Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια καλησπερα εγω βρισκομαι στην αρχη της εγκυμοσυνης μ κ θελω να σας κανω μια ερωτηση μιας κ εχετε περασει απο αυτο το σταδιο... ειμαι 6w κ 4d κ απο εχθες το πρωι με ενοχλει ελαχιστα το στηθος μ σε σχεση με τις προηγουμενες ημερες αλλα συμπτωματα δεν εχω γενικα απ την αρχη π εμαθα για την εγκυμοσυνη....ειναι φυσιολογικο να μην ποναει πια το στηθος? καρδουλα δεν εχω ακουσει ακομη οταν εκανα τν πρωτο υπερηχο ηταν πριν μια εβδομαδα κ ειδαμε σακο κ εμβρυακι κ εχω την πεμτη ξανα ραντεβου....επισης απ την παρασκευη εχω μονο στο σκουπισμα κ οχι συνεχεια μπεζοκαφετι ανοιχτοχρωμα υγρα!!!

Με τον γιατρό σου μίλησες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με τον γιατρό σου μίλησες? 

ναι μ ειπε να μν ανησυχω για τα υγρα  ειναι παλιο αιματακι π φευγει..για το στηθος δεν τ ειπα κατι μιας κ μ συμβαινει απο εχθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

ναι μ ειπε να μν ανησυχω για τα υγρα  ειναι παλιο αιματακι π φευγει..για το στηθος δεν τ ειπα κατι μιας κ μ συμβαινει απο εχθες!!!

Μην ανησυχείς το στήθος μια θα πονάει μια όχι. Μια θα πριζεται μια όχι.... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μην ανησυχείς το στήθος μια θα πονάει μια όχι. Μια θα πριζεται μια όχι.... ? 

φοβαμαι αρκετα γιατι σε πολυ μικρο διαστημα εχω περασει πολλα κ τωρα αυτη η εγκυμοσυνη ηταν θειο δωρο ομως ζω με τν φοβο δεν μπορω αν το απολαυσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

φοβαμαι αρκετα γιατι σε πολυ μικρο διαστημα εχω περασει πολλα κ τωρα αυτη η εγκυμοσυνη ηταν θειο δωρο ομως ζω με τν φοβο δεν μπορω αν το απολαυσω!!

Καλησπέρα κορίτσι μου

καταρχης συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωράκι σου.

καφε υγρά είχα και εγώ και ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση.

ειναι κάτι το φυσιολογικό σε πολλές κοπελες (ειδικά με αυξημένες υποχρεώσεις)

κοιτα να ξεκουράζεσαι και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη ο φόβος μόνο κακό μπορεί να σου προκαλέσει.

οσον αφορά το στήθος είναι φυσιολογικό να πονάει και να πριζεται σιγά σιγά και φυσικά να μεγαλώσει λίγο 

ολα καλά να πάνε σου εύχομαι και θα πάνε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου

καταρχης συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωράκι σου.

καφε υγρά είχα και εγώ και ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση.

ειναι κάτι το φυσιολογικό σε πολλές κοπελες (ειδικά με αυξημένες υποχρεώσεις)

κοιτα να ξεκουράζεσαι και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη ο φόβος μόνο κακό μπορεί να σου προκαλέσει.

οσον αφορά το στήθος είναι φυσιολογικό να πονάει και να πριζεται σιγά σιγά και φυσικά να μεγαλώσει λίγο 

ολα καλά να πάνε σου εύχομαι και θα πάνε :)

σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σ κ για τις ευχες σ....με αγχωνεια ρχικα αυτο το λιγο λιγο στο σκουπισμα μπεζοκαφε υγρο κ επειτα π την μια μερα το στηθος μ με ποναει την αλλη οχι κ ολο σκεφτομαι πως κατι κακο εχει γινει... απ την αλλη λεω ολα τα στραβα σε εμενα θα τυχουν αλλα ο φοβος παραμενει φοβος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σ κ για τις ευχες σ....με αγχωνεια ρχικα αυτο το λιγο λιγο στο σκουπισμα μπεζοκαφε υγρο κ επειτα π την μια μερα το στηθος μ με ποναει την αλλη οχι κ ολο σκεφτομαι πως κατι κακο εχει γινει... απ την αλλη λεω ολα τα στραβα σε εμενα θα τυχουν αλλα ο φοβος παραμενει φοβος!!!

Να πας αύριο στο γιατρό σου να σε δει και να του εκφράσεις όλους τους φόβους και απορίες που έχεις ! Να μην ντραπεί σ κ να μη διστάσεις.

Πολύ πιθανων να σου δώσει και utrogestan συνήθως τα δίνουν οι γιατροί σε τέτοιες περιπτώσεις. Το στήθος είναι λογικό αυτό που λες.

