Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Γτ σου φάνηκε κουραστικό; εν τω μεταξύ από κακά πως πάτε; πόσες φορές τη μέρα κάνουν; 

Γιατι πλυνε αποστηρωσε τα μπιμπερο τραβα και με θηλαστρο ασε μια ταλαιπωρια 4 φορες περιπου σε 1 24 ωρο ομως νομιζω οτι ψιλοδυσκολευεται τωρα τελευτςια τι να της δωσω για νς βοηθηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γιατι πλυνε αποστηρωσε τα μπιμπερο τραβα και με θηλαστρο ασε μια ταλαιπωρια 4 φορες περιπου σε 1 24 ωρο ομως νομιζω οτι ψιλοδυσκολευεται τωρα τελευτςια τι να της δωσω για νς βοηθηθει!

Εμένα έκανε πολλές φορές κ μείωσε πολύ. Έχει να κάνει από χθες το πρωί. Παίρνουμε κάτι προβιοτικα που να έδωσε η παιδίατρος μήπως την επηρέασαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα έκανε πολλές φορές κ μείωσε πολύ. Έχει να κάνει από χθες το πρωί. Παίρνουμε κάτι προβιοτικα που να έδωσε η παιδίατρος μήπως την επηρέασαν 

Υποθετικα τα προβιοτικα δεν βοηθουν για να μην ειναι δυσκοιλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Υποθετικα τα προβιοτικα δεν βοηθουν για να μην ειναι δυσκοιλια?

Δεν έχεις κ άδικο. Αλλά ξέρω κ γω; έκανε τόσες φορές τη μέρα κ σταδιακά άρχισε ν μειώνει. Η γιατρός μ είπε ότι πρέπει ν γίνει η σύσταση σαν οδοντόκρεμα. Κ ότι τα προβιοτικα θα βοηθήσουν. Εμένα ως τώρα αυτά π έκανε ήταν υδαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie1106 είπε:

Μου έκανε και μένα σε δύο πάνες και την κρατούσα 4 ώρες σε κάθε στήθος και επανήλθαμε στην γνωστή μουσταρδίτσα 🌷🌷🌷

και η δικιά μου έκανε πράσινα κακάκια που κράτησε μια βδομάδα λόγω υπερπαραγωγής.. κάθε φορά που ήταν να την ταίσω πριν την βάλω στο στήθος έβγαζα με το χέρι όσο μπορούσα και μετά την έβαζα να φάει και σιγά σιγά επανήλθε.. 

@despoina46 κοπέλα μου μην απελπίζεσαι... είναι μικρούλα ακόμα.. εσένα θέλει όπως είπε και η @netspirit ... εγώ σε βράδια που είναι ανήσυχη την παίρνω στην αγκαλιά για να κοιμηθεί.. ή ανάμεσα μας στο κρεβάτι.. ανάλογα που θα ηρεμήσει δηλαδή.. θα στρώσουν τα πράγματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

και η δικιά μου έκανε πράσινα κακάκια που κράτησε μια βδομάδα λόγω υπερπαραγωγής.. κάθε φορά που ήταν να την ταίσω πριν την βάλω στο στήθος έβγαζα με το χέρι όσο μπορούσα και μετά την έβαζα να φάει και σιγά σιγά επανήλθε.. 

@despoina46 κοπέλα μου μην απελπίζεσαι... είναι μικρούλα ακόμα.. εσένα θέλει όπως είπε και η @netspirit ... εγώ σε βράδια που είναι ανήσυχη την παίρνω στην αγκαλιά για να κοιμηθεί.. ή ανάμεσα μας στο κρεβάτι.. ανάλογα που θα ηρεμήσει δηλαδή.. θα στρώσουν τα πράγματα.. 

