Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Μου είπε ότι ο πλακούντας το αμνιακό το καρδιοτοκογραφημα  όλα είναι μια χαρά όποτε δεν υπάρχει λόγος να την πιέσουμε  θα περιμένουμε μέχρι την άλλη Τρίτη κ μετά θα δούμε ,σήμερα έκλεισα τις 40 εβδομάδες ,ραντεβού έχω πάλι την Πέμπτη!!!

Πωπωω..την άλλη Τρίτη θα είσαι 41 ε; Ελπίζουμε να μη φτάσεις μέχρι τότε...αλλά η μπουμπού σου ξέρει τι θέλει, και οι γιατροί επίσης ☺️ Στη Γερμανία νομίζω περιμένουν πιο πολύ απότι εδώ ε; Φυσιολογικά είναι μέχρι τις 42 έχω ακούσει..αλλά εδώ δεν τ αφήνουν μετά τη 41..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπωω..την άλλη Τρίτη θα είσαι 41 ε; Ελπίζουμε να μη φτάσεις μέχρι τότε...αλλά η μπουμπού σου ξέρει τι θέλει, και οι γιατροί επίσης ☺️ Στη Γερμανία νομίζω περιμένουν πιο πολύ απότι εδώ ε; Φυσιολογικά είναι μέχρι τις 42 έχω ακούσει..αλλά εδώ δεν τ αφήνουν μετά τη 41..

Ναι εδώ τα εξαντλούν όλα αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα όποτε δεν έχω άλλη επιλογή από το να περιμένω,ελπιζω κ εγώ η Μπέμπα να βγει κ να μην μείνει μέχρι 42 εβδομάδων τι να πω όποτε είναι έτοιμη,αλλά η γιατρός μ είπε εφόσον βγήκε η τραχηλική βλέννη δεν θα αργήσει το πολύ 4 μέρες....αχχχ αγάπη δεν ξερεις ποσο ανυπομονώ θέλω τόσο πολύ να γεννήσω κ εγώ έχω μείνει κ τελευταία 🙈🙈🙈🙈   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γεννησα σημερα το μεσημερι μια κούκλα 3700 στις 38 εβδ κ 4 ημ! Θηλαζουμε κανονικα!

Είναι πανέμορφη! Θα σας πω λεπτομέρειες οταν μπορεσω!

Συγχαρητήρια αγάπηηηη 💗💗💗 Να σου ζήσει η μπέμπα σου!!! Ολόκληρος κορίτσαρος βγήκε!! ☺️🥰

Σπασαν τα νερά; Φαντάζομαι είσαι αλλού τώρα ε; Τρομερό συναίσθημα!

Περιμένουμε νέα σου όταν μπορείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η whatever είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Όχι δεν ποναγα καθόλου μέχρι το μεσημέρι που μου έβαλαν τεχνητούς πόνους. Και όταν άρχισαν να με ζοριζουν οι πόνοι έκανα επισκληριδιο και δεν είχα κανένα θέμα

18:55 γέννησα εγώ! Πολύ κοντά δηλαδή! Ωχ ακούω για τους δικούς σου πόνους και αλήθεια τρομάζω. Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα. Πέντε παρά ξεκίνησαν να ενοχλούν οι πόνοι και έκανα επισκληριδιο, μετά από μιάμιση ώρα άλλη μια δόση και 7 είχα γεννήσει. Νομίζω ανέφερα αρκετές φορές στον γιατρό μου και στον αναισθησιολογο πόσο αγάπησα την επισκληριδιο!!! Όχι ιδιαίτερα. Ψιλοενοχλουν την ώρα που κάθομαι και δεν έχω ιδέα πόσα ειναι. Και ούτε θέλω να μάθω.... Στην κλινική μου έδιναν πρωί βράδυ υπόθετο και μένα αλλά δεν πονουσα πάντα. Απλά μου συνέστησε ο γιατρός μου να μην περιμένω να πονέσω και να παίρνω παυσίπονο. 

