Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Αν εννοείς αν η κοιλίτσα ξεκινάει από ψηλά,ναι σε μένα τουλάχιστον.Όσο για το γάλα δεν μου συμβαίνει και δεν νομίζω να χρειάζεται να συμβεί πριν τη γέννα.

Αγάπη μου δεν εννοώ τη κοιλίτσα !!εννοώ αν έχει αρχίσει να ανεβαίνει το μωράκι προς τα πάνω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αγάπη μου δεν εννοώ τη κοιλίτσα !!εννοώ αν έχει αρχίσει να ανεβαίνει το μωράκι προς τα πάνω !!

Εγω δεν το αντιλαμβανομαι οπως το λες,βλεπω απλα την κοιλια αρα λογικα ναι εχει ανεβει προς τα πανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Εγω δεν το αντιλαμβανομαι οπως το λες,βλεπω απλα την κοιλια αρα λογικα ναι εχει ανεβει προς τα πανω

Γιατρο εχω τη Δευετρα,θα ρωτησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Γιατρο εχω τη Δευετρα,θα ρωτησω

Kαλά θα ρωτήσω και αύριο στην  b επιπεδου!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Θα το προσπαθήσω  ελπίζω να μου βγει ο θηλασμός !!!!θα ξεκινήσω και μαθήματα στο μητέρα που θα γεννήσω!με το καλό !!Εσύ έχεις παρακολουθήσει μαθηματα:?

Όχι. Εγώ πήγαινα γιόγκα..... Κ τώρα. Περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο από το ΙΚΑ.... Πήρα τηλέφωνο. Κ οταν ξεκινήσουν τα μαθήματα μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Αν πάρεις την λίστα.. Κάνε ένα κόπο και στείλε την κ σε εμένα σε παρακαλώ!!!!

Θα πάω τν Δευτέρα και θα σας τν στείλω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; πως πατε με τα κιλά σας; κ σε ποια εβδομάδα είστε; 

Καλησπέρα.. ? Εγώ είμαι στην 23 εβδομάδα κ κτ μερες.. 73kg είμαι.. Κ ξεκίνησα 65... Ο γιατρός μ είπε ν κν καμμια διατροφουλα αλλά ρε κορίτσια πεινάω συνέχεια ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αγάπη μου δεν εννοώ τη κοιλίτσα !!εννοώ αν έχει αρχίσει να ανεβαίνει το μωράκι προς τα πάνω !!

Καλημέρα σας κορίτσια... Αρχικά ναι έχω νιώσει τ μωρό μ Ν ανεβαίνει στ στομαχι αλλά αυτό δν σημαίνει πως έχεις πρόβλημα εσύ... Όσο τ μωρό έχει χώρο κινείται υπερβολικά σε κάνα 2 εβδομάδες όμως π δν θ έχει τόσο θα τ νιώσεις... Όσο για τ θηλασμό... Τ μόνο π έχω δει είναι υπερβολικό πρήξιμο ούτε γάλα ούτε τπτ αλλά μην σ προβληνατιζουν αυτά... Είναι πολύ νωρίς.. Ίσως στον 8 9 μήνα να συμβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα.. ? Εγώ είμαι στην 23 εβδομάδα κ κτ μερες.. 73kg είμαι.. Κ ξεκίνησα 65... Ο γιατρός μ είπε ν κν καμμια διατροφουλα αλλά ρε κορίτσια πεινάω συνέχεια ❤️❤️

Και εγώ πεινάω απεγνωσμένα... Και δεν τρώω.. Και σκέψου τρώω φρούτα κ λαχανικά κ μικρές ποσότητες φαγητού.... Αλλά πολύ πείνα.... Τρώω λιγότερες ποσότητες από προ εγκυμοσύνης. Γιατί είμαι κ σε εβδομάδες εγώ που παίρνουμε 500 γρ την εβδομάδα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αγάπη μου δεν εννοώ τη κοιλίτσα !!εννοώ αν έχει αρχίσει να ανεβαίνει το μωράκι προς τα πάνω !!

