Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Τον υπέρηχο τον κάνει ο κλασικός καρδιολόγος;;;;

Καλημέρα κορίτσι ομορφο?παιδιοκαρδιολογοςμε εξειδίκευση στα έμβρυα...αν θελήσεις να την κάνεις μπορώ να σου δώσω πληροφορίες από τη γιατρό που πήγα είναι στους Αμπελόκηπους !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια Καλή Κυριακή να έχετε!!!! Σήμερα μπήκαμε στον 6!!!! Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός πραγματικά δεν το πιστεύω.. κάθε μέρα τον νιώθω όλο κ πιο πολύ και τρελαίνομαι!!!Τι απίστευτη αίσθηση είναι αυτή...αχ άντε να περάσει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι ομορφο?παιδιοκαρδιολογοςμε εξειδίκευση στα έμβρυα...αν θελήσεις να την κάνεις μπορώ να σου δώσω πληροφορίες από τη γιατρό που πήγα είναι στους Αμπελόκηπους !!

Μάλιστα.. Ναι αμέ γτ Όχι σκέφτομαι να ανέβω Αθήνα έτσι κ αλλιώς όποτε αν είναι να το δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Nαι όλα πολύ καλά !!!602 γρ.ειναι το μικρακι μου !!!!????και είχε τα πόδια στο στομάχι μου χαχχαχ ο γιατρός μου είπε ότι γυρνάνε αυτές τις εβδομάδες σε τακτά χρονικά διαστήματα!!!!?????είδε και τράχηλο όλα μια χαρά !!!!πάντως ρεεεεε είναι ένα θαύμα όλο πως από τόσο μικρά μεγαλώνουν !!!!υπέροχο καθημερινά με κλωτσάει πλέον και πραγματικά δεν θέλω να με ενοχλεί κανεις χαχαχαχαχαχα θέλω απομόνωση να μπορώ να παρακολουθώ τις κινήσεις της °°°°♤♡♡♡♡μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κοιτάξουμε για κούνια στρώμα και ανωστρωμα ...

Καλημέρα κορίτσια τ κάνετε??? Κοίταξα και εγώ κούνια κλπ... Με το καλό σε όλες μας.. Πλησιάζει ο καιρός... Βρήκατε τίποτα ενδιαφέρον σε καρότσια?? Δν ξέρω καν τι να κοιτάξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια τ κάνετε??? Κοίταξα και εγώ κούνια κλπ... Με το καλό σε όλες μας.. Πλησιάζει ο καιρός... Βρήκατε τίποτα ενδιαφέρον σε καρότσια?? Δν ξέρω καν τι να κοιτάξω... 

Που κοίταξες για κούνια??έμενα στο μυαλό μου ερχεταιmother care Λητώ ήρα motherbaby

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Nαι όλα πολύ καλά !!!602 γρ.ειναι το μικρακι μου !!!!????και είχε τα πόδια στο στομάχι μου χαχχαχ ο γιατρός μου είπε ότι γυρνάνε αυτές τις εβδομάδες σε τακτά χρονικά διαστήματα!!!!?????είδε και τράχηλο όλα μια χαρά !!!!πάντως ρεεεεε είναι ένα θαύμα όλο πως από τόσο μικρά μεγαλώνουν !!!!υπέροχο καθημερινά με κλωτσάει πλέον και πραγματικά δεν θέλω να με ενοχλεί κανεις χαχαχαχαχαχα θέλω απομόνωση να μπορώ να παρακολουθώ τις κινήσεις της °°°°♤♡♡♡♡μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κοιτάξουμε για κούνια στρώμα και ανωστρωμα ...

Μπράβο κοριτσάκι μουυυ μπράβο!μια χαρα η μπεμπούλινα σου?και τα γραμμαρια της όλα μια χαρά!!!είδες??το θαύμα της φύσης!!!απο κυτταράκια γινονται ολόκληρα μωράκια μωρέ?μα πόσο υπέροχο συναίσθημα οι κλωτσιές και γενικά η αίσθηση,οι κινήσεις τους στις κοιλίτσες μας!!και εγώ μόλις την νιώσω τα παρατάω όλα βαζω τα χέρια μου και την απολαμβάνω τη ζουζούνα μου?είμαι τρελά ερωτευμένη λεμεεεεε!!!άντε καλες αγορές!!πότε λες να ξεκινήσεις να κάνεις βαλίτσα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Που κοίταξες για κούνια??έμενα στο μυαλό μου ερχεταιmother care Λητώ ήρα motherbaby