Κουράζεται πολύ εύκολα ο γλυκούλης μου και κοιμάται ενώ θηλάζει. Έχω εισεχουσες θηλές και προς το παρών χωρίς ψευδοθηλες δεν μπορώ να θηλάσω γιατί όταν πιάνει ο μπέμπης γυρνάνε προς τα μέσα. Και είναι λίγο μπελάς με τις ψευδοθηλες αλλά δεν έχω εναλλακτική. Μου είπαν οι μαίες στην κλινική ότι με τις ψευδοθηλες μπορεί να φτιάξουν όσο τις ρουφάει ο μπέμπης.

Χιχιχιχιχι περηφάνεια και μονο, για την ομοιότητα!

Να χαίρεσαι και συ κορίτσι μου το παλικαρακι σου! Να είναι γερός και τυχερός! Ναι ίδια μέρα γεννήθηκαν τα παλικάρια μας! Στις 7 εμείς στις 8 εσείς!

Πωπω είδα είχες πολύ γρήγορα γέννα! Μπράβο σου!

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Με το καλο περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!

 

Όντως πολύ κοντά!! 18:50 εγώ!!

Τυχερή!! Εμένα ρε γαμώτο από τις πολλές ώρες που ήμουν πέρναγε η επισκληρίδιος, και μέχρι να μου ξανακάνουν πέθαινα...στο τέλος ήμουν σαν ναρκωμένη από τις πολλές δόσεις, εκεί που έπρεπε να σπρώχνω έκλειναν τα μάτια μου και ήθελα να κοιμηθώ, δεν ένιωθα κ πολύ ο άντρας μου λέει ότι στην εξώθηση στο τέλος τον κοίταγα και χαμογελούσα σκεφτόταν αυτή είναι αλλού χαχαχ 😂🤣

Ναι μωρέ έτσι κάνουν..ηρεμούν κι όλας στο στήθος..☺️

Απλά πρόσεχε μη συνηθίσει τις θηλές κ δεν πιάνει τις δικές σου μετά...κ εγώ είχα εισέχουσες αλλά το μωρό μου τις έβγαλε με τη μία έξω και έτσι κι έμειναν ευτυχώς. Κάτσε να δεις μήπως φτιάξουν με τις ψευδοθηλές που σου είπαν οι μαίες! Κ μετά θέλουν να σκληρύνουν κι όλας, γιατί εμάς που ήταν εισέχουσες είναι πιο ευαίσθητες, ήταν τόσο καιρό μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Κοριτσια τι μαρσιπο εχετε παρει??? 

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα και ψάχνω, ξέρετε κάποιον καλό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Ναι εδώ τα εξαντλούν όλα αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα όποτε δεν έχω άλλη επιλογή από το να περιμένω,ελπιζω κ εγώ η Μπέμπα να βγει κ να μην μείνει μέχρι 42 εβδομάδων τι να πω όποτε είναι έτοιμη,αλλά η γιατρός μ είπε εφόσον βγήκε η τραχηλική βλέννη δεν θα αργήσει το πολύ 4 μέρες....αχχχ αγάπη δεν ξερεις ποσο ανυπομονώ θέλω τόσο πολύ να γεννήσω κ εγώ έχω μείνει κ τελευταία 🙈🙈🙈🙈   

Σε καταλαβαίνω ρε αγάπη,  ξέρω ότι τις τελευταίες μέρες μας πιάνει όλες μια ανυπομονησία!! Κ έφτασες κ τέλος τέλος κ εσύ!! Αλλά να σκέφτεσαι ότι είναι καλά η μπέμπα και υγιής, και σε λίγες μέρες θα έχεις γεννήσει κι εσύ κ θα μιλάμε για τα μωράκια μας ανυπομονώ!! 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Συγχαρητήρια αγάπηηηη 💗💗💗 Να σου ζήσει η μπέμπα σου!!! Ολόκληρος κορίτσαρος βγήκε!! ☺️🥰

Σπασαν τα νερά; Φαντάζομαι είσαι αλλού τώρα ε; Τρομερό συναίσθημα!

Περιμένουμε νέα σου όταν μπορείς!!

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! 

Γέννησα χθες το πρωι ένα μπέμπη 3750 και 55 ποντους!!! 

