Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μια χαρά ειναι Αφού την έκανες 2/8 μέχρι τώρα το μωρό θα έχει φτάσει σχεδόν στο κιλό . Αν έβλεπε κάτι στραβό ο γιατρός θα σε ενημέρωνε 

Μακάρι.. Αν κ εχω και αύριο ραντεβού... Και θα του τ πω... Με έχει αγχώσει πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Λουλακι και για του λόγου το αληθές!!!!Αυτά τα γρ. είναι τα λιγότερα που γράφει το πινακακι 

FB_IMG_1564518842649.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Λουλακι και για του λόγου το αληθές!!!!Αυτά τα γρ. είναι τα λιγότερα που γράφει το πινακακι 

FB_IMG_1564518842649.jpg

Ακριβώς αυτό φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Μακάρι.. Αν κ εχω και αύριο ραντεβού... Και θα του τ πω... Με έχει αγχώσει πολύ... 

Cool baby cool !!!είσαι ήδη στον 7ο ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2019 at 9:40 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια έχασα το βιβλιάριο μου. Κ με έχει πιάσει ένα άγχος. Αλλά πήρα στο ΙΚΑ σήμερα κ μου είπαν νέα βιβλιάρια δεν βγάζουν. Κ ότι παντού δίνουμε φωτοτυπία αμκα... Γνωρίζετε κάτι γι αυτό? Να πάω στα κεπ να κάνω κ μια υπεύθυνη δήλωση ότι έχω χάσει το βιβλιάριο? Μην μου πουν τίποτα ότι τύπου "δε μας το φέρες?" 

Να μην αγχωνεσε καθόλου για το βιβλιάριο. Πλέον τα έχουν καταργήσει φαντάσου ότι έχω να χρησιμοποιήσω βιβλιάριο πάνω από 3 χρόνια! Μόνο ΑΜΚΑ και στην κόρη μ με το ΑΜΚΑ και τον ΑΜ ΙΚΑ έκανα τα χαρτιά μου 

στις On 26/8/2019 at 9:59 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???βγήκανε τα αποτελεσματα απ την καμπύλη...ουφφφ χαλια μαυρα?την Πέμπτη έκλεισα ραντεβου να πάω σε γιατρο,να ξεκινησω διατροφή και τακτικες μετρησεις με μηχανάκι....δειτε τα αποτελεσματα   

20190826_215357.jpg

Κοριτσάκι μου να μην αγχωνεσε χειρότερα τα κανείς! Όλα καλά θα πάνε απλά θα σου δώσει διατροφή και ίσως το παρακολουθήσετε πιο στενά. Ο διαβήτης κύησης είναι πολύ συχνό φαινόμενο μείωσε λίγο το άμυλο (ψωμιά, μακαρόνια)

και εγώ αναμένω να την κάνω μεθαύριο να τελειώνω με αυτή την αηδία....

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε με τα μωράκια σας... Χάθηκα αυτές τις μέρες... Ηρθαν οι συγγενείς μου να με δουν από Λάρισα... Να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω κάνει μάλλον βλακεια.. Η ΠΗΤ υπολογίζεται από την τελευταία περίοδο η από την τελευταία που ήταν να σου έρθει?? Χαζή ερώτηση ξέρω.. Αλλά αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και ντράπομαι να ρωτήσω... 

Κοριτσάκι μου εσυ κρατά στο μυαλό σου τις εξής ημ/νιες:

τελευταια περίοδο που ειχες

πητ που αναφέρει επάνω στη αυχενική σου. 

Ο γιατρός λογικά κίνητε με την ΠΗΤ αυτή.

 

Κοριτσια σε λίγες μέρες λήγουν οι εκπτώσεις , γι αυτό τρέξτε να ψωνίσετε ???

ένα ακόμη κατάστημα που μπορείτε να δείτε είναι τα kiddo ελληνική εταιρεία με καλές τιμές σε εξόπλισμο.

