Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Που γυρνάς συν εγκυουλαααααα???????????????????ψωνίζετε τίποτα η όχι ακόμη??

Χααχαχαχχα αμα βγώ εξωωωωω δεν μαζεύομαι!ειδικά τωρα που βγαίνω σπάνια!χαχαα όχι ακόμη δεν ψωνίσαμε παρα μόνο κάποια ρουχαλάκια!μετα την β επιπέδου θα πάμε να πάρουμε λίκνο και καρότσι και καρεκλάκι για το αυτοκίνητο!τωρα λογικά θα έχει και εκπτώσεις!?????την καλημέρα μου σε όλες κορίτσιαααα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ναι... όλο οκλαδόν κάθεται... 

 Αχχαχα ε το ατιμούτσικο,θέλει να σε παιδεύει από τώρα!ελπίζουμε στην β επιπέδου να ξεκαθαρίσει το τοπίο!!!πάντως αν ειναι κοριτσάκι,μάλλον θα πηγαίνει γιόγκα αργότερα όπως την κόβω!!!????‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

σίγουρα αυτό είναι το πιο σημαντικό.. Αλλά να απογοητεύτηκα... έφτασα 5ο μήνα και ακόμα δεν ξέρω τι μωρό έχω... 

Καλημέρα! Κι εγώ σε αυτή την κατάσταση είμαι! χαχαχαχαχα! Να σε ρωτήσω εσύ το καταλαβαίνεις το μωρό? Εγώ κάποιες φορές έχω νιώσει αυτό το πετάρισμα που λένε αλλά όχι και κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σε αυτή την κατάσταση είμαι! χαχαχαχαχα! Να σε ρωτήσω εσύ το καταλαβαίνεις το μωρό? Εγώ κάποιες φορές έχω νιώσει αυτό το πετάρισμα που λένε αλλά όχι και κάθε μέρα.

αααα έλα να πούμε τους πόνους μας... χαχαχα ναι το νιώθω όταν κουνιέται.. Πιο πολύ σαν δόνηση εσωτερική, σαν πεταρισμα... Έχει 2 βδομάδες περίπου στην αρχή ήταν πολύ απαλό όσο περνάει ο καιρός γίνεται πιο έντονο..  Στην αρχή ούτε εγώ το ένιωθα κάθε μέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα πως είστε??? @Maroulli καλή ξεκούραση με όμορφες στιγμές καλοκαιριού!!!!!! Κορίτσια οσεςς είστε 19 w έχετε πόνους περιόδου?και πιο συγκεκριμένα στις ωοθήκες σας δεξιά και αριστερά??χθες πήγαμε στο μητέρα να ακούσουμε το μωράκι μας όλα καλά. Σήμερα θα πάω να με δει ο γιατρός μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα πως είστε??? @Maroulli καλή ξεκούραση με όμορφες στιγμές καλοκαιριού!!!!!! Κορίτσια οσεςς είστε 19 w έχετε πόνους περιόδου?και πιο συγκεκριμένα στις ωοθήκες σας δεξιά και αριστερά??χθες πήγαμε στο μητέρα να ακούσουμε το μωράκι μας όλα καλά. Σήμερα θα πάω να με δει ο γιατρός μου. 

Καλημέρα Μπεμπελούκα! Ναι εγώ έχω και πόνους που και που και σουβλιές δεξιά και αριστερά, είναι φυσιολογικό. Κι εγώ πήγα το Σάββατο να το ακούσω! όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα Μπεμπελούκα! Ναι εγώ έχω και πόνους που και που και σουβλιές δεξιά και αριστερά, είναι φυσιολογικό. Κι εγώ πήγα το Σάββατο να το ακούσω! όλα καλά!

@satya ευχαριστώ για την απάντηση σου!!Δεν σου είπε κάτι ότι είναι φυσιολογικό μόνο ...οκ και εγώ δε πιστεύω ότι είναι κάτι απλά επειδή επιμένει ο πόνος ειδικά δεξιά και αριστερά να πάω να με δει σήμερα!!!πως είσαι εσύ αγάπη με την περιδεση ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@satya ευχαριστώ για την απάντηση σου!!Δεν σου είπε κάτι ότι είναι φυσιολογικό μόνο ...οκ και εγώ δε πιστεύω ότι είναι κάτι απλά επειδή επιμένει ο πόνος ειδικά δεξιά και αριστερά να πάω να με δει σήμερα!!!πως είσαι εσύ αγάπη με την περιδεση ??