Εμένα με σκουνταει στα πλευρά.. Κ σκουνταει κ ξαφνικά κ κάθε φορά τραντασσομαι ολόκληρη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα.. ? Εγώ είμαι στην 23 εβδομάδα κ κτ μερες.. 73kg είμαι.. Κ ξεκίνησα 65... Ο γιατρός μ είπε ν κν καμμια διατροφουλα αλλά ρε κορίτσια πεινάω συνέχεια ❤️❤️

Αχχχ άστα μπαίνουν τα άτιμα κ σκέφτομαι το θ γίνει αργότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ πεινάω απεγνωσμένα... Και δεν τρώω.. Και σκέψου τρώω φρούτα κ λαχανικά κ μικρές ποσότητες φαγητού.... Αλλά πολύ πείνα.... Τρώω λιγότερες ποσότητες από προ εγκυμοσύνης. Γιατί είμαι κ σε εβδομάδες εγώ που παίρνουμε 500 γρ την εβδομάδα!!!!!! 

Σε ποιες εβδομάδες συμβαίνει αυτό??  Αυτόν τν μήνα όντος πρόσεχα πολύ κ πήρα 400gr ο προηγούμενος μ κατέστρεψε 3kg πήρα.. Κ δν έτρωγα κ πολύ.. Τώρα κ εγώ κάπως έτσι είμαι τρώω κανονικά πρωινό μεσιμεριανο κ μτ φουλ φρούτο κ γιαούρτι... Αλλά κ πάλι δν χορτενω.. Ειδικά αυτές τς μέρες π δν ξέρω σ σας αλλά εμένα μ έχει ταράξει στην κλωτσιά... Κ μ ξυπνάει τ βραδυ... Ε εκεί θέλω πολύ ν φάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Σε ποιες εβδομάδες συμβαίνει αυτό??  Αυτόν τν μήνα όντος πρόσεχα πολύ κ πήρα 400gr ο προηγούμενος μ κατέστρεψε 3kg πήρα.. Κ δν έτρωγα κ πολύ.. Τώρα κ εγώ κάπως έτσι είμαι τρώω κανονικά πρωινό μεσιμεριανο κ μτ φουλ φρούτο κ γιαούρτι... Αλλά κ πάλι δν χορτενω.. Ειδικά αυτές τς μέρες π δν ξέρω σ σας αλλά εμένα μ έχει ταράξει στην κλωτσιά... Κ μ ξυπνάει τ βραδυ... Ε εκεί θέλω πολύ ν φάω.. 

Βράδυ ευτυχώς δεν με ξυπνάει ούτε με ενοχλεί. Βασικά δεν το καταλαβαίνω..... Κ εγώ στο 4-5ο μήνα την πάτησα.... Κ έτρωγα μόνο φρούτα κ λαχανικά δεν μ άρεσε τίποτα άλλο!!! Τώρα είμαι 28η εβδομάδα!!!.... Κ από χθες ξεκίνησα κ προγεστερόνη γιατί ξεκίνησαν κ οι συσπασουλες...... Το Σάββατο έχω γιατρό!!!. Να δούμε τι γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Βράδυ ευτυχώς δεν με ξυπνάει ούτε με ενοχλεί. Βασικά δεν το καταλαβαίνω..... Κ εγώ στο 4-5ο μήνα την πάτησα.... Κ έτρωγα μόνο φρούτα κ λαχανικά δεν μ άρεσε τίποτα άλλο!!! Τώρα είμαι 28η εβδομάδα!!!.... Κ από χθες ξεκίνησα κ προγεστερόνη γιατί ξεκίνησαν κ οι συσπασουλες...... Το Σάββατο έχω γιατρό!!!. Να δούμε τι γίνεται... 

