Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εννοείται τον Σεπτέμβριο δνε δικαιούμαι στην ουσία αναρρωτική... Κ μετά γυρνώντας από τις άδειες έχω 7 μέρες κανονικές άδειες. Από τις οποίες μας κόβουν 35 ευρώ κάθε μέρα που πάρουμε. Δηλ στην ουσία άδειες δεν υπάρχουν! 

ειναι τραγικοί... δίνουν 9 μήνες άδεια πατροτητας στους στρατιωτικούς και στους καθηγητές τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τουλάχιστον κάθεσαι το καλοκαίρι ..για να ξεκουραστείς...μπορεις μετά να πάρεις και την κανονική σου άδεια !!????

Ίσως την πάρω μετά από τις άδειες.... Θα τις κρατήσω για τότε. Αλλά δνε ξέρω ανάλογα τα οικονομικά μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

ειναι τραγικοί... δίνουν 9 μήνες άδεια πατροτητας στους στρατιωτικούς και στους καθηγητές τίποτα... 

Τραγικό δεν λες τίποτα... Εννοείται ο άντρας μου εργάζεται σε ιδιωτικό τομέα. Κ δεν δικαιούται κ αυτός κάτι.... Η μαμά δουλεύει... Η πεθερά δεν μπορεί...... Με βλέπω 6 μηνών να πηγαίνει βρεφικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τραγικό δεν λες τίποτα... Εννοείται ο άντρας μου εργάζεται σε ιδιωτικό τομέα. Κ δεν δικαιούται κ αυτός κάτι.... Η μαμά δουλεύει... Η πεθερά δεν μπορεί...... Με βλέπω 6 μηνών να πηγαίνει βρεφικό.. 

κορίτσι μου σε καταλαβαίνω.. και εμένα πολύ νωρίς θ μείνει σε ξένα χέρια δυστυχώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ναι ευτυχώς πολλές από τις αρμοδιότητες τις δικές μου τις έχει αναλάβει ο άντρας  μου και γενικά με προσέχει πολύ.. Είναι πιο εύκολο να έχεις δικιά σου δουλειά απ την άλλη όμως είναι και σκλαβιά κορίτσια... Γιατί αν ήμουν υπάλληλος θα έπαιρνα αναρρωτική στην αναρρωτική και θα πληρωνομουν.. Τώρα δεν έχω αυτή τη δυνατότητα.. Μια μέρα να κλείσεις το μαγαζί έχασες μεροκάματο... και εδώ στο νησί ένα καλόκαιρι περιμένουμε να δουλέψουμε.. 

Αχ ποσό σε νιώθω!!! Αυτό το να έχεις δικό σ μαγαζί τελικά πολλές φορές είναι χειρότερο από το να είσαι υπάλληλος! Άσε που εμείς που είμαστε σε νησί περιμένουμε το καλοκαίρι...

σε νιώθω απόλυτα κάπως έτσι πλέον είναι κ εγώ γτ έχω αναλάβει μερικώς τα καλοκαίρια την οικογενειακή επιχείρηση κ ζορίζομαι ειδικά τώρα με την μικρή που έχει ζωηρεψει τρομερά!

Υπομονή κ τρυφερότητα στον Άνδρα  σου να σε προσέχει ;)

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ειναι τραγικοί... δίνουν 9 μήνες άδεια πατροτητας στους στρατιωτικούς και στους καθηγητές τίποτα... 

Στους περισσότερους του δημοσίου γίνεται αυτό! Αστυνομικούς, πυροσβέστες σίγουρα! Ίσως επειδή και καλά έχουν το καλοκαίρι οι δάσκαλοι να τους στερούν το δικαίωμα αυτό.

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τραγικό δεν λες τίποτα... Εννοείται ο άντρας μου εργάζεται σε ιδιωτικό τομέα. Κ δεν δικαιούται κ αυτός κάτι.... Η μαμά δουλεύει... Η πεθερά δεν μπορεί...... Με βλέπω 6 μηνών να πηγαίνει βρεφικό.. 

Αχ αστεράκι μου!!! Και ακομι που είσαι!

εμενα την κόρη μου δεν έχω πουθενά να την αφήσω μόνο το χειμώνα λίγο και τώρα μόνο για κάποιες ώρες στη μαμά μου ειδικά τώρα καλοκαίρι και αυτή μένει 1 ώρα μακρυά μου. Να θες να σκουπίσεις να κανείς κάποια δουλειά σπίτι κ να ζοριζεσε...

