Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Ρε κοριτσακια!!!μπερδευτηκα τα εμβολια δεν ειναι συγκεκριμενα για ολα τα παιδακια?ο καθε παιδιατρος εχει το δικο του πλανο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι μέλος του φόρουμ πολύ καιρό τώρα και σας παρακολουθούσα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλά δεν είχε τύχει να σας γράψω! Ειμαι μανούλα δύο αγοριών το μεγάλο μου 3,5 χρόνων και το μικρούλη μου  30 ημερών. Γέννησα 30 Δεκεμβρίου φυσιολογικά! Θα χαρώ να τα λέμε από εδώ και πέρα....

Καλως ηρθες στηπαρεουλα!!κοριτσακι η αγορακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Μια στις 5-6 μερες κάπου εκει η μικρη μου

εμας το ενα ειναι ενέσιμο το άλλο πόσιμο το πόσιμο ειναι προαιρετικό αλλα θα το κανω γτ δεν μετανοιωσα για την κορη μου την πρωτη οπως προανέφερα 

Να τα χαιρεσε και τα δυο ! Εγω έχω μια κορη 23 μηνων και αλλη μια δυο μηνων :)

 

Εγω οπως προανέφερα ειχα αρκετούς ενδοιασμούς κ μίλησα με άλλον έναν παιδιατρο πριν το κανω στην πρωτη κορη.

στον 7-8ο μηνα εγκυμοσυνης τωρα που πέρασα γαστρεντερίτιδα την κόλλησε και ο άνδρας μου. Η κορη μου δεν επαθε τίποτα. Δεν το θεωρω τυχαίο και οπως μου είχε πει η παιδίατρος που ρωτησα τοτε μου είχε πει το διακινδυνεύεις να κολλήσει το μωρο σου στο σχολειο (γτ κυκλοφορεί πολυ στα σχολεία) και να τρέχεις μετα;;; Θεωρείται αρκετα επιθετικός ιός 

Ο παιδίατρος μου έλεγε οταν αδειάζει το παιδί σου το μπιμπερο βάζε συν μια μεζούρα στα επόμενα γεύματα για να μην το κόβεις το παιδί και παρατηρα λιγες μερες ποσό πινει ποσό αφήνει

Σε ευχαριστώ πολύ,να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Μια στις 5-6 μερες κάπου εκει η μικρη μου

εμας το ενα ειναι ενέσιμο το άλλο πόσιμο το πόσιμο ειναι προαιρετικό αλλα θα το κανω γτ δεν μετανοιωσα για την κορη μου την πρωτη οπως προανέφερα 

Να τα χαιρεσε και τα δυο ! Εγω έχω μια κορη 23 μηνων και αλλη μια δυο μηνων :)

 

Εγω οπως προανέφερα ειχα αρκετούς ενδοιασμούς κ μίλησα με άλλον έναν παιδιατρο πριν το κανω στην πρωτη κορη.

στον 7-8ο μηνα εγκυμοσυνης τωρα που πέρασα γαστρεντερίτιδα την κόλλησε και ο άνδρας μου. Η κορη μου δεν επαθε τίποτα. Δεν το θεωρω τυχαίο και οπως μου είχε πει η παιδίατρος που ρωτησα τοτε μου είχε πει το διακινδυνεύεις να κολλήσει το μωρο σου στο σχολειο (γτ κυκλοφορεί πολυ στα σχολεία) και να τρέχεις μετα;;; Θεωρείται αρκετα επιθετικός ιός 

Ο παιδίατρος μου έλεγε οταν αδειάζει το παιδί σου το μπιμπερο βάζε συν μια μεζούρα στα επόμενα γεύματα για να μην το κόβεις το παιδί και παρατηρα λιγες μερες ποσό πινει ποσό αφήνει

Ααα θα τ δοκιμάσω... Ευχαριστώ πολύ κορίτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ρε κοριτσακια!!!μπερδευτηκα τα εμβολια δεν ειναι συγκεκριμενα για ολα τα παιδακια?ο καθε παιδιατρος εχει το δικο του πλανο ??

