Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 20/12/2019 at 12:38 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

ωχ κοπέλα μου περαστικά σας!! γρήγορα να γυρίσετε σπίτι σας!! έχει πολύ ικτερο; τη βάλανε σε λάμπα; 

15 έχει. Μπκε λίγες ώρες. Ευτυχώς τρώει κ ενυδατώνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια..

γεννησα προχθες στις 17:25 με καισαρικη τελακα...πηγα για προκληση και ετυχε να ημουν ηδη ετοιμη και το υποθετο μ βαλανε επεσε απο το κολπο μ στη μια ωρα οποτε δεν εδρασε.. σπασαν τα νερα απο μονα τους στις 2 το βραδυ και ξεκινησαν οι πονοι!!! 

Περασα ολο το βραδυ με πονους το πρωι επισκληριδιο και καπως τα ανεχομουν!!

αλλα ο μικρος δεν ειχε παρει σωστη θεση μεσα και δεν ερχοταν τοσο καλα το κεφαλακι του και μετα απο τοσες ωρες δεν εκανα διαστολη εστασα μεχρι 4 και ειπα να γινει καισαρικη!!

αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια...

Αλλα καταλαβα οτι καθε πονος και η καθε ταλαιπορια αξιζει για αυτα τα πλασματακια και ουτε που τα θυμασαι μετα!!!

ευχομαι στις κοπελες που ειναι οι επομενες να πανε ολα καλα και να κρατησουν τα μπεμπακια τους στην αγκαλιτσα τους!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μ. Τελικά πως σου φάνηκε η εμπειρία του τοκετού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, όσες θηλάζετε αποκλειστικά δίνετε στα μωρά σας πιπίλα; εμείς τώρα αρχίσαμε να θηλάζουμε σωστά, με βοήθησε πολύ μια μαία, αλλά την βλέπω όλη την ώρα ψάχνεται ενώ μπορεί ν είχε φάει λίγο νωρίτερα.. Στο στήθος κάθε πότε τα βάζετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια μου, όσες θηλάζετε αποκλειστικά δίνετε στα μωρά σας πιπίλα; εμείς τώρα αρχίσαμε να θηλάζουμε σωστά, με βοήθησε πολύ μια μαία, αλλά την βλέπω όλη την ώρα ψάχνεται ενώ μπορεί ν είχε φάει λίγο νωρίτερα.. Στο στήθος κάθε πότε τα βάζετε; 

Πόσο είστε τώρα? Εμάς μας είχαν πει μετά τον μήνα. Πλέον 42 ημερών την χρησιμοποιούμε. Όχι κάθε φορά... Ανάλογα..... Ταΐζω ανά τρίωρο... Κ μπορεί να ζητήσει κ στο δίωρο.. Αλλά γενικά προτιμώ τρίωρο για να μη χαλάει το πρόγραμμα του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πόσο είστε τώρα? Εμάς μας είχαν πει μετά τον μήνα. Πλέον 42 ημερών την χρησιμοποιούμε. Όχι κάθε φορά... Ανάλογα..... Ταΐζω ανά τρίωρο... Κ μπορεί να ζητήσει κ στο δίωρο.. Αλλά γενικά προτιμώ τρίωρο για να μη χαλάει το πρόγραμμα του. 

Πόση ώρα θηλάζεις  αν 3ωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2019 at 1:12 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πήγαμε χτες για επανέλεγχο χολεριθρινης όλα καλά ευτυχώς έπεσε η τιμή όποτε δεν χρειάστηκε να μπει στην λάμπα ..επιστρέφουμε σπιτάκι μας επιτέλους!!! Εγώ πάλι δεν είναι και πολύ καλά...Από χτες κλαίω όλη μέρα έτσι ξαφνικά..έχω πολύ άγχος βέβαια πως θα τα καταφέρουμε με το μωρό..Το τραγικό είναι ότι ξεχνάω..ξεχνάω πααάρα πολύ ..έχω φρικάρει..Δεν είχα ποτέ θέμα μνήμης ισα ισα. 