Μακάρι να στρώσουν γιατί ενώ τη μέρα πλέον τρώει ανά 2.5 η και 3 ώρες, τη νύχτα μου ξυπνάει πιο γρήγορα. Στο 2ωρο πεινάει. Κ αν την αλλάξω κλπ χάνει τον ύπνο της κ μπορεί ν κοιμηθεί και 1.5 ώρα μετά. Προσπαθώ να αντέξω 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εσύ έχεις κ δύο, τι να πεις. Περαστικά σας. Εγώ ρώτησα την παιδίατρο μου που είναι κ σύμβουλος θηλασμού κ μου επέτρεψε πιπίλα απ τον μήνα κ μετά. Επίσης το ξένο γάλα το χω δώσω περιστασιακά λίγες φορές γτ θέλω να μάθει κ λίγο μπιμπερό. Όταν θα χρειαστεί να λείψω κάποιος πρέπει να την ταισει. Θήλαστρο δεν έχω, αλλά κ όταν νοίκιασα, δεν έβγαζα πολύ γάλα, γι αυτό δν μπαίνω στη διαδικασία να αγοράσω. Στο 2μηνο που θα κάνουμε το εμβόλιο, θα συζητήσω το ενδεχόμενο μικτης διατροφής. Αυτό το άγχος κάθε φορα αν τρώει κ πόσο, θα με φάει. Άσε που έχουν πληγώθει οι θήλες μου.. 😥😥

Και εγω κοριτσι μου αγχωνομαι που κανω μικρη διατροφη αλλα το βράδυ δινω ξενο ή οτι έχω τραβήξει δικό μου

οσο για τις θηλές βάλε την κρεμα Γρηγόρης επανόρθωσης της frezyderm εμενα μ εκανε δουλειά καλη που η μια η θηλή ητανε χάλια 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσιαααα sos τα πρασινα κακα τι σημαινουν ?????

Τίποτα δεν σημαίνουν 

και εμενα εκανε και ρωτησα το γιατρο και ειπε τπτ να μην αγχωνομαι

στις πριν 46 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μακάρι να στρώσουν γιατί ενώ τη μέρα πλέον τρώει ανά 2.5 η και 3 ώρες, τη νύχτα μου ξυπνάει πιο γρήγορα. Στο 2ωρο πεινάει. Κ αν την αλλάξω κλπ χάνει τον ύπνο της κ μπορεί ν κοιμηθεί και 1.5 ώρα μετά. Προσπαθώ να αντέξω 🙄

Να σου πω την αληθεια το βράδυ δεν την αλλαζω την αφήνω γι αυτο ακριβως το λογο.

δεβθα παθει και τπτ εδώ η μεγαλη κοιμαται βράδυ και ξυπνάει το πρωί δεν έπαθε τπτ...

 

εμεις εν το μεταξύ καλα κρατεί ο πυρετός.... αχ η άμοιρη κουτουλαω.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Και εγω κοριτσι μου αγχωνομαι που κανω μικρη διατροφη αλλα το βράδυ δινω ξενο ή οτι έχω τραβήξει δικό μου

οσο για τις θηλές βάλε την κρεμα Γρηγόρης επανόρθωσης της frezyderm εμενα μ εκανε δουλειά καλη που η μια η θηλή ητανε χάλια 

Τίποτα δεν σημαίνουν 

και εμενα εκανε και ρωτησα το γιατρο και ειπε τπτ να μην αγχωνομαι

Να σου πω την αληθεια το βράδυ δεν την αλλαζω την αφήνω γι αυτο ακριβως το λογο.

δεβθα παθει και τπτ εδώ η μεγαλη κοιμαται βράδυ και ξυπνάει το πρωί δεν έπαθε τπτ...

 

