Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εννοώ ότι γνωρίζω γιατι είμαι νοσηλεύτρια κ έχω παρακολουθήσει και φυσιολογικό κ καισαρική..... Και γενικά στα μαιευτήρια κάνει ζέστη.... Επίσης θα σας βάλουν φλεβοκαιετηρα οπότε ούτως ή αλλιώς δνε βολεύει η μακρυά μπλουζιτσα.. Καλύτερα κοντομάνικο... Και μια ρομπιτσα εάν κρυώνεις η όταν πηγαίνεις βόλτα στους διαδρόμους για να μην έχεις κάποιο ατύχημα κ φανεί!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τς πληροφορίες... Μ έβγαλες από κάποιο αδιέξοδο θα έλεγα... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Λουλακι είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τς πληροφορίες... Μ έβγαλες από κάποιο αδιέξοδο θα έλεγα... ❤️❤️

Άμα θυμηθώ κ κάτι άλλο θα σας πω.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ανάλογα πως νιώθεις.. Εγώ πήρα λεπτή από το orchestra... Ίσα ίσα να κρύβει από πίσω το παντελόνι όταν θα σηκώνομαι... Δε νομίζω ότι χρειάζεται χοντρή ρόμπα.... Ουτωσ η αλλιώς χοντρό μάλλινο δε κάνει να ρχεται σε επαφή με το μωρό... Κ να τα πλυνεραι με Όχι πολύ υγρό πλυντηρίου για να μην του μυρίζουν στο μωρό... 

Τι χρώμα πήρες???σκούρο??είναι βαμβάκι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αρχές Αυγούστου έκανα κ εγώ β επιπέδου γτ έλειπε ο γιατρός μ μτ.. Για συνδρομο down όμως γίνεται αν διαπιστωθεί κάτι στ β επιπέδου... Αφού είπες πως είναι όλα καλά πως γίνεται αυτό τώρα.  Πάρε καλύτερα μια ακόμη γνώμη... Κ προς θεού.. Μίλησε στον γιατρό σου κ πες τ ν σ πει ξεκάθαρα τ φοβάται η αν συμβαίνει κτ.. 

Τον ρωτησα κ μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι στην β επιπεδου.Αλλα λεει θελει να ειναι καλυμμενος 100 τα εκατο.Τι να 9ω δεν ξερω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Τον ρωτησα κ μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι στην β επιπεδου.Αλλα λεει θελει να ειναι καλυμμενος 100 τα εκατο.Τι να 9ω δεν ξερω!!!

Αν θέλει να είναι καλυμμένος όμως σημαίνει ότι κάτι είδε.. Τ ΠΗΤ έχεις εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λουλακι είπε:

Αν θέλει να είναι καλυμμένος όμως σημαίνει ότι κάτι είδε.. Τ ΠΗΤ έχεις εσύ?? 

Δεν ειδε τπτ,μου λεει,το παιδι κ καταπινει κ ουρει.Το μονο που βλεπει ειναι αυξημενο αμνιακο υγρο.Στην β επιπεδου ειχα 17 κ μετα απο 10 μερες πηγε24.Στην επιπεδου,ολα τα ειχαμε δει κ ειμαι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τι χρώμα πήρες???σκούρο??είναι βαμβάκι??

Γκριζακι είναι. Κ το παντελόνι της πιτζαμα μπλε.... Πήρα κ ένα φορεματάκι νυχτικο γκρι.... Κ θα πάω να πάρω κ άλλο ένα παντελόνι σκουρόχρωμα.... Κ κοντομανικα απλά μπλουζάκια θηλασμού από h and m. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Δεν ειδε τπτ,μου λεει,το παιδι κ καταπινει κ ουρει.Το μονο που βλεπει ειναι αυξημενο αμνιακο υγρο.Στην β επιπεδου ειχα 17 κ μετα απο 10 μερες πηγε24.Στην επιπεδου,ολα τα ειχαμε δει κ ειμαι μια χαρα.

Δν ξέρω βρε κοπέλα μ τ ν σ πω.. Μπερδεύτηκα.. Καλό θ ήταν πάντως ν πάρεις κ δεύτερη γνώμη.. Εύχομαι να σ πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Δεν ειδε τπτ,μου λεει,το παιδι κ καταπινει κ ουρει.Το μονο που βλεπει ειναι αυξημενο αμνιακο υγρο.Στην β επιπεδου ειχα 17 κ μετα απο 10 μερες πηγε24.Στην επιπεδου,ολα τα ειχαμε δει κ ειμαι μια χαρα.

Το αυξημένο υγρό εκτός από σάκχαρο δείχνει ίσως κ κάποιο πρόωρο τοκετό... Αλλά όχι να δώσεις αίμα για εξωτερικό... Κ μια φίλη μου έχει αυξημένο... Κ απλά το ξέρει ο γιατρός κ το μετρούν κάθε φορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Γκριζακι είναι. Κ το παντελόνι της πιτζαμα μπλε.... Πήρα κ ένα φορεματάκι νυχτικο γκρι.... Κ θα πάω να πάρω κ άλλο ένα παντελόνι σκουρόχρωμα.... Κ κοντομανικα απλά μπλουζάκια θηλασμού από h and m. 