 

ολα καλά θα πάνε να σκεφτεσε μόνο θετικά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Να πας αύριο στο γιατρό σου να σε δει και να του εκφράσεις όλους τους φόβους και απορίες που έχεις ! Να μην ντραπεί σ κ να μη διστάσεις.

Πολύ πιθανων να σου δώσει και utrogestan συνήθως τα δίνουν οι γιατροί σε τέτοιες περιπτώσεις. Το στήθος είναι λογικό αυτό που λες.

 

ολα καλά θα πάνε να σκεφτεσε μόνο θετικά :) 

ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΑ ΤΩΝ 200...ΛΕΙΠΕΙ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΓΙ ΑΥΤΟ Κ Μ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ...ΑΠΟ ΕΧΘΕς ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΙΑΝΙ ΠΙΟ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΠΡΟς Τ ΚΙΤΡΙΝΟ ΠΙΑ ΧΡΩΜΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΑ ΤΩΝ 200...ΛΕΙΠΕΙ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΓΙ ΑΥΤΟ Κ Μ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ...ΑΠΟ ΕΧΘΕς ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΙΑΝΙ ΠΙΟ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΠΡΟς Τ ΚΙΤΡΙΝΟ ΠΙΑ ΧΡΩΜΑ..

Ναι τα ουτρο είναι τα κλασσικά που μας χορηγούν 

ξεκουρασου κορίτσι μου και όλα καλά. Να ξέρεις ότι κάτι νυστες και κατι αϋπνίες που έχεις είναι νορμαλ από τα χάπια. Όποτε την Πέμπτη περιμένουμε τα νέα σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! τι κάνετε;; Καλή εβδομάδα να έχουμε! 

Καλή εβδομάδα!!!!! Μεγαλώνουν τα μωρά.... Μεγαλώνουν οι κοιλιές. Αυξάνονται τα κιλά...... Κάνει κ ζέστη σήμερα εγώ δεν την παλεύω..... Σάββατο έχω ραντεβού ξανά με το γιατρό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΑ ΤΩΝ 200...ΛΕΙΠΕΙ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΓΙ ΑΥΤΟ Κ Μ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ...ΑΠΟ ΕΧΘΕς ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΙΑΝΙ ΠΙΟ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΠΡΟς Τ ΚΙΤΡΙΝΟ ΠΙΑ ΧΡΩΜΑ..

Καλημέρα κορίτσι αυτά τα μπεζ καφέ που περιέγραψες ήθελα να στο πω είναι από τα utrogestan μαζεύεται μια ποσότητα και μετά χρωματίζεται. Να μην ανησυχείς καθόλου δεν είναι τίποτα και μην ψάχνεις για αρνητικά, κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης θα αλλάζουν συνεχώς πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! τι κάνετε;; Καλή εβδομάδα να έχουμε! 

Καλημερααα +εγκυουλες μου °♡♡♡♡χθες βράδυ είχα εφιαλτικές κράμπες στη κοιλιά..εσας το μαγνήσιο σας βοήθησε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερααα +εγκυουλες μου °♡♡♡♡χθες βράδυ είχα εφιαλτικές κράμπες στη κοιλιά..εσας το μαγνήσιο σας βοήθησε???

 Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!Καλη εβδομαδα να εχουμε.Εγω ρε κοριτσια εχω σφιχτη κοιλια,κ οταν φαω μεσημεριανο η βραδυνο,μεχρι να χωνεψω η κοιλια τσιτωνει απιστευτα.Χωνευω μετα απο 4 ωρες.Αφηστε που με τραβαει κατω απο τα πλευρα,το εχει καμμια σας αυτο?Νομιζω οτι θα εκραγει η κοιλια.Οσο για το γιατρο την προηγουμενη παρασκευη με ειχε βαλει στον καρδιοτοκογραφο για συσπασεις,αλλα δεν εδειξε κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλημέρα κορίτσι αυτά τα μπεζ καφέ που περιέγραψες ήθελα να στο πω είναι από τα utrogestan μαζεύεται μια ποσότητα και μετά χρωματίζεται. Να μην ανησυχείς καθόλου δεν είναι τίποτα και μην ψάχνεις για αρνητικά, κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης θα αλλάζουν συνεχώς πράγματα

ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΓΛΥΚΟ.....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ όλο το ΣΚ και σήμερα Δευτέρα δεν το ένιωσα το μωράκι μου  ?? και σήμερα πήρα το γιατρό και μου κλείσε ραντεβού το βραδάκι να πάω να με δει.. αν και με καθησύχασε ότι σε αυτές τις εβδομάδες δεν είναι τόσο έντονη η κίνηση για να το νιώθουμε κάθε μέρα..  ευχηθείτε μου καλή επιτυχία.. ανησυχώ και έχω αγχωθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια εγώ όλο το ΣΚ και σήμερα Δευτέρα δεν το ένιωσα το μωράκι μου  ?? και σήμερα πήρα το γιατρό και μου κλείσε ραντεβού το βραδάκι να πάω να με δει.. αν και με καθησύχασε ότι σε αυτές τις εβδομάδες δεν είναι τόσο έντονη η κίνηση για να το νιώθουμε κάθε μέρα..  ευχηθείτε μου καλή επιτυχία.. ανησυχώ και έχω αγχωθεί... 

