Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάναμε τη β επιπέδου κι εμείς την Τρίτη. Όλα καλά με τη μπέμπα, 407 γρ. Λίγο μικρούλα αλλά δε μας ενοχλεί καθόλου! Μας δυσκόλεψε γιατί είχε γυρισμένη την πλάτη, την κούναγε η γιατρός όλη την ώρα και δε βρίσκαμε τη δεξιά πατούσα!!! Χαχα γελάσαμε αρκετά! Κλείσαμε ραντεβού για ντόπλερ 22 Οκτωβρίου.. σαν να πέρασε ο καιρός και δε μπορώ να το πιστέψω, από τις ενέσεις εξωσωματικής να ετοιμάζω βρεφικό δωμάτιο!!!! 

Και μιά ερώτηση... παίρνει κάποια κοπέλα κάποιο σκεύασμα σιδήρου πιυ δεν την ενοχλεί στο στομάχι;; δυστυχώς έχω δοκιμάσει πολλά αλλά κανένα δεν είναι ανεκτό!!!

μπράβο κοριτσάκι μου!! Όλα τέλεια!! Πώς περνάει ο καιρός και εγώ απορώ...  Εγώ παίρνω το fysiofol, είναι σε αμπουλα και παίρνω μια κάθε πρωί με άδειο στομάχι και μετά πίνω ένα φυσικό χυμό πορτοκάλι.  Δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάναμε τη β επιπέδου κι εμείς την Τρίτη. Όλα καλά με τη μπέμπα, 407 γρ. Λίγο μικρούλα αλλά δε μας ενοχλεί καθόλου! Μας δυσκόλεψε γιατί είχε γυρισμένη την πλάτη, την κούναγε η γιατρός όλη την ώρα και δε βρίσκαμε τη δεξιά πατούσα!!! Χαχα γελάσαμε αρκετά! Κλείσαμε ραντεβού για ντόπλερ 22 Οκτωβρίου.. σαν να πέρασε ο καιρός και δε μπορώ να το πιστέψω, από τις ενέσεις εξωσωματικής να ετοιμάζω βρεφικό δωμάτιο!!!! 

Και μιά ερώτηση... παίρνει κάποια κοπέλα κάποιο σκεύασμα σιδήρου πιυ δεν την ενοχλεί στο στομάχι;; δυστυχώς έχω δοκιμάσει πολλά αλλά κανένα δεν είναι ανεκτό!!!

Μπράβο ?????? @Bellaki  ολα πάνε μια χαρουλα !!!!εγω παιρνω πολυβιταμινες pregnance care μαζί με το φαγητό αυτές ε Χουν σίδηρο ναι αλλά συστατικά που χρειάζεται κοστίζουν 15 ευρώ από φαρμακείο  ιντερνετικό δεν γράφονται αλλά εμένα προσωπικά με ε Χουν βολέψει πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάναμε τη β επιπέδου κι εμείς την Τρίτη. Όλα καλά με τη μπέμπα, 407 γρ. Λίγο μικρούλα αλλά δε μας ενοχλεί καθόλου! Μας δυσκόλεψε γιατί είχε γυρισμένη την πλάτη, την κούναγε η γιατρός όλη την ώρα και δε βρίσκαμε τη δεξιά πατούσα!!! Χαχα γελάσαμε αρκετά! Κλείσαμε ραντεβού για ντόπλερ 22 Οκτωβρίου.. σαν να πέρασε ο καιρός και δε μπορώ να το πιστέψω, από τις ενέσεις εξωσωματικής να ετοιμάζω βρεφικό δωμάτιο!!!! 

Και μιά ερώτηση... παίρνει κάποια κοπέλα κάποιο σκεύασμα σιδήρου πιυ δεν την ενοχλεί στο στομάχι;; δυστυχώς έχω δοκιμάσει πολλά αλλά κανένα δεν είναι ανεκτό!!!

Μπραβο @Bellaki,ειδες πωε περναει  οκαιρος!!!Κ εγω αυτο σκεφτομουνα εχτεςςςς!!!Πως αλλαζουν τα πραγματα απο την μια στιγμη στην αλλη!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ πολυυυ!!! Με το καλό και στις επόμενες!! ποιες έχουν σειρά κορίτσια;;

Εγώ έχω στις 20 του μήνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ νομίζω κορίτσια έχω γύρω στις 24.08 ραντεβού.... Σάββατο πέφτει.... Τότε θα είναι 27 εβδομάδες!!!. Ούτε ξέρω πως πέρασαν..... Την άλλη εβδομάδα θα πάμε να φτιάξουμε κ τη λίστα γέννας στο Λητώ!!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου !

