Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

τα 31 θα κλείσω τον Ιούλιο... έγκυος όμως έμεινα τον Μάρτη που ήμουν 30...άρα με αυτή την ηλικία το είδα...

 

ναι και μένα μου την άλλαξε από 13/12 μου το πήγε στις 11/12.  Αλλά κορίτσια εμένα το ένστικτο μου μου λέει 13...

Εμενα λάθος βγήκε  το πινακακι ???

και σε αυτή και στη πρώτη εγκυμοσύνη μου μετέφεραν τις ΠΗΤ μία εβδομάδα πριν την αναμενόμενη και μετά από συζήτηση με το γιατρό μου ανακαλύψαμε ότι έχω ωορρηξία μια εβδομάδα πριν το κανονικό ?

παντως το πρώτο παιδί, μου έλεγαν 11/3 και το γέννησα 6/3 όποτε όλα είναι στο περίπου απλά κοιτάς να κρατήσεις το έμβρυο μέσα να πάρει όσο πιο πολύ μπορεί από τον 9ο για να πάρει το σωστό βάρος. Τη μόνη που άκουσα να της είπανε ΠΗΤ και να έπεσε μέσα ο γιατρός ήτανε πριν έτη φωτός στη μητέρα μου ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Εμενα λάθος βγήκε  το πινακακι ???

και σε αυτή και στη πρώτη εγκυμοσύνη μου μετέφεραν τις ΠΗΤ μία εβδομάδα πριν την αναμενόμενη και μετά από συζήτηση με το γιατρό μου ανακαλύψαμε ότι έχω ωορρηξία μια εβδομάδα πριν το κανονικό ?

παντως το πρώτο παιδί, μου έλεγαν 11/3 και το γέννησα 6/3 όποτε όλα είναι στο περίπου απλά κοιτάς να κρατήσεις το έμβρυο μέσα να πάρει όσο πιο πολύ μπορεί από τον 9ο για να πάρει το σωστό βάρος. Τη μόνη που άκουσα να της είπανε ΠΗΤ και να έπεσε μέσα ο γιατρός ήτανε πριν έτη φωτός στη μητέρα μου ???

 

εμένα της κουμπάρας μου της δώσανε πητ 3/10 και εκείνη την ημέρα της έσπασαν τα νερά..  λέω είσαι πολύ τυχερή...  σίγουρα το καλύτερο είναι να γίνει έναρξη τοκετού όταν έρθει η ώρα του.. και τουλάχιστον έτσι θα επιδιώξω εφόσον όλα πάνε φυσιολογικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love πλησιαζεις για τη μερα σου...εγω μετραω ενα μηνα αντιστροφα!!!και καταλαβενω το τρεξιμο που εχεις!!! Μπραβο γι το μπεμπε σου.... σε μια βδομαδα περιμενω και εγω!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε και εμείς την αυχενική και δόξα τω Θεώ πήγαν όλα τέλεια! Εκτός από φυλλικό οξύ τί άλλο παίρνετε; Εμένα μου έγραψε σήμερα σίδηρο και ασβέστιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε και εμείς την αυχενική και δόξα τω Θεώ πήγαν όλα τέλεια! Εκτός από φυλλικό οξύ τί άλλο παίρνετε; Εμένα μου έγραψε σήμερα σίδηρο και ασβέστιο

Κ γω τα ίδια. Απλά σιδηρο πρωί βράδυ. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε και εμείς την αυχενική και δόξα τω Θεώ πήγαν όλα τέλεια! Εκτός από φυλλικό οξύ τί άλλο παίρνετε; Εμένα μου έγραψε σήμερα σίδηρο και ασβέστιο

Μπράβο Angie !

εγω περνώ σίδηρο με φυλλικό μαζί είναι, μαγνήσιο και ασβέστιο 

εσενα σου άλλαξε την ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας κι από μένα!!! Μία πολύ καλή αυχενική και ομολογώ πως μου έφυγε ένα πολύ μεγάλο άγχος. 6,4cm και 60 γρ!!!!  Α και 157 χτύποι!Κατά πάσα πιθανότητα κοριτσάκι...!!!! Ο άντρας μου πιστεύει οτι θα είναι αγόρι... ( έχει βάλει και στοίχημα η τεστοστερόνη μου..)λέτε να αλλάξει τόσο πολύ το ποσοστό... και να φτιάξει όπως θέλει αυτός το δωμάτιο;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε και εμείς την αυχενική και δόξα τω Θεώ πήγαν όλα τέλεια! Εκτός από φυλλικό οξύ τί άλλο παίρνετε; Εμένα μου έγραψε σήμερα σίδηρο και ασβέστιο