 

ερωτηση: κάνει κάποια αντιπικτηκες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η netspirit είπε:

Να μην αγχωνεσε καθόλου για το βιβλιάριο. Πλέον τα έχουν καταργήσει φαντάσου ότι έχω να χρησιμοποιήσω βιβλιάριο πάνω από 3 χρόνια! Μόνο ΑΜΚΑ και στην κόρη μ με το ΑΜΚΑ και τον ΑΜ ΙΚΑ έκανα τα χαρτιά μου 

Κοριτσάκι μου να μην αγχωνεσε χειρότερα τα κανείς! Όλα καλά θα πάνε απλά θα σου δώσει διατροφή και ίσως το παρακολουθήσετε πιο στενά. Ο διαβήτης κύησης είναι πολύ συχνό φαινόμενο μείωσε λίγο το άμυλο (ψωμιά, μακαρόνια)

και εγώ αναμένω να την κάνω μεθαύριο να τελειώνω με αυτή την αηδία....

Κοριτσάκι μου εσυ κρατά στο μυαλό σου τις εξής ημ/νιες:

τελευταια περίοδο που ειχες

πητ που αναφέρει επάνω στη αυχενική σου. 

Ο γιατρός λογικά κίνητε με την ΠΗΤ αυτή.

 

Κοριτσια σε λίγες μέρες λήγουν οι εκπτώσεις , γι αυτό τρέξτε να ψωνίσετε ???

ένα ακόμη κατάστημα που μπορείτε να δείτε είναι τα kiddo ελληνική εταιρεία με καλές τιμές σε εξόπλισμο.

 

ερωτηση: κάνει κάποια αντιπικτηκες;;;

Γεια σου κοριτσάρα εγώ κάνω innohep

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ακριβώς αυτό φοβάμαι 

Εντός πλαισίου είναι αυτά κοπελα μου κάθε μωρό αναπτύσσεται διαφορετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Cool baby cool !!!είσαι ήδη στον 7ο ????

Μακάρι να είναι όλα καλά... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως π ασχολήθηκες με το θέμα... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λουλακι είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλά... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως π ασχολήθηκες με το θέμα... ❤️❤️

Σιγα καλε εσύ δεν θα με βοηθούσε ποια βδομάδα έκανες τη β ? Θυμάσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου κοριτσάρα εγώ κάνω innohep

Αχ πως τις αντέχεις;;;;

σε που τις κανείς ; Και αν επιτρέπεται για πιο λόγο σου τις έσωσε ο γιατρός;

τις ξεκίνησα και εγώ σήμερα λόγω ότι σπάνε φλέβες αλλά έτσουξε η άτιμη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Αχ πως τις αντέχεις;;;;

σε που τις κανείς ; Και αν επιτρέπεται για πιο λόγο σου τις έσωσε ο γιατρός;

τις ξεκίνησα και εγώ σήμερα λόγω ότι σπάνε φλέβες αλλά έτσουξε η άτιμη.... 

Ναι κορίτσι μου πονάει πολύ το φάρμακο κάντεςοσο πιο αριστερά γίνεται είτε δεξιά στην άκρη της κοιλιάς. Την ώρα που κανεις την ένεση ακουμπά με το άλλο σου χεράκι το σημείο μπας κ σου σταματήσει το πόνο. Να είσαι προετοιμασμένη κάνει μαυριλες και θρομβακιαπου φεύγουν τον καιρό . Εγώ κοπελα μου τις κάνω από την αρχή αρχή λόγω εξωσωματικής μετά την εμβρυομεταφορα και θα τις συνεχίσω μέχρι τέλους 

Και κάτι ακόμη μην βάζεις οινόπνευμα μετά την ένεση το κάνει χειρότερο καθώς κανεις την ένεση ριχνεσιγασιγατο φάρμακο.οταν φτάσει η μέρα του τοκετού την κόβεις ένα 24ωρο στο πριν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι κορίτσι μου πονάει πολύ το φάρμακο κάντεςοσο πιο αριστερά γίνεται είτε δεξιά στην άκρη της κοιλιάς. Την ώρα που κανεις την ένεση ακουμπά με το άλλο σου χεράκι το σημείο μπας κ σου σταματήσει το πόνο. Να είσαι προετοιμασμένη κάνει μαυριλες και θρομβακιαπου φεύγουν τον καιρό . Εγώ κοπελα μου τις κάνω από την αρχή αρχή λόγω εξωσωματικής μετά την εμβρυομεταφορα και θα τις συνεχίσω μέχρι τέλους 

Και κάτι ακόμη μην βάζεις οινόπνευμα μετά την ένεση το κάνει χειρότερο καθώς κανεις την ένεση ριχνεσιγασιγατο φάρμακο.οταν φτάσει η μέρα του τοκετού την κόβεις ένα 24ωρο στο πριν !