@Bellaki μου μπράβο ! Όλα καλά πάνε είδατε μόνο το άγχος που τελικά έχουμε κάθε φορά!

Fysiofol παίρνω και δεν με πειράζει αλλά χωρίς χυμό γιατί ο χυμός μου κάνει καούρες και παιθαινω

αντε κοριτσια μου @despoina46 και @Maroulli με το καλό και εσείς όλα καλά θα πάνε το πολύ πολύ λίγο να σας ταλαιπωρήσουν :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!τι κάνετε??εμείς χθές πήραμε και το σετάκι μας!καρότσι,πόρτ μπεμπέ και καρεκλάκι μαζί!!!!βέβαια εμεις πήραμε τις γκρι αποχρώσεις!τα είχε προσφορά!!!πόσο χαίρομαι που γέμισε το σπίτι με μωρουδιακά!!!!!άντε να έρθει ο καιρός!!!!!!

7CCDB643-2939-44BE-8159-75FAE15088E1.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!τι κάνετε??εμείς χθές πήραμε και το σετάκι μας!καρότσι,πόρτ μπεμπέ και καρεκλάκι μαζί!!!!βέβαια εμεις πήραμε τις γκρι αποχρώσεις!τα είχε προσφορά!!!πόσο χαίρομαι που γέμισε το σπίτι με μωρουδιακά!!!!!άντε να έρθει ο καιρός!!!!!!

7CCDB643-2939-44BE-8159-75FAE15088E1.png

καλοριζικα κορίτσι μου!! Να τα χαρεί το μωράκι σου!! πολύ όμορφα όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Πρώτα ο Θεός ναι. Πόσο θα είσαι τότε; εγώ 22 κ 5. 

24 week το ραντεβού μου ήταν προχθεςαλλα του έτυχε τοκετός!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

24 week το ραντεβού μου ήταν προχθεςαλλα του έτυχε τοκετός!!!????

Χαχαχαχα. Δεν πειράζει, όσο πιο μεγάλο το μωράκι τόσο καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Χαχαχαχα. Δεν πειράζει, όσο πιο μεγάλο το μωράκι τόσο καλύτερα 

Θα περάσουν οι μέρες !!!!Αφού ξεκινάμε διακοπουλεςθαξεφυγει το μυαλό χαχαχαχ!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!τι κάνετε??εμείς χθές πήραμε και το σετάκι μας!καρότσι,πόρτ μπεμπέ και καρεκλάκι μαζί!!!!βέβαια εμεις πήραμε τις γκρι αποχρώσεις!τα είχε προσφορά!!!πόσο χαίρομαι που γέμισε το σπίτι με μωρουδιακά!!!!!άντε να έρθει ο καιρός!!!!!!

7CCDB643-2939-44BE-8159-75FAE15088E1.png

Μεγιες ωραιο Είναι!!!!τι άλλο πήρατε,?τέτοιο θα χουμε κ εμείς!!!!!Καλά έκανες για το χρώμα !!!!το 2ο μπορεί ναναι αγοράκι χιχιζι!!!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Θα περάσουν οι μέρες !!!!Αφού ξεκινάμε διακοπουλεςθαξεφυγει το μυαλό χαχαχαχ!!!??????

Εγώ τις κάνω ήδη. Θα πάτε κάπου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ τις κάνω ήδη. Θα πάτε κάπου; 

Θα πάμε Ωροπο  φετος κοντα στην Αθηνα και του χρονου με τη μπεμπουλα Παρο !!εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Θα πάμε Ωροπο  φετος κοντα στην Αθηνα και του χρονου με τη μπεμπουλα Παρο !!εσείς???

Εμείς ειμαστε Λευκαδα,του χρονου πρωτα ο Θεος με την μπεμπα ?☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς ειμαστε Λευκαδα,του χρονου πρωτα ο Θεος με την μπεμπα ?☺️

Ειναι τελεια !!!να πατε και Καρυα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς φεύγουμε διακοπουλες στις 19/8!! Ενώ λέγαμε δεν θα πάμε πουθενά φέτος αποφασίσαμε τελικά  να πάμε στο νησί του συζύγου να μαζέψουμε δυνάμεις για το χειμώνα..  το χουμε τόσο ανάγκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...