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Κορίτσια γειά σας κι από μένα!!! Μία πολύ καλή αυχενική και ομολογώ πως μου έφυγε ένα πολύ μεγάλο άγχος. 6,4cm και 60 γρ!!!!  Α και 157 χτύποι!Κατά πάσα πιθανότητα κοριτσάκι...!!!! Ο άντρας μου πιστεύει οτι θα είναι αγόρι... ( έχει βάλει και στοίχημα η τεστοστερόνη μου..)λέτε να αλλάξει τόσο πολύ το ποσοστό... και να φτιάξει όπως θέλει αυτός το δωμάτιο;;;;?

τέλεια κορίτσια Μου!!! Με το καλό τα μπεμπακια μας!! γερά να ναι και ας είναι ότι θέλουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Μπράβο Angie !

εγω περνώ σίδηρο με φυλλικό μαζί είναι, μαγνήσιο και ασβέστιο 

εσενα σου άλλαξε την ΠΗΤ;

Μόνο κατά 1 ημέρα! Μου είχε πεί στον προηγούμενο υπέρηχο 01/12 και στην αυχενική μου είπε 30/11 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marzou είπε:

@Nektarinaki_love πλησιαζεις για τη μερα σου...εγω μετραω ενα μηνα αντιστροφα!!!και καταλαβενω το τρεξιμο που εχεις!!! Μπραβο γι το μπεμπε σου.... σε μια βδομαδα περιμενω και εγω!!!

 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μουυυ!!αντε να περασει η εβδομαδα να δεις το μπεμπακι σουυυ!!!τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε??εγω το ειδα τελικα το Αστερακι μουυυ!ολα μια  χαρα!μεγαλωσεε ειναι 9μιση εκατοστα κοριτσαρος!χααχα μας το επιβεβαιωσε και ο γιατρος μου!μπεμπουλα ειναι με τα ολα της???μπηκα και στον 4ο μια χαρααα!βεβαια εχω τρομερους πονοκεφαλους!εσεις τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Κορίτσια γειά σας κι από μένα!!! Μία πολύ καλή αυχενική και ομολογώ πως μου έφυγε ένα πολύ μεγάλο άγχος. 6,4cm και 60 γρ!!!!  Α και 157 χτύποι!Κατά πάσα πιθανότητα κοριτσάκι...!!!! Ο άντρας μου πιστεύει οτι θα είναι αγόρι... ( έχει βάλει και στοίχημα η τεστοστερόνη μου..)λέτε να αλλάξει τόσο πολύ το ποσοστό... και να φτιάξει όπως θέλει αυτός το δωμάτιο;;;;?

Μπραβο κοριτσι μουυυ! Χαχαχαχα λες να πεσει ο αντρας σου μεσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε και εμείς την αυχενική και δόξα τω Θεώ πήγαν όλα τέλεια! Εκτός από φυλλικό οξύ τί άλλο παίρνετε; Εμένα μου έγραψε σήμερα σίδηρο και ασβέστιο

Μπραβο κοπελα μου και σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μουυυ!!αντε να περασει η εβδομαδα να δεις το μπεμπακι σουυυ!!!τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε??εγω το ειδα τελικα το Αστερακι μουυυ!ολα μια  χαρα!μεγαλωσεε ειναι 9μιση εκατοστα κοριτσαρος!χααχα μας το επιβεβαιωσε και ο γιατρος μου!μπεμπουλα ειναι με τα ολα της???μπηκα και στον 4ο μια χαρααα!βεβαια εχω τρομερους πονοκεφαλους!εσεις τι κανετε???

Κάθε μέρα πονοκέφαλο και μετά ημικρανία... έχω 2 εβδομάδες τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα κοριτσια!!! τι κανουμε??

να ρωτησω κατι?? την πητ σας την αλλαξαν μετα την αυχενική?? γιατι πολλεσ κοπελεσ ειδα μετα τουσ αλλαξαν ημερομινια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2019 at 2:36 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οκ οποία και αν είναι η μισθοδοσία σου θα πάρεις από ικα γύρω στα 550 .

