Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 29/1/2020 at 3:20 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τα ιδια και εγω καλα βεβαια εγω την πλενω μολις κανει κακα τοπικα .επισης παρατηρησα ρε κοριτσια οτι οταν δοκιμασαμε τα babylino το μωρο δεν ηταν καθολου ησυχο ισως επειδη δεν τη κρατουσε στεγνη υποθετω....τι να πω πρωτη φορα μανα !

Τα καλύτερα είναι τα water wipes με έχουν σώσει είναι 99.9% νερό, ούτε ερεθισμοι ούτε τίποτα. Κι εγώ την πλενω αλλά μέσα στην νύχτα είναι σωτήρια τα μαντηλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 1/2/2020 at 4:21 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Περαστικά σας και υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η satya είπε:

Κοριτσάκι μου! Όλα μια χαρά μου ακούγονται! Κι εμένα τα ίδια με την βόλτα!έμας μας είπε 3 εμβόλια 1 πόσιμο και 2 τσιμπήματα. Το πόσιμο είναι για τον ροταιο της γαστρεντεριτιδας το οποίο έγινε υποχρεωτικό από το 2019! 

κοριτσάκι μου τι κάνεις;; πως είναι η μπεμπουλα σου;; άντε να ρθει το καλοκαιράκι να βγούμε βολτούλα με τις μπεμπεκες μας στο νησί...❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η satya είπε:

Κορίτσια μου! Τι κάνετε? Είχα πολύ καιρό να μπω! Όλα καλά με την μικρή! 6/2 γινόμαστε 2 μηνών! Πέρασα δύσκολα πολύ με θηλασμό είχα οίδημα στο στήθος τρελό πόνο, αλλά τα κατάφερα τελικά και τώρα από λαμβάνουμε, ειναι πολύ ήσυχη η μικρούλα μας ευτυχώς! Το Σάββατο πάμε κ για τα πρώτα εμβόλια! Εσείς /εσύ πως τα πάτε? ❤️❤️❤️

τώρα διάβασα τα νέα Σας!! τέλεια κορίτσι μου!! μπράβο σου που το προσπάθησες με το θηλασμό και δεν τα παράτησες!! Και εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά.. είχαμε παιδίατρο εχτές.. 5.5 κιλά η μπεμπουλα μου.. κάναμε και τα εμβολιακια μας.. έκλαψε η μικρή μου έκλαψα και εγώ λίγο.. να τόσο δα.. μαζί της...  το παιζακι μου.. και όσο σκέφτομαι ότι κάθε μήνα θα το τσιμπάνε έτσι..  ουφφφ τεσπα..  πέρυσι τετοιο καιρο είχαμε ξεκινησει  τις ελεύθερες επαφες με τον  άντρα μου... τι ωραιες στιγμές βρε κορίτσια... τις  αναπολώ...εσείς τα νέα Σας κορίτσια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσάκι μου τι κάνεις;; πως είναι η μπεμπουλα σου;; άντε να ρθει το καλοκαιράκι να βγούμε βολτούλα με τις μπεμπεκες μας στο νησί...❤❤

Ναιιι! Θα έρθουμε και Πάσχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Τι κάνετε?Πως πάτε με τον βραδυνό ύπνο όσες θηλάζετε?

Καλημερα κοριτσι μου,τι κανεις??Εμεις δεν θηλαζουμε αλλα παρολα αυτα το βραδυ τρωμε ανα τρεισιμησι ωρες.Ειμαστε 2 μηνων κ 12 ημερων.Εσυ πως τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,τι κανεις??Εμεις δεν θηλαζουμε αλλα παρολα αυτα το βραδυ τρωμε ανα τρεισιμησι ωρες.Ειμαστε 2 μηνων κ 12 ημερων.Εσυ πως τα πας?

Εμεις θηλαζουμε κ ξυπναμε πιο τακτικα.Το ξυπνας το μωρακι σου η ξυπναει μονο?Εμεις ειμαστε 57 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε???χθες Εμείς κάναμε το πρώτο μας εμβολιακι..το καθυστέρησαμε λίγο γιατί έλειπε ο σύζυγος αλλά δεν πειράζει..εκλαψε το αστεράκι μου και πόνεσε η καρδούλα μου..σήμερα το πρωί της έδωσα και ήπιε και το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας..Είμαστε 2 μηνών και 16 ημερών.. σε λίγο δλδ γινόμαστε 3!Πως πέρασε έτσι ο καιρός.. θηλαζουμε αποκλειστικά και Είμαστε 5100 και 57,5 πόντους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε???χθες Εμείς κάναμε το πρώτο μας εμβολιακι..το καθυστέρησαμε λίγο γιατί έλειπε ο σύζυγος αλλά δεν πειράζει..εκλαψε το αστεράκι μου και πόνεσε η καρδούλα μου..σήμερα το πρωί της έδωσα και ήπιε και το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας..Είμαστε 2 μηνών και 16 ημερών.. σε λίγο δλδ γινόμαστε 3!Πως πέρασε έτσι ο καιρός.. θηλαζουμε αποκλειστικά και Είμαστε 5100 και 57,5 πόντους!

