Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτό μου το χε πει κ την 30η εβδομάδα που ξανά πήρα για μια εβδομάδα. Γενικά δεν είναι των φαρμάκων. Αλλά με τόσες συσπάσεις αν δεν έπαιρνα κάτι θα βγαίνει πρόωρα.... Μου πε βέβαια θα ξανά μιλήσουμε κ βλέπουμε...... Σήμερα 3 φορές. Από αύριο 2 φορές..... Κ λογικά από Σάββατο 1φορα....καπως έτσι μου το πάει... Μπορεί να ναι μεγάλος αλλά πρέπει κ να μπω κ στο μήνα μου.... 

Λίγο έμεινε θα περάσουν οι μέρες και όλα μια χαρά θα είναι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;;;; εγώ μια χαρά είμαι...Ο μπέμπης μου ευτυχώς "ξύπνησε " και από χτες το απόγευμα τον νιώθω κανονικά πάλι!!!Μια ερωτησουλα μόνο...μπαινω αύριο στην 29 εβδομάδα..έχουν αυξηθεί τα κολπικα υγρά σε εσάς έτυχε αυτο;;;

Κι εγω που είμαι στην ιδια εβδομαδα εχω παρατηρησει από πριν 2 βδομάδες ότι αρχιζουν κι αυξάνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Κι εγω που είμαι στην ιδια εβδομαδα εχω παρατηρησει από πριν 2 βδομάδες ότι αρχιζουν κι αυξάνονται!

Καλημέρα @Maroulli!! Τα κολπικα υγρά όντως αυξανονται και μπορεί να είναι σαν ασπράδι αυγού μην ανυσηχησεις δεν θα είναι έτσι για όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ..απλα αν παρατηρήσεις ότι μετά από πλύσιμο συνεχίζεται και είναι πράσινα  η μυριζουν περιεργα τότε να το αναφέρεις στο γιατρό ίσως σου δώσει κάποια καλλιέργεια να κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα @Maroulli!! Τα κολπικα υγρά όντως αυξανονται και μπορεί να είναι σαν ασπράδι αυγού μην ανυσηχησεις δεν θα είναι έτσι για όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ..απλα αν παρατηρήσεις ότι μετά από πλύσιμο συνεχίζεται και είναι πράσινα  η μυριζουν περιεργα τότε να το αναφέρεις στο γιατρό ίσως σου δώσει κάποια καλλιέργεια να κάνεις.

Ναι κάποιες φορές βγαίνουν κάποια πολύ πιο παχυρευστα άσπρα να σου πω την αλήθεια βρε παιδί μου μου μυρίζουν γλυκό!!!Τώρα δεν ξέρω μπορεί κ να μου φαίνεται!!!χαχαχ( ο πεινασμένος χχαχαχαχαχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ είχα υγρά σα ασπραδι σα αυτά που είχαμε στη ωορρηξία.... Δεν το χω αναφέρει στο γιατρό.... Η προγεστερόνη επιτέλους έπιασε. Δηλ από το πρωί έχω κάνει μόνο μια συσπαση... Αλλά ο πόνος περιόδου δεν έχει σταματήσει... Σερί με πάει. Κ όσο είναι ξυπνιος δε κάνει άλλη δουλειά μόνο να σπρώχνει....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια κ εγώ είχα υγρά σα ασπραδι σα αυτά που είχαμε στη ωορρηξία.... Δεν το χω αναφέρει στο γιατρό.... Η προγεστερόνη επιτέλους έπιασε. Δηλ από το πρωί έχω κάνει μόνο μια συσπαση... Αλλά ο πόνος περιόδου δεν έχει σταματήσει... Σερί με πάει. Κ όσο είναι ξυπνιος δε κάνει άλλη δουλειά μόνο να σπρώχνει....... 