Κ εμείς ένα εμβόλιο είναι ν κάνουμε αλλά όταν θα πάμε στους παιδίατρος μας καλό θα ήταν ν τ συζητήσουμε... Γιατί ο καθένας έχει την δική του ιδεολογία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εμένα έκανε τρεις φορές από λιγο εμετό, σαν κομμένο γάλα δλδ. Πήρα τη γιατρό, μου λέει ν την κρατάω αρκετή ώρα όρθια κ να χω κλίση στο κρεβάτι της.εφω ανησυχώ όμως, τρεις φορές δν είναι πολλές; μια φορά μου το είχε κάνει ως τώρα. Επίσης πρώτη φορά κοιμήθηκε σερί για βράδυ και έφαγε μετά από ώρες. Λέτε να χει κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι μέλος του φόρουμ πολύ καιρό τώρα και σας παρακολουθούσα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλά δεν είχε τύχει να σας γράψω! Ειμαι μανούλα δύο αγοριών το μεγάλο μου 3,5 χρόνων και το μικρούλη μου  30 ημερών. Γέννησα 30 Δεκεμβρίου φυσιολογικά! Θα χαρώ να τα λέμε από εδώ και πέρα....

Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!Καλώς μας ήρθες!!!💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια, εμένα έκανε τρεις φορές από λιγο εμετό, σαν κομμένο γάλα δλδ. Πήρα τη γιατρό, μου λέει ν την κρατάω αρκετή ώρα όρθια κ να χω κλίση στο κρεβάτι της.εφω ανησυχώ όμως, τρεις φορές δν είναι πολλές; μια φορά μου το είχε κάνει ως τώρα. Επίσης πρώτη φορά κοιμήθηκε σερί για βράδυ και έφαγε μετά από ώρες. Λέτε να χει κάτι; 

Μην ανυσηχεις θα βοηθησει η κλιση στο κρεβατι απο οτι καταλαβαινω ολα περνουν αυτη τη φαση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μην ανυσηχεις θα βοηθησει η κλιση στο κρεβατι απο οτι καταλαβαινω ολα περνουν αυτη τη φαση !

Μακάρι. Ειλικρινά είμαι με ένα μόνιμο άγχος για όλα. Δεν μπορώ να χαρώ αυτό που μου συμβαίνει. Συν τα κλάματα από τ απόγευμα ως το βράδυ, λογικά λόγω κολικων. Τα χω παιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ κορίτσια... Δεν ήμουν και πολύ ενεργή στο forum πριν πόσο μάλλον τώρα με το μωράκι μου που δεν μου επιτρέπει να κάνω ούτε τα βασικά... Έχω ένα αγοράκι 20 ημερών. Μαλλον έχουμε κολικούς τις τελευταίες μέρες και υπάρχει μια ανησυχία κ σίγουρα μια παραπάνω αϋπνία... Τουλάχιστον δεν έχουμε κλάματα κ υστεριες... 

