Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;; από χτες τον μικρό τον έχω νιώσει ελάχιστα...καλα δύο τρεις φορές όλη μέρα να κουνήθηκε...με αγχώνει ο καλός μου αλλά πιστεύω είναι καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;; από χτες τον μικρό τον έχω νιώσει ελάχιστα...καλα δύο τρεις φορές όλη μέρα να κουνήθηκε...με αγχώνει ο καλός μου αλλά πιστεύω είναι καλά!!!!

Γεια σου κοπελα μου μην αγχώνεσαι παίρνουν και αυτά τη φάση τους. Έχω παρατηρήσει και εγώ κάποιες φορές να ηρεμεί περίπου 10 κινήσεις ανά ημέρα πρέπει να κάνουν.ωστοσο αν συνεχίσει και τις επομενες μερες η χαμηλη κινητικοτητα πετάξου για 1 υπέρηχο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;; από χτες τον μικρό τον έχω νιώσει ελάχιστα...καλα δύο τρεις φορές όλη μέρα να κουνήθηκε...με αγχώνει ο καλός μου αλλά πιστεύω είναι καλά!!!!

Καλησπέρα σας κορίτσια όμορφα... Εγώ είμαι καλά... Ξεκίνησα μ πλύσιμο των ρούχων του μωρού... Και Δευτέρα ξεκινάω μαθήματα ανώδυνου τοκετού... Στο ελενα... Κοπέλα μου.. Τ έπαθε και η κουμπάρα μ αυτό και της είπε ο γιατρός της ότι είναι λογικό να συμβαίνει γιατί όσο μεγαλώνει το μωρό δεν έχει χώρο να κινηθεί τόσο όσο πριν... Εμένα άσχετο αλλά ο γιατρός μ μ είπε ν παρακολουθήσω ποιες ώρες είναι κινητικός και ν μετράω κλωτσιές η κούνηματα... Αν σ συνεχίσει αυτό και αύριο καλό θ ήταν ν τν πάρεις ενημερωτικά ένα τηλέφωνο για ν σ φύγει ο φόβος... Εμένα τ άτιμο δεν σταματάει... Ειδικά από τς 1 τ βραδυ μέχρι τς 4... Κ τ πρωί από τς 8 μέχρι τς 10 11.. Την υπόλοιπη μέρα απλά π κ π... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Στο ΙΚΑ κάνουν μαθήματα ανώδυνου τοκετού? 

Εγώ πριν 2 χρόνια εκεί είχα κάνει με τις μαίες λέγεται τμήμα ψυχοπροφυλακτικης και μάλιστα έχω στείλει αρκετές κοπελες και έκαναν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;; από χτες τον μικρό τον έχω νιώσει ελάχιστα...καλα δύο τρεις φορές όλη μέρα να κουνήθηκε...με αγχώνει ο καλός μου αλλά πιστεύω είναι καλά!!!!

Παρακολούθησε το κ μιλά με το γιατρό σου, αλλά να ξέρεις από έσω κ πέρα σιγά σιγά θα κινήτε λιγότερο καθώς μεγαλώνει και δεν έχει πολύ χώρο

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια όμορφα... Εγώ είμαι καλά... Ξεκίνησα μ πλύσιμο των ρούχων του μωρού... Και Δευτέρα ξεκινάω μαθήματα ανώδυνου τοκετού... Στο ελενα... Κοπέλα μου.. Τ έπαθε και η κουμπάρα μ αυτό και της είπε ο γιατρός της ότι είναι λογικό να συμβαίνει γιατί όσο μεγαλώνει το μωρό δεν έχει χώρο να κινηθεί τόσο όσο πριν... Εμένα άσχετο αλλά ο γιατρός μ μ είπε ν παρακολουθήσω ποιες ώρες είναι κινητικός και ν μετράω κλωτσιές η κούνηματα... Αν σ συνεχίσει αυτό και αύριο καλό θ ήταν ν τν πάρεις ενημερωτικά ένα τηλέφωνο για ν σ φύγει ο φόβος... Εμένα τ άτιμο δεν σταματάει... Ειδικά από τς 1 τ βραδυ μέχρι τς 4... Κ τ πρωί από τς 8 μέχρι τς 10 11.. Την υπόλοιπη μέρα απλά π κ π... 