Kαλημέρα @Μπεμπελουκαπως είσαι?Ερώτηση : σήμερα ήταν η τελευταία μέρα της 15ήμερης άδειας από το γιατρό μου,οπότε ξαναπήρα άλλη μία και την κατέθεσα μόλις στο ΙΚΑ,μου δώσανε πάλι υπεύθυνη δήλωση να μου την συμπληρωσει ο εργοδότης όπως την πρώτη φορά,θα γράψει πάλι την αρχική ημερομηνία που σταμάτησα?Κάθε φορά δλδ θα γράφει 22 Μαίου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Kαλημέρα @Μπεμπελουκαπως είσαι?Ερώτηση : σήμερα ήταν η τελευταία μέρα της 15ήμερης άδειας από το γιατρό μου,οπότε ξαναπήρα άλλη μία και την κατέθεσα μόλις στο ΙΚΑ,μου δώσανε πάλι υπεύθυνη δήλωση να μου την συμπληρωσει ο εργοδότης όπως την πρώτη φορά,θα γράψει πάλι την αρχική ημερομηνία που σταμάτησα?Κάθε φορά δλδ θα γράφει 22 Μαίου?

Καλημέρα κορίτσι μου τι υπεύθυνη δήλωση έδωσαν εμένα δεν μου δίνουν .Ό εργοδότης μου στέλνει διακοπη εργασίας .Και την πάμε στο ΙΚΑ .Τώρα για την άδεια θα ξεκινήσει από τη τελευταία μέρα που σου έχει γράψει π.χ 1/6 -Και 15 μέρες 

Επίσης μπορεί να σου γράψει για μήνα εφόσον υπάρχει ο υπέρηχος τα χρήματα για1 μήνα είναι γύρω στα 480 εμένα μου έβαλαν  401 ευρω και οι υπόλοιπες αναλογίες μπήκαν από τον εργοδότη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου τι υπεύθυνη δήλωση έδωσαν εμένα δεν μου δίνουν .Ό εργοδότης μου στέλνει διακοπη εργασίας .Και την πάμε στο ΙΚΑ .Τώρα για την άδεια θα ξεκινήσει από τη τελευταία μέρα που σου έχει γράψει π.χ 1/6 -Και 15 μέρες 

Επίσης μπορεί να σου γράψει για μήνα εφόσον υπάρχει ο υπέρηχος τα χρήματα για1 μήνα είναι γύρω στα 480 εμένα μου έβαλαν  401 ευρω και οι υπόλοιπες αναλογίες μπήκαν από τον εργοδότη 

εννοώ τη διακοπή εργασίας,ο εργοδότης δηλώνει πότε σταμάτησες.Την πρώτη φορά δήλωσε πως σταμάτησα 22 Μαίου,τώρα εγώ ξαναπήρα 15 μέρες,θα γράψει ότι σταμάτησα σήμερα ή πάλι θα βάλει την αρχική ημερομηνία δεδομένου ότι δεν έχω πάει καθόλου στη δουλειά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

εννοώ τη διακοπή εργασίας,ο εργοδότης δηλώνει πότε σταμάτησες.Την πρώτη φορά δήλωσε πως σταμάτησα 22 Μαίου,τώρα εγώ ξαναπήρα 15 μέρες,θα γράψει ότι σταμάτησα σήμερα ή πάλι θα βάλει την αρχική ημερομηνία δεδομένου ότι δεν έχω πάει καθόλου στη δουλειά?

Τη σημερινή μέσα και κάθε φορά θα γραφει την τελευταιαμερα αδειας που σουεχει δωσει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τη σημερινή μέσα και κάθε φορά αυτό θα γράφει !!!

γιατί στο ίκα μου είπαν μπορεί να βάλει κ την αρχική,ελπιζω να μην έχω θέμα στην επιτροπή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

γιατί στο ίκα μου είπαν μπορεί να βάλει κ την αρχική,ελπιζω να μην έχω θέμα στην επιτροπή

Εμένα έτσι μου έκανε έβαζε πάντα τη τελευταία ημέρα άδειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμένα έτσι μου έκανε έβαζε πάντα τη τελευταία ημέρα άδειας

ευχαριστω πολυ κοριτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2019 at 7:48 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τελικά βγήκε το πινακακι ???χαχαχαχ

@Μπεμπελουκα αυριο πας για αυχενικη?Περιμενουμε κ εσενα κ σε οποια εχει σειρα τα ευχαριστα!!!Καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...