Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Πάντως κ η μητέρα είχε τόσο ψιλή μυωπία δεν έπαθε κάτι. 3 φυσιολογικός τοκετού σε ιδιωτική κλινική βέβαια!!!!.. Εγώ από τώρα σκέφτομαι μην έχει πάρει το πρόβλημα στα μάτια μου το μωρό... Μου είπε ο παιδοοφθαλμιατρος ότι να του κλείσω ραντεβού όταν γεννηθεί με το καλό.... Κ από μηνών μπορεί να το ελέγξει... 

Και εγώ το φοβάμαι αυτό να σου πω την αλήθεια !!!Αλλά λογικά στο μητέρα θα έχει παιδοοφθαλμιατρο αν γίνεται θα τους πω να το δούμε τότε °♡♡♡♡εντωμεταξύ δεν υπάρχει άλλη εξέταση προγεννητικου που να το κοίτανε.ελπιζω να πήρε από το μπαμπά τηςπου δεν έχει πρόβλημα . 

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;;πως πάτε με τη ζεστη;;3 μέρες εδώ δεν παλεύεται καθόλου!!! Ερώτηση: έχει ξεκινήσει καμία διαδικασίες για το επίδομα λοχείας του ικα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και εγώ το φοβάμαι αυτό να σου πω την αλήθεια !!!Αλλά λογικά στο μητέρα θα έχει παιδοοφθαλμιατρο αν γίνεται θα τους πω να το δούμε τότε °♡♡♡♡εντωμεταξύ δεν υπάρχει άλλη εξέταση προγεννητικου που να το κοίτανε.ελπιζω να πήρε από το μπαμπά τηςπου δεν έχει πρόβλημα . 

?

Και εγώ αυτό ελπίζω... Αλλά να πάρει το χρώμα των ματιών μου. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;;πως πάτε με τη ζεστη;;3 μέρες εδώ δεν παλεύεται καθόλου!!! Ερώτηση: έχει ξεκινήσει καμία διαδικασίες για το επίδομα λοχείας του ικα;;;;

Εμείς σήμερα βάλαμε κλιματιστικό ????λοχειας??? Κύησης εννοείς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμείς σήμερα βάλαμε κλιματιστικό ????λοχειας??? Κύησης εννοείς.... 

Ναι ναι  κυησης  χαχαχα βιάζομαι μάλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ναι ναι  κυησης  χαχαχα βιάζομαι μάλλον!!!

Κανεις την αίτηση την 1η μέρα που βγαίνεις σε άδεια κύησης λοχείας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχασα το βιβλιάριο μου. Κ με έχει πιάσει ένα άγχος. Αλλά πήρα στο ΙΚΑ σήμερα κ μου είπαν νέα βιβλιάρια δεν βγάζουν. Κ ότι παντού δίνουμε φωτοτυπία αμκα... Γνωρίζετε κάτι γι αυτό? Να πάω στα κεπ να κάνω κ μια υπεύθυνη δήλωση ότι έχω χάσει το βιβλιάριο? Μην μου πουν τίποτα ότι τύπου "δε μας το φέρες?" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε???βγήκανε τα αποτελεσματα απ την καμπύλη...ουφφφ χαλια μαυρα?την Πέμπτη έκλεισα ραντεβου να πάω σε γιατρο,να ξεκινησω διατροφή και τακτικες μετρησεις με μηχανάκι....δειτε τα αποτελεσματα   

20190826_215357.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια έχασα το βιβλιάριο μου. Κ με έχει πιάσει ένα άγχος. Αλλά πήρα στο ΙΚΑ σήμερα κ μου είπαν νέα βιβλιάρια δεν βγάζουν. Κ ότι παντού δίνουμε φωτοτυπία αμκα... Γνωρίζετε κάτι γι αυτό? Να πάω στα κεπ να κάνω κ μια υπεύθυνη δήλωση ότι έχω χάσει το βιβλιάριο? Μην μου πουν τίποτα ότι τύπου "δε μας το φέρες?" 