εμεις εν το μεταξύ καλα κρατεί ο πυρετός.... αχ η άμοιρη κουτουλαω.... :(

περαστικά σας κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Χάθηκα πολύ... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε...?? Εμείς σχετικά καλά... Μου κόπηκε το γάλα λόγω μιας στεναχώρια μάλλον π πέρασα... Ξεκινήσαμε με Sanilac και εκεί π κάναμε κακάκια 8 μ 9 φορές τ μέρα μας πήγε στ μέρα παρά μέρα.. Αλλάξαμε γάλα και πήραμε το κατσικισιο frezylac..  Τώρα κάνει 2 φορές την μέρα αλλά λίγο σκληρά... Κολικούς δεν κάναμε υπερβολικόυς αν κ τα βράδια δεν κοιμομαστε κ πολύ.. Τα έχω παίξει μ αυτό τ βραδινό ύπνο... Έχετε ν μ προτείνεται εσείς κτ.?? Ο γιατρός μ είπε υπομονή... Τ πρώτο εμβόλιο το κάνατε?? Τρέμω κ μόνο στην ιδέα... Εμείς κάναμε και ένα γογγυτο στον ύπνο μας κ μας πήραν 2 3 φορές αίμα κ μας άκουσε όλο η περιοχή... Οσες δίνεται μόνο μπουκάλι πόσα ml σας τρώει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Χάθηκα πολύ... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε...?? Εμείς σχετικά καλά... Μου κόπηκε το γάλα λόγω μιας στεναχώρια μάλλον π πέρασα... Ξεκινήσαμε με Sanilac και εκεί π κάναμε κακάκια 8 μ 9 φορές τ μέρα μας πήγε στ μέρα παρά μέρα.. Αλλάξαμε γάλα και πήραμε το κατσικισιο frezylac..  Τώρα κάνει 2 φορές την μέρα αλλά λίγο σκληρά... Κολικούς δεν κάναμε υπερβολικόυς αν κ τα βράδια δεν κοιμομαστε κ πολύ.. Τα έχω παίξει μ αυτό τ βραδινό ύπνο... Έχετε ν μ προτείνεται εσείς κτ.?? Ο γιατρός μ είπε υπομονή... Τ πρώτο εμβόλιο το κάνατε?? Τρέμω κ μόνο στην ιδέα... Εμείς κάναμε και ένα γογγυτο στον ύπνο μας κ μας πήραν 2 3 φορές αίμα κ μας άκουσε όλο η περιοχή... Οσες δίνεται μόνο μπουκάλι πόσα ml σας τρώει?? 

Καλημέρα κορίτσι μου !! Υπομονή με τον βραδυνό ύπνο περα από ένα μπανάκι μασαζακι και χαμηλό φωτισμό δεν μπορεις να κανεις και πολλα..το πιο βασικο να είσαι ήρεμη στην αρχή κ εμενα δεν κοιμοταν καλά.. οταμ όμως ξταν η μαμα μου μαζί κοιμόταν παρα πολυ καλά γτ οπως μ λέει δεν ειμαι καθόλου ήρεμη. Γαλα πίνει εμένα το sanilac για κολικούς κ πίνει 120ml ανά 3 ωρο κ σπάνια 4 ωρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Χάθηκα πολύ... Τι κάνετε?? Πως τα πάτε...?? Εμείς σχετικά καλά... Μου κόπηκε το γάλα λόγω μιας στεναχώρια μάλλον π πέρασα... Ξεκινήσαμε με Sanilac και εκεί π κάναμε κακάκια 8 μ 9 φορές τ μέρα μας πήγε στ μέρα παρά μέρα.. Αλλάξαμε γάλα και πήραμε το κατσικισιο frezylac..  Τώρα κάνει 2 φορές την μέρα αλλά λίγο σκληρά... Κολικούς δεν κάναμε υπερβολικόυς αν κ τα βράδια δεν κοιμομαστε κ πολύ.. Τα έχω παίξει μ αυτό τ βραδινό ύπνο... Έχετε ν μ προτείνεται εσείς κτ.?? Ο γιατρός μ είπε υπομονή... Τ πρώτο εμβόλιο το κάνατε?? Τρέμω κ μόνο στην ιδέα... Εμείς κάναμε και ένα γογγυτο στον ύπνο μας κ μας πήραν 2 3 φορές αίμα κ μας άκουσε όλο η περιοχή... Οσες δίνεται μόνο μπουκάλι πόσα ml σας τρώει?? 

Καλημερα εχω 2 κουτια κατσικισιο για χαρισμα θελεις να στο στειλω με καποιο τροπο η να ερθεις περιστερι ?εμας πινει 120ml 150 εκει κινειται περιπου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !! Υπομονή με τον βραδυνό ύπνο περα από ένα μπανάκι μασαζακι και χαμηλό φωτισμό δεν μπορεις να κανεις και πολλα..το πιο βασικο να είσαι ήρεμη στην αρχή κ εμενα δεν κοιμοταν καλά.. οταμ όμως ξταν η μαμα μου μαζί κοιμόταν παρα πολυ καλά γτ οπως μ λέει δεν ειμαι καθόλου ήρεμη. Γαλα πίνει εμένα το sanilac για κολικούς κ πίνει 120ml ανά 3 ωρο κ σπάνια 4 ωρο. 

