Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορία για ωορηξια


treirini

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα τα φωτα σας. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Συνήθως είναι στις 30-35 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 23/2. Πριν μια εβδομάδα είχα όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Κάνω ένα τεστ κυησης, αρνητικό. Μετά επειδή πήρα πρώτη φορά τα τεστ ωορρηξίας είπα να τα ξεκινήσω. Έκανα στις 30 και 31/3 και ήταν θετικά, όποτε ξεκίνησα και τις επαφές.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: Είναι δυνατόν να έχω ωορηξια ενώ έχω καθυστέρηση και είμαι σε αναμονή περιόδου; Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!

Βρε, μήπως είσαι έγκυος; Τα τεστ ωορρηξίας δείχνουν θετικά όταν είσαι έγκυος γιατί "πιάνουν" και την LH και την hCG. Κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως είσαι έγκυος κοπέλα μου; Μου φαίνεται ότι είναι πολύ αργά για να κάνεις ωορρηξία. Πότε έκανες το τεστ εγκυμοσύνης; Καλό είναι να το επαναλάβεις💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η treirini είπε:

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα τα φωτα σας. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Συνήθως είναι στις 30-35 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 23/2. Πριν μια εβδομάδα είχα όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Κάνω ένα τεστ κυησης, αρνητικό. Μετά επειδή πήρα πρώτη φορά τα τεστ ωορρηξίας είπα να τα ξεκινήσω. Έκανα στις 30 και 31/3 και ήταν θετικά, όποτε ξεκίνησα και τις επαφές.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: Είναι δυνατόν να έχω ωορηξια ενώ έχω καθυστέρηση και είμαι σε αναμονή περιόδου; Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα! Έπαθα ακριβώς το ίδιο και ήμουν έγκυος! Κάνε ένα τεστ! Μάλιστα είχα κάνει και τεστ εγκυμοσύνης την 26η μέρα του κύκλου και ήταν αρνητικό. Και 31η μέρα είχα θετικότατο τεστ ωορρηξίας και θετικο τεστ εγκυμοσύνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2020 at 10:30 ΠΜ, ο/η treirini είπε:

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα τα φωτα σας. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Συνήθως είναι στις 30-35 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 23/2. Πριν μια εβδομάδα είχα όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Κάνω ένα τεστ κυησης, αρνητικό. Μετά επειδή πήρα πρώτη φορά τα τεστ ωορρηξίας είπα να τα ξεκινήσω. Έκανα στις 30 και 31/3 και ήταν θετικά, όποτε ξεκίνησα και τις επαφές.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: Είναι δυνατόν να έχω ωορηξια ενώ έχω καθυστέρηση και είμαι σε αναμονή περιόδου; Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα! Όταν λες δεν έχεις σταθερό κύκλο τι εννοείς; Κάνει και πάνω από 35 μέρες να σου έρθει; Πάντως δύσκολο να έχεις ωορρηξία χωρίς να σου ήρθε περίοδος. Μήπως είσαι έγκυος και δεν είχε γίνει ακόμα η εμφύτευση ή δεν είχε προλάβει να ανέβει η χοριακή αρκετά όταν έκανες το τεστ κύησης; Για ξανακάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης ή μια χοριακή, πιστεύω είσαι έγκυος και στο εύχομαι. 😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...