Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Infacolic πέντε φορές πριν το θηλασμό... Κρεμουκα όχι δεν βάζω... Δεν έχει στάνταρ ώρες.. Έχει κ υπερένταση που όλο το βράδυ προσπαθούσε κ τεντονωταν για κακά.... Τώρα θηλάζουμε.. Κ ελπίζω να ηρεμήσει να κοιμηθεί μετά.. 

Εγώ μόλις της αρχίζω τ μασάζ ζεσταίνεται η κοιλίτσα της κ ηρεμεί πάρα πολύ. Τρεις φορές τη μέρες βάζω. Μακάρι Ν ηρεμήσει κ ν κοιμηθεί. Κ κοιμήσου κ εσύ 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

μασάζ με τζελ κάνω και εγώ κάθε βράδυ μετά το μπανάκι.. αν και όπως ανεφερα σε γενικές γραμμές είναι ήσυχη.. Μόνο τα απογεύματα την πιάνει σαν υπερενταση και δεν βολεύεται πουθενά.. θηλάζει όλη την ώρα, μέχρι που θα την κάνω μπανάκι και ως δια μαγείας θα ηρεμήσει, θα φάει όμορφα και θα κοιμηθεί.. λίγο υπομονή κορίτσι μου.. εμένα άρχισε να κοιμάται παραπάνω τη νύχτα την τελευταία εβδομάδα.. Αφού ξύπνησα ξημερώματα και λέω Παναγία μου τι έπαθε το μωρο και δεν ξύπνησε.. 😂😂

Μπράβο, πολύ καλό αυτό. Κ μια φίλη μ τα ίδια μ έλεγε που γίνανε δύο μηνών. Εσείς πόσο είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ μόλις της αρχίζω τ μασάζ ζεσταίνεται η κοιλίτσα της κ ηρεμεί πάρα πολύ. Τρεις φορές τη μέρες βάζω. Μακάρι Ν ηρεμήσει κ ν κοιμηθεί. Κ κοιμήσου κ εσύ 🙏🙏

Με την υπερένταση που έχω κ γω δεν μπορώ να κοιμηθώ. Άσε που θέλει κάθε τρεις κ λίγο κούνημα. Γενικά δνε κοιμάται βαθειά.... Λίγες μόνο φορές... Κ μην φανταστείς στο καρότσι κοιμάται... Η μέση του σα τελικό σχήμα θα γίνει του λέω. 🤣🤣🤣🤣 Από χθες του έδωσα μασητικα. Κ κάνει σα τρελό.... Ίσως φταίνε κ τα ουλακια του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Με την υπερένταση που έχω κ γω δεν μπορώ να κοιμηθώ. Άσε που θέλει κάθε τρεις κ λίγο κούνημα. Γενικά δνε κοιμάται βαθειά.... Λίγες μόνο φορές... Κ μην φανταστείς στο καρότσι κοιμάται... Η μέση του σα τελικό σχήμα θα γίνει του λέω. 🤣🤣🤣🤣 Από χθες του έδωσα μασητικα. Κ κάνει σα τρελό.... Ίσως φταίνε κ τα ουλακια του. 

Απ ότι κατάλαβα εμείς οι δύο έχουμε λίγο ζωηρά μωράκια. Εσείς πόσο είστε τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μασάζ με τζελ κάνω και εγώ κάθε βράδυ μετά το μπανάκι.. αν και όπως ανεφερα σε γενικές γραμμές είναι ήσυχη.. Μόνο τα απογεύματα την πιάνει σαν υπερενταση και δεν βολεύεται πουθενά.. θηλάζει όλη την ώρα, μέχρι που θα την κάνω μπανάκι και ως δια μαγείας θα ηρεμήσει, θα φάει όμορφα και θα κοιμηθεί.. λίγο υπομονή κορίτσι μου.. εμένα άρχισε να κοιμάται παραπάνω τη νύχτα την τελευταία εβδομάδα.. Αφού ξύπνησα ξημερώματα και λέω Παναγία μου τι έπαθε το μωρο και δεν ξύπνησε.. 😂😂

Κ μένα μια φορά μου το κάνε. Κ λη την ώρα ξυπνούσα τον άντρα μου  του λεγα μα δε ξυπνάει, ούτε σπαρταραει 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Απ ότι κατάλαβα εμείς οι δύο έχουμε λίγο ζωηρά μωράκια. Εσείς πόσο είστε τώρα; 