Ναι πήγαινε να σου φύγει! Μια χαρά είμαι σαν να μην έχω κάνει τίποτα, δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο. Μου τσέκαρε και τον τράχηλο και είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ναι πήγαινε να σου φύγει! Μια χαρά είμαι σαν να μην έχω κάνει τίποτα, δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο. Μου τσέκαρε και τον τράχηλο και είναι μια χαρά!

Μπράβο κοριτσάκι μου αφού είσαισε καλά χέρια είναι δυνατόν να μην σε προσέξει!!σου επέτρεψε ταξίδι με πλοίο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου αφού είσαισε καλά χέρια είναι δυνατόν να μην σε προσέξει!!σου επέτρεψε ταξίδι με πλοίο??

Εννοείται!!! κι εσύ είμαι σίγουρη!

βασικά δεν ρώτησα για πλοίο μιας και θα πάω με αεροπλάνο, μου ειπε ότι θέλω και αεροπλάνο και μπάνια και απ΄όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Εννοείται!!! κι εσύ είμαι σίγουρη!

βασικά δεν ρώτησα για πλοίο μιας και θα πάω με αεροπλάνο, μου ειπε ότι θέλω και αεροπλάνο και μπάνια και απ΄όλα!

Τέλεια!!!ετοίμασε βαλίτσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@satya ευχαριστώ για την απάντηση σου!!Δεν σου είπε κάτι ότι είναι φυσιολογικό μόνο ...οκ και εγώ δε πιστεύω ότι είναι κάτι απλά επειδή επιμένει ο πόνος ειδικά δεξιά και αριστερά να πάω να με δει σήμερα!!!πως είσαι εσύ αγάπη με την περιδεση ??

Κοριτσια τι κανετε?Πως πατε απο ζεστη?Κ εγω πηγα παεασκευη στον γιατρο για την αδεια κ με ειδε,ολα καλα.Με εβαλε κ μιση ωεα στον καρδιοτοκογραφο γιατι λεει εχω σκληρη κοιλια κ ηθελε να δει αν κανω συσπασεις.Ολα καλα δεν εδειξε τπτ το μηχανημα.Κ εψω εχω σουβλιες μια αριστερα μια δεξια κ πολλες φορες σουβλιες στον κολπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?Πως πατε απο ζεστη?Κ εγω πηγα παεασκευη στον γιατρο για την αδεια κ με ειδε,ολα καλα.Με εβαλε κ μιση ωεα στον καρδιοτοκογραφο γιατι λεει εχω σκληρη κοιλια κ ηθελε να δει αν κανω συσπασεις.Ολα καλα δεν εδειξε τπτ το μηχανημα.Κ εψω εχω σουβλιες μια αριστερα μια δεξια κ πολλες φορες σουβλιες στον κολπο.

Σουβλιές στον κολπο εχω κι εγω,ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?Πως πατε απο ζεστη?Κ εγω πηγα παεασκευη στον γιατρο για την αδεια κ με ειδε,ολα καλα.Με εβαλε κ μιση ωεα στον καρδιοτοκογραφο γιατι λεει εχω σκληρη κοιλια κ ηθελε να δει αν κανω συσπασεις.Ολα καλα δεν εδειξε τπτ το μηχανημα.Κ εψω εχω σουβλιες μια αριστερα μια δεξια κ πολλες φορες σουβλιες στον κολπο.

