Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Kαλημερα κοπελίτσες μου °♤♤♤♡♡♡+ εγκυουλες μου!!!Να ρωτήσω  έχετε ασχοληθεί καθόλου με τα στρώματα και τα ανωστρωματα για τα μωράκια μας ..εμενα μαρεσει πολύ που είδα σε βιντεάκι τη χρήση του ανωστρωματος.!!??????????????

Τι εννοείς η χρήση του αναστρώματος;;

δλδ τι άλλο από προστατευτικό μπορεί να είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Τι εννοείς η χρήση του αναστρώματος;;

δλδ τι άλλο από προστατευτικό μπορεί να είναι ;

Δείχνει ότι ακόμη να γυρίσει το μωρο μπορεί κι ανασαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya το πιστεύεις??μια εβδομάδα έμεινε για τις επόμενες εξετάσεις!!!!πολύ καλά αποτελέσματα ευχομαι????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας έχω γαμπρό!!!!!!! Όλα καλά 203γρ είναι το αγοράκι μας...δοξα το θεό μια χαρά μεγαλώνει παρολο που εγώ χάνω κιλά..Τώρα 20 του μήνα έχουμε την β επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου σας έχω γαμπρό!!!!!!! Όλα καλά 203γρ είναι το αγοράκι μας...δοξα το θεό μια χαρά μεγαλώνει παρολο που εγώ χάνω κιλά..Τώρα 20 του μήνα έχουμε την β επιπέδου!!!

ααααα τελειαααα!!! κι άλλος γαμπρός... κορίτσια νομίζω ισοφαρισαν τα αγοράκια... Όλα καλά λοιπόν κοπέλα μου..  υπομονή μέχρι τη β επιπέδου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2019 at 7:45 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Nektarinaki_love έφτασε ο καιρός σου για β επιπέδου και σιγα σιγα μπαίνεις στον 6ο πέρασε ο καιρός!!!!!με τα καλό ή εξέταση αν και εφόσον στην α ήταν όλα καλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ?????????????????????????διακοπουλεςθαπατε?

Σ’ευχαριστώ πολύ μπεμπελούκα μουυυυ?????άντε να έρθει και η σειρά σου με το καλό!!!όχι,διακοπούλες φέτος δεν θα πάμε!δεν πειράζει,του χρόνουυυυ??☺️☺️Εσείς θα πάτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλημέρα! Άντε με το καλό θα περιμένουμε νέα σου αύριο!!! Όλα θα είναι σούπερ ?

Ααααα και πλωμαρι μεριά να πας και από εκεί είναι όμορφα!!! Φιλάκια πολλά και απολαυσε το νησάκι μας ?

Καλημερουδια! Η μικρή μου δεν έχει συνηδειτοποιησει ακομι τι γίνεται αλλά παρόλα αυτά μόλις δει την κοιλιά μου τη φιλάει ?

μακαρι να είναι έτσι κ όταν έρθει η αδερφή της αλλά κάπως έτσι πιστεύω να είναι γιατί τα πάει καλά με τα αλλά παιδακια γενικά

Καλημέρα κορίτσι μου να μην αγχωνεσε καθόλου. Ο κάθε ένας το νιώθει στην ώρα του. Κάνε υπομονή κανα δυο εβδομάδες ακομι κ θα αρχίσεις κ εσυ να χαμογελάς :)

 

Σ’ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!ναιιι αυριο θα σας πω τα νέα μου!μετράω ώρες πλέον!!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου σας έχω γαμπρό!!!!!!! Όλα καλά 203γρ είναι το αγοράκι μας...δοξα το θεό μια χαρά μεγαλώνει παρολο που εγώ χάνω κιλά..Τώρα 20 του μήνα έχουμε την β επιπέδου!!!

Άντε και ένας ακόμη γαμπρούλης για τις νυφούλες μας!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

να ρωτησω κατι;; Εσας σε ποια βδομαδα σας ειπε για β επιπεδου;; Γιατι πηγα χθες να με δει και μ ειπε για να κλεισω ραντεβου και πευτει στις 21 βδομαδες!!!

εγω νωμιζα οτι γινεται γυρω στις 23 βδομαδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

να ρωτησω κατι;; Εσας σε ποια βδομαδα σας ειπε για β επιπεδου;; Γιατι πηγα χθες να με δει και μ ειπε για να κλεισω ραντεβου και πευτει στις 21 βδομαδες!!!

εγω νωμιζα οτι γινεται γυρω στις 23 βδομαδες!!

Καλημερα κοπέλα μου. Κ εγώ 21 εβδομάδων κ 2 ημερών ήμουν όταν έκανα τη Β επιπέδου!!! ? Μην ανησυχείς... Καλά αποτελέσματα να ναι., ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

να ρωτησω κατι;; Εσας σε ποια βδομαδα σας ειπε για β επιπεδου;; Γιατι πηγα χθες να με δει και μ ειπε για να κλεισω ραντεβου και πευτει στις 21 βδομαδες!!!

εγω νωμιζα οτι γινεται γυρω στις 23 βδομαδες!!

Καλημέρα!!!! Κ μενα την 21η βδομαδα μ έκλεισε ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

να ρωτησω κατι;; Εσας σε ποια βδομαδα σας ειπε για β επιπεδου;; Γιατι πηγα χθες να με δει και μ ειπε για να κλεισω ραντεβου και πευτει στις 21 βδομαδες!!!

εγω νωμιζα οτι γινεται γυρω στις 23 βδομαδες!!