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τ κάνετε?? Εγώ πήγα σήμερα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού... Πραγματικά πολύ ωραία εμπειρία.... Κορίτσι μ... Την προγεστερόνη την περνεις κολπικά??? Γτ εγώ π παίρνω εδώ κ πάνω από 1 μήνα συνεχόμενα από αυτό βγάζω κολπικά υγρά λευκά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κανετε;;; απο χθες βγήκα σε άδεια τοκετού... άντε σιγα σιγα... Σήμερα πήγα κ την κατέθεσα....Εσείς τι κανετε;;;

Τα χαρτιά που σου ζητήσανε είναι δήλωση εργοδότη, χαρτί από γιατρό του εοππυ, βιβλιάριο και αριθμό τραπεζικού λογαριασμού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τ κάνετε?? Εγώ πήγα σήμερα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού... Πραγματικά πολύ ωραία εμπειρία.... Κορίτσι μ... Την προγεστερόνη την περνεις κολπικά??? Γτ εγώ π παίρνω εδώ κ πάνω από 1 μήνα συνεχόμενα από αυτό βγάζω κολπικά υγρά λευκά... 

Ναι αυτό μπορεί να συμβεί. Όχι εγώ το παίρνω από το στόμα. Κ δεν μου δίνει μεγάλα διαστήματα. Μόνο μία εβδομάδα γενικά τα παίρνω... Την 27η... Την 30η.. Κ τώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweety85 είπε:

Χαρτί από συμβεβλημενο γυναικολογο με την πιθανή ημερομηνία τοκετού... το χαρτί που το συμπληρώνει ο γιατρός,μετα ο εργοδότης κ εσύ... το λεγόμενο τρίπτυχο.... φωτοτυπία την ταυτότητα σου...φωτοτυπία τον λογαριασμό τραπέζης Σου...Κ το βιβλιάριο ασθενείας...

Το τρίπτυχο ποιο ειναι; σου το δωσαν από το ΙΚΑ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Ναι στο δίνει το ΙΚΑ...Αλλά το έχουν.κ κάποιοι γυναικολογοι... Εγώ το.πηρα απο το ικα μου... Πότε βγαινεις;;;σε ποιον δημο ανηκεις;;;

Εγώ Θεσσαλονίκη Δήμο Κορδελιού Ευόσμου. Εγώ βγαίνω την άλλη Παρασκευή. Αλλά μ ζήτησαν χαρτί απ τον εργοδότη κ χαρτί τ γιατρού μ με την ΠΗΤ. Αυτο τ τρίπτυχο όχι... Θα φανεί όταν παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweety85 είπε:

Μμμμ δεν ξερω για Θεσσαλονίκη... Μήπως δεν το δίνει το ΙΚΑ σας κ το δίνει ο γιατρός;;; απλά ρωτα παρε τηλ... να μην τρέχεις τελευταία στιγμή...

20191014_163731.jpg

Σ'ευχαριστώ πολύ,θα ρωτήσω..Καλή άδεια!!!Με το καλό το μωράκι που κοντεύει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Μμμμ δεν ξερω για Θεσσαλονίκη... Μήπως δεν το δίνει το ΙΚΑ σας κ το δίνει ο γιατρός;;; απλά ρωτα παρε τηλ... να μην τρέχεις τελευταία στιγμή...

20191014_163731.jpg

Εμένα κορίτσια ήταν ξεχωριστά. Κάθε ικα δίνει αλλά χαρτιά. Εγώ από το ΙΚΑ έκανα αίτηση μόνο τη τελευταία παράγραφο. Τα άλλα τα πήρα από εργοδότη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Συγκαστρούλες!

πως είστε;
Εγώ Όλα καλά δόξα το θεό! Τρέχω αυτές τις μέρες αρκετά 

ετοιμάζω και το δωμάτιο της κόρη μου για την «εισβολή» της μπέμπας όποτε χρόνος ελάχιστος :)

@Starrr αχ τι μου θύμησες με την περιγραφή σου ? . κάπως έτσι ήταν Και το ξημέρωμα εκείνο πριν φέρω στον κόσμο τον πρώτο μου έρωτα ... 

κανε όμως υπομονή για να μπεις στο μήνα σου κορίτσι μου. Ενέσεις για τα πνευμόνια του δεν σου έδωσε; Να είσαι καλυμμένη ;

Εμένα η Μπέμπα δεν σταματάει να κουνιέται όλη μέρα και το ζάχαρο τα πρωινά τσιμπάει, αλλά μετά στρώνει...

