Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανεβαίνει πολύ η χοριακή


Maria mp

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ....έκανα χοριακη 2 μερες πριν την περίοδο και έδειξε 30 ....έκανα ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 140 ...ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 414 ....ο γιατρός μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ και δεν είναι καλό αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria mp είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έκανα χοριακη 2 μερες πριν την περίοδο και έδειξε 30 ....έκανα ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 140 ...ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 414 ....ο γιατρός μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ και δεν είναι καλό αυτο....

Καλημερα κορίτσι!! Δυστυχώς δεν έχω καμία εμπειρια να μπορώ να σε βοηθήσω .,,, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ,πρώτη φορά ακούω ότι είναι κακό να ανεβαινει πολύ γρήγορα.,, όλοι αυτό θέλουν .,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maria mp είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έκανα χοριακη 2 μερες πριν την περίοδο και έδειξε 30 ....έκανα ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 140 ...ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 414 ....ο γιατρός μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ και δεν είναι καλό αυτο....

Καλημέρα, δεν είναι απαραίτητα κακό νομίζω χωρίς να έχω ειδικές γνώσης, θα μπορούσε ίσως να είναι διδυμακια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κορίτσι! Με το καλό! 

Για να σου πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ξανά για το αντίθετο. Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι ο γιατρός σε τρομάζει χωρίς να είναι σίγουρος. Για ποιο λόγο δεν είναι καλό; Να σου εξηγήσει. Εγώ δεν θα ηρεμούσε αν μου έλεγε κάτι τέτοιο. Θα έκανε κακό στην ψυχολογία μου και ίσως αυτό να ήταν χειρότερο. Για αυτό και θεωρώ ότι δεν πρέπει να μιλάνε πιο πρίν. Φυσικά και δεν είμαι γιατρός αλλά έχω διαβάσει από κοπέλες με κύκλο 28-30 ότι ξεκίνησαν με αρκετά υψηλή χοριακη με λίγες μέρες καθυστέρηση. Άλλες ξεκινούν πχ με 100 κι άλλες με 1000 στις ίδιες ημέρες καθυστέρησης και με ίδιο κύκλο. Δεν μπορεί να διπλασιαζοταν απλά σε αυτές! Λογικά θα είχαν μεγαλύτερη αύξηση. Επίσης μπορείς να έχεις διδυμακια; Εγώ σου εύχομαι όλα να είναι καλά!( Και θα είναι! Θετική σκέψη!) Θα περιμένουμε νέα σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι! Με το καλό! 

Για να σου πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ξανά για το αντίθετο. Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι ο γιατρός σε τρομάζει χωρίς να είναι σίγουρος. Για ποιο λόγο δεν είναι καλό; Να σου εξηγήσει. Εγώ δεν θα ηρεμούσε αν μου έλεγε κάτι τέτοιο. Θα έκανε κακό στην ψυχολογία μου και ίσως αυτό να ήταν χειρότερο. Για αυτό και θεωρώ ότι δεν πρέπει να μιλάνε πιο πρίν. Φυσικά και δεν είμαι γιατρός αλλά έχω διαβάσει από κοπέλες με κύκλο 28-30 ότι ξεκίνησαν με αρκετά υψηλή χοριακη με λίγες μέρες καθυστέρηση. Άλλες ξεκινούν πχ με 100 κι άλλες με 1000 στις ίδιες ημέρες καθυστέρησης και με ίδιο κύκλο. Δεν μπορεί να διπλασιαζοταν απλά σε αυτές! Λογικά θα είχαν μεγαλύτερη αύξηση. Επίσης μπορείς να έχεις διδυμακια; Εγώ σου εύχομαι όλα να είναι καλά!( Και θα είναι! Θετική σκέψη!) Θα περιμένουμε νέα σου!💗

Μου είπε οτι κανονικά θα έπρεπε να διπλασιάζεται και όχι να ανεβαίνει τόσο πολύ ....γτ μπορει να είναι μυηλη κύηση ....έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ εδώ και ενα χρόνο προσπαθούσαμε και τώρα δεν μπορώ να χαρώ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία!

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ πρώτη φορά ακούω πως είναι κακό να ανεβαίνει η γοναδοτροπίνη. Εγώ έκανα 3 μέρες πριν την περιόδο και ηταν 90 και 4 μέρες μετά είχε φτάσει 1030. Ο γιατρός μου ενθουσιάστηκε και τώρα είμαι στην 7η βδομάδα, και χωρις να ειναι δίδυμα. Μπορεί απλά να έχεις συλλάβει νωρίς μέσα στον κύκλο. Νομίζω πως θα πρεπει να σου εξηγησει τι ακριβως τον τρομαζει. Εγω παντως νομιζω πως πας εξαιρετικα! Με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Καλημέρα Μαρία!