@Λουλακι όταν λες γογγυτο πως το εννοείς? Εμένα όταν κοιμάται κάνει πολύ περίεργους ήχους... Πότε βγάζει αναστεναγμό, πότε κάνει σαν το κατσίκι και άλλοτε βγάζει έναν ήχο σαν κακος γέρος...Όταν βγάζει αυτούς τους ήχους σηκώνομαι να δω πως είναι αν είναι καλά και φαίνεται να κοιμάται βαριά... Πίστευα ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά (μιας και τα μωρά κάνουν τέτοιους παράξενους ήχους στον ύπνο) αλλά μετά που διάβασα το ποστ σου θορυβήθηκα λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και εμένα στον ύπνο του ο μικρός μου σφίγγεται και τινάζεται συνέχεια ενώ είναι κοιμισμένος.... Εγώ πετάγομαι συνέχεια και τον κοιτάζω και εκείνος υπνο.... Έτσι έκανε και ο πρώτος μου γιος και μου είχε πει η παιδίατρος είναι λόγω ανωριμου νευρικού συστήματος και από τα πονακια που έχουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, είχα μέρες να μπω και βρήκα ένα κατεβατό..😅😅 εμένα η παιδίατρος για τους ήχους που βγάζει στον ύπνο της μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και όλα τα μωράκια έτσι κάνουν.. μάλιστα την άκουσε και live όταν ήρθε σπίτι. Σήμερα η μπεμπουλα μου γίνεται 2 μηνών και την Τρίτη θα πάμε για τα εμβόλια.. 2 μας είπε, το ένα είναι πόσιμο και το άλλο ενέσιμο.. @despoina46 και μένα που και που βγάζει "κομμένο" γάλα σαν κομμάτια τυριού.. εμένα μου το κάνει τις μέρες που περνάει όλη την ημέρα στο στήθος.. Όταν έχει πονακια ή γενικά είναι ανήσυχη..  πάντως ένα περίεργο πράγμα βρε κορίτσια.. Εμείς ολη την μέρα δεν έχουμε πρόγραμμα με το θηλασμό.. τρώει και κοιμάται οπότε και όσο θέλει.. το βράδυ όμως μόλις κάνουμε μπανάκι κατά τις 10 μετά μπορεί να θηλαζει μέχρι τις 11 και θα κοιμηθεί στην αγκαλίτσα του μπαμπά της και όταν την βάλω στην καλαθουνα θα ξυπνήσει είτε στις 3 είτε στις 4 και στην καλύτερη στις 5.. την ημέρα όμως μηδέν πρόγραμμα... Δεν μπορώ να κανονίσω τίποτα... Επίσης ένα άλλο όταν βγαίνουμε βόλτα.. Όσο προχωράμε με το καρότσι όλα καλά... Μην μπούμε σε κανένα μαγαζί ή να δω γνωστό και να σταματήσω ξυπνάει και κλαίει... λέω άμα μου τα κάνει αυτά από τώρα.. αργότερα που θα καταλαβαίνει πιο πολλά τι θα κάνω;; θα κουνάω το καρότσι όλη την ώρα;; 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια... Δεν ήμουν και πολύ ενεργή στο forum πριν πόσο μάλλον τώρα με το μωράκι μου που δεν μου επιτρέπει να κάνω ούτε τα βασικά... Έχω ένα αγοράκι 20 ημερών. Μαλλον έχουμε κολικούς τις τελευταίες μέρες και υπάρχει μια ανησυχία κ σίγουρα μια παραπάνω αϋπνία... Τουλάχιστον δεν έχουμε κλάματα κ υστεριες... 

@Λουλακι όταν λες γογγυτο πως το εννοείς? Εμένα όταν κοιμάται κάνει πολύ περίεργους ήχους... Πότε βγάζει αναστεναγμό, πότε κάνει σαν το κατσίκι και άλλοτε βγάζει έναν ήχο σαν κακος γέρος...Όταν βγάζει αυτούς τους ήχους σηκώνομαι να δω πως είναι αν είναι καλά και φαίνεται να κοιμάται βαριά... Πίστευα ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά (μιας και τα μωρά κάνουν τέτοιους παράξενους ήχους στον ύπνο) αλλά μετά που διάβασα το ποστ σου θορυβήθηκα λίγο...