Προσπάθησα στην κοιλιά αλλά δεν τόλμησα ούτε την βελόνα να βάλω.

την έκανα στο μπούτι μέχρι στιγμής δεν μελανιασα απλά πονάει :(

Και εμένα είπε ότι θα τις κάνω μέχρι  τέλους ο γιατρός αλλά τσούζει η άτιμη και έχω αγχωθεί. Δεν με νοιάζουν να σημάδια αλήθεια αλλά δεν είναι ότι καλύτερο να τρέχω στανταρ ώρα να τρυπήθω.... θα το δοκιμάσω αύριο χωρίς οινόπνευμα στο τέλος που λες. Θενξ πάντως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Να μην αγχωνεσε καθόλου για το βιβλιάριο. Πλέον τα έχουν καταργήσει φαντάσου ότι έχω να χρησιμοποιήσω βιβλιάριο πάνω από 3 χρόνια! Μόνο ΑΜΚΑ και στην κόρη μ με το ΑΜΚΑ και τον ΑΜ ΙΚΑ έκανα τα χαρτιά μου 

Κοριτσάκι μου να μην αγχωνεσε χειρότερα τα κανείς! Όλα καλά θα πάνε απλά θα σου δώσει διατροφή και ίσως το παρακολουθήσετε πιο στενά. Ο διαβήτης κύησης είναι πολύ συχνό φαινόμενο μείωσε λίγο το άμυλο (ψωμιά, μακαρόνια)

και εγώ αναμένω να την κάνω μεθαύριο να τελειώνω με αυτή την αηδία....

Κοριτσάκι μου εσυ κρατά στο μυαλό σου τις εξής ημ/νιες:

τελευταια περίοδο που ειχες

πητ που αναφέρει επάνω στη αυχενική σου. 

Ο γιατρός λογικά κίνητε με την ΠΗΤ αυτή.

 

Κοριτσια σε λίγες μέρες λήγουν οι εκπτώσεις , γι αυτό τρέξτε να ψωνίσετε ???

ένα ακόμη κατάστημα που μπορείτε να δείτε είναι τα kiddo ελληνική εταιρεία με καλές τιμές σε εξόπλισμο.

 

ερωτηση: κάνει κάποια αντιπικτηκες;;;

Εγώ κάνω κοπέλα μου ενεσουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Να μην αγχωνεσε καθόλου για το βιβλιάριο. Πλέον τα έχουν καταργήσει φαντάσου ότι έχω να χρησιμοποιήσω βιβλιάριο πάνω από 3 χρόνια! Μόνο ΑΜΚΑ και στην κόρη μ με το ΑΜΚΑ και τον ΑΜ ΙΚΑ έκανα τα χαρτιά μου 

Κοριτσάκι μου να μην αγχωνεσε χειρότερα τα κανείς! Όλα καλά θα πάνε απλά θα σου δώσει διατροφή και ίσως το παρακολουθήσετε πιο στενά. Ο διαβήτης κύησης είναι πολύ συχνό φαινόμενο μείωσε λίγο το άμυλο (ψωμιά, μακαρόνια)

και εγώ αναμένω να την κάνω μεθαύριο να τελειώνω με αυτή την αηδία....

Κοριτσάκι μου εσυ κρατά στο μυαλό σου τις εξής ημ/νιες:

τελευταια περίοδο που ειχες

πητ που αναφέρει επάνω στη αυχενική σου. 

Ο γιατρός λογικά κίνητε με την ΠΗΤ αυτή.

 

Κοριτσια σε λίγες μέρες λήγουν οι εκπτώσεις , γι αυτό τρέξτε να ψωνίσετε ???

ένα ακόμη κατάστημα που μπορείτε να δείτε είναι τα kiddo ελληνική εταιρεία με καλές τιμές σε εξόπλισμο.

 

ερωτηση: κάνει κάποια αντιπικτηκες;;;

Καλημέρα! :) 

Κάνω και εγώ τις innohep. Απλά να αναφέρω την δική μου εμπειρία ότι τις εξετάσεις μου τις είδε ο γυναικολόγος μου και έκρινε ότι προληπτικά θα έπρεπε να κάνω αυτά τα ενεσάκια. Τελικά όταν μετά από πολύ καιρό τις είδε και η αιματολόγος μου είπε ότι κακώς τις  ξεκίνησα αλλά αφού τις έκανα ως τώρα ας συνεχίσω και θα ξαναπάω για να δούμε πως προχωράει και τι θα κάνουμε. Δεν ξέρω ποιος είδε τις δικές σου εξετάσεις αλλά κατάλαβα ότι εξαρχής έπρεπε τις δικές μου να τις δει η αιματολόγος. 