για βρεφονηπιακό δεν το συζητάω ακομι διότι θέλω τον πρώτο χρόνο η δεύτερη κόρη να την βγαλει καθαρή από αρρώστιες όποτε θα ζοριστούμε λίγο με τον άνδρα μου περισσότερο, αλλά θα τις κρατήσω σπίτι και τις δυο γιατί βλέπω Ότι (φτου φτου Σκόρδα) η κόρη μου που δεν αρρώστησε ιδιαίτερα  ως τον πρώτο χρόνο την βγάλαμε καθαρή σε αρρώστιες κ αυτό λενε βοηθάει στο ανοσοποιητικό του μωρού (δλδ αν δεν αρρωστήσει τον πρώτο χρόνο μετά είναι πιο ανθεκτικό σε αρρώστιες) 

υπομονη και κάποια λύση θα βρεις στην πορεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Αχ ποσό σε νιώθω!!! Αυτό το να έχεις δικό σ μαγαζί τελικά πολλές φορές είναι χειρότερο από το να είσαι υπάλληλος! Άσε που εμείς που είμαστε σε νησί περιμένουμε το καλοκαίρι...

σε νιώθω απόλυτα κάπως έτσι πλέον είναι κ εγώ γτ έχω αναλάβει μερικώς τα καλοκαίρια την οικογενειακή επιχείρηση κ ζορίζομαι ειδικά τώρα με την μικρή που έχει ζωηρεψει τρομερά!

Υπομονή κ τρυφερότητα στον Άνδρα  σου να σε προσέχει ;)

Στους περισσότερους του δημοσίου γίνεται αυτό! Αστυνομικούς, πυροσβέστες σίγουρα! Ίσως επειδή και καλά έχουν το καλοκαίρι οι δάσκαλοι να τους στερούν το δικαίωμα αυτό.

Αχ αστεράκι μου!!! Και ακομι που είσαι!

εμενα την κόρη μου δεν έχω πουθενά να την αφήσω μόνο το χειμώνα λίγο και τώρα μόνο για κάποιες ώρες στη μαμά μου ειδικά τώρα καλοκαίρι και αυτή μένει 1 ώρα μακρυά μου. Να θες να σκουπίσεις να κανείς κάποια δουλειά σπίτι κ να ζοριζεσε...

για βρεφονηπιακό δεν το συζητάω ακομι διότι θέλω τον πρώτο χρόνο η δεύτερη κόρη να την βγαλει καθαρή από αρρώστιες όποτε θα ζοριστούμε λίγο με τον άνδρα μου περισσότερο, αλλά θα τις κρατήσω σπίτι και τις δυο γιατί βλέπω Ότι (φτου φτου Σκόρδα) η κόρη μου που δεν αρρώστησε ιδιαίτερα  ως τον πρώτο χρόνο την βγάλαμε καθαρή σε αρρώστιες κ αυτό λενε βοηθάει στο ανοσοποιητικό του μωρού (δλδ αν δεν αρρωστήσει τον πρώτο χρόνο μετά είναι πιο ανθεκτικό σε αρρώστιες) 

υπομονη και κάποια λύση θα βρεις στην πορεία...

Καλημερα εγώ δε έχω άλλη επιλογή... Δεν γίνεται να αφήσεις 6 μηνών μόνο του σπίτι ?Κ αυτό με τις άδειες τις έχουν οι αναπληρωτές... Οι μόνιμοι λείπουν κ 2 χρόνια από την δουλειά..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε; έχει καμία από σας τριχόπτωση; εγώ παρατηρώ πως ναι τώρα τελευταία ??

Εγώ δεν είναι να λουστώ. Μετά πρέπει να σκουπισω όλο το σπίτι 2 φορές. Άσε σε καταλαβαίνω.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν είναι να λουστώ. Μετά πρέπει να σκουπισω όλο το σπίτι 2 φορές. Άσε σε καταλαβαίνω.... ?

Xaxaxaxs τα ίδια κ εσύ, ε; εγώ θα ρωτήσω τον γιατρό μου γτ υποτίθεται στην εγκυμοσυνη δυναμώνει η τρίχα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Xaxaxaxs τα ίδια κ εσύ, ε; εγώ θα ρωτήσω τον γιατρό μου γτ υποτίθεται στην εγκυμοσυνη δυναμώνει η τρίχα ??

Βγαίνει παραπάνω... Πλυθαινει... Τα νύχια να δεις.... Σε μια εβδομάδα θέλουν μανικιούρ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ τριχόπτωση δεν έχω ιδιαίτερη.. Δεν παρατήρησα παραπάνω δηλαδή.. Αλλά έχω γεμίσει φυτρες που δεν μπορώ να τις μαζέψω.. και τα νύχια μου έκανα 2 χρόνια ημιμονιμο, τώρα που είμαι έγκυος αποφάσισα να μην τα κάνω τίποτα.. Αλλά βλέπω ότι έχουν σκληρύνει αρκετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ τριχόπτωση δεν έχω ιδιαίτερη.. Δεν παρατήρησα παραπάνω δηλαδή.. Αλλά έχω γεμίσει φυτρες που δεν μπορώ να τις μαζέψω.. και τα νύχια μου έκανα 2 χρόνια ημιμονιμο, τώρα που είμαι έγκυος αποφάσισα να μην τα κάνω τίποτα.. Αλλά βλέπω ότι έχουν σκληρύνει αρκετά.. 