Καλησπέρα κορίτσι μ.. Μην φοβάσαι αν ήταν κάτι συνεχόμενο θα τ καταλάβαινες... Εμένα έκανε αρκετή ώρα... Είναι φυσιολογικοι αυτοί οι ήχοι.. Εμένα τ έκανα συνεχόμενα... Αλλά επειδή εγώ ένιωθα ότι κτ δν πάει καλά τ ηχογράφησα κ τ έστειλα στ γιατρό... Αν σ κάνει συνεχόμενο ήχο Καλύτερα Ν Τ ηχογραφήσεις κ ν τ δείξεις... Αυτά μ τ κατσίκι είναι αλλά μ τ κάνει κ μένα κ είναι φυσιολογικά... Να τν κάνεις ν ρευεται λίγο καλύτερα... Εμένα 3 φορές σ κάθε φαγητό ή μια είναι κ πολύ δυνατή κ ολας... Αλλά μην αγχώνεσαι... Να μας ζήσουν κ ν είναι καλά τ παιδάκια μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είχα μέρες να μπω και βρήκα ένα κατεβατό..😅😅 εμένα η παιδίατρος για τους ήχους που βγάζει στον ύπνο της μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και όλα τα μωράκια έτσι κάνουν.. μάλιστα την άκουσε και live όταν ήρθε σπίτι. Σήμερα η μπεμπουλα μου γίνεται 2 μηνών και την Τρίτη θα πάμε για τα εμβόλια.. 2 μας είπε, το ένα είναι πόσιμο και το άλλο ενέσιμο.. @despoina46 και μένα που και που βγάζει "κομμένο" γάλα σαν κομμάτια τυριού.. εμένα μου το κάνει τις μέρες που περνάει όλη την ημέρα στο στήθος.. Όταν έχει πονακια ή γενικά είναι ανήσυχη..  πάντως ένα περίεργο πράγμα βρε κορίτσια.. Εμείς ολη την μέρα δεν έχουμε πρόγραμμα με το θηλασμό.. τρώει και κοιμάται οπότε και όσο θέλει.. το βράδυ όμως μόλις κάνουμε μπανάκι κατά τις 10 μετά μπορεί να θηλαζει μέχρι τις 11 και θα κοιμηθεί στην αγκαλίτσα του μπαμπά της και όταν την βάλω στην καλαθουνα θα ξυπνήσει είτε στις 3 είτε στις 4 και στην καλύτερη στις 5.. την ημέρα όμως μηδέν πρόγραμμα... Δεν μπορώ να κανονίσω τίποτα... Επίσης ένα άλλο όταν βγαίνουμε βόλτα.. Όσο προχωράμε με το καρότσι όλα καλά... Μην μπούμε σε κανένα μαγαζί ή να δω γνωστό και να σταματήσω ξυπνάει και κλαίει... λέω άμα μου τα κάνει αυτά από τώρα.. αργότερα που θα καταλαβαίνει πιο πολλά τι θα κάνω;; θα κουνάω το καρότσι όλη την ώρα;; 🤔🤔

Είναι φυσιολογικό μ συμβαίνει αλλά μου το κάνε τρεις φορές. Σήμερα ευτυχώς όχι αλλά κλαίει απ το πρωί με διαλείμματα. Δεν ξέρω αν κ τα δικά σας μωρά κάνουν έτσι. Εμένα μια είναι καλά κ μια κλαίει συνέχεια, ειλικρινά κουράστηκα. Φταίνε οι κολικοι; είναι δύσκολο παιδί; δεν ξέρω. Δεν μπορώ να την χαρώ όταν την βλέπω έτσι κ δεν ξέρω πως να την βοηθήσω. Έχω απελπιστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια, εμένα έκανε τρεις φορές από λιγο εμετό, σαν κομμένο γάλα δλδ. Πήρα τη γιατρό, μου λέει ν την κρατάω αρκετή ώρα όρθια κ να χω κλίση στο κρεβάτι της.εφω ανησυχώ όμως, τρεις φορές δν είναι πολλές; μια φορά μου το είχε κάνει ως τώρα. Επίσης πρώτη φορά κοιμήθηκε σερί για βράδυ και έφαγε μετά από ώρες. Λέτε να χει κάτι; 

Τρεις φορές σε μια μερα; Μηπως κρύωσε; Εμενα εκανε 3 φορές οταν δοκίμασα το αντί αναγωγικό και την πειραξε

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια... Δεν ήμουν και πολύ ενεργή στο forum πριν πόσο μάλλον τώρα με το μωράκι μου που δεν μου επιτρέπει να κάνω ούτε τα βασικά... Έχω ένα αγοράκι 20 ημερών. Μαλλον έχουμε κολικούς τις τελευταίες μέρες και υπάρχει μια ανησυχία κ σίγουρα μια παραπάνω αϋπνία... Τουλάχιστον δεν έχουμε κλάματα κ υστεριες... 