Γιατί σου το είπε αυτό; Υπάρχει κάποιος λόγος; 

Επισης με τον τράχηλο πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Παρακολούθησε το κ μιλά με το γιατρό σου, αλλά να ξέρεις από έσω κ πέρα σιγά σιγά θα κινήτε λιγότερο καθώς μεγαλώνει και δεν έχει πολύ χώρο

Γιατί σου το είπε αυτό; Υπάρχει κάποιος λόγος; 

Επισης με τον τράχηλο πως πας;

Με ενημέρωσε και ο ίδιος... Για τν χώρο και τς κινήσεις.. Μου τ είπε για να μην αγχώνομαι έξτρα... Δηλ εμένα 1 τ βραδυ ξεκινάει από τς μια να νιώσεις περίπου 10 κλωτσιές για μια ώρα.. Ο τράχηλος μ εάν δεν κατέβει άλλο ένα εκατοστό μέχρι τς 17 π θ πάω για doppler θα μ βάλει ακίνητη σ ένα κρεβάτι θ μ δώσει ένα φάρμακο ενδοφλέβια και μάλλον θα μ τ πάρει στς 35 36 εβδομάδες... Εννοείται πως θα κάνω κ ενέσεις για τους πνεύμονες τ μωρού κ ευτυχώς είναι κ λίγο μεγαλύτερος... Αλλά εάν βάλω τ δαχτυλίδι αυτό κ πάλι μείνω ακίνητη θα μ τ βγάλει στς 39 εβδομάδες κ θ γεννήσω τότε... Έχω μπερδευτεί κ εγώ μην νομίζεις θα δω σίγουρα την Πέμπτη.. Και θ ξεμπερδεψουν όλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αχ κορίτσια μου προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά αν συνεχίσει και αύριο η ηρεμία θα τον πάρω τηλ οπωσδήποτε..!!

Πιες ένα τσαγακι η φάε γλυκό η λίγο καφέ... Εμένα μ αυτά γυρίζει συνεχεια κ προς θεού μην αγχώνεσαι... Δεν είναι κάτι... Αφού τν ένιωσες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Πως πάτε φουσκιτσες;; 

Καλημέρα!!!Εγώ πέρασα επιτροπή και έχω άλλη μία τελευταία άδεια να πάρω και βγαίνω σε κυοφορίας!Πως πέρασες έτσι ο καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα!!!Εγώ πέρασα επιτροπή και έχω άλλη μία τελευταία άδεια να πάρω και βγαίνω σε κυοφορίας!Πως πέρασες έτσι ο καιρός!!!

μια χαρά κορίτσι μου!! ποτέ βγαίνεις σε άδεια;; εγώ μέχρι 36+6 θα ειμαι κανονικά στη δουλειά, την επόμενη μέρα φεύγω Θεσσαλονίκη που θα μείνω μέχρι να γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μια χαρά κορίτσι μου!! ποτέ βγαίνεις σε άδεια;; εγώ μέχρι 36+6 θα ειμαι κανονικά στη δουλειά, την επόμενη μέρα φεύγω Θεσσαλονίκη που θα μείνω μέχρι να γεννήσω 

Εμενα ξεκινάει από 26/10.ακομη δουλεύεις; αντέχεις; Θεσσαλονίκη που θα γεννησεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εμενα ξεκινάει από 26/10.ακομη δουλεύεις; αντέχεις; Θεσσαλονίκη που θα γεννησεις; 

