Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Θέλω τη γνώμη σας σε κάτι..

Λοιπόν που λέτε την Παρασκευή με έπιασε ένα άγχος ότι δε νιώθω το μωρό, οπότε είπα στον άντρα μου να πάμε στο γιατρό να δούμε ότι είναι εντάξει να μου φύγει!

Πήγαμε το είδαμε όλα οκ!! Μας έκανε και ντοπλερ κ αυτό λίγο με ανησύχησε...μας είπε ότι ήταν λίγο οριακό, δηλαδή είναι στα ανώτατα φυσιολογικά όρια..Αλλά μας είπε ότι αυτή η μέτρηση είναι της στιγμής, κ μπορεί να ήμουν αγχωμένη κ να βγήκε έτσι..έχω κ την Τετάρτη ντοπλερ εκεί θα το δούμε πιο καλά μου είπε..απλά αν είναι κάτι πρέπει να το παρακολουθούμε..δε με άγχωσε ιδιαίτερα, αν είναι κάτι που μπορείς να το παρακολουθείς μπορούμε να το έχουμε υπό έλεγχο πιστεύω ε;; 😕 Τι λέτε εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εμένα με έστειλε για Ντοπλερ στο.κοντινο μαιευτήριο και τη βρήκαν καλά. Ηρέμησα κάπως και γενικώς προσπαθω να βάζω τη λογική μπροστά, αλλά αυτή η νωθρότητα δεν παύει να με απασχολεί.

Ας μας απαντήσουν και όσα.κοριτσια δε γέννησαν ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια,

Αύριο κάνω επαναλληπτική εξέταση ανάπτυξης (doppler) στο μαιευτήριο και θα έχω να σας πω νεα. @konstantinaVE σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι. Έχεις περάσει πολλά και εμείς που δύσκολα φτάνουμε στην πηγή μας φαίνεται απίστευτο να πιούμε νερό. Πολλές ήταν οι φορές που κι εγώ έβαζα το κακό με το μυαλό μου.  Λίγο έμεινε και θα ελευθερωθούμε από τα άγχη και την ταλαιπωρία! 

@Princess28 τι εννοείς "οριακό doppler"; τι διάγνωση έκανε ο γιατρός; Φαντάζομαι για να σε έστειλε σπίτι και να κάνετε επανάλληψη την Τετάρτη, είναι ολα οκ. σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια,

Αύριο κάνω επαναλληπτική εξέταση ανάπτυξης (doppler) στο μαιευτήριο και θα έχω να σας πω νεα. @konstantinaVE σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι. Έχεις περάσει πολλά και εμείς που δύσκολα φτάνουμε στην πηγή μας φαίνεται απίστευτο να πιούμε νερό. Πολλές ήταν οι φορές που κι εγώ έβαζα το κακό με το μυαλό μου.  Λίγο έμεινε και θα ελευθερωθούμε από τα άγχη και την ταλαιπωρία! 

@Princess28 τι εννοείς "οριακό doppler"; τι διάγνωση έκανε ο γιατρός; Φαντάζομαι για να σε έστειλε σπίτι και να κάνετε επανάλληψη την Τετάρτη, είναι ολα οκ. σωστα;

Καλημέρα!!

Ελπίζω να κάνεις την εξέταση αύριο και να είναι όλα καλά!

Εννοώ ότι ενώ πχ δεν πρέπει να υπάρχει αντίσταση στο αίμα που πηγαίνει από εμένα στο μωρό, σε εμάς η αντίσταση είναι στα φυσιολογικά μεν, αλλά στο ανώτατο όριο..δηλαδή είναι οριακό μας είπε..δηλαδή υπάρχει αντίσταση, δεν πηγαίνει άνετα το αίμα στο μωρό..και να υπάρχει πρόβλημα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να το παρακολουθούμε ούτως ή άλλως..μεθαύριο έχω το κανονικό doppler στο μαιευτήριο που θα γεννήσω με εμβρυολόγο, την παρασκευή μου έκανε ο γιατρός επειδή πήγαμε να δούμε αν είναι οκ το μωρό..οπότε μεθαύριο μου είπε θα το δούμε καλύτερα. Αν βγει κ πάλι κάτι πρέπει να το παρακολουθούμε μου είπε, γιατί αν δεν πηγαίνει αίμα στο μωρό ή αν δυσκολεύεται να πάει, τότε μπορεί να μη μπορεί να αναπτυχθεί το μωρό.. Αφού μπορούμε να το παρακολουθούμε είναι οκ ε; Μέχρι στιγμής πάντως αναπτύσσεται καλά το μωράκι μου μου είπαν ότι είναι μεγάλο μωρό κι όλας..ελπίζω να μη σταματήσει να μεγαλώνει..φοβάμαι λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη μπορεί να μην είναι κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Ελπίζω να κάνεις την εξέταση αύριο και να είναι όλα καλά!