Και μπανακι κάνουμε... Και μασαζακι... Μόλις τν βάλω στην κούνια ανοίγει τα μάτια και ας τον έχω πάνω μου 1 ώρα να κοιμάται... Πόσο μηνών είναι?? Εμείς 3 τ μήνα κλείνουμε 2 μήνες... Και είδα στη συσκευασία του γάλατος ότι 2 μηνων τρώει 120 αλλά 5 με 6 φορές.. Εμένα τρώει 8... Αλλά πίνει 120 και ανά 3 ώρες... Κ νιωθω πως δεν χορταίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερα εχω 2 κουτια κατσικισιο για χαρισμα θελεις να στο στειλω με καποιο τροπο η να ερθεις περιστερι ?εμας πινει 120ml 150 εκει κινειται περιπου 

Περιστέρι μένει η κουμπάρα μου... Της frezylac έχεις? Άρα όλες έτσι πίνουν τ μωράκια μας... Και τουαλέτα πόσες φορές πάει?? Γιατί έκοψες το κατσικισιο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Και μπανακι κάνουμε... Και μασαζακι... Μόλις τν βάλω στην κούνια ανοίγει τα μάτια και ας τον έχω πάνω μου 1 ώρα να κοιμάται... Πόσο μηνών είναι?? Εμείς1 3 τ μήνα κλείνουμε 2 μήνες... Και είδα στη συσκευασία του γάλατος ότι 2 μηνων τρώει 120 αλλά 5 με 6 φορές.. Εμένα τρώει 8... Αλλά πίνει 120 και ανά 3 ώρες... Κ νιωθω πως δεν χορταίνει.. 

Καλησπερα κοριτσια!!!Κ εμεις κλεισαμε τα δυο στις 27 του μηνα.Καναμε κ τα πρωτα 2 εμβολια.Τπτ δεν εκανε ουτε πυρετο,πυτε τπτ.Εμενα τρωει 120 με 130 μλ ανα τριωρο,8 γευματα την μερα κ κακακια κανει μια φορα σιγουρα την μερα,με 2 σπανια.Μια χαρα σου τρωει.Ποσα κιλα ειναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Περιστέρι μένει η κουμπάρα μου... Της frezylac έχεις? Άρα όλες έτσι πίνουν τ μωράκια μας... Και τουαλέτα πόσες φορές πάει?? Γιατί έκοψες το κατσικισιο?? 

Εμεις ξεκινησαμε με το silver μου εκανε εμετους νομιζαμε οτι εχει αλλεργεια στο γαλα κ ετσι της δωσαμε κατσικισιο τελικα δεν ειχε αλλεργεια γιατι συνεχιστηκαν οι εμετοι καναμε υπερηχο κ ειδαμε οτι εχει διογκωμενη πυλωρο λιγο πριν τη στενωση ετσι με δικη μου απαιτηση της δινουμε εδω κ 3 βδομαδες φρισολακ που εχουμε βρει προς το παρον τηνυγεια μας .θες να τηςπεις να περασει να της ταδωσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!Κ εμεις κλεισαμε τα δυο στις 27 του μηνα.Καναμε κ τα πρωτα 2 εμβολια.Τπτ δεν εκανε ουτε πυρετο,πυτε τπτ.Εμενα τρωει 120 με 130 μλ ανα τριωρο,8 γευματα την μερα κ κακακια κανει μια φορα σιγουρα την μερα,με 2 σπανια.Μια χαρα σου τρωει.Ποσα κιλα ειναι ?