Δουλεύω γιατί έχουμε μαγαζί με τον άντρα μου, ευτυχώς που οι αντοχές μου καλά κρατούν και μπορώ και τον βοηθάω.. Όταν γεννήσω να δω τι θα κάνουμε.. Στο Γένεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.. εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Πως πάτε φουσκιτσες;; 

Καλημέρα κοριτσάρεςμου !Όλα καλά εγώ βγαίνω σε άδεια τοκετού την επόμενη Παρασκευή!Αύριο περιμένω τα πραγματάκια να έρθουν!ρουχαλάκια  ξεκίνησα να πλένω !!???τι ωραία που μυρίζει το prοderm.???περιμένω πως και πως να φτιάξω τη γωνίτσα της στο δωμάτιο !!!!Έχω παραγγείλει 1 αυτοκόλλητο unicorn και σκέφτομαι να πάρω τα ξύλινα συννεφάκια σε φωτιστικό για να τα βάλω πάνω από κούνια και αλλάξιεραπεριμενωεπιβεβαιωση για ντομπλερ την επόμενη βδομάδα ! @Maroulli τι έγινε τελικά είχες περισσότερη κινητικότητα?? @despoina46 όντως πέρασε ο καιρός ! Σαν χθες μου φαίνεται που ξεκίνησε η επαπειλούμενη . @Λουλακι ότι και αν αποφασιστεί θετική διάθεση Και θα πάμε Καλά!!!κι εμείς λέμε 38η να προχωρήσουμε σε καισαρική δηλ σε 7 βδομάδες  αλλά αν το ντομπλερ δείξει κάτι διαφορετικο θα προχωρήσουμε νωρίτερα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Δουλεύω γιατί έχουμε μαγαζί με τον άντρα μου, ευτυχώς που οι αντοχές μου καλά κρατούν και μπορώ και τον βοηθάω.. Όταν γεννήσω να δω τι θα κάνουμε.. Στο Γένεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.. εσυ;

@Mantarini αγαπημένη μου όταν γεννησεις απλούστατα θα σαραντίσεις και μετα θα κανεις το μωράκι τσαντάκι και στο μαγαζι σας ότι θα κανουμε όλες δλδ αυτές που δουλεύουμε με τους εξαρτημένους άντρες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κοριτσάρεςμου !Όλα καλά εγώ βγαίνω σε άδεια τοκετού την επόμενη Παρασκευή!Αύριο περιμένω τα πραγματάκια να έρθουν!ρουχαλάκια  ξεκίνησα να πλένω !!???τι ωραία που μυρίζει το prοderm.???περιμένω πως και πως να φτιάξω τη γωνίτσα της στο δωμάτιο !!!!Έχω παραγγείλει 1 αυτοκόλλητο unicorn και σκέφτομαι να πάρω τα ξύλινα συννεφάκια σε φωτιστικό για να τα βάλω πάνω από κούνια και αλλάξιεραπεριμενωεπιβεβαιωση για ντομπλερ την επόμενη βδομάδα ! @Maroulli τι έγινε τελικά είχες περισσότερη κινητικότητα?? @despoina46 όντως πέρασε ο καιρός ! Σαν χθες μου φαίνεται που ξεκίνησε η επαπειλούμενη . @Λουλακι ότι και αν αποφασιστεί θετική διάθεση Και θα πάμε Καλά!!!κι εμείς λέμε 38η να προχωρήσουμε σε καισαρική δηλ σε 7 βδομάδες  αλλά αν το ντομπλερ δείξει κάτι διαφορετικο θα προχωρήσουμε νωρίτερα .

