε που τις τελευταίες μέρες δε κοιμάμαι καλά τα βράδια!

Ουτε εγω κοιμαμαι καλα τα βραδια κ υποφερω απο φουσκωμα,δυσπεψια κ δυσκοιλιοτητα.Ολα παρεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Λογικά κορίτσι μου θα υπάρχει λίστα από το μαιευτήριο...για δες και πες μας !!!!????

Θα παω μεσ την βδομαδα να δω κ να ρωτησω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Ουτε εγω κοιμαμαι καλα τα βραδια κ υποφερω απο φουσκωμα,δυσπεψια κ δυσκοιλιοτητα.Ολα παρεα!!!

Έμενα δεν με βολεύει που κοιμάμαι η δεξιό πλευρό η αριστερό μια ζωή κοιμάμαι μπρούμυτα Επίσης τα βράδια θα σηκωθώ 2 τουλάχιστον φορές με συχνοουρια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έμενα δεν με βολεύει που κοιμάμαι η δεξιό πλευρό η αριστερό μια ζωή κοιμάμαι μπρούμυτα Επίσης τα βράδια θα σηκωθώ 2 τουλάχιστον φορές με συχνοουρια .

Εγω 3 φορες κ πανω,η συχνοουρια εχει γινει ο εφιαλτης μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω 3 φορες κ πανω,η συχνοουρια εχει γινει ο εφιαλτης μου!!!

Το μωράκι κλωτσάει όλ η μέρα η υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες?για π.χ εμένα πρωι και βραδυ πριν πέσω για ύπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Πολυ χρησιμο το παραπανω γιατι δεν εχω ιδεα τι να παρω.Ειναι το πρωτο μου μωρακι.Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με το τι θα χρειαστω στο μαιευτηριο για μενα κ τον μπεμπη?Για να φτιαξω κ την βαλιτσα μου!!!Ακουω κοριτσια μου!!!

Θα ζητήσεις λίστα από το μιευτηριο που θα γεννήσεις.

να ρωτήσεις επίσης για Τία πυτζαμες και τις νυχτικες μην παρεις χοντρές γιατί συνήθως στα μιευτηρια βράζει ο τόπος εγώ που είχα γεννήσει Μάρτιο αρχές είχα πάρει καλοκαιρινές και ρόμπες ελαφριές 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έμενα δεν με βολεύει που κοιμάμαι η δεξιό πλευρό η αριστερό μια ζωή κοιμάμαι μπρούμυτα Επίσης τα βράδια θα σηκωθώ 2 τουλάχιστον φορές με συχνοουρια .

Εγώ πάλι σηκώνομαι συνέχεια κάθε δυο ώρες στανταρ εκτός κ αν με ξυπνήσει η κόρη που τώρα βγάζει τα δύσκολα δοντάκια της ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Θα ζητήσεις λίστα από το μιευτηριο που θα γεννήσεις.

να ρωτήσεις επίσης για Τία πυτζαμες και τις νυχτικες μην παρεις χοντρές γιατί συνήθως στα μιευτηρια βράζει ο τόπος εγώ που είχα γεννήσει Μάρτιο αρχές είχα πάρει καλοκαιρινές και ρόμπες ελαφριές 

Εγώ πάλι σηκώνομαι συνέχεια κάθε δυο ώρες στανταρ εκτός κ αν με ξυπνήσει η κόρη που τώρα βγάζει τα δύσκολα δοντάκια της ???

Πονάει τοκοριτσακισου??Πόσο είναι??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε;; @Μπεμπελουκα πως πήγε η καμπύλη;; Εγώ την Παρασκευή ή τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε;; @Μπεμπελουκα πως πήγε η καμπύλη;; Εγώ την Παρασκευή ή τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω.. 

Καλημέρα!Κι εγώ Δευτέρα θα την κάνω.Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα!Κι εγώ Δευτέρα θα την κάνω.Σε ποια εβδομάδα είσαι?