Σχετικά με τα ενεσάκια προσωπικά μου φαίνεται πολύ εύκολο και δεν νιώθω πόνο. Καλό θα ήταν να πας σε ένα φαρμακείο ή στον γιατρό σου να σου δείξει πως να την κάνεις σωστά. Αν νιώθεις καλύτερα ίσως να πρέπει τις πρώτες μέρες να πηγαίνεις να σου τις κάνουν στο κοντινό σου φαρμακείο μέχρι να εξοικειωθείς εσύ. Πάντως αν βοηθάει η περιγραφή μου και θέλεις να το δοκιμάσεις θα προσέχεις να την κάνεις περίπου 4-5 δάκτυλα μακρυά από τον αφαλό σου την μία μέρα δεξιά την άλλη αριστερά, ( εγώ την κάνω και κάτω από τον αφαλό ) θα πιάνεις με το άλλο σου χέρι το δέρμα σου (σαν να το τσιμπάς σκέψου) και θα τοποθετείς την ένεση από κάτω προς τα πάνω σχετικά πλάγιο-κάθετα. όχι οριζόντια - ευθεία γιατί έτσι πονάς και σε τσούζει περισσότερο. Μετά την ένεση αν θες βάζεις λίγο αλουμινόνερο για να μην κάνεις μελανιές. Εννοείται όσο περνάει ο καιρός και τουρλώνει η κοιλίτσα θα πηγαίνεις περισσότερο δεξιά η αριστερά. Επίσης, δεν ξέρω αν στο έχουν αναφέρει θα πρέπει να έχεις συγκεκριμένη ώρα που θα κάνεις καθημερινά αυτή την ένεση, το ιδανικό είναι νωρίς το πρωι. Εντάξει εάν παρεκκλίσεις κάποιες φορές στην ώρα δεν νομίζω να είναι τόσο πρόβλημα. 
Από την άλλη εάν σου φαίνεται πιο εύκολο να την κάνεις στο πόδι η στο χέρι δεν πειράζει. Δεν χρειάζεται να πιέζεσαι. Καλή τύχη! Μην ξεχνάς, οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες...μετά θα την κάνεις με τα μάτια κλειστά και θα ξανατουμπάρεις για ύπνο... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καλημέρα! :)

Κάνω και εγώ τις innohep. Απλά να αναφέρω την δική μου εμπειρία ότι τις εξετάσεις μου τις είδε ο γυναικολόγος μου και έκρινε ότι προληπτικά θα έπρεπε να κάνω αυτά τα ενεσάκια. Τελικά όταν μετά από πολύ καιρό τις είδε και η αιματολόγος μου είπε ότι κακώς τις  ξεκίνησα αλλά αφού τις έκανα ως τώρα ας συνεχίσω και θα ξαναπάω για να δούμε πως προχωράει και τι θα κάνουμε. Δεν ξέρω ποιος είδε τις δικές σου εξετάσεις αλλά κατάλαβα ότι εξαρχής έπρεπε τις δικές μου να τις δει η αιματολόγος. 