@Λουλακι όταν λες γογγυτο πως το εννοείς? Εμένα όταν κοιμάται κάνει πολύ περίεργους ήχους... Πότε βγάζει αναστεναγμό, πότε κάνει σαν το κατσίκι και άλλοτε βγάζει έναν ήχο σαν κακος γέρος...Όταν βγάζει αυτούς τους ήχους σηκώνομαι να δω πως είναι αν είναι καλά και φαίνεται να κοιμάται βαριά... Πίστευα ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά (μιας και τα μωρά κάνουν τέτοιους παράξενους ήχους στον ύπνο) αλλά μετά που διάβασα το ποστ σου θορυβήθηκα λίγο...

Να το χαιρεσε το μωρακι σου! Θα σου κανει περίεργους ήχους ολα τα μωρακια κανουν ❤️ Εμενα με ηρεμεί αυτο διοτι την ακουω κ λεω οκ ολα καλα 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είχα μέρες να μπω και βρήκα ένα κατεβατό..😅😅 εμένα η παιδίατρος για τους ήχους που βγάζει στον ύπνο της μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και όλα τα μωράκια έτσι κάνουν.. μάλιστα την άκουσε και live όταν ήρθε σπίτι. Σήμερα η μπεμπουλα μου γίνεται 2 μηνών και την Τρίτη θα πάμε για τα εμβόλια.. 2 μας είπε, το ένα είναι πόσιμο και το άλλο ενέσιμο.. @despoina46 και μένα που και που βγάζει "κομμένο" γάλα σαν κομμάτια τυριού.. εμένα μου το κάνει τις μέρες που περνάει όλη την ημέρα στο στήθος.. Όταν έχει πονακια ή γενικά είναι ανήσυχη..  πάντως ένα περίεργο πράγμα βρε κορίτσια.. Εμείς ολη την μέρα δεν έχουμε πρόγραμμα με το θηλασμό.. τρώει και κοιμάται οπότε και όσο θέλει.. το βράδυ όμως μόλις κάνουμε μπανάκι κατά τις 10 μετά μπορεί να θηλαζει μέχρι τις 11 και θα κοιμηθεί στην αγκαλίτσα του μπαμπά της και όταν την βάλω στην καλαθουνα θα ξυπνήσει είτε στις 3 είτε στις 4 και στην καλύτερη στις 5.. την ημέρα όμως μηδέν πρόγραμμα... Δεν μπορώ να κανονίσω τίποτα... Επίσης ένα άλλο όταν βγαίνουμε βόλτα.. Όσο προχωράμε με το καρότσι όλα καλά... Μην μπούμε σε κανένα μαγαζί ή να δω γνωστό και να σταματήσω ξυπνάει και κλαίει... λέω άμα μου τα κάνει αυτά από τώρα.. αργότερα που θα καταλαβαίνει πιο πολλά τι θα κάνω;; θα κουνάω το καρότσι όλη την ώρα;; 🤔🤔

Να τις χαιρόμαστε :) και εμενα γινεται 2 μηνων σημερα δεν θυμόμουν οτι ειχαμε γεννήσει μαζί 30/11

εμενα ευτυχως σιγά σιγά στρώνει ειναι ήσυχη πλεον μηπως την έχεις μάθει στις βολτες; Και σε αναγκάζει να την κανεις βολτες και να μη σταματάς ; 
απο τωρα σε χορεύει το λουλούδι σου 💕

σχετικα με το προγραμμα και εμενα έτσι ητανε η μπεμπα αλλα έστρωσε τωρα είναι πολυ καλυτερα και τις τελευταίες μερες μπορω να πω οτι τα πάμε μια χαρά.