Τι τιμές είχατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια μου, όσες θηλάζετε αποκλειστικά δίνετε στα μωρά σας πιπίλα; εμείς τώρα αρχίσαμε να θηλάζουμε σωστά, με βοήθησε πολύ μια μαία, αλλά την βλέπω όλη την ώρα ψάχνεται ενώ μπορεί ν είχε φάει λίγο νωρίτερα.. Στο στήθος κάθε πότε τα βάζετε; 

Ειναι πολυ νωρίς ακόμη για να έχει σταθερο προγραμμα. Εγω π ειχα ρωτήσει ειχανε πει οταν ζητάει χωρίς ωράριο. Ειδικα τωρα π ειναι αρχη οσο την βάζεις τοσο κατεβαίνει κ το γαλα σου.

η πιπιλα πάλι λενε ο καθένας οτι θέλει. Το θεμα ειναι να την πιάσει το μωρο , στην πρωτη π ειχα ρωτήσει το γιατρο έτσι μ είχε πει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Τι τιμές είχατε; 

Ξεκίνησε από 9.7 έφτασε 12.7 το απόγευμα της ίδιας ημέρας .Την επόμενη ήταν 10.3 όπου κ μας έβγαλαν και την επόμενη 9.7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Ξεκίνησε από 9.7 έφτασε 12.7 το απόγευμα της ίδιας ημέρας .Την επόμενη ήταν 10.3 όπου κ μας έβγαλαν και την επόμενη 9.7

Είχε καθολου συμπτώματα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Ξεκίνησε από 9.7 έφτασε 12.7 το απόγευμα της ίδιας ημέρας .Την επόμενη ήταν 10.3 όπου κ μας έβγαλαν και την επόμενη 9.7

Εντάξει δεν είχατε πολύ εσείς. Εμείς φτάσαμε 20 κ τώρα είμαστε στο 13.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέω κ αλλες κοπελες ειχατε θεμα με ικτερο...και εμεις ηταν σημερα να βγουμε και τελικα ανεβασε ικτερο ο μπεμπακος... οποτε θα τον κρατησουν στη λαμπα και βλεπουμε αυριο!! 

Φοβαμαι μην μας πουν και αυριο οτι δεν εχει κατεβει και μεινουμε κ αλλο!!

σε εσας με τη λαμπα κατεβηκε αμεσως;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Βλέω κ αλλες κοπελες ειχατε θεμα με ικτερο...και εμεις ηταν σημερα να βγουμε και τελικα ανεβασε ικτερο ο μπεμπακος... οποτε θα τον κρατησουν στη λαμπα και βλεπουμε αυριο!! 

Φοβαμαι μην μας πουν και αυριο οτι δεν εχει κατεβει και μεινουμε κ αλλο!!

σε εσας με τη λαμπα κατεβηκε αμεσως;;

Eμενα ανέβασε την 6η μέρα. Κοιμοταν πολύ το παιδί, δεν ξυπνουσε εύκολα. Εδώ στο νοσοκομείο μπήκε λίγες ώρες κνεοεδε στο 14.την βγάλανε. Πήγε στο 17 την ξαναβαλανε γ λίγες ώρες. Χθες είχαμε 15.8 κ εμεινδ όλο τ βράδυ κ σήμερα είχε 13.5.πολυ ψυχοφθορο όλο αυτό. Εσένα πόσο έχει; έχει συμπτώματα; είναι νωχελικος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Είχε καθολου συμπτώματα;; 