Αχ δν φαντάζεσαι... Παντού κοίταξα.. Βέβαια.. Ο πεθερός μου φτιάχνει κούνιες κ γενικά έπιπλα αλλά δν ήθελα να τον επιβαρύνω... Και που λες ο κουμπάρος μου δουλεύει στην αποθήκη του Λητώ... Πήγα είδα και εκεί αλλά πάλι προδιαγραφές πολύ χαμηλές και υψηλό κόστος.. Οπότε μου είπε να μπω στ beboulino και βρήκα ένα πάρα πολύ ωραίο πακέτο.. Γιατί θέλω και σχετικά ουδέτερα χρώματα... Απλά θέλω να ψάξω για το καρότσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2019 at 5:07 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πόση διαφορά ε χουμε !!!!εγω σήμερα μπήκα 24η

Μαζί είμαστε εμείς εγώ μπήκα 24 κ μια μέρα σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μουυυ μπράβο!μια χαρα η μπεμπούλινα σου?και τα γραμμαρια της όλα μια χαρά!!!είδες??το θαύμα της φύσης!!!απο κυτταράκια γινονται ολόκληρα μωράκια μωρέ?μα πόσο υπέροχο συναίσθημα οι κλωτσιές και γενικά η αίσθηση,οι κινήσεις τους στις κοιλίτσες μας!!και εγώ μόλις την νιώσω τα παρατάω όλα βαζω τα χέρια μου και την απολαμβάνω τη ζουζούνα μου?είμαι τρελά ερωτευμένη λεμεεεεε!!!άντε καλες αγορές!!πότε λες να ξεκινήσεις να κάνεις βαλίτσα???

Λέω αρχές με μέσα '10 ώστε να έχω προλάβει να αγοράσω ρόμπα και ότι άλλο χρειαστεί!!αν και επειδή θα γεννησούμε σε ιδιωτικο δεν πιστεύω να χρειαστούμε πολλά Επίσης θεωρώ ότι η μαία θα μας δώσει λίστα με το τι χρειάζεται σκέψου ότι εγώ με καισαρική θα είμαι άρα πρώτα ο Θεός με υπολογίζω γύρω στις 37 με 38 w. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Μαζί είμαστε εμείς εγώ μπήκα 24 κ μια μέρα σημερα??

Χα α χαχχχ ωραία !!!!δες και mother baby εννοείται ουδέτερα χρώματα γιατί το 2ο με το καλό μπορεί να είναι αντίθετου φύλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Τον υπέρηχο τον κάνει ο κλασικός καρδιολόγος;;;;

Οχι τον υπερηχο στον κανει ειδικη παιδοκαρδιολογος,εμβρυοκαρδιολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!! Να μαι και εγώ... τελείωσαν οι διακοπές μας σήμερα..  γυρίζουμε πίσω στο νησάκι μας. Την Τρίτη έχω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πόσο μεγάλωσε η μπεμπουλα μας.. Στις διακοπές έδωσε ρεσιτάλ... κουνιόταν ολόκληρη η κοιλιά μου και την  χαζευαμε με τον άντρα μου..  χαίρομαι που όλες είστε καλά..  κορίτσια μπαίνουμε σχεδόν στην τελική ευθεία... με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ από μένα κορίτσια... Εγώ έπλυνα ότι είχα από πιτζάμες σπίτι μου που τις είχα παραγγείλει από orchestra τώρα στις εκπτώσεις είχα πάρει κ μια ρόμπα. Αλλά όπως λέτε κ εγώ ιδιωτικά θα γεννήσω οπότε δεν νομίζω να χρειαστούμε πολλά... Από βδομάδα θα πάω στα h and m που έχει εγκυμοσύνης διαφορα να εφοδιαστω τελείως, κ για φθινοπωρινά ρουχαλάκια γιατί δε νομίζω ότι θα μου κάνουν πολλά δικά μου ρούχα!!!!!. 2-3 κομμάτια από το καθενα.δεν παίρνω ποσότητες!!!! Κ ελπίζω κάπου στα μέσα Σεπτεμβρίου να αρχίζω να βάζω τα ρούχα μου κ ότι χρειαστώ μέσα στην βαλίτσα. Εγώ είμαι ήδη στην 28η εβδομάδα!!!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κ από μένα κορίτσια... Εγώ έπλυνα ότι είχα από πιτζάμες σπίτι μου που τις είχα παραγγείλει από orchestra τώρα στις εκπτώσεις είχα πάρει κ μια ρόμπα. Αλλά όπως λέτε κ εγώ ιδιωτικά θα γεννήσω οπότε δεν νομίζω να χρειαστούμε πολλά... Από βδομάδα θα πάω στα h and m που έχει εγκυμοσύνης διαφορα να εφοδιαστω τελείως, κ για φθινοπωρινά ρουχαλάκια γιατί δε νομίζω ότι θα μου κάνουν πολλά δικά μου ρούχα!!!!!. 2-3 κομμάτια από το καθενα.δεν παίρνω ποσότητες!!!! Κ ελπίζω κάπου στα μέσα Σεπτεμβρίου να αρχίζω να βάζω τα ρούχα μου κ ότι χρειαστώ μέσα στην βαλίτσα. Εγώ είμαι ήδη στην 28η εβδομάδα!!!!!!! ?