Και εγώ όλα καλά τελικά. 290 γραμμάρια είναι η μπέμπα μου!!Τραχηλοςκλειστος3,4 .ξεκινάω 1 μαγνήσιο τη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. οι σούβλιές δεξιά και αριστερά ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικά, τραβάνε οι μυς της μήτρας.  Σε άλλα νέα δικά μου.. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους βρήκαμε.σπιτι Θεσσαλονίκη και το νοικιασαμε για 20 μέρες... οπότε πάει και αυτό το άγχος.. Επίσης είπαμε με το σύζυγό Μήπως μετά τον 15 Αύγουστο πάμε στο νησί του για καμία βδομάδα να ξεκουραστούμε και εμείς.. να μαζέψουμε δυνάμεις για το χειμώνα που έρχεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. οι σούβλιές δεξιά και αριστερά ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικά, τραβάνε οι μυς της μήτρας.  Σε άλλα νέα δικά μου.. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους βρήκαμε.σπιτι Θεσσαλονίκη και το νοικιασαμε για 20 μέρες... οπότε πάει και αυτό το άγχος.. Επίσης είπαμε με το σύζυγό Μήπως μετά τον 15 Αύγουστο πάμε στο νησί του για καμία βδομάδα να ξεκουραστούμε και εμείς.. να μαζέψουμε δυνάμεις για το χειμώνα που έρχεται.. 

Άντε ωραία καλές διακοπουλεςςςςςς???????να χουμε!για 20 μέρες γιατί κοριτσάκι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άντε ωραία καλές διακοπουλεςςςςςς???????να χουμε!για 20 μέρες γιατί κοριτσάκι ??

μένω σε νησί.. Όταν κλείσω την 37η εβδομάδα θα φύγω για Θεσσαλονίκη και θα περιμένω να γεννήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μένω σε νησί.. Όταν κλείσω την 37η εβδομάδα θα φύγω για Θεσσαλονίκη και θα περιμένω να γεννήσω.. 

Έξυπνο αυτό!!!!και το κλείσατε από τώρα είναι κοντά στο  μαιευτήριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έξυπνο αυτό!!!!και το κλείσατε από τώρα είναι κοντά στο  μαιευτήριο?

ναι βρήκαμε καλή τιμή και το κλείσαμε μη το χάσουμε.. Δυστυχώς όταν ζεις σε νησί και οι συγκοινωνίες δεν βολεύουν ότι ώρα το ζητήσεις προνοεις από πριν.. Είναι ένα παραπάνω έξοδο για εμάς τους νησιώτες αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο.. Εκτός αν έχεις γνωστό να μείνεις οπότε οκ.. Είναι σχετικά κοντά.. Στη Θεσσαλονίκη όλα κοντά είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2019 at 11:53 ΠΜ, ο/η satya είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σε αυτή την κατάσταση είμαι! χαχαχαχαχα! Να σε ρωτήσω εσύ το καταλαβαίνεις το μωρό? Εγώ κάποιες φορές έχω νιώσει αυτό το πετάρισμα που λένε αλλά όχι και κάθε μέρα.

Ξάπλωσε και ακουμπά την παλάμη σου στην κοιλιά σου χωρίς να την κουνάς για λίγη ώρα

στνηθως όταν δεν την ακούω αυτό κάνω (το έκανα και στην κόρη μου όταν κουραζόμουν κ ήθελα να την ακούσω)

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα πως είστε??? @Maroulli καλή ξεκούραση με όμορφες στιγμές καλοκαιριού!!!!!! Κορίτσια οσεςς είστε 19 w έχετε πόνους περιόδου?και πιο συγκεκριμένα στις ωοθήκες σας δεξιά και αριστερά??χθες πήγαμε στο μητέρα να ακούσουμε το μωράκι μας όλα καλά. Σήμερα θα πάω να με δει ο γιατρός μου. 

Οι πόνοι είναι φυσιολογικοί λενε οι γιατροί απλά πολλές φορές για να μας προφυλάξουν μας δίνουν μαγνήσιο περισσότερο.

προχθες πρέπει να έπαιζε με τον ομφάλιο γιατί με πέθανε στον πόνο ?

επισης μπορεί να έχεις και σουβλιτσες κάτω.

