Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοιμαται λιγο το μεσημερι μεταξυ 4-5 και το βραδυ μετα τις 12 εκει περιπου τι να πω...μακαρι να κρατησει !και να αλλαξεικαι σενα νακοιμαται γενικα ολη τη μερα προσπαθω  Νατην εχω ξυπνια ισως παιζει ρολο και αυτο επισης προς τοβραδακι κανουμε μπανακι μετα μασαζ με λαδακι και κλεινουμε τους υψηλους φωτισμους .δε ξερω μωρε νονιζω οτι ειναι πολυ νωρις για στανταρ προγραμματα εμας στις 14/1ηταν 56 ποντους εχω ζυγαριακαι τη ζυγιζω μια φορα τη βδομαδα ...

Εμενα μετα απο καθε γευμα ολη μερα,περνει εναν υπνακο μιση με μια ωρα,οποτε υπολογισε κοιμαται ολη μερα γυρω στις 5 με 6 ωρες,σπαστα κ το βραδυ τρωει 12,μετα 3μιση κ μετα 6μιση με 7.Εκει κινουμαστε πανω κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Να μην αγχωνεσαι για τα εμβολοα,1 με 2 λεπτα εκλαψε.Τπτ,μετα πηγαμε κ μια βολτα φαντασου.Κ δυο μερες ειχε μια γκρινιτσα αυτο.Κ  μενα οταν αεριζεται σφιγγετε,μουγκριζει διαφορα

Κ στον υπνο του κανει ηχους ειδικα το βραδυ!!!

Α μακάρι να είμαστε έτσι κ εμείς... Καλού κακού θα πάρω και γάλα γτ μόνο έτσι δν κλαίει... Και μένα μου τα κάνει αυτά... Και επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει σε καμμια... Τρομάζει στον ύπνο του σηκώνει τα χέρια ανοίγει τα μάτια ξανά τρομάζει κ μετά κλαίει η αν τύχει ξανά κοιμαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Εμείς μόλις πάει 1 γαρίδα τ μάτι μέχρι 6.. Τον βάζω πάνω μου κοιμάται κ μ τ που τον αφήνω κλάμα... Δεν ξέρω τ άλλο να κάνω... Σήμερα τν κράτησα τ πρωί πολλές ώρες ξύπνιο... Και έχω συνέχεια ανοιχτό τ φως... Θα τν ταισω σε λίγο θα κλείσω τα φώτα και θ κοιμηθούμε ελπίζω συνεχόμενα 2 ώρες... Μετά πάλι ανοιχτά φώτα και πολύ ξύπνιο... Ελπίζω να δω διαφορα

Κ εγω τον επερνα αγκαλια γιατι μου το κανε κ μενα  αυτο κ κοιμομασταν μαζι αγκαλια,αλλα το κοψα κ δεν τον ξαναπηρα.Να σου πω σε κουνια τον βαζεις?Εγω ειχα κουνια κ πηρα λικνο κ κατεληξα πως στην κουνια δεν αισθανοταν ασφαλεια κ με τον που τον ακουμπαγα ξυπμαγε.Ενω με το λικνο μου κοιμαται.Τον κουναω 5 λεπτσ κ αποκοιμιεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Εμείς μόλις πάει 1 γαρίδα τ μάτι μέχρι 6.. Τον βάζω πάνω μου κοιμάται κ μ τ που τον αφήνω κλάμα... Δεν ξέρω τ άλλο να κάνω... Σήμερα τν κράτησα τ πρωί πολλές ώρες ξύπνιο... Και έχω συνέχεια ανοιχτό τ φως... Θα τν ταισω σε λίγο θα κλείσω τα φώτα και θ κοιμηθούμε ελπίζω συνεχόμενα 2 ώρες... Μετά πάλι ανοιχτά φώτα και πολύ ξύπνιο... Ελπίζω να δω διαφορα

