Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κομμάτια στην περίοδο


Marakimpo92

Recommended Posts

Καλησπέρα σας . Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον σύζυγό για μωρό . Έχω πολύποδες στην μήτρα π μέχρι τώρα δεν μ έχουν δημιουργησει προβλημα κ ο γιατρός μου είπε ν μην τους βγάλω . Σήμερα είμαι στ 2 μέρα περιόδου η οποία είναι πολύ βαριά με πολύ αίμα και πηγματα . Παρατήρησα σήμερα ότι έβγαλα ( το ενοιωσα ότι το έβγαλα ) 3 μεγαλα κομμάτια κρέατος ( συγνώμη για την έκφραση δεν ξέρω πως να το περιγράψω ) σαν κομματια συκώτι στην υφή εννομενα το ένα με το άλλο με ιστό  . Αγχώθηκα και φοβήθηκα πολύ . Έννοειται θα μιλήσω με τον γιατρο μου . Θέλω την εμπειρία σας εάν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Marakimpo92 είπε:

Καλησπέρα σας . Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον σύζυγό για μωρό . Έχω πολύποδες στην μήτρα π μέχρι τώρα δεν μ έχουν δημιουργησει προβλημα κ ο γιατρός μου είπε ν μην τους βγάλω . Σήμερα είμαι στ 2 μέρα περιόδου η οποία είναι πολύ βαριά με πολύ αίμα και πηγματα . Παρατήρησα σήμερα ότι έβγαλα ( το ενοιωσα ότι το έβγαλα ) 3 μεγαλα κομμάτια κρέατος ( συγνώμη για την έκφραση δεν ξέρω πως να το περιγράψω ) σαν κομματια συκώτι στην υφή εννομενα το ένα με το άλλο με ιστό  . Αγχώθηκα και φοβήθηκα πολύ . Έννοειται θα μιλήσω με τον γιατρο μου . Θέλω την εμπειρία σας εάν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη . 

Γεια και καλώς ήρθες!
Βγάζω και εγώ κομμάτια, σαν πήγματα, μικρά σε μέγεθος βέβαια. Το μεγαλύτερο το είχα βγάλει φοιτήτρια και ήταν ένα κομμάτι ενιαίο σαν το μικρο δάχτυλο του χεριού. Δεν το συζήτησα με τον γιατρό μου αλλά ποτέ δεν εμφανίστηκε στην πορεία κάποιο πρόβλημα. Από τότε έχουν περάσει πάνω από 15 χρόνια! 
Εφόσον ανησυχείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό! Και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ βγάζω σε κάποιες περιόδους πολύ μεγάλα κομμάτια (κυρίως όταν έχω πολύ αίμα). Η μαμά μου ήταν χειρότερα από εμένα και ποτέ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα. Ρώτησε τον γιατρό σου αυτός ξέρει το ιστορικό σου. Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι! Είναι η πρώτη φορά που το παθαίνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakimpo92 είπε:

Καλησπέρα σας . Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον σύζυγό για μωρό . Έχω πολύποδες στην μήτρα π μέχρι τώρα δεν μ έχουν δημιουργησει προβλημα κ ο γιατρός μου είπε ν μην τους βγάλω . Σήμερα είμαι στ 2 μέρα περιόδου η οποία είναι πολύ βαριά με πολύ αίμα και πηγματα . Παρατήρησα σήμερα ότι έβγαλα ( το ενοιωσα ότι το έβγαλα ) 3 μεγαλα κομμάτια κρέατος ( συγνώμη για την έκφραση δεν ξέρω πως να το περιγράψω ) σαν κομματια συκώτι στην υφή εννομενα το ένα με το άλλο με ιστό  . Αγχώθηκα και φοβήθηκα πολύ . Έννοειται θα μιλήσω με τον γιατρο μου . Θέλω την εμπειρία σας εάν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη . 

Γιατί να μη τους βγαλεις;παρε κ αλλες γνωμες απο γιατρους ..Υστεροσκοπηση εκανα μου ειπε ο γιατρος μου γιατί επηρεαζει τη γονιμοτητα...πριν λιγο λεγαμε για αυτο ... για μπες να τσεκαρεις σε παρακαλώ στο forum Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική ( σε εκανα ταγκ ) τι γραφουμε με την @JoyCat 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakimpo92 είπε:

Καλησπέρα σας . Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον σύζυγό για μωρό . Έχω πολύποδες στην μήτρα π μέχρι τώρα δεν μ έχουν δημιουργησει προβλημα κ ο γιατρός μου είπε ν μην τους βγάλω . Σήμερα είμαι στ 2 μέρα περιόδου η οποία είναι πολύ βαριά με πολύ αίμα και πηγματα . Παρατήρησα σήμερα ότι έβγαλα ( το ενοιωσα ότι το έβγαλα ) 3 μεγαλα κομμάτια κρέατος ( συγνώμη για την έκφραση δεν ξέρω πως να το περιγράψω ) σαν κομματια συκώτι στην υφή εννομενα το ένα με το άλλο με ιστό  . Αγχώθηκα και φοβήθηκα πολύ . Έννοειται θα μιλήσω με τον γιατρο μου . Θέλω την εμπειρία σας εάν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα είμαι καινούργια εδώ καλό είναι να μιλήσεις οπωσδήποτε με το γιατρό σου στο λέω γιατί πρόσφατα μου βρήκε ο γιατρός ένα πολύ μικρό πολυποδα και το κατάλαβα από την αιμορραγία που ειχα και τις συνεχώμενες καφέ κηκιδες. Τώρα είμαι σε αναμονή για υστεροσκοπηση για αυτό έγραψα στα ιατρικα θέματα εάν είχε κάποια εμπειρία σχετικά για αφαίρεση πολυποδα και εδώ στην Κέρκυρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marakimpo92 είπε:

Καλησπέρα σας . Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον σύζυγό για μωρό . Έχω πολύποδες στην μήτρα π μέχρι τώρα δεν μ έχουν δημιουργησει προβλημα κ ο γιατρός μου είπε ν μην τους βγάλω . Σήμερα είμαι στ 2 μέρα περιόδου η οποία είναι πολύ βαριά με πολύ αίμα και πηγματα . Παρατήρησα σήμερα ότι έβγαλα ( το ενοιωσα ότι το έβγαλα ) 3 μεγαλα κομμάτια κρέατος ( συγνώμη για την έκφραση δεν ξέρω πως να το περιγράψω ) σαν κομματια συκώτι στην υφή εννομενα το ένα με το άλλο με ιστό  . Αγχώθηκα και φοβήθηκα πολύ . Έννοειται θα μιλήσω με τον γιατρο μου . Θέλω την εμπειρία σας εάν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη . 

Όσον αφορά τα κομμάτια νομίζω ότι όλες βγάζουμε. Είναι το ενδομήτριο που αποβάλλεται με την περίοδο. Μίλησε και με το γιατρό σου για σιγουριά βέβαια. Σχετικά με τους πολύποδες πάρε και μια 2η γνώμη. Εμένα μου βρήκε ένα πολύ μικρό ο γιατρός κατά τη διάρκεια της εξωσωματικής, για να καταλάβεις δε φαινόταν καθ όλη τη διάρκεια του κύκλου παρα μόνο αφού πάχαινε το ενδομήτριο. Λοιπόν χωρίς 2η σκέψη μου είπε ότι θα κάνουμε την ωοληψια κανονικά και τον επόμενο κύκλο θα τον βγάλουμε γιατί επηρεάζει τη σύλληψη και με πολύποδα υπάρχει πιθανότητα αποβολής. Έκανα υσυεροσκοπηση πριν 3 βδομαδες και τον έβγαλα. Δεν είναι τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα είμαι κ εγώ καινούργια εδώ κ ειναι η 1η μέραπεριόδου μ Κ όταν πήγα τουαλέτα είδα κάτι σαν κομμάτι κρέας κ αίματος μαζί σ μέγεθος ενός δακτύλου .. συγγνώμη για τη περιγράφω αλλά έχω τρομοκρατήθει.. έχω κλείσει ραντεβού σε γυναικολόγο αλλά θέλω τη άποψη σας αν σας έχει συμβεί ξανά.. Μπορεί να είναι αποβολή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kpara10 είπε:

Καλησπέρα είμαι κ εγώ καινούργια εδώ κ ειναι η 1η μέραπεριόδου μ Κ όταν πήγα τουαλέτα είδα κάτι σαν κομμάτι κρέας κ αίματος μαζί σ μέγεθος ενός δακτύλου .. συγγνώμη για τη περιγράφω αλλά έχω τρομοκρατήθει.. έχω κλείσει ραντεβού σε γυναικολόγο αλλά θέλω τη άποψη σας αν σας έχει συμβεί ξανά.. Μπορεί να είναι αποβολή;

Γεια σου!! Στα 25 μου είχε συμβεί πριν 11 χρόνια, έκανα την επέμβαση, είχα ένα μικρό πολύποδα στο ενδομήτριο...ευτυχώς η καλή μου η γιατρός, μου σύστησε να το αφαιρέσουμε τότε γιατί μελλοντικά θα είχα πρόβλημα με τη σύλληψη όπως μου είχε πει. Έκτοτε κάθε χρόνο στην εξέταση το ενδομήτριο είναι απολύτως καθαρό και φυσιολογικό. Δεν έχω ξαναδεί κανένα τέτοιο κομμάτι μετά την επέμβαση...η επέμβαση είναι υστεροσκοπηση...πολύ απλή διαδικασία. Συμβουλέψου τον η την γιατρό σου😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zeta_36 είπε:

Γεια σου!! Στα 25 μου είχε συμβεί πριν 11 χρόνια, έκανα την επέμβαση, είχα ένα μικρό πολύποδα στο ενδομήτριο...ευτυχώς η καλή μου η γιατρός, μου σύστησε να το αφαιρέσουμε τότε γιατί μελλοντικά θα είχα πρόβλημα με τη σύλληψη όπως μου είχε πει. Έκτοτε κάθε χρόνο στην εξέταση το ενδομήτριο είναι απολύτως καθαρό και φυσιολογικό. Δεν έχω ξαναδεί κανένα τέτοιο κομμάτι μετά την επέμβαση...η επέμβαση είναι υστεροσκοπηση...πολύ απλή διαδικασία. Συμβουλέψου τον η την γιατρό σου😉

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου..  πήγα στη γιατρό δε μ βρήκε τίποτε εκτός από ένα πολύ μικρό ινομυωμα ανάξιο αναφοράς ο υπέρηχοςμ βγήκε πεντακάθαρος.. Η αλήθεια είναι πως τρόμαξα λίγο αλλά διάβασα εδώ πως κ άλλες κοπέλες εδώ μέσα είχαν παρατηρήσει κάτι τέτοιο κ καθησυχαστικά λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...