Σχετικά με τα ενεσάκια προσωπικά μου φαίνεται πολύ εύκολο και δεν νιώθω πόνο. Καλό θα ήταν να πας σε ένα φαρμακείο ή στον γιατρό σου να σου δείξει πως να την κάνεις σωστά. Αν νιώθεις καλύτερα ίσως να πρέπει τις πρώτες μέρες να πηγαίνεις να σου τις κάνουν στο κοντινό σου φαρμακείο μέχρι να εξοικειωθείς εσύ. Πάντως αν βοηθάει η περιγραφή μου και θέλεις να το δοκιμάσεις θα προσέχεις να την κάνεις περίπου 4-5 δάκτυλα μακρυά από τον αφαλό σου την μία μέρα δεξιά την άλλη αριστερά, ( εγώ την κάνω και κάτω από τον αφαλό ) θα πιάνεις με το άλλο σου χέρι το δέρμα σου (σαν να το τσιμπάς σκέψου) και θα τοποθετείς την ένεση από κάτω προς τα πάνω σχετικά πλάγιο-κάθετα. όχι οριζόντια - ευθεία γιατί έτσι πονάς και σε τσούζει περισσότερο. Μετά την ένεση αν θες βάζεις λίγο αλουμινόνερο για να μην κάνεις μελανιές. Εννοείται όσο περνάει ο καιρός και τουρλώνει η κοιλίτσα θα πηγαίνεις περισσότερο δεξιά η αριστερά. Επίσης, δεν ξέρω αν στο έχουν αναφέρει θα πρέπει να έχεις συγκεκριμένη ώρα που θα κάνεις καθημερινά αυτή την ένεση, το ιδανικό είναι νωρίς το πρωι. Εντάξει εάν παρεκκλίσεις κάποιες φορές στην ώρα δεν νομίζω να είναι τόσο πρόβλημα. 
Από την άλλη εάν σου φαίνεται πιο εύκολο να την κάνεις στο πόδι η στο χέρι δεν πειράζει. Δεν χρειάζεται να πιέζεσαι. Καλή τύχη! Μην ξεχνάς, οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες...μετά θα την κάνεις με τα μάτια κλειστά και θα ξανατουμπάρεις για ύπνο... ??

Από ποιέρ εξετάσεις καταλαβαίνουν αν χρειαζόμαστε ενεσούλες; ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Από ποιέρ εξετάσεις καταλαβαίνουν αν χρειαζόμαστε ενεσούλες; ???

Γεια σου κοπελα μου !!!θρομβοφιλιας κυριως !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν είμαστε λίγες που τρύπιο μαστε ... 

@Mayland μου εγώ φοβάμαι να τις κάνω στην κοιλιά (ίσως να φταίει και μια φοβία  που έχω με τις ενέσεις)

βασικα ο γιατρός μου έκρινε ότι πρέπει να τις κάνω διότι εχουνε μελανιασει τα πόδια μου κ οι φλέβες μου. 10 Σεπτέμβρη θα το συζητήσω μαζί του για τον αιματολόγο που μου ανέφερες γιατί ίσως χρειαστεί να το ψάξω κ άλλο, αν κ ήταν ανένδοτος και επέμενε στις ενέσεις γιατί δεν θέλει να πάθω καμία θρόμβωση. Η αλήθεια είναι ότι τον εμπιστεύομαι και τον ακούω αλλά παρόλα αυτά θα το συζητήσουμε όταν θα ξαναπάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Λουλακι τι έγινε κοπελα μου όλα καλά τελικά με την Πήτ @γιωτα22 πήγες στο γιατρό!!?

Αχ κορίτσι μ... Συγνώμη δν ενημέρωσα.. Αλλά ήταν δύσκολες ώρες... Τλκ είμαι 26 εβδομάδων.. Κ ας μην είχα πιο πριν περίοδο.. Πήγα χθες στον γιατρό κάναμε υπέρηχο.. Κ κοιτάξαμε κ τον τράχηλο κολπικά.. Ο τραχηλος μ είναι 22 εκατοστά... Σε 3 εβδομάδες έχασα 3 εκατοστά... Όπως καταλαβαίνεις πρόωρος τοκετός κατά 90% καισαρική.. Εξετάσεις κ χάπια κ ακινησία..  Δεν μπορώ να πω ότι το πήρα και καλά... Είχα κ κάποιους πόνους.. Κ έχουμε αχουμε κατά αγχωθεί για πολύ πρόωρο τοκετό προσπαθούμε να τ παλέψουμε με κτ ενδοκολπικα υποθετα αλλά αν δν βγουν κ οι εξετάσεις καλές κ συνεχίσει ο πόνος είμαι για εισαγωγή.. Εσείς τι κάνετε?? @Μπεμπελουκατζάμπα αγχωνομουν προχθές κ σ ευχαριστώ πολύ π μ βοήθησες.. Κ όλα τα κορίτσια...ο μπέμπης μ δόξα το θεό είναι καλά και 750 γρ... Τρέφεται κανονικά.. Κ είναι γενικά πολύ ενεργός.. Εσάς τα μωράκια σας??? ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Αχ κορίτσι μ... Συγνώμη δν ενημέρωσα.. Αλλά ήταν δύσκολες ώρες... Τλκ είμαι 26 εβδομάδων.. Κ ας μην είχα πιο πριν περίοδο.. Πήγα χθες στον γιατρό κάναμε υπέρηχο.. Κ κοιτάξαμε κ τον τράχηλο κολπικά.. Ο τραχηλος μ είναι 22 εκατοστά... Σε 3 εβδομάδες έχασα 3 εκατοστά... Όπως καταλαβαίνεις πρόωρος τοκετός κατά 90% καισαρική.. Εξετάσεις κ χάπια κ ακινησία..  Δεν μπορώ να πω ότι το πήρα και καλά... Είχα κ κάποιους πόνους.. Κ έχουμε αχουμε κατά αγχωθεί για πολύ πρόωρο τοκετό προσπαθούμε να τ παλέψουμε με κτ ενδοκολπικα υποθετα αλλά αν δν βγουν κ οι εξετάσεις καλές κ συνεχίσει ο πόνος είμαι για εισαγωγή.. Εσείς τι κάνετε?? @Μπεμπελουκατζάμπα αγχωνομουν προχθές κ σ ευχαριστώ πολύ π μ βοήθησες.. Κ όλα τα κορίτσια...ο μπέμπης μ δόξα το θεό είναι καλά και 750 γρ... Τρέφεται κανονικά.. Κ είναι γενικά πολύ ενεργός.. Εσάς τα μωράκια σας??? ❤️❤️❤️