Εννοώ ότι ενώ πχ δεν πρέπει να υπάρχει αντίσταση στο αίμα που πηγαίνει από εμένα στο μωρό, σε εμάς η αντίσταση είναι στα φυσιολογικά μεν, αλλά στο ανώτατο όριο..δηλαδή είναι οριακό μας είπε..δηλαδή υπάρχει αντίσταση, δεν πηγαίνει άνετα το αίμα στο μωρό..και να υπάρχει πρόβλημα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να το παρακολουθούμε ούτως ή άλλως..μεθαύριο έχω το κανονικό doppler στο μαιευτήριο που θα γεννήσω με εμβρυολόγο, την παρασκευή μου έκανε ο γιατρός επειδή πήγαμε να δούμε αν είναι οκ το μωρό..οπότε μεθαύριο μου είπε θα το δούμε καλύτερα. Αν βγει κ πάλι κάτι πρέπει να το παρακολουθούμε μου είπε, γιατί αν δεν πηγαίνει αίμα στο μωρό ή αν δυσκολεύεται να πάει, τότε μπορεί να μη μπορεί να αναπτυχθεί το μωρό.. Αφού μπορούμε να το παρακολουθούμε είναι οκ ε; Μέχρι στιγμής πάντως αναπτύσσεται καλά το μωράκι μου μου είπαν ότι είναι μεγάλο μωρό κι όλας..ελπίζω να μη σταματήσει να μεγαλώνει..φοβάμαι λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη μπορεί να μην είναι κάτι..

 Κατάλαβα! Εφόσον το παρακολουθείτε και ο γιατρός σε έστειλε σπίτι την πρώτη φορά μην βάζεις το κακό με το μυαλό σου :) Θετική σκέψη θέλει για να ηρεμήσεις κι εσύ και κατ'επεκταση και το μωρό σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα. Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: doppler από ποια εβδομάδα και μετά σας έκαναν; Είναι δεδομένη η εξέταση από ένα σημείο και μετά; Ίδια απορία και για καρδιοτοκογράφο. Εμένα δεν μου έχουν αναφέρει κάτι σχετικό στο μαιευτικό κέντρο που με παρακολουθεί. Αναρωτιέμαι αν, όπως με τα πάντα εδώ, δεν το κάνουν παρά μόνο αν προκύψει κάποιο πρόβλημα και σε παρακολουθεί γυναικολόγος στο νοσοκομείο. Αύριο έχω έλεγχο πάλι να μετρήσουμε τον μπέμπη γιατί τελευταία φορά δεν ήταν σε καλή θέση για να γίνουν σωστά οι μετρήσεις, αλλά ως τώρα με απλό υπέρηχο με παρακολουθούν. 

@konstantinaVE Αν όντως δεν μπορείς να νιώσεις καθόλου τη μπέμπα, να πας σήμερα για έλεγχο, μην περιμένεις. Κι αν χρειάζεται, ας πηγαίνεις και κάθε μέρα-αν είναι εφικτό για εσένα- και εσύ για να είσαι ήρεμη, και για να είσαι σίγουρη πως η μπέμπα εξακολουθεί να είναι καλά. Έχει πλάτη στην κοιλιά σου; Τότε λογικό να μην τη νιώθεις πολύ καλά, αλλά αν δε τη νιώθεις ούτε αμυδρά, να πηγαίνεις όσο πιο συχνά γίνεται μέχρι να γεννήσεις. Και προσπάθησε να περπατάς, η βαρύτητα είναι σύμμαχός σου τώρα, για να κατέβει η μικρή! Ή βρες ασκησούλες στο ίντερνετ κατάλληλες για τον τελευταίο μήνα εγκυμοσύνης που βοηθούν στο άνοιγμα της λεκάνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Klimentini είπε:

 Κατάλαβα! Εφόσον το παρακολουθείτε και ο γιατρός σε έστειλε σπίτι την πρώτη φορά μην βάζεις το κακό με το μυαλό σου :) Θετική σκέψη θέλει για να ηρεμήσεις κι εσύ και κατ'επεκταση και το μωρό σου! 

 

Σ ευχαριστώ!! Ναι είμαι ήρεμη προς το παρόν, περιμένω κ μεθαύριο να δούμε τι θα μας πουν, μπορεί να είναι όλα καλά κ να έτυχε την Παρασκευή να δείξει έτσι! Μακάρι δηλαδή!!

Εσύ πήγες πάλι για ντοπλερ; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Καλημέρα κι από εμένα. Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: doppler από ποια εβδομάδα και μετά σας έκαναν; Είναι δεδομένη η εξέταση από ένα σημείο και μετά; Ίδια απορία και για καρδιοτοκογράφο. Εμένα δεν μου έχουν αναφέρει κάτι σχετικό στο μαιευτικό κέντρο που με παρακολουθεί. Αναρωτιέμαι αν, όπως με τα πάντα εδώ, δεν το κάνουν παρά μόνο αν προκύψει κάποιο πρόβλημα και σε παρακολουθεί γυναικολόγος στο νοσοκομείο. Αύριο έχω έλεγχο πάλι να μετρήσουμε τον μπέμπη γιατί τελευταία φορά δεν ήταν σε καλή θέση για να γίνουν σωστά οι μετρήσεις, αλλά ως τώρα με απλό υπέρηχο με παρακολουθούν. 

@konstantinaVE Αν όντως δεν μπορείς να νιώσεις καθόλου τη μπέμπα, να πας σήμερα για έλεγχο, μην περιμένεις. Κι αν χρειάζεται, ας πηγαίνεις και κάθε μέρα-αν είναι εφικτό για εσένα- και εσύ για να είσαι ήρεμη, και για να είσαι σίγουρη πως η μπέμπα εξακολουθεί να είναι καλά. Έχει πλάτη στην κοιλιά σου; Τότε λογικό να μην τη νιώθεις πολύ καλά, αλλά αν δε τη νιώθεις ούτε αμυδρά, να πηγαίνεις όσο πιο συχνά γίνεται μέχρι να γεννήσεις. Και προσπάθησε να περπατάς, η βαρύτητα είναι σύμμαχός σου τώρα, για να κατέβει η μικρή! Ή βρες ασκησούλες στο ίντερνετ κατάλληλες για τον τελευταίο μήνα εγκυμοσύνης που βοηθούν στο άνοιγμα της λεκάνης. 

Καλησπέρα!!

Ντόπλερ εμένα στην 32η..ξέρω ότι συνήθως γίνεται κάπου ανάμεσα στην 30η-34η..καρδιοτοκογράφο ούτε εμένα μου έχουν πει κάτι, αλλά ξέρω ότι κάνεις στο τέλος τέλος! Είσαι στο εξωτερικό εσύ; Ίσως να κάνετε άλλες εξετάσεις εκεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ!! Ναι είμαι ήρεμη προς το παρόν, περιμένω κ μεθαύριο να δούμε τι θα μας πουν, μπορεί να είναι όλα καλά κ να έτυχε την Παρασκευή να δείξει έτσι! Μακάρι δηλαδή!!

Εσύ πήγες πάλι για ντοπλερ; Όλα καλά;

Εγώ θα πάω για επαναλληπτικό αύριο. Με παρακολουθούνε στενά λόγω ύπαρξης θυρεοειδή, διαβήτη και τώρα πια ανεβασμένης πίεσης. 