Ναι δεν ήταν πολύ απλά επειδή δεν γέννησα στον τόπο μου ήμουν Αθήνα για ασφάλεια κάναμε την επανάληψη για να φύγουμε με σιγουριά.. απο συμπτώματα είχε λίγο το χρωματακι του κιτρινισει και κοιμόταν πολλές ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου και καλα χριστουγεννα!!!φιλια στα μπεμπακια !!ερωτηση ποιες δινουν μεικτη διατροφη??βρε κοριτσια βγαζω με θηλαστρο μετα δυσκολιας 50 με 60 ml .η αληθεια ειναι οτι δεν προλαβαινω να τηρω το 3ωρο γιατι η μπεμπουλα μου ζηταει αμεσως να πιει το γαλατακι της ...ειδικα βραδυ αν καταφερω να κοιμηθω δεν τραβαω ποτε γαλα ..εσεις πως τα καταφερνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια μου και καλα χριστουγεννα!!!φιλια στα μπεμπακια !!ερωτηση ποιες δινουν μεικτη διατροφη??βρε κοριτσια βγαζω με θηλαστρο μετα δυσκολιας 50 με 60 ml .η αληθεια ειναι οτι δεν προλαβαινω να τηρω το 3ωρο γιατι η μπεμπουλα μου ζηταει αμεσως να πιει το γαλατακι της ...ειδικα βραδυ αν καταφερω να κοιμηθω δεν τραβαω ποτε γαλα ..εσεις πως τα καταφερνετε?

Γειά σου @Μπεμπελουκα! Καλές γιορτές να έχουμε με τα θαυματάκια μας!!! Εγώ δίνω το βράδυ μπουκάλι για να κοιμηθούμε λιγάκι! Αλλιώς θα είχα καταρεύσει! Η μπεμπούλα μου είναι όλη μέρα στο στήθος! Όταν προλαβαίνω να βγάλω με το θήλαστρο και εγώ βαριά 60 ml βγάζω! Αλλά δεν προλαβαίνω να βγάζω συνέχεια γιατί είναι κυριολεκτικά όλη μέρα στο στήθος! Μόνο εκεί ησυχάζει! Βέβαια εγώ διπνω μπουκάλι και γιατί δεν έχει πάρει ακόμα το βάρος γέννησής της πίσω και έχω ανχωθεί λίγο μήπως δεν της φτάνει το δικό μου γάλα! ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια μου και καλα χριστουγεννα!!!φιλια στα μπεμπακια !!ερωτηση ποιες δινουν μεικτη διατροφη??βρε κοριτσια βγαζω με θηλαστρο μετα δυσκολιας 50 με 60 ml .η αληθεια ειναι οτι δεν προλαβαινω να τηρω το 3ωρο γιατι η μπεμπουλα μου ζηταει αμεσως να πιει το γαλατακι της ...ειδικα βραδυ αν καταφερω να κοιμηθω δεν τραβαω ποτε γαλα ..εσεις πως τα καταφερνετε?

Το βράδυ κοριτσι μου δινω ξενο για να την πιάνει αλλιως δεν θα κοιμόμασταν :) 

κατα τ αλλα πως τα πατε;

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σου @Μπεμπελουκα! Καλές γιορτές να έχουμε με τα θαυματάκια μας!!! Εγώ δίνω το βράδυ μπουκάλι για να κοιμηθούμε λιγάκι! Αλλιώς θα είχα καταρεύσει! Η μπεμπούλα μου είναι όλη μέρα στο στήθος! Όταν προλαβαίνω να βγάλω με το θήλαστρο και εγώ βαριά 60 ml βγάζω! Αλλά δεν προλαβαίνω να βγάζω συνέχεια γιατί είναι κυριολεκτικά όλη μέρα στο στήθος! Μόνο εκεί ησυχάζει! Βέβαια εγώ διπνω μπουκάλι και γιατί δεν έχει πάρει ακόμα το βάρος γέννησής της πίσω και έχω ανχωθεί λίγο μήπως δεν της φτάνει το δικό μου γάλα! ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Αν τρώει να μην αγχωνεσε :) 