Όντως δίνεις αμκα μόνο πλέον αλλά πήγαινε και στο ΚΕΠ μην ανυσηχεις 

.βέβαια εγώ που περνάω κάθε μήνα Επιτροπή ΙΚΑ το ζητούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???βγήκανε τα αποτελεσματα απ την καμπύλη...ουφφφ χαλια μαυρα?την Πέμπτη έκλεισα ραντεβου να πάω σε γιατρο,να ξεκινησω διατροφή και τακτικες μετρησεις με μηχανάκι....δειτε τα αποτελεσματα   

20190826_215357.jpg

Αχ κοπελα μου υπομονη !με διατροφή θα φτιάξει που να μην καναμε κιολας τρομάρα μας ..συμβαινει σε πολλές εγκυουλες μην ανυσηχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αχ κοπελα μου υπομονη !με διατροφή θα φτιάξει που να μην καναμε κιολας τρομάρα μας ..συμβαινει σε πολλές εγκυουλες μην ανυσηχεις!

Ε ναι για να δουμε...ελπιζω να ρυθμιστει με τη διατροφη...φοβαμαι για το μωρακι μουυυ..ευχομαι να ρυθμιστει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όντως δίνεις αμκα μόνο πλέον αλλά πήγαινε και στο ΚΕΠ μην ανυσηχεις 

.βέβαια εγώ που περνάω κάθε μήνα Επιτροπή ΙΚΑ το ζητούν. 

Ε ναι γι το ΙΚΑ φοβήθηκα μην έχω θέμα...... Αλλά μου την είπε μάλιστα μια. Ότι και καλά αφού δνε έχω βιβλιάρια τι βιβλιάριο θα σου βγάλω?.. Τώρα ελπίζω να μην δημιουργηθεί θέμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love ειναι και εγω να κάνω καμπύλη σακχάρου... αυτό το πόσιμο πίνετε ?? ή είναι τόσο χάλια όσο το λένε??

Μην ανησυχείς καθόλου για τα αποτελέσματα... ο γιατρός σου θα σου πεί τι πρέπει να κάνεις... αυτά φτιάχνονται δεν είναι τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Nektarinaki_love ααχχ έρχεται και η δικιά μου ώρα της καμπύλης... Έχω ένα άγχος για τα αποτελέσματα...  Σήμερα που έχουμε ραντεβού λογικά θα μου πει να την κάνω... βασικά και αιματολογικές και γενική ούρων είναι να κάνω τώρα... ππφφ όλα μαζί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Nektarinaki_love ααχχ έρχεται και η δικιά μου ώρα της καμπύλης... Έχω ένα άγχος για τα αποτελέσματα...  Σήμερα που έχουμε ραντεβού λογικά θα μου πει να την κάνω... βασικά και αιματολογικές και γενική ούρων είναι να κάνω τώρα... ππφφ όλα μαζί...

Κ εγώ έτσι τα έκανα... Με ένα σμπάρο όλα τα τριγωνια ?? με ξεζουμηξαν..... Εγώ ήπια με ευχαρίστηση αυτή τη τύπου πορτοκαλάδα.... Είχα πιει λίγο νερό στο σπίτι.... Οπότε δειψουσα μέχρι να πάω στο μικροβιολογικο οποτε την ήπια σαν νερό. Μου θύμισε όταν ειμασταν μικροί που μας έφτιαχνε η μαμά μου πορτοκαλάδα βιοχυμ.... Μετά ήπια κ μισό ποτηράκι νεράκι. Κ όλα καλά... Πέρασε κ πολύ γρήγορα η ωρα? καλή επιτυχία κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ε ναι για να δουμε...ελπιζω να ρυθμιστει με τη διατροφη...φοβαμαι για το μωρακι μουυυ..ευχομαι να ρυθμιστει...

Όχι ρε κούκλα μου μην αγχώνεσαι δεν έχει ακουστεί τίποτα κακο να συμβαίνει το ρυθμίσετε και όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όχι ρε κούκλα μου μην αγχώνεσαι δεν έχει ακουστεί τίποτα κακο να συμβαίνει το ρυθμίσετε και όλα καλά!!

Μακάρι κοριτσάκι μου,μακάρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

@Nektarinaki_love ειναι και εγω να κάνω καμπύλη σακχάρου... αυτό το πόσιμο πίνετε ?? ή είναι τόσο χάλια όσο το λένε??

Μην ανησυχείς καθόλου για τα αποτελέσματα... ο γιατρός σου θα σου πεί τι πρέπει να κάνεις... αυτά φτιάχνονται δεν είναι τίποτα....