κοριτσια εμένα το στήθος μου σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο πρισμενο όσο στην πρώτη κ ακομι δεν έχει βγαλει στάλα γάλα.... αυτό η αλήθεια είναι ότι με ανησυχεί λίγο αλλά θα περιμένω μέχρι κ την τελευταία στιγμή :) . Ο θηλασμός αν και δεν τα κατάφερα για πολύ την πρώτη φορά (μόνο 2,5 μήνες) ομολογώ ότι ήτανε κάτι το μαγευτικό....

Καλό απόγευμα κ φιλιά στις Κουνιστές  κοιλίτσες μας :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα Συγκαστρούλες!

πως είστε;
Εγώ Όλα καλά δόξα το θεό! Τρέχω αυτές τις μέρες αρκετά 

ετοιμάζω και το δωμάτιο της κόρη μου για την «εισβολή» της μπέμπας όποτε χρόνος ελάχιστος :)

@Starrr αχ τι μου θύμησες με την περιγραφή σου ? . κάπως έτσι ήταν Και το ξημέρωμα εκείνο πριν φέρω στον κόσμο τον πρώτο μου έρωτα ... 

κανε όμως υπομονή για να μπεις στο μήνα σου κορίτσι μου. Ενέσεις για τα πνευμόνια του δεν σου έδωσε; Να είσαι καλυμμένη ;

Εμένα η Μπέμπα δεν σταματάει να κουνιέται όλη μέρα και το ζάχαρο τα πρωινά τσιμπάει, αλλά μετά στρώνει...

κοριτσια εμένα το στήθος μου σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο πρισμενο όσο στην πρώτη κ ακομι δεν έχει βγαλει στάλα γάλα.... αυτό η αλήθεια είναι ότι με ανησυχεί λίγο αλλά θα περιμένω μέχρι κ την τελευταία στιγμή :) . Ο θηλασμός αν και δεν τα κατάφερα για πολύ την πρώτη φορά (μόνο 2,5 μήνες) ομολογώ ότι ήτανε κάτι το μαγευτικό....

Καλό απόγευμα κ φιλιά στις Κουνιστές  κοιλίτσες μας :) 

 

Όχι δεν μου έδωσε ένεση. Μου έδωσε μια εβδομάδα προγεστερόνη για να καθυστερησουμε όσο μπορουμε... Μετά φοβάμαι μη δε κάνω συσπάσεις... Κ δεν ε βγει ποτέ ??? αύριο έχω ραντεβού το απόγευμα έκτακτα να με δει. Ελπίζω να μη με δει από κατω?????? τώρα έχει λοξιγγα... Κ τον ακούω πολύ χαμηλά πλάγια αριστερά κ πίσω προς το ποπό. Όλη μέρα πόνο περιόδου. Εσύ τα χες αυτά τη προηγούμενη μέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι δεν μου έδωσε ένεση. Μου έδωσε μια εβδομάδα προγεστερόνη για να καθυστερησουμε όσο μπορουμε... Μετά φοβάμαι μη δε κάνω συσπάσεις... Κ δεν ε βγει ποτέ ??? αύριο έχω ραντεβού το απόγευμα έκτακτα να με δει. Ελπίζω να μη με δει από κατω?????? τώρα έχει λοξιγγα... Κ τον ακούω πολύ χαμηλά πλάγια αριστερά κ πίσω προς το ποπό. Όλη μέρα πόνο περιόδου. Εσύ τα χες αυτά τη προηγούμενη μέρα? 

Το ξημέρωμα πριν γεννήσω είχα πονάκια στη μέση κ πόνους περιοδου

ενοιωθα θα ξεκολλήσει η μέση μου κ πονούσαν τα Κόκκαλα μου.

το έπαιζα κ χαλαρή, κυρία

το ξημέρωμα που γέννησα τα πονάκια ενώ δεν ήτανε σταθερά ξαφνικά έγιναν του λεπτού. Εκεί τα είδα όλα δεν υπήρχε χαλαρότητα φυσικά κ έβριζα την μια την μαία η οποία δεν βοηθούσε καθόλου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή ο τράχηλος ήταν πολύ Κοντος και η μικρή πολύ χαμηλά τότε μου είχε δώσει ενέσεις για τα πνευμονία του ( κορτιζόνη) για τυχόν πρόωρο τοκετό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Το ξημέρωμα πριν γεννήσω είχα πονάκια στη μέση κ πόνους περιοδου

ενοιωθα θα ξεκολλήσει η μέση μου κ πονούσαν τα Κόκκαλα μου.