Τέλεια κοπελα μου !!Καλά ψώνια!!!μου έφεραν δώρο 1 κολάν εγκυμοσύνης και μια μπλούζα με στάμπα μωρού και είναι τελεια σε τιμές hm δες το wakiki ειναι τουρκικη εταιρεια και έχει αρκετά μαγαζιά στην Ελλάδα εκτός από Αθήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! Να μαι και εγώ... τελείωσαν οι διακοπές μας σήμερα..  γυρίζουμε πίσω στο νησάκι μας. Την Τρίτη έχω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πόσο μεγάλωσε η μπεμπουλα μας.. Στις διακοπές έδωσε ρεσιτάλ... κουνιόταν ολόκληρη η κοιλιά μου και την  χαζευαμε με τον άντρα μου..  χαίρομαι που όλες είστε καλά..  κορίτσια μπαίνουμε σχεδόν στην τελική ευθεία... με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα!! 

Καλή επιστροφή !!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2019 at 11:47 ΜΜ, ο/η γιωτα22 είπε:

Δεν ειδε τπτ,μου λεει,το παιδι κ καταπινει κ ουρει.Το μονο που βλεπει ειναι αυξημενο αμνιακο υγρο.Στην β επιπεδου ειχα 17 κ μετα απο 10 μερες πηγε24.Στην επιπεδου,ολα τα ειχαμε δει κ ειμαι μια χαρα.

Καλέ μην αγχώνεσαι! Κι εμένα όλα ήταν μια χαρά και έκανα nipt και ήταν όλα αρνητικά για τρισωμιες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κ από μένα κορίτσια... Εγώ έπλυνα ότι είχα από πιτζάμες σπίτι μου που τις είχα παραγγείλει από orchestra τώρα στις εκπτώσεις είχα πάρει κ μια ρόμπα. Αλλά όπως λέτε κ εγώ ιδιωτικά θα γεννήσω οπότε δεν νομίζω να χρειαστούμε πολλά... Από βδομάδα θα πάω στα h and m που έχει εγκυμοσύνης διαφορα να εφοδιαστω τελείως, κ για φθινοπωρινά ρουχαλάκια γιατί δε νομίζω ότι θα μου κάνουν πολλά δικά μου ρούχα!!!!!. 2-3 κομμάτια από το καθενα.δεν παίρνω ποσότητες!!!! Κ ελπίζω κάπου στα μέσα Σεπτεμβρίου να αρχίζω να βάζω τα ρούχα μου κ ότι χρειαστώ μέσα στην βαλίτσα. Εγώ είμαι ήδη στην 28η εβδομάδα!!!!!!! ?

κοριτσάκι μου νομίζω θα είσαι η πρώτη της παρεούλας μας που θα έχεις το μπεμπακι σου αγκαλιά... @Μπεμπελουκα γιατί θα γεννήσεις με καισαρική;; εννοώ πως το ξέρεις από τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσάκι μου νομίζω θα είσαι η πρώτη της παρεούλας μας που θα έχεις το μπεμπακι σου αγκαλιά... @Μπεμπελουκα γιατί θα γεννήσεις με καισαρική;; εννοώ πως το ξέρεις από τώρα; 

Έχω υψηλή μυωπία !οπότε απαγορεύεται να σφιχτω..ξερουμε ότι θα ναι καισαρική δεν ξέρουμε ακριβώς ποτέ !!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έχω υψηλή μυωπία !οπότε απαγορεύεται να σφιχτω..ξερουμε ότι θα ναι καισαρική δεν ξέρουμε ακριβώς ποτέ !!!!?