Δύο μηνων κ 13 ημερών.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Μπράβο, πολύ καλό αυτό. Κ μια φίλη μ τα ίδια μ έλεγε που γίνανε δύο μηνών. Εσείς πόσο είστε; 

την επόμενη πεμπτη γίνεται 2 μηνών η μπεμπουλα μου.. θα πάμε και για εμβόλιο και από τώρα το σκέφτομαι..😯😯 σκέφτομαι την ώρα του εμβολίου να την θηλάζω για να το κάνω λίγο πιο υποφερτο.. Αλλά μια γνωστή μου μου είπε να μην το κάνω έτσι γιατί μπορείς συνδυάσει τον πόνο με το θηλασμό και μετά να μην θέλει να θηλάσει.. να φοβάται.. έχω μπερδευτεί λιγάκι και δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα μια φορά μου το κάνε. Κ λη την ώρα ξυπνούσα τον άντρα μου  του λεγα μα δε ξυπνάει, ούτε σπαρταραει 🤣🤣🤣🤣

με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες... χαχαχα ένα βράδυ επειδή δεν είχα την υπομονή να δω αν ανεβοκατεβαίνει η κοιλίτσα της ότι ανασαίνει.. την σκουντηξα να δω πως θα αντιδράσει και άρχισε να κλαίει... και να έχω τον άντρα μου να λέει.. ορίστε τι κατάλαβες τώρα;; 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

την επόμενη πεμπτη γίνεται 2 μηνών η μπεμπουλα μου.. θα πάμε και για εμβόλιο και από τώρα το σκέφτομαι..😯😯 σκέφτομαι την ώρα του εμβολίου να την θηλάζω για να το κάνω λίγο πιο υποφερτο.. Αλλά μια γνωστή μου μου είπε να μην το κάνω έτσι γιατί μπορείς συνδυάσει τον πόνο με το θηλασμό και μετά να μην θέλει να θηλάσει.. να φοβάται.. έχω μπερδευτεί λιγάκι και δεν ξέρω τι να κάνω...

Εγώ θα θήλαζα.... Κ έκλαψε πολύ λιγότερο απ όσο περίμενα... Μετά ήταν ληθαργικο... Αφού τον άλλαξα χωρίς αντίσταση.... Τόσο άνετα κ ωραία. 🤣🤣 Μέχρι 38.2 κάναμε πυρετό... Όλα καλά. 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες... χαχαχα ένα βράδυ επειδή δεν είχα την υπομονή να δω αν ανεβοκατεβαίνει η κοιλίτσα της ότι ανασαίνει.. την σκουντηξα να δω πως θα αντιδράσει και άρχισε να κλαίει... και να έχω τον άντρα μου να λέει.. ορίστε τι κατάλαβες τώρα;; 😆😆😆

😅😅😅 Ε μα είσαι κ συ τρελή. 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

😅😅😅 Ε μα είσαι κ συ τρελή. 🤣🤣🤣

άσε..  😂😂 @Starrr πότε γυρνάς στη δουλειά;; τι θα κάνεις με το μωρό; σε ρωτάω γιατί και εγώ τέλος Φεβρουαρίου θα γυρίσω μάλλον στην  δουλειά... αν και κάποια πρωινά για κάνα δίωρο την αφήνω στη μητέρα μου και πηγαίνω στο μαγαζί..  Πρέπει να αρχίσω να βγάζω με το θήλαστρο σιγά σιγά για να έχω απόθεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

άσε..  😂😂 @Starrr πότε γυρνάς στη δουλειά;; τι θα κάνεις με το μωρό; σε ρωτάω γιατί και εγώ τέλος Φεβρουαρίου θα γυρίσω μάλλον στην  δουλειά... αν και κάποια πρωινά για κάνα δίωρο την αφήνω στη μητέρα μου και πηγαίνω στο μαγαζί..  Πρέπει να αρχίσω να βγάζω με το θήλαστρο σιγά σιγά για να έχω απόθεμα