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και εγώ όλα καλά τελικά. 290 γραμμάρια είναι η μπέμπα μου!!Τραχηλοςκλειστος3,4 .ξεκινάω 1 μαγνήσιο τη μέρα 

Τέλεια!!! Μια χαρά σε κόβω :)

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. οι σούβλιές δεξιά και αριστερά ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικά, τραβάνε οι μυς της μήτρας.  Σε άλλα νέα δικά μου.. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους βρήκαμε.σπιτι Θεσσαλονίκη και το νοικιασαμε για 20 μέρες... οπότε πάει και αυτό το άγχος.. Επίσης είπαμε με το σύζυγό Μήπως μετά τον 15 Αύγουστο πάμε στο νησί του για καμία βδομάδα να ξεκουραστούμε και εμείς.. να μαζέψουμε δυνάμεις για το χειμώνα που έρχεται.. 

Μάζεψε δυνάμεις κ απολαυσε τις τελευταίες διακοπές γιατί μετά δύσκολο να πίνεις καφεδάκι ήσυχη χαχαχαχα

αλλα θα είναι οι ομορφότερες στιγμές της ζωής σου :)

λιγο περιορισμένες βέβαια αλλά γεμάτες ζωή, χαμόγελα, κλάμματα παιχνίδια και πολλές αγκαλιές!

προπαντων κοιμήσου όσο προλαβαίνεις :) 

 

καλη εβδομάδα σε όλα τα κοριτσια !

20+1 σήμερα αρκετούς πόνους στη μέση, αναμονή για τις 29 του μήνα που θα κάνουμε την Β και βρισκόμαστε στη μέση της εγκυμοσύνης μας :)

αλλες 20 περίπου εβδομάδες για να πάρουμε αγκαλιά τα πλασματάκια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και εγώ όλα καλά τελικά. 290 γραμμάρια είναι η μπέμπα μου!!Τραχηλοςκλειστος3,4 .ξεκινάω 1 μαγνήσιο τη μέρα 

Μπράβο κοσιτσάκι μου,μια χαρά η μπεμπούλα σου!!!!και ο τράχηλος επίσης???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. οι σούβλιές δεξιά και αριστερά ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικά, τραβάνε οι μυς της μήτρας.  Σε άλλα νέα δικά μου.. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους βρήκαμε.σπιτι Θεσσαλονίκη και το νοικιασαμε για 20 μέρες... οπότε πάει και αυτό το άγχος.. Επίσης είπαμε με το σύζυγό Μήπως μετά τον 15 Αύγουστο πάμε στο νησί του για καμία βδομάδα να ξεκουραστούμε και εμείς.. να μαζέψουμε δυνάμεις για το χειμώνα που έρχεται.. 

Μπράβο κορίτσι μου που βρήκατε το σπιτάκι!!!άντε με το καλό και οι διακοπούλες σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα και απο μένα κορίτσια μου!!!αυριο μπαίνω στην 21η εβδομάδα!!!άντε σιγα σιγά κοντεύουμε στο να πάρουμε αγκαλιά τα μπεμπάκια μας!!!δεν βλέπω την ώρα!!!Έφτασε σχεδόν και η β επιπέδου μου!η Πέμπτη έρχεταιιιιιι!!!!!και μετά απο εμένα είναι η @netspirit με το καλό να κάνουμε όλες και να πάνε όλα καλά!!!!!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
    • Εγώ στις ραγάδες έλεγα μήπως έβαζα και για να μην κάνει καινούριες τώρα που έγινε τεράστιο αλλά κι εγώ επειδή θηλάζω δεν βάζω τπτ. Σκέφτομαι μήπως δεν κάνει 
    • Δεν μ είπε. Το μονο π ειπε εχθες π τον ειδα ήταν οτι προχωράμε κ οσο μένει μεσα το μωρο ειναι καλυτερα. Ανυπομονώ κ εγω κοριτσια να την δω κ την παρω στην αγκαλιά μ. Την Τριτη μπαινω στης 37 εβδ, θα δω τι θα μ πει κ θα του που πως μεχρι την Παρασκευη αν συμφωνεί να με βαλει 
    • Εγώ παίρνω από πριν μείνω έγκυος τα iofolen τα preconception τα οποία και συνεχίζω μέχρι τώρα και έχει κάνα μήνα περίπου που ξεκίνησα και μαγνήσιο! Είμαι σχεδόν 22 εβδομάδων εγώ😊 Οι ενέσεις αυτές για τί είναι;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...