μηπως επειδη την βάζεις πολυ ώρα στο στηθος σου ; Μηπως σεν χορταίνει με το δικό σου μόνο κ γι αυτο τα κανει οκα αυτά;;; Επι μια ώρα θηλάζει ή κανει πιπιλα;

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Είναι φυσιολογικό μ συμβαίνει αλλά μου το κάνε τρεις φορές. Σήμερα ευτυχώς όχι αλλά κλαίει απ το πρωί με διαλείμματα. Δεν ξέρω αν κ τα δικά σας μωρά κάνουν έτσι. Εμένα μια είναι καλά κ μια κλαίει συνέχεια, ειλικρινά κουράστηκα. Φταίνε οι κολικοι; είναι δύσκολο παιδί; δεν ξέρω. Δεν μπορώ να την χαρώ όταν την βλέπω έτσι κ δεν ξέρω πως να την βοηθήσω. Έχω απελπιστει

😂 και που σαι ακομι!!!

τωρα ειναι η καλύτερη ηλικία να το θυμάσαι οταν μεγαλωσουν θα δεις χαρά 🤣🤣🤣


κοριτσια μου ασχετο με τις ερωτικες σας επαφές πως πατε;;; Ξεκινήσατε ή τα ξεχάσατε κ αυτά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Τρεις φορές σε μια μερα; Μηπως κρύωσε; Εμενα εκανε 3 φορές οταν δοκίμασα το αντί αναγωγικό και την πειραξε

Να το χαιρεσε το μωρακι σου! Θα σου κανει περίεργους ήχους ολα τα μωρακια κανουν ❤️ Εμενα με ηρεμεί αυτο διοτι την ακουω κ λεω οκ ολα καλα 

Να τις χαιρόμαστε :) και εμενα γινεται 2 μηνων σημερα δεν θυμόμουν οτι ειχαμε γεννήσει μαζί 30/11

εμενα ευτυχως σιγά σιγά στρώνει ειναι ήσυχη πλεον μηπως την έχεις μάθει στις βολτες; Και σε αναγκάζει να την κανεις βολτες και να μη σταματάς ; 
απο τωρα σε χορεύει το λουλούδι σου 💕

σχετικα με το προγραμμα και εμενα έτσι ητανε η μπεμπα αλλα έστρωσε τωρα είναι πολυ καλυτερα και τις τελευταίες μερες μπορω να πω οτι τα πάμε μια χαρά.

μηπως επειδη την βάζεις πολυ ώρα στο στηθος σου ; Μηπως σεν χορταίνει με το δικό σου μόνο κ γι αυτο τα κανει οκα αυτά;;; Επι μια ώρα θηλάζει ή κανει πιπιλα;

😂 και που σαι ακομι!!!

τωρα ειναι η καλύτερη ηλικία να το θυμάσαι οταν μεγαλωσουν θα δεις χαρά 🤣🤣🤣


κοριτσια μου ασχετο με τις ερωτικες σας επαφές πως πατε;;; Ξεκινήσατε ή τα ξεχάσατε κ αυτά;;;

Εμείς όχι,ακομη εχω λιγο αιμα,τωρα γυρισα απο το γιατρο μ .Εσεις??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Τρεις φορές σε μια μερα; Μηπως κρύωσε; Εμενα εκανε 3 φορές οταν δοκίμασα το αντί αναγωγικό και την πειραξε

Να το χαιρεσε το μωρακι σου! Θα σου κανει περίεργους ήχους ολα τα μωρακια κανουν ❤️ Εμενα με ηρεμεί αυτο διοτι την ακουω κ λεω οκ ολα καλα 

Να τις χαιρόμαστε :) και εμενα γινεται 2 μηνων σημερα δεν θυμόμουν οτι ειχαμε γεννήσει μαζί 30/11

εμενα ευτυχως σιγά σιγά στρώνει ειναι ήσυχη πλεον μηπως την έχεις μάθει στις βολτες; Και σε αναγκάζει να την κανεις βολτες και να μη σταματάς ; 
απο τωρα σε χορεύει το λουλούδι σου 💕

σχετικα με το προγραμμα και εμενα έτσι ητανε η μπεμπα αλλα έστρωσε τωρα είναι πολυ καλυτερα και τις τελευταίες μερες μπορω να πω οτι τα πάμε μια χαρά.

