Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου,χρόνια πολλά!!καλά Χριστούγεννα με υγεία και αγάπη!!τα πιο όμορφα,γλυκά Χριστούγεννα φέτος με τα μπεμπακια μας αγκαλια??και του χρόνου με υγεία!!!πολλά φιλάκια στα πατουσακια?❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια!!!Χρόνια πολλά να είστε όλες ευτυχισμένες να χαίρεστε τις οικογένειές σας... Και φυσικά να τα μωράκια σας!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!!Δεσποινακι Εγώ θηλάζω αποκλειστικά..βέβαια πέρασα και περνάω πολλά με πόνους στις θηλές,αλλά το παλεύω.. στις αρχές μου τις πλήγωσε.. τώρα πλέον ένα μήνα δεν έπρεπε πλέον να πονάω,γιατί Ούτε πληγές έχω ούτε τίποτα και όμως ακόμη εκεί.. κάνω θεραπεία και για τον μύκητα candida  γιατί αυτός προκαλεί συνήθως πόνους...άντε να δούμε που θα πάει όλο αυτό..Ούτε ρούχα αντέχω να μου τις ακουμπάνε..Άλλα εκεί δε τα παρατάω.. θα κάνω τα πάντα για να μη χάσω τον θηλασμό..έχω τόσο πολύ γάλα.. είναι κρίμα.. βέβαια στάζει πάρα πολύ σαν συντριβάνι τρέχει και λερωνω τα πάντα..ελπίζω στην εδραίωση να σταματήσει αυτό..πόσο χαίρομαι όταν βλέπω το νινακι μου να τρέφεται από εμένα.. εσύ πως τα πας με τον θηλασμό κορίτσι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Χρόνια Πολλά! Μου φαίνεται απίστευτο πότε πέρασε ο καιρός και όντως έχουμε τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μας αγκαλιά! Να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και εμείς άξιες μανούλες! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Δεσποινακι Εγώ θηλάζω αποκλειστικά..βέβαια πέρασα και περνάω πολλά με πόνους στις θηλές,αλλά το παλεύω.. στις αρχές μου τις πλήγωσε.. τώρα πλέον ένα μήνα δεν έπρεπε πλέον να πονάω,γιατί Ούτε πληγές έχω ούτε τίποτα και όμως ακόμη εκεί.. κάνω θεραπεία και για τον μύκητα candida  γιατί αυτός προκαλεί συνήθως πόνους...άντε να δούμε που θα πάει όλο αυτό..Ούτε ρούχα αντέχω να μου τις ακουμπάνε..Άλλα εκεί δε τα παρατάω.. θα κάνω τα πάντα για να μη χάσω τον θηλασμό..έχω τόσο πολύ γάλα.. είναι κρίμα.. βέβαια στάζει πάρα πολύ σαν συντριβάνι τρέχει και λερωνω τα πάντα..ελπίζω στην εδραίωση να σταματήσει αυτό..πόσο χαίρομαι όταν βλέπω το νινακι μου να τρέφεται από εμένα.. εσύ πως τα πας με τον θηλασμό κορίτσι μου??

Πολυ καλυτερα μερα με τη μερα,εχω κι εγω αρκετο γαλα.Εννοειται οτι με τσακιζει η κουραση κ το ξενυχτι.Θελω να αντλω και οταν χρειαζεται να δινω κ απο μπιμπερο.Ειχαμε ομως ενα συμβαν με τη παιδιατρο που την ταιζε κ το παιδι επαθε απνοια γ λιγα δευτερολεπτα κ επαθα πανικο.Φοβαμαι να χρησιμοποιησω μπιμπερο..Το σκεφτομαι συνεχεια κ σττεναχωριεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πολυ καλυτερα μερα με τη μερα,εχω κι εγω αρκετο γαλα.Εννοειται οτι με τσακιζει η κουραση κ το ξενυχτι.Θελω να αντλω και οταν χρειαζεται να δινω κ απο μπιμπερο.Ειχαμε ομως ενα συμβαν με τη παιδιατρο που την ταιζε κ το παιδι επαθε απνοια γ λιγα δευτερολεπτα κ επαθα πανικο.Φοβαμαι να χρησιμοποιησω μπιμπερο..Το σκεφτομαι συνεχεια κ σττεναχωριεμαι

Έπαθε άπνοια ή στραβοκατάπιε; Και η παιδίατρος τί του έκανε για να το βοηθήσει; Αχρείαστο να είναι απλά να ξέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Έπαθε άπνοια ή στραβοκατάπιε; Και η παιδίατρος τί του έκανε για να το βοηθήσει; Αχρείαστο να είναι απλά να ξέρουμε...