Προγεστερονη γτ?? Με τ καλό σ εύχομαι κορίτσι μ κ όλα να σ πάνε καλά... ❤️❤️Εγώ τ καταλαβαίνω πολύ έντονα... Και ν σας πω... Σας πονάει κ εσας γύρω από τον αμφαλο??? Εμένα με τραβάει πολύ τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια... Αρχικά ναι έχω νιώσει τ μωρό μ Ν ανεβαίνει στ στομαχι αλλά αυτό δν σημαίνει πως έχεις πρόβλημα εσύ... Όσο τ μωρό έχει χώρο κινείται υπερβολικά σε κάνα 2 εβδομάδες όμως π δν θ έχει τόσο θα τ νιώσεις... Όσο για τ θηλασμό... Τ μόνο π έχω δει είναι υπερβολικό πρήξιμο ούτε γάλα ούτε τπτ αλλά μην σ προβληνατιζουν αυτά... Είναι πολύ νωρίς.. Ίσως στον 8 9 μήνα να συμβει

@Λουλακι   για να δούμε!!Τελικά κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Προγεστερονη γτ?? Με τ καλό σ εύχομαι κορίτσι μ κ όλα να σ πάνε καλά... ❤️❤️Εγώ τ καταλαβαίνω πολύ έντονα... Και ν σας πω... Σας πονάει κ εσας γύρω από τον αμφαλο??? Εμένα με τραβάει πολύ τελευταια

Ναι... Μεγαλώνει η κοιλίτσα. Εγώ εκτός από το πέτρωμα νιώθω κ πόνο περιόδου. Πήρα τον γιατρό κ μου έδωσε προγεστερόνη. Κ το Σάββατο θα κάνουμε λέει κ καλλιέργεια κολπικου να δούμε μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο.!!!εντωμεταξύ χθες δεν ήρεμου σε πάνω κάτω πάνω κάτω μου ρχοταν να κάνω εμετό. Σήμερα έχει ηρεμήσει λίγο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Λουλακι   για να δούμε!!Τελικά κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή !!!

Καλά ναι.. Κάθε εγκυμοσύνη είναι ξεχωριστή σίγουρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Αχχχ άστα μπαίνουν τα άτιμα κ σκέφτομαι το θ γίνει αργότερα 

Αχχχ αυτό με φοβίζει... Αλλά φαντάζομαι πως αν τρέχουμε τν πρώτο καιρό μ τ μωρό μέχρι ν έρθει στ μέτρα μας κ εμείς στα δικά τ.. Κάπου εκεί χάνεις αρκετά... ???Ελπίζω... Αλλιώς μας βλέπω ν συζητούμε για διαστροφές  σ 5 6 μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι... Μεγαλώνει η κοιλίτσα. Εγώ εκτός από το πέτρωμα νιώθω κ πόνο περιόδου. Πήρα τον γιατρό κ μου έδωσε προγεστερόνη. Κ το Σάββατο θα κάνουμε λέει κ καλλιέργεια κολπικου να δούμε μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο.!!!εντωμεταξύ χθες δεν ήρεμου σε πάνω κάτω πάνω κάτω μου ρχοταν να κάνω εμετό. Σήμερα έχει ηρεμήσει λίγο..... 

@Starrr πόνους περιόδου? Για πόση ώρα τους ένιωθες??Επίσης σε αυτές τις βδομάδες δεν είναι οι συσπάσεις που προετοιμάζουν σιγα σιγα για τοκετό?το μαγνήσιο δεν σε βοήθησε?απολαύσετεςτις κλωτσιές γιατί μετά λένε ότι δεν πολύ κινείται λόγω χώρου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αχχχ αυτό με φοβίζει... Αλλά φαντάζομαι πως αν τρέχουμε τν πρώτο καιρό μ τ μωρό μέχρι ν έρθει στ μέτρα μας κ εμείς στα δικά τ.. Κάπου εκεί χάνεις αρκετά... ???Ελπίζω... Αλλιώς μας βλέπω ν συζητούμε για διαστροφές  σ 5 6 μηνες