Εγώ όταν μπορώ βγάζω με το θήλαστρο. Φυλάω στη κατάψυξη. Αλλά πολύ χαλαρά... Δε με αφήνει κιόλας να βγάλω.... Εγώ δε έχω βοήθεια τώρα κ δε τον έχω αφήσει... Μόνο όταν πήγα για κούρεμα μια ώρα. Αυτό ήταν 😅 εγώ θα πάω αύριο να πάρω άδεια ανατροφής... Κ γυρνάω 7/5...τοτε πρέπει να βρω έναν γιατρό να μου γράφει 2-2 άδειες.... Που να δουλεύω μόνο τρεις μέρες την εβδομάδα... Κ λογικά μια η μαμά μια η πεθερά. Αλλιωσ αν δε μπορούν βρεφικό... Αλλιώς αναγκαστικά άνευ αποδοχών θα πάρω.... 6 εβδομάδες είναι... Μετά απολύομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2020 at 2:47 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Ναι εμείς πλέον τον λέμε ο φίλος μας ο πιστολακης!!!. 😂😂😂 Κ εγώ όταν έδινα από τα δύο στήθη έδινα... Ερευα... Έδινα... Ερευα.... Κ οταν τον κοιμιζα πάντα σε κλίση το στρωματακι είτε στη φωλιά του είτε στο λίκνο η και στο καρότσι... 😁

Ααα Εμείς έχουμε και πιο πρωχο καταστάσεις!!!Χαχαχα έχουμε και τεχνολογία!!!μην κάψω και το καλό μου το πιστολάκι!!!!τη βάζω στη  smart TV.τι άλλο να κάνω η μάνα!!!!😝🤣

20200121_051902.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια πως πατε????εμεις καναμε 2 υπερηχους στη μπεμπα ευτυχως δεν θα χρειαστει χειρουργειο !!αλλα μονο παρακολουθηση...2/2κλεινουμε 2 μηνες η μπεμπουλα εφτασε 4200 και 55 ποντους ...εχουμε και μεις καποια πονακια που και που η αληθεια ειναι οτι τη χαιδευω πανω απο το πο πουδακι και χαλαρωνει ..επισης εχουν βοηθησει αρκετα τα dr browns .αυριο θα παω στο γιατρο παντως που και που νιωθω πονακια στη τομη εσεις???διαβαζω νεα σας πολλα φιλια!!!!😊😊😊😊 @despoina46 πως πιστευεις οτι κανει παλινδρομησεις κανατε υπερηχο?ολα τα μωρακια κανουν.θα σε βοηθησει να βαλεις κατω απο το πορτ μπεμπε η την κουνια ενα μαξιλαρι ωστε να κανει μια μικρη κλιση να ειναι λιγο πιο ψηλα το μωρο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια πως πατε????εμεις καναμε 2 υπερηχους στη μπεμπα ευτυχως δεν θα χρειαστει χειρουργειο !!αλλα μονο παρακολουθηση...2/2κλεινουμε 2 μηνες η μπεμπουλα εφτασε 4200 και 55 ποντους ...εχουμε και μεις καποια πονακια που και που η αληθεια ειναι οτι τη χαιδευω πανω απο το πο πουδακι και χαλαρωνει ..επισης εχουν βοηθησει αρκετα τα dr browns .αυριο θα παω στο γιατρο παντως που και που νιωθω πονακια στη τομη εσεις???διαβαζω νεα σας πολλα φιλια!!!!😊😊😊😊 @despoina46 πως πιστευεις οτι κανει παλινδρομησεις κανατε υπερηχο?ολα τα μωρακια κανουν.θα σε βοηθησει να βαλεις κατω απο το πορτ μπεμπε η την κουνια ενα μαξιλαρι ωστε να κανει μια μικρη κλιση να ειναι λιγο πιο ψηλα το μωρο ...

Λοιπον, όλα αυτά τα περί παλλινδρομισης μου τα είπε η παιδίατρος, μαζί με πολλά άλλα χαζά κ με νευρίασε. Άλλαξα γιατρό κ είμαστε μια χαρά. Ούτε υπέρηχο θα της κάνω ούτε τπτ. Ευτυχώς τρεις μέρες ηρέμησε πολύ. Μακάρι να μην την ξαναπιάσουν πόνοι. Την λυπάμαι κ κλαίω κ γω μαζί της. Εμείς αισίως 58 πόντους κ 4630

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια πως πατε????εμεις καναμε 2 υπερηχους στη μπεμπα ευτυχως δεν θα χρειαστει χειρουργειο !!αλλα μονο παρακολουθηση...2/2κλεινουμε 2 μηνες η μπεμπουλα εφτασε 4200 και 55 ποντους ...εχουμε και μεις καποια πονακια που και που η αληθεια ειναι οτι τη χαιδευω πανω απο το πο πουδακι και χαλαρωνει ..επισης εχουν βοηθησει αρκετα τα dr browns .αυριο θα παω στο γιατρο παντως που και που νιωθω πονακια στη τομη εσεις???διαβαζω νεα σας πολλα φιλια!!!!😊😊😊😊 @despoina46 πως πιστευεις οτι κανει παλινδρομησεις κανατε υπερηχο?ολα τα μωρακια κανουν.θα σε βοηθησει να βαλεις κατω απο το πορτ μπεμπε η την κουνια ενα μαξιλαρι ωστε να κανει μια μικρη κλιση να ειναι λιγο πιο ψηλα το μωρο ...