Έπαθε άπνοια μ είπε. Το γύρισε ανάποδα, μετά δν θυμάμαι τπτ. Κοντευα μα λιποθύμησω.το.καημενο ίσως είχε πολύ γάλα στο στόμα του κ δν το κατάπιε. Τι να πω, με φόβισε όμως πάρα πολύ. Τρέμω στην ιδέα του. Μπιμπερό. Αύριο θα μιλήσω με μαία να έρθει να μου δείξει αλλά κ. Πάλι πως θα το κάνω; φοβάμαι πάρα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Έπαθε άπνοια μ είπε. Το γύρισε ανάποδα, μετά δν θυμάμαι τπτ. Κοντευα μα λιποθύμησω.το.καημενο ίσως είχε πολύ γάλα στο στόμα του κ δν το κατάπιε. Τι να πω, με φόβισε όμως πάρα πολύ. Τρέμω στην ιδέα του. Μπιμπερό. Αύριο θα μιλήσω με μαία να έρθει να μου δείξει αλλά κ. Πάλι πως θα το κάνω; φοβάμαι πάρα πολύ.. 

Με το δίκιο σου κορίτσι μου! Εγώ ανατρίχιασα μόνο που το διάβασα! Εγώ όταν δίνω μπιμπερό έχω απόλυτη ησυχία και ακούω τις ανασούλες της! Αν καταπιεί 2 φορές χωρίς να πάρει ανασούλες την σηκώνω και βγάζω το μπιμπερό! Έχω παρατηρήσει οτι όταν δεν ακούω τις ανασούλες της είναι σχεδόν βέβαιο οτι θα πνιγεί! Πολύ άνχος !!!! ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Με το δίκιο σου κορίτσι μου! Εγώ ανατρίχιασα μόνο που το διάβασα! Εγώ όταν δίνω μπιμπερό έχω απόλυτη ησυχία και ακούω τις ανασούλες της! Αν καταπιεί 2 φορές χωρίς να πάρει ανασούλες την σηκώνω και βγάζω το μπιμπερό! Έχω παρατηρήσει οτι όταν δεν ακούω τις ανασούλες της είναι σχεδόν βέβαιο οτι θα πνιγεί! Πολύ άνχος !!!! ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Άσε, θα σκάσω. Το σκέφτομαι συνέχεια. Εσύ δεν θηλάζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Άσε, θα σκάσω. Το σκέφτομαι συνέχεια. Εσύ δεν θηλάζεις; 

Θηλάζω αλλά τις δίνω ένα μπουκάλι κάθε βράδυ γιατί αλλιώς δεν κοιμάται πάνω από μία ώρα ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Θηλάζω αλλά τις δίνω ένα μπουκάλι κάθε βράδυ γιατί αλλιώς δεν κοιμάται πάνω από μία ώρα ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Κι εγώ κάπως έτσι τ σκέφτομαι. Γτ κοιμάμαι λίγο κ είμαι κομματια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κι εγώ κάπως έτσι τ σκέφτομαι. Γτ κοιμάμαι λίγο κ είμαι κομματια

Μακάρι να μπορούσα να την θηλάζω αποκλειστικά αλλά από κάποιο σημείο και μετά από την αυπνία και την κούραση δεν έχω άλλο γάλα! Πρέπει να ξεκουραζόμαστε κιόλας! Ότι καλύτερο ο αποκλειστικός θηλασμός για τα μωράκια μας αλλά ακόμα καλύτερο για αυτά είναι να είναι οι μανούλες τους καλά! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια Καλημέρα και χρόνια πολλά!! εύχομαι να περάσατε όμορφα τα φετινά Χριστούγεννα!! κορίτσια ευτυχώς με τον θηλασμό τα πάμε παρά πολύ καλά.. κάθε μέρα και καλύτερα.. εχτές ας πούμε ξυπναγε στις 3.30 ώρες για φαγητο οπότε μπόρεσα και κοιμήθηκα και εγώ.. μακάρι να συνεχίσει έτσι.. 

μιας και αναφέρθηκατε για τον πνιγμό εμένα κορίτσια μου πνίγεται πολύ συχνά με το στήθος.. είναι λαιμαργη και  παίρνει μεγάλες γουλιές και μου πνίγεται.. ευτυχώς το διαχειρίζεται μόνη της αρκετά καλά.. εγώ απλά την σηκώνω όρθια πάνω μου για να τη βοηθήσω.. Δεν θέλει πανικό κορίτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie1106 είπε:

Μακάρι να μπορούσα να την θηλάζω αποκλειστικά αλλά από κάποιο σημείο και μετά από την αυπνία και την κούραση δεν έχω άλλο γάλα! Πρέπει να ξεκουραζόμαστε κιόλας! Ότι καλύτερο ο αποκλειστικός θηλασμός για τα μωράκια μας αλλά ακόμα καλύτερο για αυτά είναι να είναι οι μανούλες τους καλά! ???