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ πρώτη φορά ακούω πως είναι κακό να ανεβαίνει η γοναδοτροπίνη. Εγώ έκανα 3 μέρες πριν την περιόδο και ηταν 90 και 4 μέρες μετά είχε φτάσει 1030. Ο γιατρός μου ενθουσιάστηκε και τώρα είμαι στην 7η βδομάδα, και χωρις να ειναι δίδυμα. Μπορεί απλά να έχεις συλλάβει νωρίς μέσα στον κύκλο. Νομίζω πως θα πρεπει να σου εξηγησει τι ακριβως τον τρομαζει. Εγω παντως νομιζω πως πας εξαιρετικα! Με το καλο!!!

Μαριαννα αυτο που τον αγχώνει λεει είναι οτι δεν διπλασιάζεται άμα δυο μερες αλλα ανεβαίνει πολύ ....μήπως είναι μυηλη κύηση λεει ...υπέρηχο θα καούμε την άλλη βδομάδα γτ ακόμα δεν θα φανεί μου είπε ...δεν ξέρω έχω τρελαθεί από το άγχως !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maria mp είπε:

Μου είπε οτι κανονικά θα έπρεπε να διπλασιάζεται και όχι να ανεβαίνει τόσο πολύ ....γτ μπορει να είναι μυηλη κύηση ....έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ εδώ και ενα χρόνο προσπαθούσαμε και τώρα δεν μπορώ να χαρώ ....

Ναι έχω ακούσει για αυτή την περίπτωση. Τώρα βέβαια εμένα το 414 μου φαίνεται τελείως φυσιολογική τιμή για δύο ημέρες καθυστέρηση! Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Πότε θα επαναλάβεις ξανά την χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουν δικιο τα κοριτσια! Χωρις λογο σε αγχωνει ο γιατρος σου.... Μπορει να εχεις διδυμακια η μπορει να εχεις χοριακες σαν οργανισμος με αυξηση παραπανω του διπλασιασμου...ε και; Απορω γιατι σε αγχωσε ετσι! 

Εγω ειχα διδυμακια με τετοιες αυξησεις! 😉

Αντε χαμογελα σε παρακαλω που σε αγχωσαν τσαμπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maria mp είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έκανα χοριακη 2 μερες πριν την περίοδο και έδειξε 30 ....έκανα ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 140 ...ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 414 ....ο γιατρός μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ και δεν είναι καλό αυτο....

Καλησπέρα! .Ξεκίνησα με 129 μονάδες χοριακή 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου. Και μετά από 1 βδομάδα (δηλαδή με 4 μέρες καθυστέρηση) είχα 3.912 χοριακή. Ανέβαινε πάρα πολύ, αλλά πήγαν όλα καλά. Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! .Ξεκίνησα με 129 μονάδες χοριακή 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου. Και μετά από 1 βδομάδα (δηλαδή με 4 μέρες καθυστέρηση) είχα 3.912 χοριακή. Ανέβαινε πάρα πολύ, αλλά πήγαν όλα καλά. Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά 🙂

Ευχαριστώ κοριτσι μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εχουν δικιο τα κοριτσια! Χωρις λογο σε αγχωνει ο γιατρος σου.... Μπορει να εχεις διδυμακια η μπορει να εχεις χοριακες σαν οργανισμος με αυξηση παραπανω του διπλασιασμου...ε και; Απορω γιατι σε αγχωσε ετσι! 

Εγω ειχα διδυμακια με τετοιες αυξησεις! 😉

Αντε χαμογελα σε παρακαλω που σε αγχωσαν τσαμπα! 

Κοριτσι μου έκλεισα υπέρηχο τη Μ. Παρασκευή λογικά θα φαίνεται κάτι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maria mp είπε:

Δεν μου είπε να ξανά κάνω χοριακη ...θα κανουμε υπέρηχο τη μ. Παρασκευή !

Λογικά ναι, θα έχει φτάσει στο 1000 η γοναδοτροπινη σου, οποτε τη μ. Παρασκευή πιθανον να σου βρει σάκο. Είσαι νωρίς βέβαια και ο σακος θα είναι αδειος λογικα, μην προλαβεις να τρομαξεις!! Σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2020 at 10:21 ΠΜ, ο/η Maria mp είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έκανα χοριακη 2 μερες πριν την περίοδο και έδειξε 30 ....έκανα ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 140 ...ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 414 ....ο γιατρός μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ και δεν είναι καλό αυτο....