μηπως επειδη την βάζεις πολυ ώρα στο στηθος σου ; Μηπως σεν χορταίνει με το δικό σου μόνο κ γι αυτο τα κανει οκα αυτά;;; Επι μια ώρα θηλάζει ή κανει πιπιλα;

😂 και που σαι ακομι!!!

τωρα ειναι η καλύτερη ηλικία να το θυμάσαι οταν μεγαλωσουν θα δεις χαρά 🤣🤣🤣


κοριτσια μου ασχετο με τις ερωτικες σας επαφές πως πατε;;; Ξεκινήσατε ή τα ξεχάσατε κ αυτά;;;

να μας ζήσουν οι ζουζουνες μας!! γερά να ναι τα μωράκια μας!! Βολτουλες βγαίνουμε μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα κάποιες μέρες... άσε στο ταψί με χορεύει... Το βράδυ που λες δεν θηλάζει συνεχόμενα μια ώρα.. θα φάει την ποσότητα που πρέπει αλλά επειδή μπορεί να έχω υπερπαραγωγή πνίγεται πολύ εύκολα  ή θα την πιάσει υπερένταση γιατί δεν έχει κοιμηθεί βαθιά όταν την αφήνουμε στην καλαθουνα και μέχρι να την ηρεμισω και να κοιμηθεί την ξαναβάζω στο στήθος... είναι  λίγο παιδεμα... Αλλά θα στρώσει που θα πάει... 

Όσο αφορά τις επαφές.. Εμείς ξεκινήσαμε, Την πρώτη φορά πονούσα πολύ Αλλά κάθε φορά όλο και καλύτερα..  και δεν γέννησα με φυσιολογικό.. Όταν το είπα στο γιατρο μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και σιγά σιγά θα φτιάξει.. Περίοδος σας ήρθε κορίτσια;; εμένα κάτι ξεκίνησε να γίνεται.. Έχω ελαφρά πονακια με λίγο αίμα αλλά δεν είναι η κανονική μου ροή όπως πρέπει..  Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Τρεις φορές σε μια μερα; Μηπως κρύωσε; Εμενα εκανε 3 φορές οταν δοκίμασα το αντί αναγωγικό και την πειραξε

Να το χαιρεσε το μωρακι σου! Θα σου κανει περίεργους ήχους ολα τα μωρακια κανουν ❤️ Εμενα με ηρεμεί αυτο διοτι την ακουω κ λεω οκ ολα καλα 

Να τις χαιρόμαστε :) και εμενα γινεται 2 μηνων σημερα δεν θυμόμουν οτι ειχαμε γεννήσει μαζί 30/11

εμενα ευτυχως σιγά σιγά στρώνει ειναι ήσυχη πλεον μηπως την έχεις μάθει στις βολτες; Και σε αναγκάζει να την κανεις βολτες και να μη σταματάς ; 
απο τωρα σε χορεύει το λουλούδι σου 💕

σχετικα με το προγραμμα και εμενα έτσι ητανε η μπεμπα αλλα έστρωσε τωρα είναι πολυ καλυτερα και τις τελευταίες μερες μπορω να πω οτι τα πάμε μια χαρά.

μηπως επειδη την βάζεις πολυ ώρα στο στηθος σου ; Μηπως σεν χορταίνει με το δικό σου μόνο κ γι αυτο τα κανει οκα αυτά;;; Επι μια ώρα θηλάζει ή κανει πιπιλα;

😂 και που σαι ακομι!!!

τωρα ειναι η καλύτερη ηλικία να το θυμάσαι οταν μεγαλωσουν θα δεις χαρά 🤣🤣🤣


κοριτσια μου ασχετο με τις ερωτικες σας επαφές πως πατε;;; Ξεκινήσατε ή τα ξεχάσατε κ αυτά;;;