Ξενο γαλα εννοεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ξενο γαλα εννοεις?

Εγώ δίνω ξένο το βράδυ γιατί επειδή είναι όλη μέρα στο στήθος όταν ήθελα να βγάλω με το θήλαστρο για το βράδυ δεν έβγαζα πάνω από 30ml και από τα 2 ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ δίνω ξένο το βράδυ γιατί επειδή είναι όλη μέρα στο στήθος όταν ήθελα να βγάλω με το θήλαστρο για το βράδυ δεν έβγαζα πάνω από 30ml και από τα 2 ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

ναι το παρατηρω κι εγω.Με το ξενο κοιμαται παραπανω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

ναι το παρατηρω κι εγω.Με το ξενο κοιμαται παραπανω ?

Κοιμάται 4 ώρες σερί!!!! Πράγμα που η μπεμπούλα μου δεν κάνει ποτέ με το δικό μου! Αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικές αυτές οι 4 ώρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ δίνω ξένο το βράδυ γιατί επειδή είναι όλη μέρα στο στήθος όταν ήθελα να βγάλω με το θήλαστρο για το βράδυ δεν έβγαζα πάνω από 30ml και από τα 2 ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

να ξέρεις ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτικές ότι αντιστοιχεί στην ποσότητα που πίνει και το μωρο απ το στήθος.. πολλές φορές το στήθος δεν ανταποκρίνεται στο θήλαστρο και νομίζουμε ότι δεν έχουμε γάλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie1106 είπε:

Κοιμάται 4 ώρες σερί!!!! Πράγμα που η μπεμπούλα μου δεν κάνει ποτέ με το δικό μου! Αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικές αυτές οι 4 ώρες...

Πλάκα κάνεις, εννοείται ότι είναι πολύτιμες, μακάρι κ μεις να κοιμόμασταν τόσο. Εν τω μεταξύ κλαίνε όλα τα μωράκια τόσο γοεραα όσο η δικιά μ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πλάκα κάνεις, εννοείται ότι είναι πολύτιμες, μακάρι κ μεις να κοιμόμασταν τόσο. Εν τω μεταξύ κλαίνε όλα τα μωράκια τόσο γοεραα όσο η δικιά μ; 

αχ αυτό το κλάμα... όλα έτσι κλαίνε.. και μένα σπαράζει η καρδιά μου άμα την πιάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

αχ αυτό το κλάμα... όλα έτσι κλαίνε.. και μένα σπαράζει η καρδιά μου άμα την πιάσει..

Αχ μανούλες κουράγιο. Είμαστε τώρα 2.5 ώρες ξυπνιες. Θηλάζουμε, αλλάζουμε πάνα, κ φτου κ απ την αρχή ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Αχ μανούλες κουράγιο. Είμαστε τώρα 2.5 ώρες ξυπνιες. Θηλάζουμε, αλλάζουμε πάνα, κ φτου κ απ την αρχή ???

εχτές ήταν το χειρότερο βράδυ μας... μάλλον κολικοί.. τσίριζε και έκλαιγε πολύ έντονα πρώτη φορά μου το κάνει αυτό..  την πήρα στο κρεβάτι μας και ήμασταν  ξαπλωμένες και την είχα στο στήθος για να ηρεμήσει.. μέχρι που αποκοιμήθηκε.. ουφ..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

εχτές ήταν το χειρότερο βράδυ μας... μάλλον κολικοί.. τσίριζε και έκλαιγε πολύ έντονα πρώτη φορά μου το κάνει αυτό..  την πήρα στο κρεβάτι μας και ήμασταν  ξαπλωμένες και την είχα στο στήθος για να ηρεμήσει.. μέχρι που αποκοιμήθηκε.. ουφ..  

Ωχ κατάλαβα. Τι μας περιμένει!!! Τρέμω στην ιδέα των κολικων. Θα σας δει παιδίατρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια εμάς ξεκίνησαν για τα καλά οι κολικοι..προχτές το βράδυ ήταν ξυπνιος από τις 11 μέχρι τις 9 μισή το πρωί πρέπει να κοιμήθηκε καμία μια μίση ώρα όλο το βράδυ μόνο ποναγε η ψυχή μου που τον έβλεπα να θέλει να κοιμηθεί και να μην μπορεί από τους πόνους, ξεκινήσαμε τις σταγόνες μέχρι στιγμής δείχνει να τον πιάνουν θα δείξει πως θα πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...