Ναι κ φύτρες παντού.... Τον αμμαζευτο έχουν!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2019 at 1:09 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάκι μου κοίτα να ξεκουράζεσαι!!!! Τι μαγαζί έχετε?, @Nektarinaki_love σε ποια βδομάδα μπήκες τώρα??τη νιώθεις πιο έντονα από πριν????

Μπεμπελούκα μου,σήμερα είμαι 18+2 ναιιιι εννοειται πως όσο περνάνε οι μέρες,τη νιώθω πολύ πιο συχνά και καθαρά απ τις πρώτες ημέρες!χθές ειδικά τρελάθηκε?δεν σταματούσε το μπουμπούκι μου??εσύ δεν έχεις νιώσει ακόμα τίποτα??ούτε κάτι μικρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μπεμπελούκα μου,σήμερα είμαι 18+2 ναιιιι εννοειται πως όσο περνάνε οι μέρες,τη νιώθω πολύ πιο συχνά και καθαρά απ τις πρώτες ημέρες!χθές ειδικά τρελάθηκε?δεν σταματούσε το μπουμπούκι μου??εσύ δεν έχεις νιώσει ακόμα τίποτα??ούτε κάτι μικρό?

Μόνο φτερουγίσματα αραιά και που την Παρασκευή μπαίνω 17 w ..πολυ κλοτσια??ρίχνει η νιώθεις φτερουγίσματα!!!??? Χαχαχα♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβάζω τα νέα σας καθημερινά, εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και όλα καλά, αλλά είδε στον υπέρηχο μια σύσπαση της μήτρας μου είπε ότι δεν είναι κάτι και να μην κουράζομαι. Εντωμεταξύ νιωθω ψηλά στο στομάχι μου κάτι σαν μάζεμα ή κάψιμο και μετά με αφήνει, μου είπε μια μαία εκεί ότι είναι ελαφριές συσπάσεις και οτί με το μαγνήσιο θα είμαι οκ. Έχει κάποια κάτι παρόμοιο? Ειμαι 16+4 εβδομάδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Κορίτσια διαβάζω τα νέα σας καθημερινά, εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και όλα καλά, αλλά είδε στον υπέρηχο μια σύσπαση της μήτρας μου είπε ότι δεν είναι κάτι και να μην κουράζομαι. Εντωμεταξύ νιωθω ψηλά στο στομάχι μου κάτι σαν μάζεμα ή κάψιμο και μετά με αφήνει, μου είπε μια μαία εκεί ότι είναι ελαφριές συσπάσεις και οτί με το μαγνήσιο θα είμαι οκ. Έχει κάποια κάτι παρόμοιο? Ειμαι 16+4 εβδομάδων

Γεια σου κορίτσι μου !!μπράβο για τον υπερηχο!!έκανες την αίματος τελικά που σου πρότεινε?Εγώ νιώθω λίγα πονακια στη μέση και κράμπες αρκετές στ η α κοιλιά χαμηλά..μηπως έχεις φάει κάτι και σε πείραξε η το επηρέασε?Αφού σου είπε όλα καλά μην αγχώνεσαι!το μαγνήσιο βοηθά . Νομίζω ότι και η @Nektarinaki_love είχε αναφέρει κάτι για συσπασουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου κορίτσι μου !!μπράβο για τον υπερηχο!!έκανες την αίματος τελικά που σου πρότεινε?Εγώ νιώθω λίγα πονακια στη μέση και κράμπες αρκετές στ η α κοιλιά χαμηλά..μηπως έχεις φάει κάτι και σε πείραξε η το επηρέασε?Αφού σου είπε όλα καλά μην αγχώνεσαι!το μαγνήσιο βοηθά . Νομίζω ότι και η @Nektarinaki_love είχε αναφέρει κάτι για συσπασουλες.

Θα κάνω την nipt την 20η εβδομάδα να έχει απορροφηθεί πλήρως ο άλλος σάκος! Δεν είναι αυτό διότι το παθαίνω συχνά, ποιος ξέρει τωρα? Εσύ πως είσαι κοριτσάκι? Θα κάνεις κάποια αίματος ή αμνιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η satya είπε:

Θα κάνω την nipt την 20η εβδομάδα να έχει απορροφηθεί πλήρως ο άλλος σάκος! Δεν είναι αυτό διότι το παθαίνω συχνά, ποιος ξέρει τωρα? Εσύ πως είσαι κοριτσάκι? Θα κάνεις κάποια αίματος ή αμνιο? 