Και εγώ Οκτώβριο θα κλείσω ραντεβού σε οφθαλμίατρο να κάνω το τεστ για τα μάτια.. Εσύ το χεις κάνει???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ Οκτώβριο θα κλείσω ραντεβού σε οφθαλμίατρο να κάνω το τεστ για τα μάτια.. Εσύ το χεις κάνει???? 

Εγώ έχω Χρόνια μυωπία οπότε δεν χρειάζεται να κλείσω κάτι πηγαίνω μια φορά το χρόνο!!Εσύ γιατί να πας σε οφθαλμίατρο έχεις κάτι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εγώ έχω Χρόνια μυωπία οπότε δεν χρειάζεται να κλείσω κάτι πηγαίνω μια φορά το χρόνο!!Εσύ γιατί να πας σε οφθαλμίατρο έχεις κάτι??

Και εγώ χρόνια πάω. Έχω κάνει κ εγχείριση από τα 4 μου.... Γυαλιά φοράω. Κάθε χρόνο πάω οφθαλμίατρο. Κ μου είπε ο οφθαλμίατρος να κλείσω ραντεβού για να κάνουμε κάποια τεστ. Υπάρχει συγκεκριμένη εξέταση για προγεννητικό έλεγχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ χρόνια πάω. Έχω κάνει κ εγχείριση από τα 4 μου.... Γυαλιά φοράω. Κάθε χρόνο πάω οφθαλμίατρο. Κ μου είπε ο οφθαλμίατρος να κλείσω ραντεβού για να κάνουμε κάποια τεστ. Υπάρχει συγκεκριμένη εξέταση για προγεννητικό έλεγχο. 

Α δεν το ήξερα!!!εγω φοράω φακούς!!Αλλά επειδή είναι υψηλή δεν μου επιτρέπεται  φυσιολογικά ούτως ή άλλως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Α δεν το ήξερα!!!εγω φοράω φακούς!!Αλλά επειδή είναι υψηλή δεν μου επιτρέπεται  φυσιολογικά ούτως ή άλλως..

Πρέπει να κάνεις τα τεστ κ να σου δώσει βεβαίωση ο οφθαλμίατρος. Για να μην μπαίνεις στη διαδικασία της καισαρική..... Ειδικά αν γεννήσεις ιδιωτικά δνε θα χεις κανένα απολύτως πρόβλημα.... Εγώ έχω κ μυωπία κ αστιγματισμό μαζί και στα δύο μάτια!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πρέπει να κάνεις τα τεστ κ να σου δώσει βεβαίωση ο οφθαλμίατρος. Για να μην μπαίνεις στη διαδικασία της καισαρική..... Ειδικά αν γεννήσεις ιδιωτικά δνε θα χεις κανένα απολύτως πρόβλημα.... Εγώ έχω κ μυωπία κ αστιγματισμό μαζί και στα δύο μάτια!!!!! 

Δεν μου ζήτησε ο γιατρός κάποιο χαρτί ωστόσο θα το ρωτήσω.εχω 17 κ 14 οπότε καταλαβαίνεις πως δεν το αποφεύγω δυστυχώς !!ειμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δεν μου ζήτησε ο γιατρός κάποιο χαρτί ωστόσο θα το ρωτήσω.εχω 17 κ 14 οπότε καταλαβαίνεις πως δεν το αποφεύγω δυστυχώς !!ειμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. 

Πάντως κ η μητέρα είχε τόσο ψιλή μυωπία δεν έπαθε κάτι. 3 φυσιολογικός τοκετού σε ιδιωτική κλινική βέβαια!!!!.. Εγώ από τώρα σκέφτομαι μην έχει πάρει το πρόβλημα στα μάτια μου το μωρό... Μου είπε ο παιδοοφθαλμιατρος ότι να του κλείσω ραντεβού όταν γεννηθεί με το καλό.... Κ από μηνών μπορεί να το ελέγξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...