Έχω όμως σταματήσει να αγχώνομαι γιατί κατάλαβα ότι με το να αγχώνομαι και με το να βάζω χίλια δυο πράγματα στο μυαλό μου δεν βγαίνει πουθενά κι ο,τι είναι να γίνει ας γίνει! Φαντάσου στο πρώτο doppler που έκανα έδειξε οτι το μωρό δεν ήταν στα κιλά που επρεπε, στο δευτερο ότι ήταν μια χαρά εντός φυσιολογικών ορίων και τώρα στο τρίτο θα δουμε τι έχει να μας πει. Πάντως οι γιατροί ζητάνε επανάλληψη γιατί δεν μπορούν να βασίζονται σε μεμονομένα γεγονότα και μετρήσεις. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!!

Ντόπλερ εμένα στην 32η..ξέρω ότι συνήθως γίνεται κάπου ανάμεσα στην 30η-34η..καρδιοτοκογράφο ούτε εμένα μου έχουν πει κάτι, αλλά ξέρω ότι κάνεις στο τέλος τέλος! Είσαι στο εξωτερικό εσύ; Ίσως να κάνετε άλλες εξετάσεις εκεί..

Ολλανδία βρίσκομαι, και εδώ δεν κάνουν τίποτα προληπτικά, κάτι που με αγχώνει. Δεν μου αρέσει καθόλου το σύστημα υγείας τους, φαντάζομαι όμως θα το συνηθίσω με τον καιρό. Απλά ελπίζω να μην προκύψει θέμα στα ξαφνικά και τρέχω να προλάβω καταστάσεις μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι για τις μετρήσεις ανάπτυξης, γιατί είναι εκτιμήσεις και πέφτουν πολύ συχνά και με μεγάλο ποσοστό έξω. Εξαρτάται από τη θέση του μωρού, το μηχάνημα, ποιος θα κάνει τη μέτρηση....όσο οι μετρήσεις δε δείχνουν συστηματικά κάποια μέτρηση οριακή (είτε πολύ χαμηλά είτε πολύ ψηλα ποσοστιαία) νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Το καλύτερο που διάβασα σε φόρουμ, εδώ στην Ολλανδία, είναι γυναικολόγος μέχρι και 2 μέρες πριν τη γέννα να λέει στην εγκυμονούσα πως το μωρό είναι σοβαρά ελλιποβαρές και μπορεί να έχει θέματα υγείας όταν γεννηθεί, και τελικά το μωρό γεννήθηκε πάνω απο 4κ😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι για τις μετρήσεις ανάπτυξης, γιατί είναι εκτιμήσεις και πέφτουν πολύ συχνά και με μεγάλο ποσοστό έξω. Εξαρτάται από τη θέση του μωρού, το μηχάνημα, ποιος θα κάνει τη μέτρηση....όσο οι μετρήσεις δε δείχνουν συστηματικά κάποια μέτρηση οριακή (είτε πολύ χαμηλά είτε πολύ ψηλα ποσοστιαία) νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Το καλύτερο που διάβασα σε φόρουμ, εδώ στην Ολλανδία, είναι γυναικολόγος μέχρι και 2 μέρες πριν τη γέννα να λέει στην εγκυμονούσα πως το μωρό είναι σοβαρά ελλιποβαρές και μπορεί να έχει θέματα υγείας όταν γεννηθεί, και τελικά το μωρό γεννήθηκε πάνω απο 4κ😂 

χαχαχα τι είναι αυτό με τις βόρειες χώρες ρε 'σύ; κι εμένα μου έβγαζαν το μωρό μικρό (σύμφωνα με τα Δανέζικα δεδομένα) αλλά ξεχνάνε ότι εμείς δεν είμαστε Δανοί.  🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

χαχαχα τι είναι αυτό με τις βόρειες χώρες ρε 'σύ; κι εμένα μου έβγαζαν το μωρό μικρό (σύμφωνα με τα Δανέζικα δεδομένα) αλλά ξεχνάνε ότι εμείς δεν είμαστε Δανοί.  🤪