Από ύπνο πως πάτε; κ γενικά ανά πόσες ώρες θηλάζεις; πρωί κ βράδυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εμεις θηλαζουμε κ ξυπναμε πιο τακτικα.Το ξυπνας το μωρακι σου η ξυπναει μονο?Εμεις ειμαστε 57 ημερων

Οχι δεν το ξυπναω μονο του ξυπναει.Αλλα κ εμεις αρολο που θηλαζα μεχρι τος σαραντα ημερες μετα με το μπουκαλι,ανα διωρο μου ζηταγε φαγητο,μπορει κ λιγοτερο απο το διωρο.Σιγα σιγα το ανοιγει μονο του το μωρακι.Εμενα την τελευταια εβδομαδα εχει τυχει κ εχει κοιμηθει κ 5 ωρο συνεχομενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Οχι δεν το ξυπναω μονο του ξυπναει.Αλλα κ εμεις αρολο που θηλαζα μεχρι τος σαραντα ημερες μετα με το μπουκαλι,ανα διωρο μου ζηταγε φαγητο,μπορει κ λιγοτερο απο το διωρο.Σιγα σιγα το ανοιγει μονο του το μωρακι.Εμενα την τελευταια εβδομαδα εχει τυχει κ εχει κοιμηθει κ 5 ωρο συνεχομενο.

Μακάρι να στρώσουν κ για ναε λίγο τα ωράρια. Στην αρχή μου κοιμαται 3ωρο αλκα όσο προχωράει τ βράδυ ξυπνάει πιο νωρίς. Είναι καλύτερα τώρα με το ξένο γάλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μακάρι να στρώσουν κ για ναε λίγο τα ωράρια. Στην αρχή μου κοιμαται 3ωρο αλκα όσο προχωράει τ βράδυ ξυπνάει πιο νωρίς. Είναι καλύτερα τώρα με το ξένο γάλα; 

Εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά! Είχε φτάσει και 5ωρο σερί! Την τελευταία εβδομάδα όμως ξυπνάει ανα 2ωρο! Έχω γονατίσει από την κούραση γιατί δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατά την διάρκεια της ημέρας! Την Κυριακή γίνεται 10 εβδομάδων και διάβασα οτι είναι άλμα 8ης-9ης εβδομάδας... Ευελπιστώ να διορθωθούν τα πράγματα!!! 😩😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Από ύπνο πως πάτε; κ γενικά ανά πόσες ώρες θηλάζεις; πρωί κ βράδυ; 

Από ύπνο την ημέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου!άντε να κοιμηθεί για καμία ωρίτσα και ξυπνάει αμέσως!Αλλά το βράδυ μπορεί να κλείσει και 5ωρο..ευτυχώς γιατί δεν θα την πάλευα!Από θηλασμό θηλάζει όλη την ημέρα.. τη νύχτα ξυπνάει μόνο δύο φορές.. όταν αρχίσουμε τις στέρεες πιστεύω θα είναι καλύτερα τα πράγματα..μέχρι τότε υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά! Είχε φτάσει και 5ωρο σερί! Την τελευταία εβδομάδα όμως ξυπνάει ανα 2ωρο! Έχω γονατίσει από την κούραση γιατί δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατά την διάρκεια της ημέρας! Την Κυριακή γίνεται 10 εβδομάδων και διάβασα οτι είναι άλμα 8ης-9ης εβδομάδας... Ευελπιστώ να διορθωθούν τα πράγματα!!! 😩😩😩

Για το συγκεκριμένο άλμα ένα θα σου πω...Οπλισου με υπομονή!!!Εμείς το περάσαμε δύσκολα.. πολύ κλάμα!μακάρι εσείς να το περάσετε πιο ηπια😣😣😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά! Είχε φτάσει και 5ωρο σερί! Την τελευταία εβδομάδα όμως ξυπνάει ανα 2ωρο! Έχω γονατίσει από την κούραση γιατί δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατά την διάρκεια της ημέρας! Την Κυριακή γίνεται 10 εβδομάδων και διάβασα οτι είναι άλμα 8ης-9ης εβδομάδας... Ευελπιστώ να διορθωθούν τα πράγματα!!! 😩😩😩

και εμείς αυτό περνάμε και από εχτές πολύ γκρίνια και ολη την ώρα στο στήθος και αγκαλιά.. Αφού πέρασε όλη την ημέρα να αρνείται να κοιμηθεί στην καλαθουνα της παρά μόνο πάνω μου το βράδυ λέω θα ναι χωμα.. αμ δε.. συνέχισε το ίδιο μοτίβο... Τελικά την πήρα στις 12 στο κρεβάτι μας όπου κοιμήθηκε κατευθείαν και στις 2.30 το πρωί την έβαλα στην καλαθουνα της μέχρι τις 5 που ξύπνησε για να φάει και μετά πάλι στο κρεβάτι μας μέχρι τις 9 περίπου όπου και ξυπνήσαμε.. Σήμερα πάλι τα ίδια μου κάνει.. 