Προσπαθουμε να θηλασουμε! 

Εσείς πως τα πατε? Ποτε σας κατέβηκε το γάλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γεννησα σημερα το μεσημερι μια κούκλα 3700 στις 38 εβδ κ 4 ημ! Θηλαζουμε κανονικα!

Είναι πανέμορφη! Θα σας πω λεπτομέρειες οταν μπορεσω!

Θα τρελαθω! Συγχαρητηρια κοπελα μου να σας ζησει η κοριτσαρα σας! Καλη ανατροφη ευχομαι να τη μεγαλωσετε με αγαπη και χαμογελα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! 

Γέννησα χθες το πρωι ένα μπέμπη 3750 και 55 ποντους!!! 

Προσπαθουμε να θηλασουμε! 

Εσείς πως τα πατε? Ποτε σας κατέβηκε το γάλα? 

Συγχαρητηρια να σας ζησει ο μπουμπουκος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! 

Γέννησα χθες το πρωι ένα μπέμπη 3750 και 55 ποντους!!! 

Προσπαθουμε να θηλασουμε! 

Εσείς πως τα πατε? Ποτε σας κατέβηκε το γάλα? 

Να σας ζήσει να είναι γερό κ ευλογημένο πωπωπω ολοκληρώ αντράκι 🌸😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! 

Γέννησα χθες το πρωι ένα μπέμπη 3750 και 55 ποντους!!! 

Προσπαθουμε να θηλασουμε! 

Εσείς πως τα πατε? Ποτε σας κατέβηκε το γάλα? 

Καλημέραα

Να σου ζήσει ο παίδαρος!!! 😍🥰

Εμείς καλά, 13 ημερών σήμερα!! Θηλάζουμε αποκλειστικά. Τις πρώτες 3 μέρες έχεις το πρωτόγαλα, τους φτάνει μην αγχώνεσαι. Μετά κατεβαίνει περισσότερο γάλα.

Έχεις κάποιο πρόβλημα με το θηλασμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! 

Γέννησα χθες το πρωι ένα μπέμπη 3750 και 55 ποντους!!! 

Προσπαθουμε να θηλασουμε! 

Εσείς πως τα πατε? Ποτε σας κατέβηκε το γάλα? 

Να σου ζήσει.. πω πω τι αγοραρος είναι αυτός?? Πολύ ψηλός.. από ποιον πήρε??? 

Εκεί όπως σου είπαν τα κορίτσια κάπου την 3η μέρα κατεβαίνει το κανονικό γάλα αλλά είναι πολύ σημαντικές αυτές οι πρώτες μέρες να τον βάζεις όσο πιο πολύ μπορείς στο στήθος να παίρνει αυτά που πρέπει και για να γίνει σωστά η διαδικασία. Να θυμάσαι πάντα  ο θηλασμός είναι ζήτηση προσφορά έτσι λειτουργεί.. όσο βάζεις το μωρό να θηλάζει τόσο ενεργοποιεί το στήθος να παράγει γάλα για τον επόμενο θηλασμό  και όσο χρειάζεται το μωρό..

Καλούς θηλασμους να έχετε. Και μας θες να ρωτήσεις κάτι εδώ είμαστε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα νέες, παλιές και μέλλουσες μανούλες!!

Τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, 13 ημερών σήμερα, και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βγάζω τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα νέες, παλιές και μέλλουσες μανούλες!!

Τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, 13 ημερών σήμερα, και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βγάζω τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

Αγάπη μπορεί απλά  να πεινάει ο μπέμπης σου...

να σε ρωτήσω κάτι επειδή έχουμε το ίδιο κρεβατακι σας βόλεψε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα νέες, παλιές και μέλλουσες μανούλες!!

Τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, 13 ημερών σήμερα, και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βγάζω τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

Εμενα κοριτσια δυο μερες τωρα εχει κολοικους και εχουμε λιγο ζορι..... Αλλα εγω της έδινα και λιγο ξένο γαλα αλλα πλεον δεν το θελει καθολου..... Δεν εχουμε πλεον ωράριο ομως τρωει οποτε να ναι.... Την θυλαζω μπορει να φαει κανενα τέταρτο κοιμαται ξυπνάει οποτε θελει και ξανα τρωει.... Δεν ξυπνάει καθε 3 ωρες το βραδυ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Να σου ζήσει.. πω πω τι αγοραρος είναι αυτός?? Πολύ ψηλός.. από ποιον πήρε??? 

Εκεί όπως σου είπαν τα κορίτσια κάπου την 3η μέρα κατεβαίνει το κανονικό γάλα αλλά είναι πολύ σημαντικές αυτές οι πρώτες μέρες να τον βάζεις όσο πιο πολύ μπορείς στο στήθος να παίρνει αυτά που πρέπει και για να γίνει σωστά η διαδικασία. Να θυμάσαι πάντα  ο θηλασμός είναι ζήτηση προσφορά έτσι λειτουργεί.. όσο βάζεις το μωρό να θηλάζει τόσο ενεργοποιεί το στήθος να παράγει γάλα για τον επόμενο θηλασμό  και όσο χρειάζεται το μωρό..

Καλούς θηλασμους να έχετε. Και μας θες να ρωτήσεις κάτι εδώ είμαστε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε..

Ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια κορίτσια!!!! 

Αυτό προσπαθω να κάνω! 

Μας βγήκε ψηλός! Και του είχαν φέρει όλοι φορμακια για 50 και 54 ποντους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα,

Με έπιασε πονος το βράδυ χτες αργά παλι οξυς κ μπήκα.. Έτσι, με κράτησαν κ έκανα καισαρικη το πρωι... Ήταν βεβαια παλι το έντερο ή η θέση του μωρου, δεν ήταν πονοι γέννας... Κορίτσια, μόλις γεννήσει κ η τελευταία θα σας πω την εμπειρία μου... (Δεν ήταν κ πολυ καλη) 

Τώρα είμαι καλυτερα κ προσπαθει να πιασει θηλη, αλλά δεν τα καταφέρνει... Και εγώ δεν κάνω κάτι σωστά, μόνο με τις μαίες πιανει... ... 

3330  και 50 εκατοστά.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2020 at 8:04 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γεννησα σημερα το μεσημερι μια κούκλα 3700 στις 38 εβδ κ 4 ημ! Θηλαζουμε κανονικα!

Είναι πανέμορφη! Θα σας πω λεπτομέρειες οταν μπορεσω!

Να σου ζήσει κορίτσι! Να είναι γερή και τυχερή!! Καλους θηλασμους!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Αγάπη μπορεί απλά  να πεινάει ο μπέμπης σου...

να σε ρωτήσω κάτι επειδή έχουμε το ίδιο κρεβατακι σας βόλεψε  

Είναι φυσιολογικό μου είπαν κ μπορεί να περνάει άλμα ανάπτυξης..

Ναι τον κοιμίζουμε εκεί, ή στο πορτ μπεμπε του καροτσιού..ανάλογα αν κοιμόμαστε στο κρεβάτι ή στον καναπέ 😅 μια χαρά είναι πάντως, του βάλαμε και mobile...☺️ Απλά το έχουμε πάντα ανοιχτό στο πλάι ενωμένο με το κρεβάτι μας, δεν έχουμε τα κάγκελα..εσείς πώς θα το έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Εμενα κοριτσια δυο μερες τωρα εχει κολοικους και εχουμε λιγο ζορι..... Αλλα εγω της έδινα και λιγο ξένο γαλα αλλα πλεον δεν το θελει καθολου..... Δεν εχουμε πλεον ωράριο ομως τρωει οποτε να ναι.... Την θυλαζω μπορει να φαει κανενα τέταρτο κοιμαται ξυπνάει οποτε θελει και ξανα τρωει.... Δεν ξυπνάει καθε 3 ωρες το βραδυ... 