Τι υπέρηχο κάνατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια πως πατε????εμεις καναμε 2 υπερηχους στη μπεμπα ευτυχως δεν θα χρειαστει χειρουργειο !!αλλα μονο παρακολουθηση...2/2κλεινουμε 2 μηνες η μπεμπουλα εφτασε 4200 και 55 ποντους ...εχουμε και μεις καποια πονακια που και που η αληθεια ειναι οτι τη χαιδευω πανω απο το πο πουδακι και χαλαρωνει ..επισης εχουν βοηθησει αρκετα τα dr browns .αυριο θα παω στο γιατρο παντως που και που νιωθω πονακια στη τομη εσεις???διαβαζω νεα σας πολλα φιλια!!!!😊😊😊😊 @despoina46 πως πιστευεις οτι κανει παλινδρομησεις κανατε υπερηχο?ολα τα μωρακια κανουν.θα σε βοηθησει να βαλεις κατω απο το πορτ μπεμπε η την κουνια ενα μαξιλαρι ωστε να κανει μια μικρη κλιση να ειναι λιγο πιο ψηλα το μωρο ...

 @Μπεμπελουκα,τι κανειςςς??Εμεις την πεμπτη εχουμε ραντεβου στον παιδιατρο να κανουμε τα 2 πρωτα εμβολια.Ο μπεμπης ζυγιζει 5900 κ 61 ποντους.Τρωει ανα τριωρο 120ml.Μονο που το βραδυ  μας ξυπναει δεν κοιμαται παραπανω απο 3 ωρες.Στις 27 γινεται 2 μηνων.Εχουμε κ λιγους κολικους,κ αερια αλλα σε καλυτερη κατασταση.Πιστευω πως παμε προς το καλυτερο.Εμεις στην κουνια εχουμε βαλει ενα δυο βιβλια για να εχει κλιση,μας  το ειπε ο παιδιατρος γιατι που κ που μου εκανε καμμια γουλια αλλα οχι τπτ οδιαιτερο.Εσεις γιατι κανατε υπερηχο?Εμενα η καισαριλη δεν με ενοχλει καθολου κ αδιαθετησα κιολας μετα την καισαρικη 7 εβδομαδες μετα την γεννα.Ολα καλα,πινουμε το frisolac ο θηλασμος σταματησε στις 3  εβδομαδες,δεν ειχα γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Λοιπον, όλα αυτά τα περί παλλινδρομισης μου τα είπε η παιδίατρος, μαζί με πολλά άλλα χαζά κ με νευρίασε. Άλλαξα γιατρό κ είμαστε μια χαρά. Ούτε υπέρηχο θα της κάνω ούτε τπτ. Ευτυχώς τρεις μέρες ηρέμησε πολύ. Μακάρι να μην την ξαναπιάσουν πόνοι. Την λυπάμαι κ κλαίω κ γω μαζί της. Εμείς αισίως 58 πόντους κ 4630

μια χαρά είστε κοριτσάκι μου!! να μην αγχώνεσαι (μια κουβέντα είναι θα μου πεις) αλλά η μπουμπου σου μια χαρά τα πάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια πως πατε????εμεις καναμε 2 υπερηχους στη μπεμπα ευτυχως δεν θα χρειαστει χειρουργειο !!αλλα μονο παρακολουθηση...2/2κλεινουμε 2 μηνες η μπεμπουλα εφτασε 4200 και 55 ποντους ...εχουμε και μεις καποια πονακια που και που η αληθεια ειναι οτι τη χαιδευω πανω απο το πο πουδακι και χαλαρωνει ..επισης εχουν βοηθησει αρκετα τα dr browns .αυριο θα παω στο γιατρο παντως που και που νιωθω πονακια στη τομη εσεις???διαβαζω νεα σας πολλα φιλια!!!!😊😊😊😊 @despoina46 πως πιστευεις οτι κανει παλινδρομησεις κανατε υπερηχο?ολα τα μωρακια κανουν.θα σε βοηθησει να βαλεις κατω απο το πορτ μπεμπε η την κουνια ενα μαξιλαρι ωστε να κανει μια μικρη κλιση να ειναι λιγο πιο ψηλα το μωρο ...