@despoina46 εμείς που θηλαζουμε πριν την πιάσει η γκρίνια του άλματος συνήθως το βραδινό μας πρόγραμμα πάει ως εξής..  21.30-22.00  Την έχω κάνει μπανάκι και μετά την θηλάζω στο σαλονι μέχρι να την πάρει βαθιά ο ύπνος και να την βάλω στη καλαθουνα... συνήθως μας παιρνει 2-3 προσπάθειες για να κοιμηθεί στην καλαθουνα... ξυπνάει.. θηλάζει και ξανά τα ίδια.. Μέχρι να κοιμηθεί βαθειά.. και να ξυπνήσει περίπου 4-5 το πρωί..  Τώρα με το άλμα 2 μέρες μου τα κάνει λίγο μπερδεμένα..😥😥😥 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εμείς αυτό περνάμε και από εχτές πολύ γκρίνια και ολη την ώρα στο στήθος και αγκαλιά.. Αφού πέρασε όλη την ημέρα να αρνείται να κοιμηθεί στην καλαθουνα της παρά μόνο πάνω μου το βράδυ λέω θα ναι χωμα.. αμ δε.. συνέχισε το ίδιο μοτίβο... Τελικά την πήρα στις 12 στο κρεβάτι μας όπου κοιμήθηκε κατευθείαν και στις 2.30 το πρωί την έβαλα στην καλαθουνα της μέχρι τις 5 που ξύπνησε για να φάει και μετά πάλι στο κρεβάτι μας μέχρι τις 9 περίπου όπου και ξυπνήσαμε.. Σήμερα πάλι τα ίδια μου κάνει.. 

@despoina46 εμείς που θηλαζουμε πριν την πιάσει η γκρίνια του άλματος συνήθως το βραδινό μας πρόγραμμα πάει ως εξής..  21.30-22.00  Την έχω κάνει μπανάκι και μετά την θηλάζω στο σαλονι μέχρι να την πάρει βαθιά ο ύπνος και να την βάλω στη καλαθουνα... συνήθως μας παιρνει 2-3 προσπάθειες για να κοιμηθεί στην καλαθουνα... ξυπνάει.. θηλάζει και ξανά τα ίδια.. Μέχρι να κοιμηθεί βαθειά.. και να ξυπνήσει περίπου 4-5 το πρωί..  Τώρα με το άλμα 2 μέρες μου τα κάνει λίγο μπερδεμένα..😥😥😥 

Eμενα κοιμάται με βόλτες κ κουνημα.εχοτν πιαστεί τα χέρια μου. Εσείς τουλάχιστον κοιμάστε παραπάνω. Εμείς ξυπνάμε πολύ πιο συχνά τ βράδυ. Από χθες μπήκαμε στην 9 βδομάδα. Άρα μάλλον άλμα κ εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εμείς αυτό περνάμε και από εχτές πολύ γκρίνια και ολη την ώρα στο στήθος και αγκαλιά.. Αφού πέρασε όλη την ημέρα να αρνείται να κοιμηθεί στην καλαθουνα της παρά μόνο πάνω μου το βράδυ λέω θα ναι χωμα.. αμ δε.. συνέχισε το ίδιο μοτίβο... Τελικά την πήρα στις 12 στο κρεβάτι μας όπου κοιμήθηκε κατευθείαν και στις 2.30 το πρωί την έβαλα στην καλαθουνα της μέχρι τις 5 που ξύπνησε για να φάει και μετά πάλι στο κρεβάτι μας μέχρι τις 9 περίπου όπου και ξυπνήσαμε.. Σήμερα πάλι τα ίδια μου κάνει.. 