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! Κάτι λίγα πάλι σήμερα από το πρωι...μίλησα με τον γιατρό Και μου εννοείται αυτά που μ είπατε κ εσείς!! Ότι δεν το νιώθουμε όλη μέρα και είναι και λογικό κάποιες φορές να κουνιέται και εγώ να μην το νιωθω πάντα...μου είπε παγωμένο νεράκι γλυκάκια και περπάτημα για να τον ξυπνάω χεχε και αν χρ2ιςστει θα παω να με δει για να ηρεμήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κοριτσάρεςμου !Όλα καλά εγώ βγαίνω σε άδεια τοκετού την επόμενη Παρασκευή!Αύριο περιμένω τα πραγματάκια να έρθουν!ρουχαλάκια  ξεκίνησα να πλένω !!???τι ωραία που μυρίζει το prοderm.???περιμένω πως και πως να φτιάξω τη γωνίτσα της στο δωμάτιο !!!!Έχω παραγγείλει 1 αυτοκόλλητο unicorn και σκέφτομαι να πάρω τα ξύλινα συννεφάκια σε φωτιστικό για να τα βάλω πάνω από κούνια και αλλάξιεραπεριμενωεπιβεβαιωση για ντομπλερ την επόμενη βδομάδα ! @Maroulli τι έγινε τελικά είχες περισσότερη κινητικότητα?? @despoina46 όντως πέρασε ο καιρός ! Σαν χθες μου φαίνεται που ξεκίνησε η επαπειλούμενη . @Λουλακι ότι και αν αποφασιστεί θετική διάθεση Και θα πάμε Καλά!!!κι εμείς λέμε 38η να προχωρήσουμε σε καισαρική δηλ σε 7 βδομάδες  αλλά αν το ντομπλερ δείξει κάτι διαφορετικο θα προχωρήσουμε νωρίτερα 

Καλημέρα κοριτσαρες... Κ εγώ ντομπλερ περιμένω για ν ξέρω σίγουρα σίγουρα... Καισαρική από επιλογή κορίτσι μ?? Δν έχω άγχος ν σ πω την αλήθεια γτ ξέρω ότι είναι υγιείς π αυτό μ απασχολεί περισσότερο.. Να σ ρωτήσω στ χέρι τα έπλυνες η πλυντήριο?? Έβαλες κ μαλακτικό?? Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι γτ πρέπει ν είμαστε μαζί εμείς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! Κάτι λίγα πάλι σήμερα από το πρωι...μίλησα με τον γιατρό Και μου εννοείται αυτά που μ είπατε κ εσείς!! Ότι δεν το νιώθουμε όλη μέρα και είναι και λογικό κάποιες φορές να κουνιέται και εγώ να μην το νιωθω πάντα...μου είπε παγωμένο νεράκι γλυκάκια και περπάτημα για να τον ξυπνάω χεχε και αν χρ2ιςστει θα παω να με δει για να ηρεμήσω!!!

Είδες κορίτσι μ.. Μην αγχώνεσαι μόνο... Φάε γλυκάκι πιες νεράκι περπατά κ λίγο κ θα νιώσεις πιο σίγουρη... Αφού τν νιώθεις έστω κ λίγο είναι πολύ καλό... Και στ κάτω κατω υπάρχουν μωράκια π είναι υπερκινητικα και κάποια π τς αρέσει πολύ ο ύπνος... Δεν χαίρεσαι π τ αρέσει ο ύπνος?? Να σ πω μόνο πως εμένα είναι συνέχεια και κάνει κύκλους... Ύπνος δεν υπάρχει και για τους δύο..  Μια χαρά είσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Mantarini αγαπημένη μου όταν γεννησεις απλούστατα θα σαραντίσεις και μετα θα κανεις το μωράκι τσαντάκι και στο μαγαζι σας ότι θα κανουμε όλες δλδ αυτές που δουλεύουμε με τους εξαρτημένους άντρες μας.