Ετσι μ εκανε κ μενα βαλε ηχους white noise βοηθουν αρκετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Α μακάρι να είμαστε έτσι κ εμείς... Καλού κακού θα πάρω και γάλα γτ μόνο έτσι δν κλαίει... Και μένα μου τα κάνει αυτά... Και επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει σε καμμια... Τρομάζει στον ύπνο του σηκώνει τα χέρια ανοίγει τα μάτια ξανά τρομάζει κ μετά κλαίει η αν τύχει ξανά κοιμαται

Κ μενα ακριβως τα ιδια,οπως το περιγραφεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Α μακάρι να είμαστε έτσι κ εμείς... Καλού κακού θα πάρω και γάλα γτ μόνο έτσι δν κλαίει... Και μένα μου τα κάνει αυτά... Και επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει σε καμμια... Τρομάζει στον ύπνο του σηκώνει τα χέρια ανοίγει τα μάτια ξανά τρομάζει κ μετά κλαίει η αν τύχει ξανά κοιμαται

Λενε οτι βλεπουν ονειρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ετσι μ εκανε κ μενα βαλε ηχους white noise βοηθουν αρκετα 

Εγω βαζω κ δεν πιανουν.Βαζεις καποια συγκεκριμενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Α μακάρι να είμαστε έτσι κ εμείς... Καλού κακού θα πάρω και γάλα γτ μόνο έτσι δν κλαίει... Και μένα μου τα κάνει αυτά... Και επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει σε καμμια... Τρομάζει στον ύπνο του σηκώνει τα χέρια ανοίγει τα μάτια ξανά τρομάζει κ μετά κλαίει η αν τύχει ξανά κοιμαται

Αυξησε του τη δοση αν βλεπεις οτι το κατσικισιο δε τον πιανει ..κ εμενα στοκατσικισιο επινε 150ml πριν 3 βδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οχι κοπελα μου δεν ηταν απο το γαλα !!!ολα τα μωρακια εχουν ανωρημο πυλωρο οισοφαγου απλα η δικια μας ειχε πιο πολυ και την επηρεαζε μια φορα τη μερα στις αρχες μου εκανε εμετο .Εν πασει περιπτωσει το παρακολουθουμε και ελπιζω να μγην χρειαστει καποια επεμβαση .οσο για τα pampers premium care δοκιμασα και τα babylino προσωπικα δεαρεσουν καθολου την κρατανε υγρη και γεμιζει αριστερα δεξια κακα επισης η υφη της πανας δε μαρεσει μου θυμηζει ναηλον.εσεις???ωραιασου στελνω πμτον αριθμο μου.

Εύχομαι κορίτσι μ να πάνε όλα καλά... Ναι στειλτο μου... Αλλά είναι στην Λάρισα θα περάσει από την άλλη εβδομάδα... Και εγώ pampers premium care με έχουν σώσει ειδικα στην αρχή που δν καταλάβαινα και πολλά μόλις γινόταν μπλε η γραμμούλα αλλαγή... Δοκίμασα babylino ότι χειρότερο... Συγκαμα απ τν πρώτη μέρα... Και σκέψου τν αλλάζω κάθε φορά π τν ταΐζω... Τώρα θέλω να δοκιμάσω τις agnotis... Γιατί με έχουν ζαλίσει ότι είναι πολύ καλές... Αν και δν νομίζω να φύγω απ τ pampers

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω βαζω κ δεν πιανουν.Βαζεις καποια συγκεκριμενα?

Απορροφητηρας και το φεγγαρακι με το αρκουδακι .επισης για αμεση ηρεμια τη βαζω σχεδον κατω απο απορροφητηρα και τη ψιλοκουναω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οχι κοπελα μου δεν ηταν απο το γαλα !!!ολα τα μωρακια εχουν ανωρημο πυλωρο οισοφαγου απλα η δικια μας ειχε πιο πολυ και την επηρεαζε μια φορα τη μερα στις αρχες μου εκανε εμετο .Εν πασει περιπτωσει το παρακολουθουμε και ελπιζω να μγην χρειαστει καποια επεμβαση .οσο για τα pampers premium care δοκιμασα και τα babylino προσωπικα δεαρεσουν καθολου την κρατανε υγρη και γεμιζει αριστερα δεξια κακα επισης η υφη της πανας δε μαρεσει μου θυμηζει ναηλον.εσεις???ωραιασου στελνω πμτον αριθμο μου.