Χάνονται αυτά τα κιλά !μην ανυσηχεις !!Και ειδικά αν θηλάσειςδιαβασα ότι τα χάνεις και γρήγορα μόνο η μέση σου μπορεί να μην επανέλθει ακριβώς όπως ήταν!!!δες το αισιόδοξα μωράκι θα κάνεις !!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αχχχ αυτό με φοβίζει... Αλλά φαντάζομαι πως αν τρέχουμε τν πρώτο καιρό μ τ μωρό μέχρι ν έρθει στ μέτρα μας κ εμείς στα δικά τ.. Κάπου εκεί χάνεις αρκετά... ???Ελπίζω... Αλλιώς μας βλέπω ν συζητούμε για διαστροφές  σ 5 6 μηνες

Xαχαχαχαχα ετσι μας βλεπω κι εγω!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια καλημέρες !!!να σας ρωτήσω  κάτι??? 1ον το μωράκι έχει ανέβει προς το στομάχι σας ??? 2ον έχετε δει να βγάζετε γάλα από το στήθος γιατί κάτι τέτοια διαβάζω και λέω εγώ δεν τ έχω ακόμη αυτά!!?????

Καλημερα @μπεμπελουκα.Κ εμενα το παιδι μου εχει ανεβει στο στομαχι,και ολη την ωρα στριφογυρναει κ με κλωτσαει.Οσον αφορα το αλλο θεμα,πηγα παλι στον γιατρο,τα ειδαμε ολα παλι απο την αρχη,κεφαλι,στομαχι,ουροδοχο κυστη,αυχενικη πτυχη,ρινικο οστο ολα ηταν μια χαρα,δεν μου βρισκει κατι.Το αμνιακο παραμενει αυξημενο.Επισης μιλησα με την ενδοκρινολογο μου για το ζαχαρο,κ δεν βλεπει να υπαρχει καποιο προβλημα.Θα ζητησω μονη μου επαναληπτικη καμπυλη κ τον σεπτεμβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Starrr πόνους περιόδου? Για πόση ώρα τους ένιωθες??Επίσης σε αυτές τις βδομάδες δεν είναι οι συσπάσεις που προετοιμάζουν σιγα σιγα για τοκετό?το μαγνήσιο δεν σε βοήθησε?απολαύσετεςτις κλωτσιές γιατί μετά λένε ότι δεν πολύ κινείται λόγω χώρου 

Δεν εχω παρει μαγνήσιο κ μου είπε δνε βοηθάει... Η προγεστερόνη βοηθάει... Ναι είναι αυτές οι συσπάσεις.... Δεν μετράω πόση ώρα. Είναι ασυντονιστες.... Ισως κουράστηκα αυτές τις μέρες.... Εντωμεταξύ έπαθα κ δηλητηρίαση τη προηγούμενη Παρασκευή... Κ γενικά όλη η κατάσταση με έχει εξουθενώνει. Κ δεν κάνει να χω πόνους από τώρα. Μου είπε να πάρω τα χάπια κ θα με δει το Σάββατο κ βλέπουμε αν θα τα συνεχίσω η όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Χάνονται αυτά τα κιλά !μην ανυσηχεις !!Και ειδικά αν θηλάσειςδιαβασα ότι τα χάνεις και γρήγορα μόνο η μέση σου μπορεί να μην επανέλθει ακριβώς όπως ήταν!!!δες το αισιόδοξα μωράκι θα κάνεις !!!!????

Με τον θηλασμό τρως περισσότερο!!!!. Για την ακρίβεια λύσσας της πείνας!!!, ??? τρως πίτσα κ θηλάζεις ταυτόχρονα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δεν εχω παρει μαγνήσιο κ μου είπε δνε βοηθάει... Η προγεστερόνη βοηθάει... Ναι είναι αυτές οι συσπάσεις.... Δεν μετράω πόση ώρα. Είναι ασυντονιστες.... Ισως κουράστηκα αυτές τις μέρες.... Εντωμεταξύ έπαθα κ δηλητηρίαση τη προηγούμενη Παρασκευή... Κ γενικά όλη η κατάσταση με έχει εξουθενώνει. Κ δεν κάνει να χω πόνους από τώρα. Μου είπε να πάρω τα χάπια κ θα με δει το Σάββατο κ βλέπουμε αν θα τα συνεχίσω η όχι. 

Οκ περαστικά σου ...θα ηρεμήσεις με το utro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...