@despoina46 εμείς που θηλαζουμε πριν την πιάσει η γκρίνια του άλματος συνήθως το βραδινό μας πρόγραμμα πάει ως εξής..  21.30-22.00  Την έχω κάνει μπανάκι και μετά την θηλάζω στο σαλονι μέχρι να την πάρει βαθιά ο ύπνος και να την βάλω στη καλαθουνα... συνήθως μας παιρνει 2-3 προσπάθειες για να κοιμηθεί στην καλαθουνα... ξυπνάει.. θηλάζει και ξανά τα ίδια.. Μέχρι να κοιμηθεί βαθειά.. και να ξυπνήσει περίπου 4-5 το πρωί..  Τώρα με το άλμα 2 μέρες μου τα κάνει λίγο μπερδεμένα..😥😥😥 

Να ρωτήσω κάτι; θηλάζετε με ωράριο η πρόγραμμα; εγώ ας πούμε δεν θηλάζω συγκεκριμένες ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Από ύπνο την ημέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου!άντε να κοιμηθεί για καμία ωρίτσα και ξυπνάει αμέσως!Αλλά το βράδυ μπορεί να κλείσει και 5ωρο..ευτυχώς γιατί δεν θα την πάλευα!Από θηλασμό θηλάζει όλη την ημέρα.. τη νύχτα ξυπνάει μόνο δύο φορές.. όταν αρχίσουμε τις στέρεες πιστεύω θα είναι καλύτερα τα πράγματα..μέχρι τότε υπομονή..

Κ μένα τη μέρα κοιμάται λίγο. Τη νύχτα φτάσαμε ως 4ωεο μια φορά, γενικά ξυπνάει πιο γρήγορα. Σκέφτομαι βρε κορίτσια μήπως δεν χορταίνει. Από την άλλη γεμίζει πάνες. Δεν τις μετράω αλλά έχει πάρει κ βάρος οπότε τρώει καλά. Γτ δεν κοιμάται λίγο παραπάνω; όλο κουνιέται, κάνει ανήσυχο ύπνο κ ξυπνάω κ γω.. Τρεις μέρες δεν κοιμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά! Είχε φτάσει και 5ωρο σερί! Την τελευταία εβδομάδα όμως ξυπνάει ανα 2ωρο! Έχω γονατίσει από την κούραση γιατί δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατά την διάρκεια της ημέρας! Την Κυριακή γίνεται 10 εβδομάδων και διάβασα οτι είναι άλμα 8ης-9ης εβδομάδας... Ευελπιστώ να διορθωθούν τα πράγματα!!! 😩😩😩

Τα ίδια κ μεις. Πότε 3ωρο ποτέ 2ωρο κ προς τα ξημερώματα ξυπνάει κ στη μία ώρα. Πολύ χάλια ο ύπνος της. Θηλάζετε ανά 2_3 ώρες τη μέρα η οπότε θέλει; έχω λίγο μπερδευτεί. Άλλες κοπέλες θηλάζουν κάθε τρεις κ λίγο κ άλλες έχουν κάνει ένα πρόγραμμα πχ ανά τρεις ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; θηλάζετε με ωράριο η πρόγραμμα; εγώ ας πούμε δεν θηλάζω συγκεκριμένες ώρες. 

κανένα πρόγραμμα κανένα ωράριο όποτε και όση ώρα θέλει... πολλές φορές μετά το φαγητό κάθεται απλά και μόνο για να πιπιλαει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κανένα πρόγραμμα κανένα ωράριο όποτε και όση ώρα θέλει... πολλές φορές μετά το φαγητό κάθεται απλά και μόνο για να πιπιλαει.. 

Έχω φίλες με μωρά 2.5 μηνών που θηλάζουν ανά 3-3. 5 ώρες.. Εμένα δεν αντέχει τόση ώρα πεινάει στο δίωρο. Δεν ξέρω πως το καταφέρνουν. Κ μάλιστα με παρότρυνση παιδιάτρου μπήκαν σ αυτό το πρόγραμμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Τα ίδια κ μεις. Πότε 3ωρο ποτέ 2ωρο κ προς τα ξημερώματα ξυπνάει κ στη μία ώρα. Πολύ χάλια ο ύπνος της. Θηλάζετε ανά 2_3 ώρες τη μέρα η οπότε θέλει; έχω λίγο μπερδευτεί. Άλλες κοπέλες θηλάζουν κάθε τρεις κ λίγο κ άλλες έχουν κάνει ένα πρόγραμμα πχ ανά τρεις ώρες. 

Εμείς δεν έχουμε καθόλου πρόγραμμα! Είμαστε συνέχεια στο στήθος! Την παίρνει και ο ύπνος πάνω μου και είμαι όλη μέρα καθηλωμένη στον καναπέ γιατί έτσι και κάνω πως την σηκώνω ξυπνάει αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς δεν έχουμε καθόλου πρόγραμμα! Είμαστε συνέχεια στο στήθος! Την παίρνει και ο ύπνος πάνω μου και είμαι όλη μέρα καθηλωμένη στον καναπέ γιατί έτσι και κάνω πως την σηκώνω ξυπνάει αμέσως!

Ξυπνάνε γ πλάκα πραγματικά. Κι γω μόλις  της αφήσω τα ιδια. Θ περάσει ο καιρός... Βγαίνετε καθόλου; 

 

Εν τω μεταξύ αν χρειαστεί να λείψεις πως τρώει το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...