Εγω εχω τα pampers premioum care,λ ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.Δεν μου εχει λερωθει ποτε κ μια φορα μονο του φυγαν τα τσια στο πλαι γιατο εγω δεν το χα βαλει καλα.Κ μωρομαντηλα περνω τα παμπερς τα sensitive.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Και μπανακι κάνουμε... Και μασαζακι... Μόλις τν βάλω στην κούνια ανοίγει τα μάτια και ας τον έχω πάνω μου 1 ώρα να κοιμάται... Πόσο μηνών είναι?? Εμείς 3 τ μήνα κλείνουμε 2 μήνες... Και είδα στη συσκευασία του γάλατος ότι 2 μηνων τρώει 120 αλλά 5 με 6 φορές.. Εμένα τρώει 8... Αλλά πίνει 120 και ανά 3 ώρες... Κ νιωθω πως δεν χορταίνει.. 

Το κατσικισιο ειναι πιο ελαφρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω εχω τα pampers premioum care,λ ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.Δεν μου εχει λερωθει ποτε κ μια φορα μονο του φυγαν τα τσια στο πλαι γιατο εγω δεν το χα βαλει καλα.Κ μωρομαντηλα περνω τα παμπερς τα sensitive.

 

Τα ιδια και εγω καλα βεβαια εγω την πλενω μολις κανει κακα τοπικα .επισης παρατηρησα ρε κοριτσια οτι οταν δοκιμασαμε τα babylino το μωρο δεν ηταν καθολου ησυχο ισως επειδη δεν τη κρατουσε στεγνη υποθετω....τι να πω πρωτη φορα μανα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κ εγω τον επερνα αγκαλια γιατι μου το κανε κ μενα  αυτο κ κοιμομασταν μαζι αγκαλια,αλλα το κοψα κ δεν τον ξαναπηρα.Να σου πω σε κουνια τον βαζεις?Εγω ειχα κουνια κ πηρα λικνο κ κατεληξα πως στην κουνια δεν αισθανοταν ασφαλεια κ με τον που τον ακουμπαγα ξυπμαγε.Ενω με το λικνο μου κοιμαται.Τον κουναω 5 λεπτσ κ αποκοιμιεται!!!

Ναι στην κούνια τον βαζω αλλά την κόλλησα στ κρεβάτι αφού είχα τρελαθεί ένα βράδυ.. Κατέβασα και το κάγκελο και πάλι τα ίδια... Είναι δίπλα μ κ κλαίει... Με τ π τν περνώ αγκαλιά κρινιαζςι 2 λεπτά και αυτό ήταν... Τν βάζω μόνο τ στ κρεβάτι μας και κοιμάται μια χαρά... Π είναι υπερδιπλο... Για λίκνο μ είχαν πει Ν μην πάρω γτ δν θα τ χρειαστώ και τώρα είναι λίγο αργά για ένα μήνα ακόμη ν τ πάρω... Άσε π εμένα πριν 2 εβδομάδες ήταν 58 πόντους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Εύχομαι κορίτσι μ να πάνε όλα καλά... Ναι στειλτο μου... Αλλά είναι στην Λάρισα θα περάσει από την άλλη εβδομάδα... Και εγώ pampers premium care με έχουν σώσει ειδικα στην αρχή που δν καταλάβαινα και πολλά μόλις γινόταν μπλε η γραμμούλα αλλαγή... Δοκίμασα babylino ότι χειρότερο... Συγκαμα απ τν πρώτη μέρα... Και σκέψου τν αλλάζω κάθε φορά π τν ταΐζω... Τώρα θέλω να δοκιμάσω τις agnotis... Γιατί με έχουν ζαλίσει ότι είναι πολύ καλές... Αν και δν νομίζω να φύγω απ τ pampers

Εγω δε ξανα αλλαζω θα μεινουμε εκει..θες παιδι μ να παρω κουριερ να στα στεθλουν σπιτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Απορροφητηρας και το φεγγαρακι με το αρκουδακι .επισης για αμεση ηρεμια τη βαζω σχεδον κατω απο απορροφητηρα και τη ψιλοκουναω ..