Εμας τη μερα τρωει ανα 2,5 με 3 ωρες το βραδυ κοιμαται σχεδον 6ωρεςτωρα ειναι 4650 κλεινουμε 2 μηνων τη Κυριακη :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμας τη μερα τρωει ανα 2,5 με 3 ωρες το βραδυ κοιμαται σχεδον 6ωρεςτωρα ειναι 4650 κλεινουμε 2 μηνων τη Κυριακη :-)

Εμενα δεν μου κοιμαται το βραδυ ρε γαμωτο,κανει το τριωρο κ το βραδυ.Εσενα ποιες ωρες κοιμαται εξαωρο το βραδυ?Ποτε θα το κοψει?Ειναι στο παιδι τελικα ο βραδυνος υπνος.Εμεις ειμαστε 2 μηνων κ 2 ημερων,5800 κ 60 ποντους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!Κ εμεις κλεισαμε τα δυο στις 27 του μηνα.Καναμε κ τα πρωτα 2 εμβολια.Τπτ δεν εκανε ουτε πυρετο,πυτε τπτ.Εμενα τρωει 120 με 130 μλ ανα τριωρο,8 γευματα την μερα κ κακακια κανει μια φορα σιγουρα την μερα,με 2 σπανια.Μια χαρα σου τρωει.Ποσα κιλα ειναι ?

Καλησπέρα.. Άρα εντάξει είμαστε... Τώρα πρέπει να είναι 5 κιλά.. Πριν 2 εβδομάδες που πήγαμε στ γιατρό ήταν 4.350.. Ακριβώς έτσι είμαστε και εμείς βέβαια κάνει κακα 2 φορές τ μέρα αλλά η δεύτερη είναι πολύ λίγο... Ζορίζεται όταν αεριζεται όμως.  Και σκεφτόμουν μήπως φταίει το γάλα..  Αλλά μάλλον όχι... Αχ είχαμε τόσο άγχος πριν γεννησουμε και τώρα έχω ακόμη περισσότερο... Με τα εμβόλια πως ήταν?? Έκλαψε πολύ?? Έχουμε και εμείς 3 μήνα και με φοβίζει λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμεις ξεκινησαμε με το silver μου εκανε εμετους νομιζαμε οτι εχει αλλεργεια στο γαλα κ ετσι της δωσαμε κατσικισιο τελικα δεν ειχε αλλεργεια γιατι συνεχιστηκαν οι εμετοι καναμε υπερηχο κ ειδαμε οτι εχει διογκωμενη πυλωρο λιγο πριν τη στενωση ετσι με δικη μου απαιτηση της δινουμε εδω κ 3 βδομαδες φρισολακ που εχουμε βρει προς το παρον τηνυγεια μας .θες να τηςπεις να περασει να της ταδωσω?

Ναι θα ΤΣ πω να περάσει .. Και εμείς το silver δίνουμε... Μας το πρότεινε σαν πιο ελαφρύ για ν μην έχει κολικούς... Διογκωμενη πυλωρο πρώτη φορά το ακούω.. Άρα δεν ήταν η δεν ήταν από το γάλα δεν κατάλαβα και πολύ... Εγώ θ του δώσω για λίγο ακόμη αυτό και μετά ίσως δοκιμάσω και κτ άλλο.. Γιατί εκτός τ ότι έχει 17€ και κρατάει 3 μέρες.. Φοβάμαι μήπως τ είναι και ελαφρύ και για αυτό πεινάει συνέχεια.. Εννοείται πως είναι αυτό το καλύτερο για τον μπεμπακο μου αυτό θα αγορασω όσο και αν κοστίζει... Πάνες ποιες χρησιμοποιείται?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμας τη μερα τρωει ανα 2,5 με 3 ωρες το βραδυ κοιμαται σχεδον 6ωρεςτωρα ειναι 4650 κλεινουμε 2 μηνων τη Κυριακη :-)

Πως το κάνεις αυτό?????? Πως σου κοιμάται 6 ώρες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα δεν μου κοιμαται το βραδυ ρε γαμωτο,κανει το τριωρο κ το βραδυ.Εσενα ποιες ωρες κοιμαται εξαωρο το βραδυ?Ποτε θα το κοψει?Ειναι στο παιδι τελικα ο βραδυνος υπνος.Εμεις ειμαστε 2 μηνων κ 2 ημερων,5800 κ 60 ποντους.