και εμενα όλη μερα ειναι στο στηθος Και δεν χορταίνει πολλες φορές στο 2ωρο μεσα τρώει δυο γεύματα αλλιως εχουμε γκρίνιες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@netspirit @Angie1106 εμενα στηθος δεν καθεται δυστυχως για λιγο και μετα ξεκινα γκρινια .ετσι παιζει πολυ σκονη και λιγο απο το δικο μου .οσον αφορα το βαρος της το ανακτησε και χθες που τη ζυγισαμε ειναι 3200 .παιζει μονο μπουκαλι  πηραμε καιdr browns νομιζω ειναι καλυτερα και απο τα chicco και τα αvent.καταταλλα ακομη προσαρμοζομαστε βεβαια καλυτερα σε συγκριση με τις πρωτες μερες .αρκετη αυπνια η θα κοιμομαστε με διακοπες .κοριτσια λοχεια εχω ακομη κ μ φαινονται αρκετα . Βγηκατε εξω καθολου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit @Angie1106 εμενα στηθος δεν καθεται δυστυχως για λιγο και μετα ξεκινα γκρινια .ετσι παιζει πολυ σκονη και λιγο απο το δικο μου .οσον αφορα το βαρος της το ανακτησε και χθες που τη ζυγισαμε ειναι 3200 .παιζει μονο μπουκαλι  πηραμε καιdr browns νομιζω ειναι καλυτερα και απο τα chicco και τα αvent.καταταλλα ακομη προσαρμοζομαστε βεβαια καλυτερα σε συγκριση με τις πρωτες μερες .αρκετη αυπνια η θα κοιμομαστε με διακοπες .κοριτσια λοχεια εχω ακομη κ μ φαινονται αρκετα . Βγηκατε εξω καθολου ?

Εγώ βγήκε αμέσως! Λίγο σούπερ μάρκετ μην φανταστείτε! Αλλά και αυτό μου φάνηκε τεράστια βόλτα! Και σήμερα θα πάω να βάψω τα μαλλιά μου! Μεγάλο άνχος τί θα γίνει στο σπίτι... αλλά θα της δώσω ξένο πρώτα για να κοιμηθεί κανένα  2ωρο τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Eμενα ανέβασε την 6η μέρα. Κοιμοταν πολύ το παιδί, δεν ξυπνουσε εύκολα. Εδώ στο νοσοκομείο μπήκε λίγες ώρες κνεοεδε στο 14.την βγάλανε. Πήγε στο 17 την ξαναβαλανε γ λίγες ώρες. Χθες είχαμε 15.8 κ εμεινδ όλο τ βράδυ κ σήμερα είχε 13.5.πολυ ψυχοφθορο όλο αυτό. Εσένα πόσο έχει; έχει συμπτώματα; είναι νωχελικος; 

Ανεβασε την τριτη μερα που ηταν να φυγουμε απο την κλινικη πηγε 13,11 και το βαλανε οκη μερα στη λαμπα! Τωρα το πρωι μ ειπαν οτι κατεβηκε στο 11 οχι και πολυ δηλαδη!!αλλα τουλαχιστον θα φυγουμε!! Δεν ηταν καθολου νοχελικος και ωρεξη εχει μια χαρα!!απλα μ ειπαν ετυχε να ανεβασει!!αλλα θελει παρακολουθηση τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ βγήκε αμέσως! Λίγο σούπερ μάρκετ μην φανταστείτε! Αλλά και αυτό μου φάνηκε τεράστια βόλτα! Και σήμερα θα πάω να βάψω τα μαλλιά μου! Μεγάλο άνχος τί θα γίνει στο σπίτι... αλλά θα της δώσω ξένο πρώτα για να κοιμηθεί κανένα  2ωρο τουλάχιστον!

Μια χαρα θα πανε ολα!!!και εγω θελω ν τα βαψω περιμενω να σταματησει το αιμα καλο beauty!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit @Angie1106 εμενα στηθος δεν καθεται δυστυχως για λιγο και μετα ξεκινα γκρινια .ετσι παιζει πολυ σκονη και λιγο απο το δικο μου .οσον αφορα το βαρος της το ανακτησε και χθες που τη ζυγισαμε ειναι 3200 .παιζει μονο μπουκαλι  πηραμε καιdr browns νομιζω ειναι καλυτερα και απο τα chicco και τα αvent.καταταλλα ακομη προσαρμοζομαστε βεβαια καλυτερα σε συγκριση με τις πρωτες μερες .αρκετη αυπνια η θα κοιμομαστε με διακοπες .κοριτσια λοχεια εχω ακομη κ μ φαινονται αρκετα . Βγηκατε εξω καθολου ?