Γενικά όταν τα θηλάζεις δεν έχουν ωράριο...τρώνε όσο θέλουν όποτε θέλουν..αυτός είναι ο κανόνας...κ εμάς έτσι δεν έχει ωράριο..και τώρα επειδή μου είπατε κι εσείς ότι δεν τα ξυπνάτε τη νύχτα λέω να κάνω κι εγώ το ίδιο..ούτως ή άλλως ξυπνάει μόνος του, δεν προλάβαινε να χτυπήσει το ξυπνητήρι..ειδικά τη νύχτα ξυπνάει και στο μισάωρο...και βάρος παίρνει κανονικά απ’την αρχή..

Υπομονή με τους κολικούς!! Τα περισσότερα μωράκια περνάνε...πόσες ώρες τη μέρα γκρινιάζει συνήθως λόγω κολικών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια κορίτσια!!!! 

Αυτό προσπαθω να κάνω! 

Μας βγήκε ψηλός! Και του είχαν φέρει όλοι φορμακια για 50 και 54 ποντους! 

Χαχα κι εμάς γεννήθηκε 54 πόντους και του έφερε μια φίλη μου για 50...πάντως του έκαναν γιατί ήταν καλοκαιρινά οπότε δεν πήγαινε μέχρι κάτω το φορμάκι, και είναι και αδυνατούλης ο δικός μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλησπερα,

Με έπιασε πονος το βράδυ χτες αργά πλαι οξυγόνο κ μπήκα.. Έτσι, με κράτησαν κ έκανα καισαρικη το πρωι... Ήταν βεβαια παλι το έντερο ή η θέση του μωρου, δεν ήταν πονοι γέννας... Κορίτσια, μόλις γεννήσει κ η τελευταία θα σας πω την εμπειρία μου... (Δεν ήταν κ πολυ καλη) 

Τώρα είμαι καλυτερα κ προσπαθει να πιασει θηλη, αλλά δεν τα καταφέρνει... Και εγώ δεν κάνω κάτι σωστά, μόνο με τις μαίες πιανει... ... 

3330  και 50 εκατοστά.... 

 

Καλησπέρα αγάπηη!! 

Συγχαρητήριαααα!!! Να σου ζήσει το μικρούλι σου 💗💗

Ακριβώς ίδια κιλά γεννήθηκαν τα μωρά μας, κι εμένα 3330 γεννήθηκε 🥰 

Να μας πεις την εμπειρία σου μόλις γεννήσει κ η Τίνα, μόνο εκείνη έχει μείνει νομίζω; Ούτε εμένα ήταν πολύ καλή οπότε σε καταλαβαίνω...

Γιατί δε μπορεί να πιάσει θηλή; Βοηθάς εσύ με το χέρι σου; Βάζε τον αντίχειρα πάνω απ’τη θηλή, τα άλλα δάχτυλα από κάτω και πίεζε τη πάνω κ κάτω να γίνει πιο πλακε ας πούμε να μπορεί να μπει στο στόμα του μωρού, και φέρνε το κεφαλάκι του κοντά στη θηλή..και να τη βάζει όσο πιο μέσα γίνεται δλδ όχι μόνο τη θηλή αλλά και τη θηλαια άλω το γύρω γύρω δηλαδή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα αγάπηη!! 

Συγχαρητήριαααα!!! Να σου ζήσει το μικρούλι σου 💗💗

Ακριβώς ίδια κιλά γεννήθηκαν τα μωρά μας, κι εμένα 3330 γεννήθηκε 🥰 

Να μας πεις την εμπειρία σου μόλις γεννήσει κ η Τίνα, μόνο εκείνη έχει μείνει νομίζω; Ούτε εμένα ήταν πολύ καλή οπότε σε καταλαβαίνω...