Καλημέρα σασσς κοριτσιααα!!και εγώ που έχω σήμερα β επιπέδου 21+2 ειμαι! Μια χαρα ειναι μην αγχωνεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα σασσς κοριτσιααα!!και εγώ που έχω σήμερα β επιπέδου 21+2 ειμαι! Μια χαρα ειναι μην αγχωνεσαι!!!

καλά αποτέλεσματα κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε!! θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα σασσς κοριτσιααα!!και εγώ που έχω σήμερα β επιπέδου 21+2 ειμαι! Μια χαρα ειναι μην αγχωνεσαι!!!

καλα αποτελέσματα να εχεισ...περιμενουμε νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ μπεμπελούκα μουυυυ?????άντε να έρθει και η σειρά σου με το καλό!!!όχι,διακοπούλες φέτος δεν θα πάμε!δεν πειράζει,του χρόνουυυυ??☺️☺️Εσείς θα πάτε???

Κοριτσάκι μου σε εξοχικό θα πάμε ωροποακριβως του χρόνου με τα μωράκια μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

να ρωτησω κατι;; Εσας σε ποια βδομαδα σας ειπε για β επιπεδου;; Γιατι πηγα χθες να με δει και μ ειπε για να κλεισω ραντεβου και πευτει στις 21 βδομαδες!!!

εγω νωμιζα οτι γινεται γυρω στις 23 βδομαδες!!

Καλημέρα @marzou  μου η β επιπέδου γίνεται από 21w-26 w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

να ρωτησω κατι;; Εσας σε ποια βδομαδα σας ειπε για β επιπεδου;; Γιατι πηγα χθες να με δει και μ ειπε για να κλεισω ραντεβου και πευτει στις 21 βδομαδες!!!

εγω νωμιζα οτι γινεται γυρω στις 23 βδομαδες!!

@marzou καλημερα,εγω εχω β επιπεδου 21 κ  2ημερες,καπου εκει υπολογισε.Εγω θα την κανω 21 κ 5 πεντε ημερες γιατι παρασκευη κ σκ θα λειπει ο γιατρος κ ετσι θα παω δευτερα 5 αυγουστου.Αντε σε ολες καλα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα @marzou  μου η β επιπέδου γίνεται από 21w-26 w

@μπεμπελουκα,καλημερα,τι κανεις πως εισαι?Εγω εκανα κεξετασεις αιματος κ καμπυλη προχτες.Σημερα πηρα τα αποτελεσματα κ ολα ειναι τελεια,κ η καμπυλη αψογη.Το χα αγχος γι αυτο.Εσεις τι νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κοπελα μου και εγώ έκανα αρχές  του μήνα όλα Καλά!Και καμπύλη θα ξανά κάνω μέσα Σεπτέμβρη περίπου 25w εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου σας έχω γαμπρό!!!!!!! Όλα καλά 203γρ είναι το αγοράκι μας...δοξα το θεό μια χαρά μεγαλώνει παρολο που εγώ χάνω κιλά..Τώρα 20 του μήνα έχουμε την β επιπέδου!!!

@Maroulli τι τέλεια!!!!μπαμπάκοςλοιπον!!!!!! Πώς νιώθεις??Ο άντρας σου πέταξε από χαρά???Βγήκε ο πίνακας της 2ης σελίδας???χαχχαχχαχαχαχ!!?????????? ποσο week είσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

@μπεμπελουκα,καλημερα,τι κανεις πως εισαι?Εγω εκανα κεξετασεις αιματος κ καμπυλη προχτες.Σημερα πηρα τα αποτελεσματα κ ολα ειναι τελεια,κ η καμπυλη αψογη.Το χα αγχος γι αυτο.Εσεις τι νεα?

καλα ειμαι κ εγω ενα θεματακι με το εντερο ειχα πριν δυο μερεα,αλλα πηρα υποθετα γλυκερινης που μου ειπε ο γιατροςκ σημερα ειμαι σουπερ.Πινω δυο χαπακια την ημερα σιδηρο κ γι αυτο μου προκληθηκε αυτο.Κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

καλα ειμαι κ εγω ενα θεματακι με το εντερο ειχα πριν δυο μερεα,αλλα πηρα υποθετα γλυκερινης που μου ειπε ο γιατροςκ σημερα ειμαι σουπερ.Πινω δυο χαπακια την ημερα σιδηρο κ γι αυτο μου προκληθηκε αυτο.Κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα!!!

Τι υποθέτα?ανέβασε φωτο ?Δεν πήγαινες καθόλου τουαλέτα?και εγώ εδώ 3 μέρες πολύ δύσκολα! 2 χάπι.σιδηρο τη μέρα γιατί?Ο αιματοκρίτης σου που έχει φτάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ από μένα.... Κ εγώ 2 σιδηρο πίνω πρωί βράδυ. Αλλά μου χιε φέρει τα ακριβώς αντίθετα αποτέλεσματα... ? Εγώ σήμερα έκλεισα την 23η εβδομάδα. Κ έχω 5 η ώρα το απόγευμα ραντεβού με τον γιατρό. Να δούμε πόσο μεγάλωσε. Ελπίζω να ναι κάπου στα 600 γρ!!! Έχω απαιτήσεις σα μάνα από τώρα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
    • Εγώ στις ραγάδες έλεγα μήπως έβαζα και για να μην κάνει καινούριες τώρα που έγινε τεράστιο αλλά κι εγώ επειδή θηλάζω δεν βάζω τπτ. Σκέφτομαι μήπως δεν κάνει 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...