Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

η πητ υπολογίζεται από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου συν την Αυχενική που βγαίνει η οριστική ημερομηνία..  

@Starrr μου σε καταλαβαίνω απόλυτα..  και εγώ στις 18/9 Έχω ξανά ραντεβού... Μου φαίνεται πολύ μακριά..  προσπαθήσαμε και σήμερα να δούμε το προσωπάκι της 3d αλλά είχε τα χεράκια της μπροστά και δεν τα καταφέραμε.. την επόμενη φορά.. 

Αλήθεια?? Εγώ ή χαζή τόσο καιρό λέω την τελευταία φορά π ήταν να μ έρθει δηλ 9 Μαρτίου ενώ μ είχε έρθει τελευταία φορά 16 Φεβρουαρίου είμαι δηλαδή σχεδόν ένα μήνα μπροστά και δεν τ ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ο γιατρός σου θα σου πει. Εμείς στην αρχή υπολογιζαμε με την τελευταία περίοδο. Ύστερα με την αυχενική φάνηκε ότι ήταν μεγαλύτερο οπότε άλλαξε η πητ!!! Ρώτησε τον μην ντρέπεσαι. Το γράφει κ στα χαρτιά που σου δίνει. ?

Χχχααχαχα.. Θ τρελαθώ.. Αύριο που θα πάω θα τ λύσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αλήθεια?? Εγώ ή χαζή τόσο καιρό λέω την τελευταία φορά π ήταν να μ έρθει δηλ 9 Μαρτίου ενώ μ είχε έρθει τελευταία φορά 16 Φεβρουαρίου είμαι δηλαδή σχεδόν ένα μήνα μπροστά και δεν τ ξερω

καλά τόσο καιρό ο γιατρός δεν βλέπει ότι το μωρό είναι μεγαλύτερο κατά ένα μήνα;; την Αυχενική και β επιπέδου ποτέ τις έκανες;; ούτε εκεί σου είπαν τίποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλά τόσο καιρό ο γιατρός δεν βλέπει ότι το μωρό είναι μεγαλύτερο κατά ένα μήνα;; την Αυχενική και β επιπέδου ποτέ τις έκανες;; ούτε εκεί σου είπαν τίποτα;;

Όχι δεν μ είπαν κάτι..  Στ χαρτιά π μ έδωσαν λέει ημερολογιακη ΠΗΤ.. Τ μόνο που μ έχει πει είναι ότι το μωρό έχει λόγο μεγάλο στομάχι.. Και β επιπέδου έκανα 2 Αυγούστου επειδή θα έλλειπε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια... Μεγαλώνει ? κ εγώ τώρα μετρούσαν τις μέρες για το πότε ξανά έχω ραντεβού. ?? Δεν αντέχεται. Θα θελα κάθε 3 μέρες να πήγαινα να μου το μετρούσε κ να φεύγα. ?

Έτσι έτσι!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Όχι δεν μ είπαν κάτι..  Στ χαρτιά π μ έδωσαν λέει ημερολογιακη ΠΗΤ.. Τ μόνο που μ έχει πει είναι ότι το μωρό έχει λόγο μεγάλο στομάχι.. Και β επιπέδου έκανα 2 Αυγούστου επειδή θα έλλειπε μετα

Γράφει κοπέλα μου στο χαρτί πόσο εβδομάδων είσαι. Κ τι πητ έχεις. Από κει δες τα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

η πητ υπολογίζεται από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου συν την Αυχενική που βγαίνει η οριστική ημερομηνία..  

@Starrr μου σε καταλαβαίνω απόλυτα..  και εγώ στις 18/9 Έχω ξανά ραντεβού... Μου φαίνεται πολύ μακριά..  προσπαθήσαμε και σήμερα να δούμε το προσωπάκι της 3d αλλά είχε τα χεράκια της μπροστά και δεν τα καταφέραμε.. την επόμενη φορά.. 

Αχ μωράκι μου ???μπράβο κοριτσάκι μου !!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Όχι δεν μ είπαν κάτι..  Στ χαρτιά π μ έδωσαν λέει ημερολογιακη ΠΗΤ.. Τ μόνο που μ έχει πει είναι ότι το μωρό έχει λόγο μεγάλο στομάχι.. Και β επιπέδου έκανα 2 Αυγούστου επειδή θα έλλειπε μετα

Κοριτσάκι μου γλυκό μου!!! Μπορείς να το δεις και σε εφαρμογή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γράφει κοπέλα μου στο χαρτί πόσο εβδομάδων είσαι. Κ τι πητ έχεις. Από κει δες τα! 