Χαχαχαχαχ, κι εμένα μου λένε πως το μωρό δεν έχει ψηλά πόδια...ε ναι, αν μου το συγκρίνεις με τους Ολλανδούς που είναι ο ψηλότερος λαός στον κόσμο! Και ούτε εγώ είμαι το πρώτο μπόι ούτε ο σύντροφός μου...Γι'αυτό κι εγώ πλέον δεν αγχώνομαι, όσο ο υπέρηχος δε δείχνει κάτι τελείως εκτός φυσιολογικών μετρήσεων φαντάζομαι είναι οκ το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εμένα με έστειλε για Ντοπλερ στο.κοντινο μαιευτήριο και τη βρήκαν καλά. Ηρέμησα κάπως και γενικώς προσπαθω να βάζω τη λογική μπροστά, αλλά αυτή η νωθρότητα δεν παύει να με απασχολεί.

Ας μας απαντήσουν και όσα.κοριτσια δε γέννησαν 

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα ειμαι στην 25η εβδομάδα και 5 ημέρες και εγώ έκανα ντοπλερ λόγω δίδυμης κύησης και γενικά από όσο ρώτησα τον γιατρό μου ή εξέταση αυτή γίνεται κυρίως προληπτικά και για να προλάβεις πιθανόν προβλήματα παρόλα αυτά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας κορίτσια μου !

Όσον αφορά την νωθρότητα @konstantinaVE ο γιατρός μου, μου έχει πει αν θέλω να παρατηρήσω την κινήσει να τρώω γλυκό και επίσης δεν  χρειάζεται άγχος γιατί το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό πολλά μωράκια είναι ποιο ήρεμα και άλλα όχι. Εγώ περιμένω δυο αγοράκια το ενα με έχει ταράξει κάνει πάρτι μέσα στην κοιλιτσα μου 😂ενώ το άλλο είναι ποιο ήρεμο και προτιμάει τις περισσότερες ώρες τις ημέρας να κοιματε 

Με το καλό εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάμε όλα καλά να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2020 at 11:32 ΠΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

Να χαίρεσαι την κορακλα σου κορίτσι μου. Τελικά δεν ήθελε να ζεις μέσα στο άγχος η μπέμπα και έδρασε άμεσα! 

Καλή ανάρρωση να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια θύμηστε μου από ποια εβδομαδα οι επισκέψεις στον γυναικολογο γίνονται κάθε εβδομάδα? Νομίζω μετά τις 36-37 εβδομάδες, σωστά? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel mommy Νομίζω όταν μπεις στον μήνα σου πλέον σε βλέπει κάθε εβδομάδα. Μόνο εμένα μου είπε το κουφό "έλα σε 3 εβδομάδες" ....

Κορίτσια τα τελευταία βράδια τα περνάω με συσπάσεις κ πόνους περιόδου, λέτε να κοντεύω;; την ημέρα είμαι μια χαρά. άντε να έχω 3-4 συσπασουλες χωρίς ιδιαίτερο πόνο.

Αχ Θέλω να γεννήσω να νιώσω λίγο άνθρωπος.... νιώθω έτοιμη να εκραγω.

Σήμερα ξύπνησα κ με πόνο στην μέση(μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με την μεση) όταν σηκώθηκα από το κρεβάτι στα πρώτα βήματα ένιωθα σαν ανάπηρη που προσπαθεί να σταθεί... Επίσης νιώθω βαρος στον τράχηλο καμία φορά και καθηστη ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@μικρομουπονυ όντως κουφό αυτό που σου είπε ο γυναικολογος. Μήπως είναι τόσο σίγουρος πως θα πάρεις όλο τον μήνα σου?

Είναι λογικό να νιώθεις το βραδυ περισσότερες συσπασεις διότι τότε εγκρίνεται η ορμόνη των συσπασεων εάν θυμάμαι καλά και δεν λέω καμία μπαρούφα. 

Ολα όσα αναφέρεις παραπάνω με εξαίρεση τους πόνους περιόδου τα έχω και εγώ. Να με δεις να σηκώνομαι από τον καναπέ και να περπατάω σαν ξεγοφιασμενη επειδή πονάει η λεκάνη. Γέλιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@μικρομουπονυ έτσι νιώθω κι εγώ και κάθε πρωί περιμένω να γεννήσω, αλλά πού.... 