Και εγώ όχι ακόμη... Έχω ακόμη περίοδο... Εντωμεταξύ πόσες μέρες έχετε περίοδο?? Εγώ κλείνω περίπου 16 μέρες... Κ δεν θέλω ν οαω σ αυτόν π ήμουν. Θα ψάξω για έναν πολύ καλό αυτή τ φορά.. Εσείς νιώθετε έτοιμες?? Εγώ π έχω να κάνω απ τν τέταρτο μήνα ψιλό νιώθω σαν να είναι η πρώτη φορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα... Να ρωτήσω μήπως κάποια έχει ξεκινήσει το 6μηνο του οαεδ??? Ξέρετε ν μ πείτε τ χρειάζεται?? Επίσης μ είπαν κ για το συμπληρωματικο του οαεδ.το κάνατε?? Και ν ρωτήσω κ κτ άλλο από τ ικα πήρατε δώρο Χριστουγέννων?? Έπρεπε να τ ζητήσω η θ τ βάλουν έτσι κ αλλιώς?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Για να παρεις το δωρο των Χριστουγέννων πρεπει να πας στο ΙΚΑ και να το ζητήσεις!Το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ για να το παρεις πρεπει να πας κάποια χαρτιά ,εγω πρώτα εκανα τα χαρτιά μου για το συμπληρωματικό και μετά για το 6 μηνο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Να ρωτήσω μήπως κάποια έχει ξεκινήσει το 6μηνο του οαεδ??? Ξέρετε ν μ πείτε τ χρειάζεται?? Επίσης μ είπαν κ για το συμπληρωματικο του οαεδ.το κάνατε?? Και ν ρωτήσω κ κτ άλλο από τ ικα πήρατε δώρο Χριστουγέννων?? Έπρεπε να τ ζητήσω η θ τ βάλουν έτσι κ αλλιώς?? 

Το δωρο χριστουγεννων το παιρνεις απο ικα εφοσον ησουν με επαπιλουμενες απο 1/4 .διαφορετικα το παιρνεις απο εργοδοτη ,!οσο για συμπληρωματικο μπορεις να καταθεσεις χωρις να περιμενεις να τελειωσει η λοχεια .Χρειαζεται χαρτι σπο τον εργοδοτη αστυνομικη ταυτοτητα εκαθαρριστικο  iban  αμκα γραπτως .οσο για το 6 μηνο θα σου δωσουν τα δικαιολογητικα απο οαεδ.εμενα τελειωνει η λοχεια 13/2 απο 14/2 ξεκιναει η ισοζρονη μου μετα κανονικη αδεια και μετα 6 μηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χάνομαι 39 πυρετό κ βήχα πολύ...έχω φρικάρει. Απο την Τετάρτη ο σύζυγός ήταν άρρωστος με βήχα και κόπωση..δεν το πολυσκεφτηκα πηρα το παιδι και πήγα να μεινω στη μαμά μου..ελα όμως που τον ειχα στο μυαλό μ και πηγαινοερχομουν να δω  πως είναι.. ανεβασε δέκατα..τελικα..και κόλλησα και εγω..το μωρό το αφησα στη μαμά αλλα αν έχει πάρει το μικρόβιο;;;εδώ στο νησί αν μη κακο αρρωστήσει το μωρό σηκώνεται εκαβ για Αθήνα..προσευχηθητε σας παρακαλώ να μην το κολλήσαμε το αγοράκι μου θα τρελαθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Να ρωτήσω μήπως κάποια έχει ξεκινήσει το 6μηνο του οαεδ??? Ξέρετε ν μ πείτε τ χρειάζεται?? Επίσης μ είπαν κ για το συμπληρωματικο του οαεδ.το κάνατε?? Και ν ρωτήσω κ κτ άλλο από τ ικα πήρατε δώρο Χριστουγέννων?? Έπρεπε να τ ζητήσω η θ τ βάλουν έτσι κ αλλιώς?? 

Εγώ έκανα αίτηση το Δεκέμβριο για το δώρο κ πήρα ένα μέρος από το ΙΚΑ κ λίγα μου έβαλε κ ο εργοδότης. Στο σύνολο πήρα μισό μισθό ενώ μια φίλη ολόκληρο, δεν ξέρω γιατί. Για το συμπληρωματικο έκανα επίσης αίτηση κ εγκρίθηκε τ πόσο κ περιμένω να πληρωθεί. Το 6μηνο ξεκινα μετά το τέλος της λοχειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...