Κοιμαται λιγο το μεσημερι μεταξυ 4-5 και το βραδυ μετα τις 12 εκει περιπου τι να πω...μακαρι να κρατησει !και να αλλαξεικαι σενα νακοιμαται γενικα ολη τη μερα προσπαθω  Νατην εχω ξυπνια ισως παιζει ρολο και αυτο επισης προς τοβραδακι κανουμε μπανακι μετα μασαζ με λαδακι και κλεινουμε τους υψηλους φωτισμους .δε ξερω μωρε νονιζω οτι ειναι πολυ νωρις για στανταρ προγραμματα εμας στις 14/1ηταν 56 ποντους εχω ζυγαριακαι τη ζυγιζω μια φορα τη βδομαδα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λουλακι είπε:

Πως το κάνεις αυτό?????? Πως σου κοιμάται 6 ώρες?? 

Οντως πες κ σε μας το μυστικο,εμενα καμει τριωρα κ το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα.. Άρα εντάξει είμαστε... Τώρα πρέπει να είναι 5 κιλά.. Πριν 2 εβδομάδες που πήγαμε στ γιατρό ήταν 4.350.. Ακριβώς έτσι είμαστε και εμείς βέβαια κάνει κακα 2 φορές τ μέρα αλλά η δεύτερη είναι πολύ λίγο... Ζορίζεται όταν αεριζεται όμως.  Και σκεφτόμουν μήπως φταίει το γάλα..  Αλλά μάλλον όχι... Αχ είχαμε τόσο άγχος πριν γεννησουμε και τώρα έχω ακόμη περισσότερο... Με τα εμβόλια πως ήταν?? Έκλαψε πολύ?? Έχουμε και εμείς 3 μήνα και με φοβίζει λίγο.. 

Να μην αγχωνεσαι για τα εμβολοα,1 με 2 λεπτα εκλαψε.Τπτ,μετα πηγαμε κ μια βολτα φαντασου.Κ δυο μερες ειχε μια γκρινιτσα αυτο.Κ  μενα οταν αεριζεται σφιγγετε,μουγκριζει διαφορα

Κ στον υπνο του κανει ηχους ειδικα το βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γιωτα22 είπε:

Οντως πες κ σε μας το μυστικο,εμενα καμει τριωρα κ το βραδυ.

Εμείς μόλις πάει 1 γαρίδα τ μάτι μέχρι 6.. Τον βάζω πάνω μου κοιμάται κ μ τ που τον αφήνω κλάμα... Δεν ξέρω τ άλλο να κάνω... Σήμερα τν κράτησα τ πρωί πολλές ώρες ξύπνιο... Και έχω συνέχεια ανοιχτό τ φως... Θα τν ταισω σε λίγο θα κλείσω τα φώτα και θ κοιμηθούμε ελπίζω συνεχόμενα 2 ώρες... Μετά πάλι ανοιχτά φώτα και πολύ ξύπνιο... Ελπίζω να δω διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι θα ΤΣ πω να περάσει .. Και εμείς το silver δίνουμε... Μας το πρότεινε σαν πιο ελαφρύ για ν μην έχει κολικούς... Διογκωμενη πυλωρο πρώτη φορά το ακούω.. Άρα δεν ήταν η δεν ήταν από το γάλα δεν κατάλαβα και πολύ... Εγώ θ του δώσω για λίγο ακόμη αυτό και μετά ίσως δοκιμάσω και κτ άλλο.. Γιατί εκτός τ ότι έχει 17€ και κρατάει 3 μέρες.. Φοβάμαι μήπως τ είναι και ελαφρύ και για αυτό πεινάει συνέχεια.. Εννοείται πως είναι αυτό το καλύτερο για τον μπεμπακο μου αυτό θα αγορασω όσο και αν κοστίζει... Πάνες ποιες χρησιμοποιείται?? 

Οχι κοπελα μου δεν ηταν απο το γαλα !!!ολα τα μωρακια εχουν ανωρημο πυλωρο οισοφαγου απλα η δικια μας ειχε πιο πολυ και την επηρεαζε μια φορα τη μερα στις αρχες μου εκανε εμετο .Εν πασει περιπτωσει το παρακολουθουμε και ελπιζω να μγην χρειαστει καποια επεμβαση .οσο για τα pampers premium care δοκιμασα και τα babylino προσωπικα δεαρεσουν καθολου την κρατανε υγρη και γεμιζει αριστερα δεξια κακα επισης η υφη της πανας δε μαρεσει μου θυμηζει ναηλον.εσεις???ωραιασου στελνω πμτον αριθμο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...