Στο χαρτί καλέ καλέ γράφει μόνο ημερολογιακη 9 Μαρτίου με ΠΗΤ 18/12.. @Μπεμπελουκα στην εφαρμογή μου βγάζει ότι είμαι με την τελευταία περίοδο 27 εβδομάδων...  Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι είμαι 3 εβδομάδες μπροστά.. Κ όταν έκανα εξετάσεις τις έκανα 3 εβδομάδες πίσω... Ουσιαστικά... Άρα μήπως τα φυσιολογικά δεν είναι φυσιολογικά πλέον... Έχω προγραμματισμένη επίσκεψη αύριο στ γιατρό μου.. Θα δω αύριο κ θα σας ενημερώσω... Πάντως έχω αγχωθεί υπερβολικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό μου!!! Μπορείς να το δεις και σε εφαρμογή..

Να σημειωθεί ότι εγώ τόσο καιρό έδειχνα στον γιατρό τελευταία ημερομηνία που ήταν να μου έρθει περιοδο δηλ 9 μαρτιου δηλ ότι είμαι 24 εβδομάδων κ 3 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Στο χαρτί καλέ καλέ γράφει μόνο ημερολογιακη 9 Μαρτίου με ΠΗΤ 18/12.. @Μπεμπελουκα στην εφαρμογή μου βγάζει ότι είμαι με την τελευταία περίοδο 27 εβδομάδων...  Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι είμαι 3 εβδομάδες μπροστά.. Κ όταν έκανα εξετάσεις τις έκανα 3 εβδομάδες πίσω... Ουσιαστικά... Άρα μήπως τα φυσιολογικά δεν είναι φυσιολογικά πλέον... Έχω προγραμματισμένη επίσκεψη αύριο στ γιατρό μου.. Θα δω αύριο κ θα σας ενημερώσω... Πάντως έχω αγχωθεί υπερβολικα

Δεν ε σου έχει δύο πητ??? Την πητ του μωρού θα κοιτάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Να σημειωθεί ότι εγώ τόσο καιρό έδειχνα στον γιατρό τελευταία ημερομηνία που ήταν να μου έρθει περιοδο δηλ 9 μαρτιου δηλ ότι είμαι 24 εβδομάδων κ 3 ημερων

Οπότε κάτι λάθος του είχες πει εσύ??? Το μωρό πόσα γραμμάρια είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Οπότε κάτι λάθος του είχες πει εσύ??? Το μωρό πόσα γραμμάρια είναι? 

Ναι του έχω πει τελευταία ημερομηνία 9 μαρτιου ενώ τελευταία περιόδου είναι 16 Φεβρουαρίου. Το μωρό όταν έκανα β επιπέδου στς 2 Αυγούστου ήταν 400gr.. Αχ πόσο χαζή μπορεί να ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι του έχω πει τελευταία ημερομηνία 9 μαρτιου ενώ τελευταία περιόδου είναι 16 Φεβρουαρίου. Το μωρό όταν έκανα β επιπέδου στς 2 Αυγούστου ήταν 400gr.. Αχ πόσο χαζή μπορεί να ειμαι

Κοίτα μάλλον κάτι γίνεται λάθος. 16/02 αποκλείεται να χεις ημερομηνία. Γιατί εγώ έχω 14/2.κ 3/8 ήταν το μωρό 740 γρ..... Οπότε γι αυτό δεν του χει φανεί κάτι παράξενο του γιατρού για τις 9 Μαρτίου. Αλλιώς κάτι πάει λάθος... Πάντως σαν γραμμάρια πιο πολύ για 9 Μαρτίου το βρίσκω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κοίτα μάλλον κάτι γίνεται λάθος. 16/02 αποκλείεται να χεις ημερομηνία. Γιατί εγώ έχω 14/2.κ 3/8 ήταν το μωρό 740 γρ..... Οπότε γι αυτό δεν του χει φανεί κάτι παράξενο του γιατρού για τις 9 Μαρτίου. Αλλιώς κάτι πάει λάθος... Πάντως σαν γραμμάρια πιο πολύ για 9 Μαρτίου το βρίσκω... 