καλησπέρα κορίτσια μου, εγώ πήρα μισό σαραντισμό και βγήκα εχτές βολτούλα για τα χριστουγεννιάτικα ψώνια. όσο αφορά το θηλασμό κάνω αποκλειστικό θηλασμό και ναι περνάω αρκετές ώρες με το μωρό στο στήθος και τη νύχτα περίπου ανα 2,5 ώρες ξυπνάει για φαγητό. Το θετικό είναι όταν μου φάει καλά 10-15 λεπτά μου κοιμάται σχεδόν αμέσως. Εχτές που τη ζυγίσαμε ήταν 3740 πήρε σχεδόν ένα κιλό από την μέρα της γέννησης. Τα λόχεια μου σταμάτησαν περίπου στις 17 μέρες και τώρα έχω τα γνωστά καφέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit @Angie1106 εμενα στηθος δεν καθεται δυστυχως για λιγο και μετα ξεκινα γκρινια .ετσι παιζει πολυ σκονη και λιγο απο το δικο μου .οσον αφορα το βαρος της το ανακτησε και χθες που τη ζυγισαμε ειναι 3200 .παιζει μονο μπουκαλι  πηραμε καιdr browns νομιζω ειναι καλυτερα και απο τα chicco και τα αvent.καταταλλα ακομη προσαρμοζομαστε βεβαια καλυτερα σε συγκριση με τις πρωτες μερες .αρκετη αυπνια η θα κοιμομαστε με διακοπες .κοριτσια λοχεια εχω ακομη κ μ φαινονται αρκετα . Βγηκατε εξω καθολου ?

Εμενα λατρεύει να κάθεται στο στηθος αλλα μολις τη βγαλω γκρινιάζει για γαλα :)

καποιες φορές που πιθανών έχει πονακια την βαζω στο στηθος κ ηρεμεί.

τα μπιμπερο ειναι καθαρά θεμα τι θα δεχτει το μωρο σ. εμενα και οι δυο κορες λατρεύουν το ΜΑΜ. Θυμαμαι στην πρωτη κορη που αρρώστησα κ μπήκα στο νοσοκομείο πηγε ο αντρας μ τη μικρη στη μαμα μ χωρίς μπιμπερο κ δανείστηκε απο τη γειτόνισσα ενα avent. Το παιδί δεν ήπιε γαλα καθολου και αναγκάστηκαν να κανουν ολόκληρο δρομολόγιο να βρουνε ΜΑΜ.

την 8η μερα πήρα ευχή απο τον παπά και βγαινω κανονικά εξω σχεδον καθε μερα και βγαζω κ την μπεμπα να τη χτυπάει καθαρός αέρας. 
συμβουλη απο το γιατρο μου «βγάζετε το παιδί εξω και μη φοβάστε»

λοχεια έχω αλλα όχι πολλά συζητά το με το γιατρο σου και να πλενεσε πολλες φορές με το ντουζ αναποδα και πίεση. Κανει καλο.

στις πριν 16 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ βγήκε αμέσως! Λίγο σούπερ μάρκετ μην φανταστείτε! Αλλά και αυτό μου φάνηκε τεράστια βόλτα! Και σήμερα θα πάω να βάψω τα μαλλιά μου! Μεγάλο άνχος τί θα γίνει στο σπίτι... αλλά θα της δώσω ξένο πρώτα για να κοιμηθεί κανένα  2ωρο τουλάχιστον!

Εμενα μου λες... διακοπές στο σουπερ μάρκετ ? ονειρικές :) 

αδου θα πας κ για μποτέ μη μιλάς καθολου!!! Εγω βγήκα 25 λεπτά για καφε :?