Τα δοκίμασα όλα αυτά... Και αυτό με τ πιστολάκι.😀. Το μόνο π πιάνει είναι ο απορροφητηρας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εγω δε ξανα αλλαζω θα μεινουμε εκει..θες παιδι μ να παρω κουριερ να στα στεθλουν σπιτι?

Δεν έχω πρόβλημα ότι σε βολεύει εσένα... Έτσι κ αλλιώς γαλατσι είμαι εγώ... Αλλά να μη μπεις και σε κόπο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Χάθηκα πολύ... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε...?? Εμείς σχετικά καλά... Μου κόπηκε το γάλα λόγω μιας στεναχώρια μάλλον π πέρασα... Ξεκινήσαμε με Sanilac και εκεί π κάναμε κακάκια 8 μ 9 φορές τ μέρα μας πήγε στ μέρα παρά μέρα.. Αλλάξαμε γάλα και πήραμε το κατσικισιο frezylac..  Τώρα κάνει 2 φορές την μέρα αλλά λίγο σκληρά... Κολικούς δεν κάναμε υπερβολικόυς αν κ τα βράδια δεν κοιμομαστε κ πολύ.. Τα έχω παίξει μ αυτό τ βραδινό ύπνο... Έχετε ν μ προτείνεται εσείς κτ.?? Ο γιατρός μ είπε υπομονή... Τ πρώτο εμβόλιο το κάνατε?? Τρέμω κ μόνο στην ιδέα... Εμείς κάναμε και ένα γογγυτο στον ύπνο μας κ μας πήραν 2 3 φορές αίμα κ μας άκουσε όλο η περιοχή... Οσες δίνεται μόνο μπουκάλι πόσα ml σας τρώει?? 

Μόνο υπομονη έχω να σπυ προτείνω και εγω οπως ο γιατρός σου

το ποσό πινει σεν εξαρταται απο την ηλικία αλλα απο το βαρος και τος ανάγκες του μωρου σου.

Γιατι σας πήρανε αίμα ; Λογω του γογγυτου;

εμενα και τα δυο κου παιδιά κανουν θορύβους καινή μεγαλη όταν ητανε βρέφος αλλα και αυτη εδώ ειναι φυσιολογικο 

οσο για το κατσικίσιο μπράβο σου σε ζηλεύω πίστεψε με! Προσπάθησα στη μεγαλη να δώσω και δεν το πινει :( 

θα το δοκιμάσω και στη μικρη αν βρω ευκολα δεν ήξερα οτι υπάρχει σε σκόνη για βρέφη.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα δεν μου κοιμαται το βραδυ ρε γαμωτο,κανει το τριωρο κ το βραδυ.Εσενα ποιες ωρες κοιμαται εξαωρο το βραδυ?Ποτε θα το κοψει?Ειναι στο παιδι τελικα ο βραδυνος υπνος.Εμεις ειμαστε 2 μηνων κ 2 ημερων,5800 κ 60 ποντους.

Γιωτα μου σιγά σιγά θα στρωσει με τον υπνο 

το καθε μωρο έχει το δικό του ωράριο... Αλλα μωρά κοιμούνται απο μικρα όλο το βράδυ και αλλα κανουν έως και 3 χρόνια για να στρώσει...

 

εμεις την παρασκευη θα κανουμε τα δυο πρώτα εμβολια

το πρώτο το πολλαπλό και του ροτάιου που να σας πω το εκανα και στην πρωτη μετα απο πολλούς ενδοιασμούς και τελικα το μωρο οταν πάθαμε γαστρεντερίτιδα σπιτι και εγω και ο άνδρας μου η κορη μου δόξα το θεό τη γλύτωσε και λεω ότι μαλλον παίζει ρόλο αυτο το εμβολιο... 