το έπαιζα κ χαλαρή, κυρία

το ξημέρωμα που γέννησα τα πονάκια ενώ δεν ήτανε σταθερά ξαφνικά έγιναν του λεπτού. Εκεί τα είδα όλα δεν υπήρχε χαλαρότητα φυσικά κ έβριζα την μια την μαία η οποία δεν βοηθούσε καθόλου ?

Μια από τα ίδια. Μόνο που σταμάτησαν. Δεν έγιναν σταθερά.... Αυτό το ξεκλλημα της μέσης αχχχ.. Τώρα έχω συνεχόμενο πόνο περιόδου. Όταν κάθομαι ηρεμεί... Προφανώς όταν σηκώνομαι πεφτει κ ο μπεμπης με τη βαρύτητα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Επειδή ο τράχηλος ήταν πολύ Κοντος και η μικρή πολύ χαμηλά τότε μου είχε δώσει ενέσεις για τα πνευμονία του ( κορτιζόνη) για τυχόν πρόωρο τοκετό .

Εμείς θα το δούμε αύριο. Αλλά με τη προγεστερόνη είμαι κομπλέ. Σε 2 μέρες μπαίνω και στο μήνα μου... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμείς θα το δούμε αύριο. Αλλά με τη προγεστερόνη είμαι κομπλέ. Σε 2 μέρες μπαίνω και στο μήνα μου... ?

@Starrr περιμένουμε νέα πως και πως!!πάντως είσαι ψύχραιμη από ότι φαίνεται!!°???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κανετε;;; απο χθες βγήκα σε άδεια τοκετού... άντε σιγα σιγα... Σήμερα πήγα κ την κατέθεσα....Εσείς τι κανετε;;;

Καλησπέρα κόριτσια!!έχω ξεπατωθει αυτές τις μερες με τις προετοιμασίες είναι κ μικρό το σπίτι και δεν μπορείς να αφήνεις πράγματα στη μέση γίνεται χειρότερο μετά !Σήμερα κάνω και τη συλλογή ούρων 24ωρου  πόπο άβολη κατάσταση με αυτό το πράγμα!Αύριο πρωί θα πάω για τις κλασικές εξετάσεις του μήνα . Τελείωσα και με ΚΕΠ νομίζω όλα ε Χουν πάρει τη σειρά τους !!!Παρασκευή βγαινω κ εγώ σε άδεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

ΚΕΠ τι έκανες εξουσιοδότησεις;;;; αν ναι πόσες έκανες κ για που.να δω αν έχω ξεχάσει  τίποτα...

@Μπεμπελουκαγιατί κάνεις αυτή την εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

@Μπεμπελουκαγιατί κάνεις αυτή την εξέταση; 

Γιατί έχω πρησμένα πόδια και μου είπε να κόψω αλάτι και να κανω αυτές τις εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ... Καλησπερα.. Να σας ρωτήσω... Σας συμβαίνει να κλωτσάει σαν έχει λοξυγκα?? Κ μαζί να σας πιάνει ταχυκαρδια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

ΚΕΠ τι έκανες εξουσιοδότησεις;;;; αν ναι πόσες έκανες κ για που.να δω αν έχω ξεχάσει  τίποτα...

Έκανα εξουσιοδότηση  για να ασφαλιστεί η μπουμπού σε εμένα και να διαχειριστεί ο σύζυγός τις διαδικασίες για το επίδομα λοχείας . Επίσης πήρα πιστοποιητ.οικογενειακης κατάστασης και ληξιαρχική πράξη γάμου. Δεν χρειαζόμαστε κάτι άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια μ... Καλησπερα.. Να σας ρωτήσω... Σας συμβαίνει να κλωτσάει σαν έχει λοξυγκα?? Κ μαζί να σας πιάνει ταχυκαρδια?? 

Καλησπέρα κοπέλα μου Όχι το μόνο να κλωτσάει κ να νιώθω εσωτερική πίεση αλλά αν αλλάξω θέση ειμαι οκ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...