Μακάρι να είναι έτσι ειλικρινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Στο χαρτί καλέ καλέ γράφει μόνο ημερολογιακη 9 Μαρτίου με ΠΗΤ 18/12.. @Μπεμπελουκα στην εφαρμογή μου βγάζει ότι είμαι με την τελευταία περίοδο 27 εβδομάδων...  Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι είμαι 3 εβδομάδες μπροστά.. Κ όταν έκανα εξετάσεις τις έκανα 3 εβδομάδες πίσω... Ουσιαστικά... Άρα μήπως τα φυσιολογικά δεν είναι φυσιολογικά πλέον... Έχω προγραμματισμένη επίσκεψη αύριο στ γιατρό μου.. Θα δω αύριο κ θα σας ενημερώσω... Πάντως έχω αγχωθεί υπερβολικα

8/3 είχα και εγώ τελευταία περίοδο  άρα πητ 13/12 

Πάντα οι γιατροί πιάνουν την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου άρα μην αγχώνεσαι σπάνια η πητ αλλάζει με την Αυχενική και αν αλλάξει μιλάμε για κάποιες μέρες διαφορά και όχι για εβδομάδες οπότε χαλαρωσε και μην αγχώνεσαι γι'αυτό!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι του έχω πει τελευταία ημερομηνία 9 μαρτιου ενώ τελευταία περιόδου είναι 16 Φεβρουαρίου. Το μωρό όταν έκανα β επιπέδου στς 2 Αυγούστου ήταν 400gr.. Αχ πόσο χαζή μπορεί να ειμαι

Κορίτσι μου ποτέ είχες τελευταία περίοδο??Η πρώτη μέρα είναι δεν γίνεται να είχες και 16/2 Και 9 /3 κάτι λάθος μας λες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσι μου ποτέ είχες τελευταία περίοδο??Η πρώτη μέρα είναι δεν γίνεται να είχες και 16/2 Και 9 /3 κάτι λάθος μας λες 

Από το άγχος μου δεν τα λέω σωστά.... Εγώ τελευταία περίοδο είχα 16 Φεβρουαρίου.... Όταν πήγα στ γιατρό και με ρώτησε νόμιζα τελευταία ημερομηνία π θα μου ερχόταν περίοδο... Κ είπα στς 9 μαρτιου... Σήμερα τυχαία μιλούσα με φίλη π είναι έγκυος κ μ είπε ότι τν ΠΗΤ τν βγάζουν από τν τελευταία φορά π είχαμε περίοδο... Εμένα ο κύκλος μ είναι 22 με 23 μέρες όχι 26.. Αν σ φαίνεται αυτό περίεργο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Από το άγχος μου δεν τα λέω σωστά.... Εγώ τελευταία περίοδο είχα 16 Φεβρουαρίου.... Όταν πήγα στ γιατρό και με ρώτησε νόμιζα τελευταία ημερομηνία π θα μου ερχόταν περίοδο... Κ είπα στς 9 μαρτιου... Σήμερα τυχαία μιλούσα με φίλη π είναι έγκυος κ μ είπε ότι τν ΠΗΤ τν βγάζουν από τν τελευταία φορά π είχαμε περίοδο... Εμένα ο κύκλος μ είναι 22 με 23 μέρες όχι 26.. Αν σ φαίνεται αυτό περίεργο 

Άρα λοιπόν τελευταία περίοδο είχες 16/2 σωστά??ήταν η πρώτη μέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ε άρα 23/11πητ γιατί προβληματίζεται?

Γιατί βρε φοβάμαι μήπως η εξετάσεις μ τς β επιπέδου ήταν τελικά όχι φυσιολογικές?? Γιατί είμαι 3 εβδομάδες παραπάνω.. Μήπως δν ήταν καλά τα κιλά το μέγεθος... Αυτό με αγχώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Γιατί βρε φοβάμαι μήπως η εξετάσεις μ τς β επιπέδου ήταν τελικά όχι φυσιολογικές?? Γιατί είμαι 3 εβδομάδες παραπάνω.. Μήπως δν ήταν καλά τα κιλά το μέγεθος... Αυτό με αγχώνει 

Μια χαρά ειναι Αφού την έκανες 2/8 μέχρι τώρα το μωρό θα έχει φτάσει σχεδόν στο κιλό . Αν έβλεπε κάτι στραβό ο γιατρός θα σε ενημέρωνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...