 

βγάζει πολυ Γάλα καποιες φορές Σχεδον όλο αλλα ολοι λενε ειναι φυσιολογικα αν και δεν το πιστευω :(  Το κανει και σε καμία απο εδώ να πετάει ρουκέτα όλο το γαλα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Μόνο υπομονη έχω να σπυ προτείνω και εγω οπως ο γιατρός σου

το ποσό πινει σεν εξαρταται απο την ηλικία αλλα απο το βαρος και τος ανάγκες του μωρου σου.

Γιατι σας πήρανε αίμα ; Λογω του γογγυτου;

εμενα και τα δυο κου παιδιά κανουν θορύβους καινή μεγαλη όταν ητανε βρέφος αλλα και αυτη εδώ ειναι φυσιολογικο 

οσο για το κατσικίσιο μπράβο σου σε ζηλεύω πίστεψε με! Προσπάθησα στη μεγαλη να δώσω και δεν το πινει :( 

θα το δοκιμάσω και στη μικρη αν βρω ευκολα δεν ήξερα οτι υπάρχει σε σκόνη για βρέφη.

 

Γιωτα μου σιγά σιγά θα στρωσει με τον υπνο 

το καθε μωρο έχει το δικό του ωράριο... Αλλα μωρά κοιμούνται απο μικρα όλο το βράδυ και αλλα κανουν έως και 3 χρόνια για να στρώσει...

 

εμεις την παρασκευη θα κανουμε τα δυο πρώτα εμβολια

το πρώτο το πολλαπλό και του ροτάιου που να σας πω το εκανα και στην πρωτη μετα απο πολλούς ενδοιασμούς και τελικα το μωρο οταν πάθαμε γαστρεντερίτιδα σπιτι και εγω και ο άνδρας μου η κορη μου δόξα το θεό τη γλύτωσε και λεω ότι μαλλον παίζει ρόλο αυτο το εμβολιο... 

 

βγάζει πολυ Γάλα καποιες φορές Σχεδον όλο αλλα ολοι λενε ειναι φυσιολογικα αν και δεν το πιστευω :(  Το κανει και σε καμία απο εδώ να πετάει ρουκέτα όλο το γαλα ;

Εμενα εκανε ρουκετα και κανει ..ποσο συχνα ? Ρε κοριτσια για τα εμβολια που λετε γιατι τα κανατε 2 2??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι μέλος του φόρουμ πολύ καιρό τώρα και σας παρακολουθούσα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλά δεν είχε τύχει να σας γράψω! Ειμαι μανούλα δύο αγοριών το μεγάλο μου 3,5 χρόνων και το μικρούλη μου  30 ημερών. Γέννησα 30 Δεκεμβρίου φυσιολογικά! Θα χαρώ να τα λέμε από εδώ και πέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Και μπανακι κάνουμε... Και μασαζακι... Μόλις τν βάλω στην κούνια ανοίγει τα μάτια και ας τον έχω πάνω μου 1 ώρα να κοιμάται... Πόσο μηνών είναι?? Εμείς 3 τ μήνα κλείνουμε 2 μήνες... Και είδα στη συσκευασία του γάλατος ότι 2 μηνων τρώει 120 αλλά 5 με 6 φορές.. Εμένα τρώει 8... Αλλά πίνει 120 και ανά 3 ώρες... Κ νιωθω πως δεν χορταίνει.. 

14 του μηνα θα γίνει 2 μηνών.  Γυ δεν του δίνεις παραπάνω αφού νιώθεις οτι δεν χορταίνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμενα εκανε ρουκετα και κανει ..ποσο συχνα ? Ρε κοριτσια για τα εμβολια που λετε γιατι τα κανατε 2 2??