Καλημέρα!! Άντε καλέ μια χαρά είναι..και εγώ δε βλέπω πουθενά πολύ μεγάλη αύξηση...απορώ γιατί σε αγχώνει χωρίς λόγο!! Αντί να σε αφήσει να χαρείς.. Η χοριακή σου ανεβαίνει μια χαρά όπως θα’πρεπε!!! Είχες κάποιο κακό ιστορικό;

Και μια παρένθεση η αδερφή μου με 2 μέρες καθυστέρηση είχε χοριακή 500, και 2 μέρες μετά είχε 1900!!! Και ούτε πρόβλημα είχε ούτε δίδυμα, ο ανιψιός μου τώρα είναι 5μιση χρονών!!

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Άντε καλέ μια χαρά είναι..και εγώ δε βλέπω πουθενά πολύ μεγάλη αύξηση...απορώ γιατί σε αγχώνει χωρίς λόγο!! Αντί να σε αφήσει να χαρείς.. Η χοριακή σου ανεβαίνει μια χαρά όπως θα’πρεπε!!! Είχες κάποιο κακό ιστορικό;

Και μια παρένθεση η αδερφή μου με 2 μέρες καθυστέρηση είχε χοριακή 500, και 2 μέρες μετά είχε 1900!!! Και ούτε πρόβλημα είχε ούτε δίδυμα, ο ανιψιός μου τώρα είναι 5μιση χρονών!!

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💗💗

Δεν είχα κάποιο ιστορικό όχι .Με άλλον ιατρό που μίλησα μου είπε οτι δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό ...την Παρασκευή κλείσαμε για υπέρηχο ...θα δούμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2020 at 10:21 ΠΜ, ο/η Maria mp είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έκανα χοριακη 2 μερες πριν την περίοδο και έδειξε 30 ....έκανα ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 140 ...ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω ξανά μετα από 2 μερες και έδειξε 414 ....ο γιατρός μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ και δεν είναι καλό αυτο....

Γεια σου κορίτσι μου...είχα παρόμοια νούμερα κ μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη...κ σκέψου ότι η πρώτη πρώτη που έκανα ήταν 7 κ μετά 40.. όλα καλά θα πάνε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου...είχα παρόμοια νούμερα κ μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη...κ σκέψου ότι η πρώτη πρώτη που έκανα ήταν 7 κ μετά 40.. όλα καλά θα πάνε 🥰🥰

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να ειναι κατι παραξενο..θα δεις τον υπερηχο τη Μ.Παρασκευη! Παλια ειχα παει σε ενα γυναικολογο και με ειχε μισο-τρελανει,οχι για εγκυμοσυνη,για αλλο θεμα. 5 επισκεψεις μεσα σε 3 μηνες,μου ειχε κανει τη ζωη μαυρη.Μετα πηγα σε ενα αλλο και ησυχασα.Δεν σου βαζω λογια για το γιατρο σου,δεν τον ξερω τον ανθρωπο.Απλα να εισαι λιγο επιφυλακτικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maria mp είπε:

Δεν είχα κάποιο ιστορικό όχι .Με άλλον ιατρό που μίλησα μου είπε οτι δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό ...την Παρασκευή κλείσαμε για υπέρηχο ...θα δούμε !

Ούτε εγώ βλέπω κάτι ανησυχητικό..αλλά μην ανησυχήσεις και αν δε δεις κάτι την Παρασκευή στον υπέρηχο, γιατί θα πας λίγο νωρίς 😊 Ίσως αν πήγαινες την άλλη εβδομάδα να έβλεπες περισσότερα!! 🤗 Όλα καλά θα είναι! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ούτε εγώ βλέπω κάτι ανησυχητικό..αλλά μην ανησυχήσεις και αν δε δεις κάτι την Παρασκευή στον υπέρηχο, γιατί θα πας λίγο νωρίς 😊 Ίσως αν πήγαινες την άλλη εβδομάδα να έβλεπες περισσότερα!! 🤗 Όλα καλά θα είναι! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!! 💗💗💗

Έχω πολύ άγχος γι αυτο θα πάω τη Παρασκευή ....δεν μπορώ να περιμένω ...ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2020 at 4:58 ΜΜ, ο/η Maria mp είπε:

Έχω πολύ άγχος γι αυτο θα πάω τη Παρασκευή ....δεν μπορώ να περιμένω ...ευχαριστώ πολύ ❤️

Καλημέρα περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα περιμένουμε νέα σου! 

Κοριτσια ολα τέλεια μέχρι στιγμής ! Κάναμε υπέρηχο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria mp είπε:

Κοριτσια ολα τέλεια μέχρι στιγμής ! Κάναμε υπέρηχο ....

Τέλεια!😀 Είδες που τζάμπα ανησυχούσες; Όλα καλά θα πάνε και σύντομα θα κρατάς ένα όμορφο νινακι στην αγκαλιά σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...