Αγάπη μου όλα καλά θα πάνε !!! Μπορεί και εσύ να μην έχεις χαλαρώσει ώστε να το ακούσεις εξάλλου όπως σου είπε και ο γιατρός σου ακόμη είναι μωράκι πολύ !!!!Για να φανταστείς με τόσο πόνο που είχα και την Παρασκευή πήγα στο μητέρα και μου έβαλαν ντομπλερακι να ακούσουμε παλμούς και η μαία δεν το έβρισκε γιατί ήταν σε κίνηση..αρα μην ανυσηχεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

 Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!Καλη εβδομαδα να εχουμε.Εγω ρε κοριτσια εχω σφιχτη κοιλια,κ οταν φαω μεσημεριανο η βραδυνο,μεχρι να χωνεψω η κοιλια τσιτωνει απιστευτα.Χωνευω μετα απο 4 ωρες.Αφηστε που με τραβαει κατω απο τα πλευρα,το εχει καμμια σας αυτο?Νομιζω οτι θα εκραγει η κοιλια.Οσο για το γιατρο την προηγουμενη παρασκευη με ειχε βαλει στον καρδιοτοκογραφο για συσπασεις,αλλα δεν εδειξε κατι.

Κοπελα μου και εγώ δύσκολα χωνεύω και δύσκολα επισκέπτομαι την τουαλέτα είναι φαινόμενα εγκυμοσύνης αυτά υπομονη !!να περάσει ο καιρός και να πάνε όλα καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αγάπη μου όλα καλά θα πάνε !!! Μπορεί και εσύ να μην έχεις χαλαρώσει ώστε να το ακούσεις εξάλλου όπως σου είπε και ο γιατρός σου ακόμη είναι μωράκι πολύ !!!!Για να φανταστείς με τόσο πόνο που είχα και την Παρασκευή πήγα στο μητέρα και μου έβαλαν ντομπλερακι να ακούσουμε παλμούς και η μαία δεν το έβρισκε γιατί ήταν σε κίνηση..αρα μην ανυσηχεις !!!!

είχα και εγώ έντονους πόνους το Σάββατο το μεσημέρι.. έφαγα και ξάπλωσα για να ηρεμήσω... Και από εκείνο το απόγευμα νομίζω οτι δεν το έχω νιώσει... τεσπα Ευχαριστώ για το ενθαρρυντικό σου μήνυμα.. θα σας πω το βράδυ νεότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοπελα μου και εγώ δύσκολα χωνεύω και δύσκολα επισκέπτομαι την τουαλέτα είναι φαινόμενα εγκυμοσύνης αυτά υπομονη !!να περάσει ο καιρός και να πάνε όλα καλά ?

Αστο,υπομονη κ τπτ αλλο,εσυ πως εισαι,ολα καλα?Την δευτερα 5/8 β επιπεδου!!Πως νιωθεις?Εγω μετα τις 7 δεν τρωω τπτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

είχα και εγώ έντονους πόνους το Σάββατο το μεσημέρι.. έφαγα και ξάπλωσα για να ηρεμήσω... Και από εκείνο το απόγευμα νομίζω οτι δεν το έχω νιώσει... τεσπα Ευχαριστώ για το ενθαρρυντικό σου μήνυμα.. θα σας πω το βράδυ νεότερα..

Μην αγχωνεστε κοριτσια,ολα καλα θα μας πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Αστο,υπομονη κ τπτ αλλο,εσυ πως εισαι,ολα καλα?Την δευτερα 5/8 β επιπεδου!!Πως νιωθεις?Εγω μετα τις 7 δεν τρωω τπτ!!!

Είχα και έχω κράμπες τρελές ειδικά τη Παρασκευή φαντάσου πήγα στο Μ ΗΤΕΡΑ κ χθες βράδυ πάλι τα ίδια σήμερα θα ξεκινήσω μαγνήσιο  ν δω αν με βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

είχα και εγώ έντονους πόνους το Σάββατο το μεσημέρι.. έφαγα και ξάπλωσα για να ηρεμήσω... Και από εκείνο το απόγευμα νομίζω οτι δεν το έχω νιώσει... τεσπα Ευχαριστώ για το ενθαρρυντικό σου μήνυμα.. θα σας πω το βράδυ νεότερα..

Εννοείται περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Αστο,υπομονη κ τπτ αλλο,εσυ πως εισαι,ολα καλα?Την δευτερα 5/8 β επιπεδου!!Πως νιωθεις?Εγω μετα τις 7 δεν τρωω τπτ!!!

Εγώ Τρίτη β επιπέδου!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...