Πίνεται,απλως είναι αρκετά γλυκό!!άντε να δούμε...που θα πάει,θα το ρυθμίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!! πήγαμε στο γιατρό.. Μια χαρά η μπεμπουλα μας... μεγαλώνει.. 710 γραμμάρια!! πήρα και το πακετάκι των εξετάσεων... την καμπύλη θα την κάνω σε 10 μέρες περίπου..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! πήγαμε στο γιατρό.. Μια χαρά η μπεμπουλα μας... μεγαλώνει.. 710 γραμμάρια!! πήρα και το πακετάκι των εξετάσεων... την καμπύλη θα την κάνω σε 10 μέρες περίπου..  

Τέλεια... Μεγαλώνει ? κ εγώ τώρα μετρούσαν τις μέρες για το πότε ξανά έχω ραντεβού. ?? Δεν αντέχεται. Θα θελα κάθε 3 μέρες να πήγαινα να μου το μετρούσε κ να φεύγα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε με τα μωράκια σας... Χάθηκα αυτές τις μέρες... Ηρθαν οι συγγενείς μου να με δουν από Λάρισα... Να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω κάνει μάλλον βλακεια.. Η ΠΗΤ υπολογίζεται από την τελευταία περίοδο η από την τελευταία που ήταν να σου έρθει?? Χαζή ερώτηση ξέρω.. Αλλά αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και ντράπομαι να ρωτήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε με τα μωράκια σας... Χάθηκα αυτές τις μέρες... Ηρθαν οι συγγενείς μου να με δουν από Λάρισα... Να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω κάνει μάλλον βλακεια.. Η ΠΗΤ υπολογίζεται από την τελευταία περίοδο η από την τελευταία που ήταν να σου έρθει?? Χαζή ερώτηση ξέρω.. Αλλά αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και ντράπομαι να ρωτήσω... 

η πητ υπολογίζεται από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου συν την Αυχενική που βγαίνει η οριστική ημερομηνία..  

@Starrr μου σε καταλαβαίνω απόλυτα..  και εγώ στις 18/9 Έχω ξανά ραντεβού... Μου φαίνεται πολύ μακριά..  προσπαθήσαμε και σήμερα να δούμε το προσωπάκι της 3d αλλά είχε τα χεράκια της μπροστά και δεν τα καταφέραμε.. την επόμενη φορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

η πητ υπολογίζεται από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου συν την Αυχενική που βγαίνει η οριστική ημερομηνία..  

@Starrr μου σε καταλαβαίνω απόλυτα..  και εγώ στις 18/9 Έχω ξανά ραντεβού... Μου φαίνεται πολύ μακριά..  προσπαθήσαμε και σήμερα να δούμε το προσωπάκι της 3d αλλά είχε τα χεράκια της μπροστά και δεν τα καταφέραμε.. την επόμενη φορά.. 

Κ εμάς κάθε φορά δεν ήθελε φωτός.. Κ το Σάββατο το κουνουσαμε μπας κ τα βγάλει κ ναιιιιιι τα καταφέραμε.... Κ βγάλαμε φώτο να χαμογελάει. ? Εμείς έχουμε σε 2.5 εβδομάδες... Στην αρχή μου είπε σε 4.αλλα είπα καλύτερα 3.δεν αντέχω 4.?? Κ πρέπει να φτιάξουμε κ το χαρτί της άδειας κύησης. Οποτς είπαμε καλύτερα κάπου στης 13/9 να μην τρέχω τελευταία στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε με τα μωράκια σας... Χάθηκα αυτές τις μέρες... Ηρθαν οι συγγενείς μου να με δουν από Λάρισα... Να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω κάνει μάλλον βλακεια.. Η ΠΗΤ υπολογίζεται από την τελευταία περίοδο η από την τελευταία που ήταν να σου έρθει?? Χαζή ερώτηση ξέρω.. Αλλά αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και ντράπομαι να ρωτήσω... 

Ο γιατρός σου θα σου πει. Εμείς στην αρχή υπολογιζαμε με την τελευταία περίοδο. Ύστερα με την αυχενική φάνηκε ότι ήταν μεγαλύτερο οπότε άλλαξε η πητ!!! Ρώτησε τον μην ντρέπεσαι. Το γράφει κ στα χαρτιά που σου δίνει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...