Γιατί δε μπορεί να πιάσει θηλή; Βοηθάς εσύ με το χέρι σου; Βάζε τον αντίχειρα πάνω απ’τη θηλή, τα άλλα δάχτυλα από κάτω και πίεζε τη πάνω κ κάτω να γίνει πιο πλακε ας πούμε να μπορεί να μπει στο στόμα του μωρού, και φέρνε το κεφαλάκι του κοντά στη θηλή..και να τη βάζει όσο πιο μέσα γίνεται δλδ όχι μόνο τη θηλή αλλά και τη θηλαια άλω το γύρω γύρω δηλαδή

Σε ευχαριστώ ρε αγάπη! ❤

Ναι, επειδή δεν έχουν γεννήσει όλα τα κορίτσια της παρεας για αυτό ειπα ότι θα γραψω πιο μετά... Και εγω αν δεν είχα γεννήσει δε θα ήθελα να διαβασω το πως το βίωσε μια γυναίκα".... Βέβαια όλα πηγαν καλα δόξα τω Θεω και την Παναγια... Δεν υπήρχε καμια επιπλοκή στο χειρουργείο κ το μωρό μπήκε θερμοκοιτίδα λιγο (όλα τα μωρά απο καισαρική τα βάζουν ουτως η αλλως για να ζεσταθουν λέει) επειδή είχε λίγη ταχυπνοια.... 

Σε ευχαριστώ για την περιγραφη βρε κορίτσι... Δεν το έκανα έτσι.... Προσπαθουσα νά του τη βάλω με το χέρι μου στο στόμα μαζί με τη θηλεα  άλω κ δεν την παιρνει για κάποιο λογο...Θα δοκιμάσω αυτό που έγραψες... Ειδικά τώρα το απόγευμα δυσκολευτηκαν και οι δυο μαίες που ήρθαν σε διαφορετική ώρα να με Βοηθήσουν.... Σε ευχαριστώ κ παλι❤💕🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Γενικά όταν τα θηλάζεις δεν έχουν ωράριο...τρώνε όσο θέλουν όποτε θέλουν..αυτός είναι ο κανόνας...κ εμάς έτσι δεν έχει ωράριο..και τώρα επειδή μου είπατε κι εσείς ότι δεν τα ξυπνάτε τη νύχτα λέω να κάνω κι εγώ το ίδιο..ούτως ή άλλως ξυπνάει μόνος του, δεν προλάβαινε να χτυπήσει το ξυπνητήρι..ειδικά τη νύχτα ξυπνάει και στο μισάωρο...και βάρος παίρνει κανονικά απ’την αρχή..

Υπομονή με τους κολικούς!! Τα περισσότερα μωράκια περνάνε...πόσες ώρες τη μέρα γκρινιάζει συνήθως λόγω κολικών;

Συνήθως την πιανει το βραδυ η το απογευμα.... Δεν γκρινιάζει πολυ το περιμενα χειροτερα..... Κοιμαται την πιανει λιγο σταματάει και μετα παλι το ιδιο αλλα για λιγο.... Εγω να σου πω την αλήθεια σταμάτησα να την ξυπναω εδω και τρεις μέρες γιατι ημουν και εγω με το ξυπνητηρι αλλα την αφησα... Σημερα την ζυγησα και παιρνει κανονικα βαρος.. Αρα αυτο που τρωει της αρκει και κοιμαται... Και θα την αφησω ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλησπερα,

Με έπιασε πονος το βράδυ χτες αργά παλι οξυς κ μπήκα.. Έτσι, με κράτησαν κ έκανα καισαρικη το πρωι... Ήταν βεβαια παλι το έντερο ή η θέση του μωρου, δεν ήταν πονοι γέννας... Κορίτσια, μόλις γεννήσει κ η τελευταία θα σας πω την εμπειρία μου... (Δεν ήταν κ πολυ καλη) 

Τώρα είμαι καλυτερα κ προσπαθει να πιασει θηλη, αλλά δεν τα καταφέρνει... Και εγώ δεν κάνω κάτι σωστά, μόνο με τις μαίες πιανει... ... 

3330  και 50 εκατοστά.... 

 

Καλησπερα αγάπη να σας ζήσει ο μπέμπης σας,να είναι γέρος κ ευλογημένος μια χαρά κ από βάρος κ ύψος!!!🥰🥳

θα βρείτε την σειρά σας θα δεις ,όλα θα πάνε καλά!!!νομίζω ότι όλες μας στην αρχή δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό!!

εγω είμαι η τελευταία της πέρας που δεν έχει γεννήσει 🙈

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...