Πόσο σωστά το εθεσες.. "εξαρτημένους άντρες μας" χαχαχαχα δυστυχώς εγώ το μωρό δεν μπορώ να το φέρω στο μαγαζί, είναι τέτοιο το είδος της δουλειάς μας που είναι απαγορευτικό για το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Δουλεύω γιατί έχουμε μαγαζί με τον άντρα μου, ευτυχώς που οι αντοχές μου καλά κρατούν και μπορώ και τον βοηθάω.. Όταν γεννήσω να δω τι θα κάνουμε.. Στο Γένεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.. εσυ;

Κι εγώ μάλλον εκεί,από βδομάδα θα πάω για μία περιήγηση εκεί...Χαρά στις αντοχές σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κοριτσάρεςμου !Όλα καλά εγώ βγαίνω σε άδεια τοκετού την επόμενη Παρασκευή!Αύριο περιμένω τα πραγματάκια να έρθουν!ρουχαλάκια  ξεκίνησα να πλένω !!???τι ωραία που μυρίζει το prοderm.???περιμένω πως και πως να φτιάξω τη γωνίτσα της στο δωμάτιο !!!!Έχω παραγγείλει 1 αυτοκόλλητο unicorn και σκέφτομαι να πάρω τα ξύλινα συννεφάκια σε φωτιστικό για να τα βάλω πάνω από κούνια και αλλάξιεραπεριμενωεπιβεβαιωση για ντομπλερ την επόμενη βδομάδα ! @Maroulli τι έγινε τελικά είχες περισσότερη κινητικότητα?? @despoina46 όντως πέρασε ο καιρός ! Σαν χθες μου φαίνεται που ξεκίνησε η επαπειλούμενη . @Λουλακι ότι και αν αποφασιστεί θετική διάθεση Και θα πάμε Καλά!!!κι εμείς λέμε 38η να προχωρήσουμε σε καισαρική δηλ σε 7 βδομάδες  αλλά αν το ντομπλερ δείξει κάτι διαφορετικο θα προχωρήσουμε νωρίτερα .

Πέρασε σαν νερό...Άντε να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα.Εν τω μεταξύ κορίτσια έμαθα ότι το δώρο Χριστουγέννων δεν θα το πάρουμε ολόκληρο από τον εργοδότη μας και πρέπει να κάνουμε αίτηση στο ικα.Όποια κοπέλα ξέρει ας μας επι αν όντως ισχύει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κι εγώ μάλλον εκεί,από βδομάδα θα πάω για μία περιήγηση εκεί...Χαρά στις αντοχές σου!!!

Δεν εχω πάει καθόλου απο εκεί για να δω πως είναι. Πες μου εντυπώσεις όταν πας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Δεν εχω πάει καθόλου απο εκεί για να δω πως είναι. Πες μου εντυπώσεις όταν πας. 

Βεβαίως,λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Πότε γεννάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες... Κ εγώ ντομπλερ περιμένω για ν ξέρω σίγουρα σίγουρα... Καισαρική από επιλογή κορίτσι μ?? Δν έχω άγχος ν σ πω την αλήθεια γτ ξέρω ότι είναι υγιείς π αυτό μ απασχολεί περισσότερο.. Να σ ρωτήσω στ χέρι τα έπλυνες η πλυντήριο?? Έβαλες κ μαλακτικό?? Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι γτ πρέπει ν είμαστε μαζί εμείς.. 

Καισαρική λόγω υψηλής μυωπίας οποτε είναι μονόδρομος !Δεν εβαλαμαλακτικο στο πλυντήριο τα έπλυνα στους 60 σε πρόγραμμα για βρέφη και έπειτα στεγνωτηριο ..31η μπήκα σήμερα !Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καισαρική λόγω υψηλής μυωπίας οποτε είναι μονόδρομος !Δεν εβαλαμαλακτικο στο πλυντήριο τα έπλυνα στους 60 σε πρόγραμμα για βρέφη και έπειτα στεγνωτηριο ..31η μπήκα σήμερα !Εσύ?

Ααα έχεις στεγνωτηριο εσύ... Τυχερή... Μπαμ μπαμ όλα.. Εγώ κάθε είμαι 30κ6 άρα μαζί είμαστε όντως... Πωωω κατάλαβα... Κ εγώ μάλλον καισαρική αλλά μ φοβίζει περισσότερο από ότι φυσιολογικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...