Συγνώμη που θα στο ξανά πω. Αλλά 750 γρ κ είναι στις 26 εβδομάδες???. Κ σου βγαίνει πως είναι σωστά στη εβδομάδα του???. Δηλαδή 26 εβδομάδων κ τρέφεται σωστά ανήκει σε 750 γρ??? Δηλαδή στο μηχάνημα δεν του έβγαινε λιγότερο σε εβδομάδα με αυτά τα γραμμάρια?. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Αχ κορίτσι μ... Συγνώμη δν ενημέρωσα.. Αλλά ήταν δύσκολες ώρες... Τλκ είμαι 26 εβδομάδων.. Κ ας μην είχα πιο πριν περίοδο.. Πήγα χθες στον γιατρό κάναμε υπέρηχο.. Κ κοιτάξαμε κ τον τράχηλο κολπικά.. Ο τραχηλος μ είναι 22 εκατοστά... Σε 3 εβδομάδες έχασα 3 εκατοστά... Όπως καταλαβαίνεις πρόωρος τοκετός κατά 90% καισαρική.. Εξετάσεις κ χάπια κ ακινησία..  Δεν μπορώ να πω ότι το πήρα και καλά... Είχα κ κάποιους πόνους.. Κ έχουμε αχουμε κατά αγχωθεί για πολύ πρόωρο τοκετό προσπαθούμε να τ παλέψουμε με κτ ενδοκολπικα υποθετα αλλά αν δν βγουν κ οι εξετάσεις καλές κ συνεχίσει ο πόνος είμαι για εισαγωγή.. Εσείς τι κάνετε?? @Μπεμπελουκατζάμπα αγχωνομουν προχθές κ σ ευχαριστώ πολύ π μ βοήθησες.. Κ όλα τα κορίτσια...ο μπέμπης μ δόξα το θεό είναι καλά και 750 γρ... Τρέφεται κανονικά.. Κ είναι γενικά πολύ ενεργός.. Εσάς τα μωράκια σας??? ❤️❤️❤️

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου...ξεκούραση ξαπλα και ηρεμία και όλα θα είναι καλά!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Συγνώμη που θα στο ξανά πω. Αλλά 750 γρ κ είναι στις 26 εβδομάδες???. Κ σου βγαίνει πως είναι σωστά στη εβδομάδα του???. Δηλαδή 26 εβδομάδων κ τρέφεται σωστά ανήκει σε 750 γρ??? Δηλαδή στο μηχάνημα δεν του έβγαινε λιγότερο σε εβδομάδα με αυτά τα γραμμάρια?. 

Γιατί δν είναι καλά? Πόσα γραμμάρια πρέπει ν είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου...ξεκούραση ξαπλα και ηρεμία και όλα θα είναι καλά!!!???

Όλα μια χαρά θα είναι κορίτσι μ... Ο μπέμπης μ κ τπτ άλλο αυτή τ στιγμή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Γιατί δν είναι καλά? Πόσα γραμμάρια πρέπει ν είναι? 

Είναι πολύ λίγα για τη εβδομάδα που σου είπε? Το μηχάνημα δεν έβγαζε διαφορετική εβδομάδα λόγω των γραμμαρίων του???. Πότε θα ξανά πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...