Και εγώ την ίδια απορία είχα! Γιατί όλοι λένε για 2 και εμάς μας είπε μόνο ένα! Μίληςα με δικό μου άτομο που κάνει εμβόλια στο ικα και μου είπε οτι πλέον έχει μεταλλαχθεί ο ιός της γαστρεντερίτιδας και δεν καλύπτει πλέον το εμβόλιο αυτό οπότε κάποιοι παιδίατροι επιλέγουν να μην το κάνουν άδικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμενα εκανε ρουκετα και κανει ..ποσο συχνα ? Ρε κοριτσια για τα εμβολια που λετε γιατι τα κανατε 2 2??

Ναι λόγω του γογγυτου... Εγώ έστειλα με mail στο γιατρό ηχογράφηση απ τον μπέμπη να το κάνει κ μ λέει ετοιμάσου να περάσεις από δω κ μτ νοσοκομείο... ( είναι πολύ κοντά τ ιατρείο) αλλά εν τέλει πήγαμε τον εξέτασε κ μας είπε ότι μάλλον παραεφαγε... Και μας έγραψε εξετάσεις κ είχε και αίματος... Τώρα 3 τ μήνα κ εμείς εμβόλιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

14 του μηνα θα γίνει 2 μηνών.  Γυ δεν του δίνεις παραπάνω αφού νιώθεις οτι δεν χορταίνει;;

Τ φτιάχνω 150 ml... Τς τελευταίες μέρες... Κάποιες φορές τ πίνει κάποιες όχι... Για αυτό έχω μπερδευτεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμενα εκανε ρουκετα και κανει ..ποσο συχνα ? Ρε κοριτσια για τα εμβολια που λετε γιατι τα κανατε 2 2??

Μια στις 5-6 μερες κάπου εκει η μικρη μου

εμας το ενα ειναι ενέσιμο το άλλο πόσιμο το πόσιμο ειναι προαιρετικό αλλα θα το κανω γτ δεν μετανοιωσα για την κορη μου την πρωτη οπως προανέφερα 

στις πριν 5 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι μέλος του φόρουμ πολύ καιρό τώρα και σας παρακολουθούσα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλά δεν είχε τύχει να σας γράψω! Ειμαι μανούλα δύο αγοριών το μεγάλο μου 3,5 χρόνων και το μικρούλη μου  30 ημερών. Γέννησα 30 Δεκεμβρίου φυσιολογικά! Θα χαρώ να τα λέμε από εδώ και πέρα....

Να τα χαιρεσε και τα δυο ! Εγω έχω μια κορη 23 μηνων και αλλη μια δυο μηνων :)

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Και εγώ την ίδια απορία είχα! Γιατί όλοι λένε για 2 και εμάς μας είπε μόνο ένα! Μίληςα με δικό μου άτομο που κάνει εμβόλια στο ικα και μου είπε οτι πλέον έχει μεταλλαχθεί ο ιός της γαστρεντερίτιδας και δεν καλύπτει πλέον το εμβόλιο αυτό οπότε κάποιοι παιδίατροι επιλέγουν να μην το κάνουν άδικα! 

Εγω οπως προανέφερα ειχα αρκετούς ενδοιασμούς κ μίλησα με άλλον έναν παιδιατρο πριν το κανω στην πρωτη κορη.

στον 7-8ο μηνα εγκυμοσυνης τωρα που πέρασα γαστρεντερίτιδα την κόλλησε και ο άνδρας μου. Η κορη μου δεν επαθε τίποτα. Δεν το θεωρω τυχαίο και οπως μου είχε πει η παιδίατρος που ρωτησα τοτε μου είχε πει το διακινδυνεύεις να κολλήσει το μωρο σου στο σχολειο (γτ κυκλοφορεί πολυ στα σχολεία) και να τρέχεις μετα;;; Θεωρείται αρκετα επιθετικός ιός 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Τ φτιάχνω 150 ml... Τς τελευταίες μέρες... Κάποιες φορές τ πίνει κάποιες όχι... Για αυτό έχω μπερδευτεί.. 

Ο παιδίατρος μου έλεγε οταν αδειάζει το παιδί σου το μπιμπερο βάζε συν μια μεζούρα στα επόμενα γεύματα για να μην το κόβεις το παιδί και παρατηρα λιγες μερες ποσό πινει ποσό αφήνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...