Φυσιολογικα είναι παντως στη φάση που βρισκόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεννησα💕

Έσπασαν τα νερά το ξημέρωμα στις 6.

Το μωρο ήταν ψηλά δεν είχα προϋποθέσεις για φυσιολογικό κ έτσι μπήκα για καισαρική στις 9:30 και στις 10 είχαμε τελειώσει. Γίναν όλα πολυυυυυ γρήγορα.

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια γεννησα💕

Έσπασαν τα νερά το ξημέρωμα στις 6.

Το μωρο ήταν ψηλά δεν είχα προϋποθέσεις για φυσιολογικό κ έτσι μπήκα για καισαρική στις 9:30 και στις 10 είχαμε τελειώσει. Γίναν όλα πολυυυυυ γρήγορα.

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά😗

Να σου ζήσειιι συγχαρητήρια!! Γερό και καλότυχο να’ναι ❤️❤️❤️

Τι όμορφα που ήταν όλα γρήγορα! Να ηρεμήσεις τώρα και να το χαρείς 😊☺️😃

Στις πόσες εβδομάδες ήσουν; Δεν πρόλαβες να δεις και το γιατρό σου 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια γεννησα💕

Έσπασαν τα νερά το ξημέρωμα στις 6.

Το μωρο ήταν ψηλά δεν είχα προϋποθέσεις για φυσιολογικό κ έτσι μπήκα για καισαρική στις 9:30 και στις 10 είχαμε τελειώσει. Γίναν όλα πολυυυυυ γρήγορα.

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά😗

Να χαίρεσαι το μωράκι σου! Γερό και καλότυχο να είναι και καλή ανάρρωση και σε σένα! 

Έχει μπει δυναμικά ο Ιουλης μου φαίνεται με όλα τα μπεμπέ που σκάνε μύτη σιγά σιγά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια γεννησα💕

Έσπασαν τα νερά το ξημέρωμα στις 6.

Το μωρο ήταν ψηλά δεν είχα προϋποθέσεις για φυσιολογικό κ έτσι μπήκα για καισαρική στις 9:30 και στις 10 είχαμε τελειώσει. Γίναν όλα πολυυυυυ γρήγορα.

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά😗

Να σου ζήσει κορίτσι μου ! Γερό και καλότυχο να είναι! Κ με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!! 

Κορίτσια μουυυ άντε και στα δικά μας!! ❤️❤️❤️ Εγώ έχω ΠΗΤ 29 αυτού του μήνα. Εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια γεννησα💕

Έσπασαν τα νερά το ξημέρωμα στις 6.

Το μωρο ήταν ψηλά δεν είχα προϋποθέσεις για φυσιολογικό κ έτσι μπήκα για καισαρική στις 9:30 και στις 10 είχαμε τελειώσει. Γίναν όλα πολυυυυυ γρήγορα.

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά😗

Συγχαρητήρια!!! Γερο και καλοτυχο το μπεμπε!!! Καλη ανάρρωση και όλα να πανε οπως τα θες!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2020 at 3:21 ΜΜ, ο/η Karmeliet είπε:

Ολλανδία βρίσκομαι, και εδώ δεν κάνουν τίποτα προληπτικά, κάτι που με αγχώνει. Δεν μου αρέσει καθόλου το σύστημα υγείας τους, φαντάζομαι όμως θα το συνηθίσω με τον καιρό. Απλά ελπίζω να μην προκύψει θέμα στα ξαφνικά και τρέχω να προλάβω καταστάσεις μετά. 

Σε καταλαβαίνω!! Κι εγώ ήμουν Αγγλία, κι εκεί τα ίδια..φαντάσου σε όλη την εγκυμοσύνη κάνουν 2-3 υπερήχους..ούτε εμένα μου άρεσε το σύστημα εκεί, ευτυχώς είχα το γιατρό μου εδώ και ερχόμουν εδώ για τις εξετάσεις!! Κ από το Μάρτιο γύρισα Ελλάδα .. Όλα καλά θα πάνε, λίγο μας έμεινε ακόμη!! 🤗 Είμαστε και κοντά κοντά εμείς απ’ό,τι θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...