Καλά αγάπη προς το παρόν ...μιλησαμε με το γιατρό για τη γέννα και την αμοιβή του ..προσεχω την πίεση μου και πίνω σαλοσπιρ εννοείται innohepσυνεχίζω. Πόσο κοστίζει αυτή η εξέταση?καλύπτει το 100%?Δεν θα χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω όλα κυλούν ομαλά.απλα θέλει να προσέχω διατροφικά και την πίεση . Κάθε μήνα κάνω αίματος και καλλιεργεία ούρων . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλά αγάπη προς το παρόν ...μιλησαμε με το γιατρό για τη γέννα και την αμοιβή του ..προσεχω την πίεση μου και πίνω σαλοσπιρ εννοείται innohepσυνεχίζω. Πόσο κοστίζει αυτή η εξέταση?καλύπτει το 100%?Δεν θα χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω όλα κυλούν ομαλά.απλα θέλει να προσέχω διατροφικά και την πίεση . Κάθε μήνα κάνω αίματος και καλλιεργεία ούρων . 

Καλημέρα! Κι εγώ innohep γιατί έκανα εξετάσεις και έχω θρομβοφιλία!

Αυτή την εξέταση την κάνουν πολλά κέντρα, εγώ βρήκα ένα με 470 ευρώ και κάνει όλα τα χρωμοσωμιακα, εχω ακούσει και 1.000, γενικά κοστίζει, αλλά για τις τρισωμίες σου βγάζει 99%.

Κι εγώ κάνω κάθε μήνα γενική αίματος, τοξόπλασμα και καλλιέργεια ούρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ innohep γιατί έκανα εξετάσεις και έχω θρομβοφιλία!

Αυτή την εξέταση την κάνουν πολλά κέντρα, εγώ βρήκα ένα με 470 ευρώ και κάνει όλα τα χρωμοσωμιακα, εχω ακούσει και 1.000, γενικά κοστίζει, αλλά για τις τρισωμίες σου βγάζει 99%.

Κι εγώ κάνω κάθε μήνα γενική αίματος, τοξόπλασμα και καλλιέργεια ούρων

Αξίζει όμως τον κόπο ..να την κάνεις ..ξερεις τι πρόβλημα αντιμετωπίζω με την καλλιέργεια στο ιατρικό που πάω??μου λένε διαρκώς ακατάλληλο το δείγμα ..τι να κάνω??λες να αλλάξω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αξίζει όμως τον κόπο ..να την κάνεις ..ξερεις τι πρόβλημα αντιμετωπίζω με την καλλιέργεια στο ιατρικό που πάω??μου λένε διαρκώς ακατάλληλο το δείγμα ..τι να κάνω??λες να αλλάξω ?

Εγώ πάω στο ιασω με το παραπεμπτικό που είναι και πολύ καλό εργαστήριο και δεν έχω ποτέ θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αξίζει όμως τον κόπο ..να την κάνεις ..ξερεις τι πρόβλημα αντιμετωπίζω με την καλλιέργεια στο ιατρικό που πάω??μου λένε διαρκώς ακατάλληλο το δείγμα ..τι να κάνω??λες να αλλάξω ?

Επίσης να σου πω να γελάσεις! δεν μας αφήνει το μπεμπέ να δούμε το φύλο! Είχε το ένα χέρι στο στόμα και το άλλο ανάμεσα στα πόδια όλη την ώρα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Επίσης να σου πω να γελάσεις! δεν μας αφήνει το μπεμπέ να δούμε το φύλο! Είχε το ένα χέρι στο στόμα και το άλλο ανάμεσα στα πόδια όλη την ώρα!!! ?

αχ και εμάς το ίδιο... κάθεται οκλαδόν και με το ζόρι μετράει το μοιροιαιο οστο.. οχι να δούμε φύλο.. Ούτε καν.. ελπίζω στο επόμενο ραντεβού!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η satya είπε:

Επίσης να σου πω να γελάσεις! δεν μας αφήνει το μπεμπέ να δούμε το φύλο! Είχε το ένα χέρι στο στόμα και το άλλο ανάμεσα στα πόδια όλη την ώρα!!! ?

Χαχαχα α τι λες τώρα??σε όλους τους υπέρηχους??στο κάνει??Δεν υπολογίζει στο περίπου φύλο,??χιχι σου το αφήνει για έκπληξη!!!πόσους παλμούς έχει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου πως τα πάτε με τα σπορακια σας;

εμεις όλα καλά δόξα το θεό αλλά ακομι θα συνεχίσουμε κ άλλο τις ξάπλες για να αποφύγουμε την αποκόλληση. Λίγο με τη ζεστη ζοριζόμαστε αλλά τι να κάνουμε.

καλο Σαββατοκύριακο σε όλες κ φιλία στα σπορακια σας :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...