τι υπέρηχο κάνατε κορίτσι μου και τι χειρουργείο ηταν να κάνετε;; ευτυχώς όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini @despoina46 η ηλιθια η παιδιατρος μας τρελανε υπερηχο στομαχου μας ειπε να κανουμε .Καναμε τη 1η φορα μας λεει ολα καλα μην ανυσηχειτε ολα τα παιδια εχουνθεμα με πυλωρο τους διοτι ειναι βρεφη. οκ λεμε ομως για να ειμαστε 100%σιγουροι πηγαμε κ στον καλυτερο ακτινολογο εδ ωστη  Αθηνα μας ειπε δε χρειαζεται να γινει  χειρουργιο .μετα απο λιγο μ καλει η παιδιατρος και μου λεει πρεπει να χειρουργηθει και πρεπει να το προλαβουμε κ.λ.π.

 

Εν πασει περιπτωση το μωρο παιρνει βαρος κανονικα καθως επισης εμετους δεν κανει . @γιωτα22 πως ειστε??και εγω frisolac  της δινω μ δικη μου προτροπη αλλιως με το ζορι μας εδινε τ frezylack της frezyderm

..κοριτσι μου εσυ τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Mantarini @despoina46 η ηλιθια η παιδιατρος μας τρελανε υπερηχο στομαχου μας ειπε να κανουμε .Καναμε τη 1η φορα μας λεει ολα καλα μην ανυσηχειτε ολα τα παιδια εχουνθεμα με πυλωρο τους διοτι ειναι βρεφη. οκ λεμε ομως για να ειμαστε 100%σιγουροι πηγαμε κ στον καλυτερο ακτινολογο εδ ωστη  Αθηνα μας ειπε δε χρειαζεται να γινει  χειρουργιο .μετα απο λιγο μ καλει η παιδιατρος και μου λεει πρεπει να χειρουργηθει και πρεπει να το προλαβουμε κ.λ.π.

 

Εν πασει περιπτωση το μωρο παιρνει βαρος κανονικα καθως επισης εμετους δεν κανει . @γιωτα22 πως ειστε??και εγω frisolac  της δινω μ δικη μου προτροπη αλλιως με το ζορι μας εδινε τ frezylack της frezyderm

..κοριτσι μου εσυ τι κανεις?

Αχ αυτοί οι γιατροί. Εμείς είχαμε περάσει ίκτερο. Το μωρό δεν έπαιρνε βάρος. Με πάρα πολύ κόπο κ με αποκλειστικό θηλασμό κατάφερα ν  πάρει τ βάρος π έπρεπε και να τρώει σωστά. Κ όταν την ζύγισε μου είπε, τάισε την ανά 3ωρι κ 4ωρι γτ έχει πάθει παλλινδρομιση κ πληρώνουμε το τίμημα ότι την τάιζαμε πολύ (!!!). Σε μωρό ημερών που θηλάζει θα κάνω δίαιτα; κ ήμουν έτοιμη ν πάω για υπέρηχο μήπως έχει γοπ. Είχα τρελαθεί. Κ μου έλεγε γι αυτό κλαίει, επειδή πονάει το στομάχι της κ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό. Γενικά μου πει 2-3 κοτσάνες κ τα λέει πολύ ωμά. Κ δεν ισχύουν κιόλας. Πήρα κ γω μια παιδίατρο - σύμβουλο θηλασμού  κ μου είπε ότι θα πρεπε ν χαίρομαι που το παιδί πήρε βάρος κ ούτε καν λόγος γ υπέρηχο κ πολλά άλλα.. Θέλει προσοχή σε ποιον γιατρό εμοιστευομαστε τα μωράκια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Αχ αυτοί οι γιατροί. Εμείς είχαμε περάσει ίκτερο. Το μωρό δεν έπαιρνε βάρος. Με πάρα πολύ κόπο κ με αποκλειστικό θηλασμό κατάφερα ν  πάρει τ βάρος π έπρεπε και να τρώει σωστά. Κ όταν την ζύγισε μου είπε, τάισε την ανά 3ωρι κ 4ωρι γτ έχει πάθει παλλινδρομιση κ πληρώνουμε το τίμημα ότι την τάιζαμε πολύ (!!!). Σε μωρό ημερών που θηλάζει θα κάνω δίαιτα; κ ήμουν έτοιμη ν πάω για υπέρηχο μήπως έχει γοπ. Είχα τρελαθεί. Κ μου έλεγε γι αυτό κλαίει, επειδή πονάει το στομάχι της κ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό. Γενικά μου πει 2-3 κοτσάνες κ τα λέει πολύ ωμά. Κ δεν ισχύουν κιόλας. Πήρα κ γω μια παιδίατρο - σύμβουλο θηλασμού  κ μου είπε ότι θα πρεπε ν χαίρομαι που το παιδί πήρε βάρος κ ούτε καν λόγος γ υπέρηχο κ πολλά άλλα.. Θέλει προσοχή σε ποιον γιατρό εμοιστευομαστε τα μωράκια μας