Ωραια ιδεα θα κοιταξω και εγω !!αρα λες απλα βαμβακερα και οχι χοντρα !αυτο ειναι ενα καλο tip !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ωραια ιδεα θα κοιταξω και εγω !!αρα λες απλα βαμβακερα και οχι χοντρα !αυτο ειναι ενα καλο tip !!!!

Ναι κάνει αφόρητη ζέστη κ ειδικά άμα θηλάσει θα είσαι όλη την ώρα αγκαλιά με το μωρό. Κ θα καιγεστε. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι όντως πρέπει να πάω μια βόλτα από εκεί.. 

Αν πάρεις την λίστα.. Κάνε ένα κόπο και στείλε την κ σε εμένα σε παρακαλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Αν θέλει να είναι καλυμμένος όμως σημαίνει ότι κάτι είδε.. Τ ΠΗΤ έχεις εσύ?? 

Εχω 9/12 ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2019 at 1:43 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!όλα με το καλό απο εδώ και πέρα σε όλες μας!!άντε να κάνουνε και οι υπόλοιπες που έμειναν!και εσύ το πατουσάκι έβαλες φώτο προφίλ?τέλειοοο και εγώ το πατουσάκι έχω??

χαχαχα... οντωσ δεν το ειχα προσεξει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2019 at 10:39 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είχαμε σήμερα την β επιπέδου!!! Το αγοράκι μου είναι 25 εκατοστά και 469γρ..δόξα το θεό όλα είναι  καλα..το μόνο που βρήκε ήταν ηχογενης εστία στην καρδούλα του αλλά το ποσοστό είναι  1 προς 14000 όποτε δεν μας ανησυχεί καθόλου...ευτυχως ολα καλα!!!!

μπραβοοο... αντε ολα καλα!! και μενα βρηκε στην καρδουλα του αυτο π λες.. αλλα μου ειπε και ο γιατροσ μου να μην ανησυχω καθολου...διοτι ειναι κατι που θα φυγει απο μονο του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; πως πατε με τα κιλά σας; κ σε ποια εβδομάδα είστε; 

καλημερα.... απο κιλα ευτυχωσ τελεια ειμαι στην 22η βδομαδα και εχω παρει 7 κιλα... εσυ απο κιλακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marzou είπε:

καλημερα.... απο κιλα ευτυχωσ τελεια ειμαι στην 22η βδομαδα και εχω παρει 7 κιλα... εσυ απο κιλακια?

ίδια εβδομάδα είμαστε,ίδια κιλά πήραμε.Τα βρίσκεις καλα?Εγω γιατί τα βρίσκω πολλά?Και μπήκαν απότομα σε μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; πως πατε με τα κιλά σας; κ σε ποια εβδομάδα είστε; 

Καλημέρα @despoina46  !!!!?????εγώ 5 .μην αγχώνεσαι όμως να δεις τι πανηγύρι θα γίνει μετά τον 7ο χχχαχαααααχ!!!!!υπολόγισε τουλάχιστον άλλο ένα 5 κιλό!!Εγώ αύριο μπαίνω 24η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Εχω 9/12 ΠΗΤ

Εγώ 13/12 Αλλά θα είναι πιο νωρίς λόγω καισαρικής????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι κάνει αφόρητη ζέστη κ ειδικά άμα θηλάσει θα είσαι όλη την ώρα αγκαλιά με το μωρό. Κ θα καιγεστε. ??

Θα το προσπαθήσω  ελπίζω να μου βγει ο θηλασμός !!!!θα ξεκινήσω και μαθήματα στο μητέρα που θα γεννήσω!με το καλό !!Εσύ έχεις παρακολουθήσει μαθηματα:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα @despoina46  !!!!?????εγώ 5 .μην αγχώνεσαι όμως να δεις τι πανηγύρι θα γίνει μετά τον 7ο χχχαχαααααχ!!!!!υπολόγισε τουλάχιστον άλλο ένα 5 κιλό!!Εγώ αύριο μπαίνω 24η.

Καλημέρα @Μπεμπελουκα. Εσύ μια χαρά τα πας από κιλά. Αν πάρω ένα 5κιλο ακόμη μια χαρά θα είναι, αλλά φοβάμαι μην είναι παραπάνω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα @Μπεμπελουκα. Εσύ μια χαρά τα πας από κιλά. Αν πάρω ένα 5κιλο ακόμη μια χαρά θα είναι, αλλά φοβάμαι μην είναι παραπάνω ???

Όχι μωρέ !!!Αφού δεν τρως ανεξέλεγκτα είσαι οκ !!!?????θα τα χάσουμε μετά ♤♤♤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρες !!!να σας ρωτήσω  κάτι??? 1ον το μωράκι έχει ανέβει προς το στομάχι σας ??? 2ον έχετε δει να βγάζετε γάλα από το στήθος γιατί κάτι τέτοια διαβάζω και λέω εγώ δεν τ έχω ακόμη αυτά!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια καλημέρες !!!να σας ρωτήσω  κάτι??? 1ον το μωράκι έχει ανέβει προς το στομάχι σας ??? 2ον έχετε δει να βγάζετε γάλα από το στήθος γιατί κάτι τέτοια διαβάζω και λέω εγώ δεν τ έχω ακόμη αυτά!!?????

Αν εννοείς αν η κοιλίτσα ξεκινάει από ψηλά,ναι σε μένα τουλάχιστον.Όσο για το γάλα δεν μου συμβαίνει και δεν νομίζω να χρειάζεται να συμβεί πριν τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...