26+6 ειμαι σήμερα.. Ο γιατρός μου είπε να είμαι στην 28 και να την κάνω και έχω μπερδευτεί λιγάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

26+6 ειμαι σήμερα.. Ο γιατρός μου είπε να είμαι στην 28 και να την κάνω και έχω μπερδευτεί λιγάκι... 

Eμένα μου έδωσε το παραπεμπτικό την 23η εβδομάδα κ Δευτερα επέλεξα να την κάνω που μπαίνω στην 26η.Δεν έχω παραπάνω περιθώριο γιατί λήγει το παραπεμπτικό μου.Εμένα μου είπε απο 23η και μετά όποτε θέλω να την κάνω,τι να πεις,ο καθένας τα δικά του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

26+6 ειμαι σήμερα.. Ο γιατρός μου είπε να είμαι στην 28 και να την κάνω και έχω μπερδευτεί λιγάκι... 

Καλημέρα κορίτσι μου! Σωστά σου είπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμένα μου έδωσε το παραπεμπτικό την τελευταία φορά που είχα ραντεβού.. και μου είχε πει να την κάνω λίγο πριν λήξει... άρα στις 16/9 το πρόβλημα μου είναι ότι την Κυριακή έχει γενέθλια η αδερφή μου και θα μας κάνει το τραπέζι, θα φάμε και τα γλυκάκι... Πώς θα πάω εγώ την επόμενη μέρα να κάνω την καμπύλη;; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εμένα μου έδωσε το παραπεμπτικό την τελευταία φορά που είχα ραντεβού.. και μου είχε πει να την κάνω λίγο πριν λήξει... άρα στις 16/9 το πρόβλημα μου είναι ότι την Κυριακή έχει γενέθλια η αδερφή μου και θα μας κάνει το τραπέζι, θα φάμε και τα γλυκάκι... Πώς θα πάω εγώ την επόμενη μέρα να κάνω την καμπύλη;; ??

Eγώ δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το γλυκό.Προσπάθησε να το φας τουλάχιστον όσο πιο νωρίς μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

και εμένα μου έδωσε το παραπεμπτικό την τελευταία φορά που είχα ραντεβού.. και μου είχε πει να την κάνω λίγο πριν λήξει... άρα στις 16/9 το πρόβλημα μου είναι ότι την Κυριακή έχει γενέθλια η αδερφή μου και θα μας κάνει το τραπέζι, θα φάμε και τα γλυκάκι... Πώς θα πάω εγώ την επόμενη μέρα να κάνω την καμπύλη;; ??

@mantarini Καλημέρα το απόγευμα θα μου στείλουν !!!Τα αποτελέσματα!!!αναμένω  έχω και Εγώ γενέθλια τη Κυριακή και γι αυτόν ακριβώς το λόγο επέλεξανατηνκανω χθες .καλύτερα τότε να πας Παρασκευή να μην δείξει κάτι ανεβασμένο κι σου λέει να την ξανακάνεις εξάλλου είσαι στην ιδανική εβδομάδα !!!Καλά αποτελέσματα και να χαίρεσαι την αδελφούλα !!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Eγώ δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το γλυκό.Προσπάθησε να το φας τουλάχιστον όσο πιο νωρίς μπορείς.

Καλημέρα @desooina46 παίζει ρόλο καλό είναι να αποφεύγουμε τα γλυκά πριν την κάνουμε για να μην μας ζητήσει επανάληψη !!!Καλά αποτελέσματα και σε σένα °°°♡♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα @desooina46 παίζει ρόλο καλό είναι να αποφεύγουμε τα γλυκά πριν την κάνουμε για να μην μας ζητήσει επανάληψη !!!Καλά αποτελέσματα και σε σένα °°°♡♡♡♡

Θα προσέξω πολύ αυτές τις μέρες γιατί δυστυχώς τρώω γλυκάκια στην περίοδο της εγκυμοσύνης.Με τραβάνε όσο ποτέ.Εσύ τρως?Επίσης σε ποια εβδομάδα έκανες την καμπύλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...