Ναι κοπέλα μου από τη στιγμή που μεγαλώνει το μωρό τα κάνουμε όλα πολύ καλά 💙 Κ μένα η παιδίατρος μόνο από το βάρος δε ανησυχεί για όλα τα υπόλοιπα. Απλά μου είπε υπομονή από τη πλευρά μου γιατί το να δεις τέτοιο μωρό κ να μην έχεις βοήθεια είναι ζόρικο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Mantarini @despoina46 η ηλιθια η παιδιατρος μας τρελανε υπερηχο στομαχου μας ειπε να κανουμε .Καναμε τη 1η φορα μας λεει ολα καλα μην ανυσηχειτε ολα τα παιδια εχουνθεμα με πυλωρο τους διοτι ειναι βρεφη. οκ λεμε ομως για να ειμαστε 100%σιγουροι πηγαμε κ στον καλυτερο ακτινολογο εδ ωστη  Αθηνα μας ειπε δε χρειαζεται να γινει  χειρουργιο .μετα απο λιγο μ καλει η παιδιατρος και μου λεει πρεπει να χειρουργηθει και πρεπει να το προλαβουμε κ.λ.π.

 

Εν πασει περιπτωση το μωρο παιρνει βαρος κανονικα καθως επισης εμετους δεν κανει . @γιωτα22 πως ειστε??και εγω frisolac  της δινω μ δικη μου προτροπη αλλιως με το ζορι μας εδινε τ frezylack της frezyderm

..κοριτσι μου εσυ τι κανεις?

Εγω μια χαρα ειμαι,λιγο αυπνια υπαρχει αλλα εχουμε μπει στουε ρυθμους του μπεμπη.Εμεις εχουμε βγει κ δυο τρεις βολτες εξω με το καροτσι αλλα εχει πολυ κρυο αυτες τις μερες.Ευτυχως με βοηθαει κ ο αντρας μου οσο μπορει γιατι δουλευει κ αυτος.Μεχρι να παει 3-4 μηνων ειναι κ μετα θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.Για σκεφτειτε περσυ τετοια μερα ειμαστε μονες μας,φετος εχουμε τα μικρουλια μας!!!❤❤❤❤😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι κοπέλα μου από τη στιγμή που μεγαλώνει το μωρό τα κάνουμε όλα πολύ καλά 💙 Κ μένα η παιδίατρος μόνο από το βάρος δε ανησυχεί για όλα τα υπόλοιπα. Απλά μου είπε υπομονή από τη πλευρά μου γιατί το να δεις τέτοιο μωρό κ να μην έχεις βοήθεια είναι ζόρικο!!! 

Εγώ έχω τη μαμά μ τώρα εδώ. Όταν φεύγει πέφτω σε κατάθλιψη. Είναι δύσκολα τα πράγματα  θέλουν όλη μέρα την προσοχή μας. Εγώ αγόρασα μαρσιπο. Πιστεύω θα με βολέψει. Τουλάχιστον να κάνω κανένα φαγητό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ έχω τη μαμά μ τώρα εδώ. Όταν φεύγει πέφτω σε κατάθλιψη. Είναι δύσκολα τα πράγματα  θέλουν όλη μέρα την προσοχή μας. Εγώ αγόρασα μαρσιπο. Πιστεύω θα με βολέψει. Τουλάχιστον να κάνω κανένα φαγητό 

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι.Κ εγω στην αρχη οταν εφευγε η μαμα μου με επιανε ψυχοπλακωμα.Τωρα που το μωρο ειναι δυο μηνων σχεδον μενω πιο πολλες ωρες μαζι του κ συνηθιζεις.Το μαθαινεις το μωρο.Βεβαια ερχεται κ η μαμα μου για βοηθεια,αλλα κ μονη μου το κουμανταρω.Στις αρχες,οπως τα λες κ εσυ,αγχος κ φοβια με επιανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...