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου, εγώ πήρα μισό σαραντισμό και βγήκα εχτές βολτούλα για τα χριστουγεννιάτικα ψώνια. όσο αφορά το θηλασμό κάνω αποκλειστικό θηλασμό και ναι περνάω αρκετές ώρες με το μωρό στο στήθος και τη νύχτα περίπου ανα 2,5 ώρες ξυπνάει για φαγητό. Το θετικό είναι όταν μου φάει καλά 10-15 λεπτά μου κοιμάται σχεδόν αμέσως. Εχτές που τη ζυγίσαμε ήταν 3740 πήρε σχεδόν ένα κιλό από την μέρα της γέννησης. Τα λόχεια μου σταμάτησαν περίπου στις 17 μέρες και τώρα έχω τα γνωστά καφέ.. 

Μια χαρά σας κόβω :) εγω το βράδυ της δινω ξενο κ κοιμαται καμπόσο κ ξεκουράζομαι γιατι στο πόδι όλη μερα να κυνηγάω την μεγαλη δεν νομιζω πτι θα αντέξω πολυ :)

την Κυριακή που δε δούλευε π άνδρας μπυ κατέβασα τις ασφάλειες κ κοιμόμουν όλη μερα. Ξυπνούσα μόνο για θηλασμο :)

εμεις εχουμε γιατρο την Τρίτη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Εμενα λατρεύει να κάθεται στο στηθος αλλα μολις τη βγαλω γκρινιάζει για γαλα :)

καποιες φορές που πιθανών έχει πονακια την βαζω στο στηθος κ ηρεμεί.

τα μπιμπερο ειναι καθαρά θεμα τι θα δεχτει το μωρο σ. εμενα και οι δυο κορες λατρεύουν το ΜΑΜ. Θυμαμαι στην πρωτη κορη που αρρώστησα κ μπήκα στο νοσοκομείο πηγε ο αντρας μ τη μικρη στη μαμα μ χωρίς μπιμπερο κ δανείστηκε απο τη γειτόνισσα ενα avent. Το παιδί δεν ήπιε γαλα καθολου και αναγκάστηκαν να κανουν ολόκληρο δρομολόγιο να βρουνε ΜΑΜ.

την 8η μερα πήρα ευχή απο τον παπά και βγαινω κανονικά εξω σχεδον καθε μερα και βγαζω κ την μπεμπα να τη χτυπάει καθαρός αέρας. 
συμβουλη απο το γιατρο μου «βγάζετε το παιδί εξω και μη φοβάστε»

λοχεια έχω αλλα όχι πολλά συζητά το με το γιατρο σου και να πλενεσε πολλες φορές με το ντουζ αναποδα και πίεση. Κανει καλο.

Εμενα μου λες... διακοπές στο σουπερ μάρκετ ? ονειρικές :) 

αδου θα πας κ για μποτέ μη μιλάς καθολου!!! Εγω βγήκα 25 λεπτά για καφε :?

Μια χαρά σας κόβω :) εγω το βράδυ της δινω ξενο κ κοιμαται καμπόσο κ ξεκουράζομαι γιατι στο πόδι όλη μερα να κυνηγάω την μεγαλη δεν νομιζω πτι θα αντέξω πολυ :)

την Κυριακή που δε δούλευε π άνδρας μπυ κατέβασα τις ασφάλειες κ κοιμόμουν όλη μερα. Ξυπνούσα μόνο για θηλασμο :)

εμεις εχουμε γιατρο την Τρίτη :)

κάποια βράδια που έχω φτάσει στα όρια μου λέω από αύριο θα δώσω ξένο.. και την ίδια στιγμή το μετανιώνω.. σκέφτομαι υπομονή... θα φτιάξουν τα πράγματα.. ευτυχώς που ο άντρα μου είναι πολύ υποστηρικτικός και με στηριζει όσο μπορεί.. αν και θέλω να τον αφήνω να κοιμάται τα βράδια γιατί εκείνος έχει να πάει και στη δουλειά.. εγώ μπορώ να κοιμάμαι μέχρι το μεσημέρι.. Με τη μεγάλη σου πως τα πας;; έχει δεχτεί εύκολα το νέο μέλος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...